Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:35 28.09.24 
Градове
   >> Велико Търново
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема 3-те най-важните инфрастуктурни проблеми в граданови  
АвторPeter (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 19:52



Кои са 3-те най-важните инфрастуктурни проблеми в града и триградието и как могат да се решат те?

Под инфрастуктурни проблеми разбирам не само пътища и светофари, но и
наличието на детски градини и училища в близост, както и удобен достъп до институции, спортни зали, аптеки, театри(-ър :-), ресторанти и каквото ви дойде наум

Очаквам вашите мнения като първия проблем ще бъде оценяван с 5 точки, 2рия с 3, 3-тия с 2, ако има четвърти с 1 точка.

Аз ще сумирам резултатите накрая, както и някои от предложенията за решаването им.

ПРИМЕРЕН отговор:
1. Голям трафик при Искра
Предложение: Маршрутни таксита от Бузлуджа/Зоната по Магистрална до Пощата
2. Голям трафик след разклона за М.Чифлик
Предложенив: 4-лентов път
3. Неналичие на детска градина в Зоната
Предложение: Построяване на такава



Тема Re: 3-те най-важните инфрастуктурни проблеми в гранови [re: Peter]  
Авторxиxи (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 22:19



Можеше и хеликоптерни площадки върху панелките да включиш.Що за идиотщина си измислил



Тема Re: 3-те най-важните инфрастуктурни проблеми в града [re: Peter]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано02.07.07 16:51



Не знам дали толкова стегнато мога да се изкажа,както задаваш въпроса,но според мен
1.Огромни задръствания по ул.Васил Левски, особенно в пик-овите часове
Евентуално решение - да се направи тази прокламирана алтернативна отсечка отдолу зад Славяни
2.Огромния трафик и невъзможност да се включиш или пресечеш на кръстовището за Зоната с/у Практикер
Решение - да се построи надлез,който да разкара транзитния трафик
3.но може би първо по значение - паркиралите върху тротоарите,опрени в стената коли. Както знаем Търново не се отличава с много места за паркиране,улиците са тесни и еднопосочни и отгоре на всичко малкото тротоари са заети с наспирали в/у тях коли - е,къде да отиде нещастният пешеходец- да слезе на улицата,там профучаващите просто ще го пометат,
да се муши м/у скъпите возила или да ходи по капаците им???!!!
Решение - да се направи зелена зона обхващаща центъра ,в която да влизат само специализираните автомобили.
4. Но пак не по значение е липсата на детски площадки,но за съжаление мисля,че проблемът е неразрешим,защото тяхното място ВЕЧЕ е заето от доходоносни строежи





Тема Re: 3-те най-важните инфрастуктурни проблеми в гранови [re: ДPaka]  
Автор Пp.Heдeв (кафеджия)
Публикувано02.07.07 20:24



Еххххх, как не съм един кмет да затворя движението от Съда до Царевец

, ама като не съм шофьор и ми идват такива мисли на главата.
Хм, не мислех че в Търново са започнали задръстванията, ама явно е така. Колкото за пресечната точка - Никола Габровски и Хемус, наистина е гадно, лошото е, че не виждам кога могат да го пипнат това.

А за подземния паркинг, който трябваше да е под Халите (чак до Паметника на обесените) баш под Хаджи Минчо чува ли се нещо? Доколкото помня аха да започнат да копаят и някаква булка взела да съди нещо общината...

За момента най ме дразни парк Толбухин. Да го решават това чудо с Летния театър, да го дават някой да го строи, че да оправят шадраваните вече. Мен ме е срам като водя хора на гости и видят каква кал пръска от чучурите. Че то на Горна Оряховица шадравана е по-хубав...

.

