Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:04 30.06.24 
Градове
   >> Велико Търново
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Големите веригинови  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано03.08.07 11:37



хубаво идват в Търново,но мен ме интерсува следното-
защо като дойдат тук и предлагат заплати за които в София дори не биха прочели обявата до края? Търново е не по-евтин град от София,а в някой отношения дори по-скъп, като се вземе предвид,че изборът не е чак толкова голям. Но господа представителите на съответната верига си плащат за едно предварително проучване и намирайки в региона една средна работна заплата в частния сектор от около 200лв, едва ли не като благодетели предлагат 300, за ненормиран работен ден и плаващи почивни дни(ако ги има).Изисквания - ама разбира се, като за централата на ООН


Изводът се натрапва сам - абсолютни овце сме,че допускаме всичко това да се случва



Тема Re: Големите веригинови [re: ДPaka]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 17:04



Търсенето определя предлагането. След като в Търново има желаещи да работят за ниски възнаградения, работодателят не се чуства длъжен да предлага по-високи. В София определено разходите за живот са по-големи. Там предлагането на работа е по-голямо от търсенето, затова работодателите трябва да предлагат добри възнаграждения за да привлекат служители.



Тема Re: Големите веригинови [re: aз]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано03.08.07 17:42



Ти си си отговорил сам де...но и аз да поясня-да,в София предлагането надвишава търсенето...а в Търново за съжаление обратното.
Хората се съгласяват на ниска заплата,защото е за предпочитане пред никаква...
В Търново разходите са живот мога да се съглася ,че са по-малки само що се отнася до парите за придвижване до работното място-бензин или билети за градския транспорт,но и това не е на 100% така, защото и в Търново не можеш да тичаш всеки ден от единия до другия край пеш.
Останалото - и в Търново хората се хранят,жилищата са скъпи,телефони,ток и вода -също.Нашите деца също искат да ходят на училище,обличат се,обуват се обичат да имат играчки и т.н.т.
с какво животът в София е по-скъп?
Просто така наречените работодатели използват безисходицата на населението в региона и издевателстват над него - това е





Тема Re: Големите веригинови [re: ДPaka]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 20:46



Що ли много взе да ми прилича на 1997г. Този път комунистите ще бъдат бити и е...и.Работодателите си развяват байрака щото на правителството не му пука за хората.



Тема Re: Големите веригинови [re: ДPaka]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 21:59



В София жилищата са почти 2 пъти по-скъпи. От там и наемите са почти 2 пъти по-високи.
Разстоянията са поне 5 пъти по-големи, ако не се ползва градски транспорт, а личен автомобил - разходите за транспорт са 5 пъти по-големи.
Услугите са значително по-скъпи и мн. др неща.
Така, че ако примерно на теб ти дават 300 лв в Метро Tърново, в София получават 450 лв. Повярвай ми ти с твоите 300 лв в Търново, ще си по-добре отколкото 450-те лв в София.



Тема Re: Големите веригинови [re: aз]  
АвторOмиp (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 18:46



ако някой от вас живееше в София щеше да има съвсем други мнения по въпроса. не знам какво точно му е скъпото на живота в София, след като миналата година , мои приятели дошли ми на гости , си напълниха колата със плодове и зеленчуци от женския пазар. това го правя и аз доста често като си идвам.не мога да разбера дали в софия се плащат 2 пъти по-големи сметки за вода или нещо такова. а дааааа, може би 10сетте стотинки разлика в билетите за градския , 10х2х20 софиянци харчат по 4 лв повече за билети . е , шанс . а за тия дето си ходят на работа с лични коли бих цитирал " имал си бол пари , дал си ги"



Тема Re: Големите веригинови [re: ДPaka]  
АвторCS (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 19:43



това че живота в София е по-скъп е мит, казвам го от личен опит; А сега като и Търново се бетонира безразборно, калта и прах по улиците, липсата на места за паркиране- Търново се превърна в мини-София


ДРака, студентите се съгласяват и работят на ниски заплати, а са сравнително образовани хора, те правят дъмпинг на РЗ. Отиди и виж какъв е персонала в МОЛа, Практикер, и т.н. Нямат семейства и работят извънредно без проблем- идеалния работник.
Губят работещите в града (смешно възнаграждение), печелят собствениците на недвижимо имущество (наеми). То и затова, огледай се- бетон, бетон, бетон...



Тема Re: Големите веригинови [re: xм]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано06.08.07 12:35



Само да вмъкна,че аз до сега правителство на което да му пука за хората, не съм видяла





Тема Re: Големите веригинови [re: Oмиp]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано06.08.07 12:41



Имам близки в София и наблюденията ми са ,че в София това, което може да ти похарчи повече пари, са по-големите изкушения, но това не е определящо за минимума , с който трябва да съществуваш.Да,наемите може би са по-високи, но не това беше същността на темата и мисля,че разликата в заплащането е по-голяма.



Тема Re: Големите вериги [re: CS]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано06.08.07 12:44



Да,може би е така,а и не са само студентите- макар,че те правят лоша услуга не само на работещите в града,но и на себе си,защото утре дори половината от тях няма да започнат да градят кариера по специалността,а ще се наложи да продават неквалифициран труд, както сега и бършейки сълзи с дипломата си,да взимат пак по 300лв.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.