доц.д-р В. Адамов

Тема Re: 3-те най-важните инфрастуктурни проблеми в гранови [re: Пp.Heдeв]  
Автор vetroklin (непознат)
Публикувано02.07.07 22:21



Прав си за подземният паркинг до халите.Таман кмета и общината решиха да строят и някаква лелка подтиквана от БСП тръгна да съди общината.По същата схема социалистическата партия е спряла и проектите за още два подземни паркинга-зад славяни и зад факултета по изобразително изкуство.Защо карат хората да страдат заради собствените си амбиции незнам,но е факт.Затова човек трябва да знае на кого да се сърди.Относно кръстовището на практикер знам,че ще се прави светофарна уредба както тази на бул.България,но първо ще се оправи и тази на входа за пишмана. Мисля,че и този проблем ще се реши скоро.Относно детските площадки аз мисля,че тези на които аз съм отрасъл си стоят още,но проблемът там според мен е ,че и катерушките на които съм отрасъл си стоят.Според мен трябва да се подменят люлките и катерушките и да се понапълни малко пясък в пясъчника. Говоря предимно за площадките в парк дружба,парк Габровски и площадката на пишмана до ЦБА.мисля,че с малко средства и усилия могат да придобият приличен вид.Просто металните катерушки и люлки да се подменят с по нови и безопасни.И последно искам да изразя мнението си,че ако искаме пешеходна зона от съда до пощата поне ще трябва да се лишим от част от парк Марно поле.Просто такъв е релефът на Търново,а и самото изграждане на пътищата и къщите е сбъркано преди много години и е много трудно да се направи някаква алтернатива.Както се казва пълно щастие няма



Редактирано от vetroklin на 02.07.07 22:23.



Тема Re: 3-те най-важните инфрастуктурни проблеми в гранови [re: vetroklin]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано04.07.07 13:49



Виж ся -
като иска да свърши човек нещо си търси начин, като не иска си търси оправдание. Защо като разпродават апетитни обществени парцели за скъпоструващи сгради никой не им пречи и не ги съди...хайде моля да не сме толкова доверчиви.А и да се намери някой будала да си троши парите по съдилища, когато залогът е голям го прегазват като шофьор майка с количка на пешеходна пътека


Не е въпросът да се направи пешеходна зона,това е ясно,че е трудно,макар и НЕ невъзможно, въпросът е да се изкара трафикът на коли от града,щото сега се качил всеки дето има работа и дето няма и хукнал да кара през центъра на града и да си спира бараката по тротоарите(задължително опряна в стената, за да не може да мине пешеходец)
а колкото до детските площадки - аз дойдох в този град преди 20 години и смело мога да кажа,че от тогава 50-60% от и без това малкото зелени кътчета постепенно изчезнаха.
Въпросът е,че каузи, които не носят преки постъпления са предварително обречени, освен ако няма 100 процентово и изрично финансиране от някоя програма. Нямам време да се разливам, а мога да изпиша страници за състоянието на тротоарите,доколкото изобщо ги има, как се поддържат и как се ремонтират...болна тема по която никой не може да ме убеди,че общината прави нещо значимо.



Тема Re: 3-те най-важните инфрастуктурни проблеми в гранови [re: ДPaka]  
Автор vetroklin (непознат)
Публикувано04.07.07 15:52



Драка ,аз не исках да те засягам нито да те убеждавам в нещо.Просто исках да обясня фактите относно проблема с подземните паркинги като леко вкарах емоция за по интересно.Но от отговорът ти разбирам,че не си ме разбрала правилно.Имам един познат директор на предприятие които казва така-отговорността е винаги персонална и виновният трябва да се изобличава.Колективна отговорност няма.Именно в случая с подземните паркинги има решение на общинският съвет да се построят три такива като са гласувани с мнозинство.Но и при трите партията БСП намира човек които да съди общината с цел протакане във времето(сещаш се за какво).Това се нарича връзване на гащите от страна на БСП.Това не са мои размисли и мисли,а са факти описани в местната преса.Та виновникът за да няма подземни паркинги в търново е на БСП.Факт,а не клюка.Жената не е тръгнала сама да съди общината и да си харчи парите, а е подтиквана от споменатите партиици.Не искам да вкарвам политически елемент,но това е положението.Виновните са ясни. Относно остарелите детски площадки вината е на общината естественно.За паркиралите автомобили по тротоарите вина имат и гражданите ,защото не отиват на платен паркинг,а за да спестят някоя стотинка спират дето им падне.Нали се сещаш,че даже и да се направят подземни или надземни паркинги те пак ще са платени и българите пак ще си спират по тротоарите ,за да не плащат. Съгласен съм също така с теб,че колите трябва някак си да се отбият от центъра.Но и аз нямам много време да разказвам за едно време как се отбиваше пътя от паметника на обесените до съда,а и едва ли правилно ще се изразя.Нека обобщя с две думи за да стане ясно,че не защитавам никого,а се опитвам да назовавам виновниците
Виновни
1. паркирането в града-БСП
2.остарелите детски площадки -общината
3.паркирането по тротоарите-гражданите
4. обгазяването на града -екоинспекцията
Дано съм успял да се изразя точно макар,че човек трудно може да обясни точно какво иска да каже в десетина изречения.
Хайде по ведро и повечко оптимизъм нещата постепенно се оправят.





Тема Re: 3-те най-важните инфрастуктурни проблеми в гранови [re: vetroklin]  
АвторPeter (Нерегистриран)
Публикувано14.07.07 16:15



Добре, явно повече мнения няма да се съберат, така че класацията се обезмисля. Все пак благодаря ви за мненията. Моето мнение:

1. Цялостната инфраструктура на общината
Харесва ми идеята за Гурко и рибарите край Янтра. Това е и образа по който трябва да се предлага един туристически продукт. За радост или съжаление, Търново е разположено на кръстопът: София-Варна и Букурещ-Истанбул (или Русе-Пловдин, както и да е). Градът разполага с много атрактивни забележителности и естествено много туристи ще спират. Оттам идва и повишеният инвестиционен интерес. Дотук всичко е даденост, градът има переспективи да се развива и да привлича нови хора. Въпросът е къде те ще живеят.

Но, не е нормално тристаен панел в Чолаковци да струва колкото къща в Дебелец (примерно). Единствената причина за това е липсата на добра инфраструктура от Търново към околните селища, като: детски градини, обществен транспорт, канализация и т.н. За интернет няма да говоря, защото това ще се реши или с wireless или ADSL. Обаче няма как всеки ден да караш детето си до центъра и да го вземаш. Не върви тоалетната ти да е отвън. Не можеш да разчиташ само на кола. Защо вместно големите автобуси 3 пъти на ден не обмислят редовни линии с маршрутки? Защо не инвестират малко пари във подържането на водоемите (на тази жега) и т.н. Т.е. за да се запази центъра на града, трябва да се инвестира по периферията.

2. Марно поле / Толбухин
Тук имам предвид целия район от кръстовището при военното до Славяни. Парка не трябва да се пипа, а шадраваните трябва да се оправят. Идеята за паркинг под Славяни е много добра, въпросът е как да се реши движението под Славяни. Там спокойно може да се изнесе движението от Центъра към Царевец в 2 или 3 ленти, но как ще стане левия завой при Искра при този наклон, въобще не ми е ясно. Може би някаква естакада при Искра, но това първо е грозно, второ струва доста пари ... Кръстовището за военното също е проблем, особено ако излизаш от там. Може би някакво кръгово движение там ще реши въпроса, място (засега) има... А за Летния театър е ясно - доста некадърна работа на целия ОС беше тази процедура. Идеята със стъклената сграда и хотела с въздушен мост повече ми хареса, но ОС първо трябваше да приеме проект, а после да търси изпълнители.

3. Пресечката на Габровски с Хемус. Транзитния трафик трябва да бъде отделен и да се направи нещо за пешеходците. Не знам дали няма вариант за пешеходна алея/мост от къщата на Габровски към Зоната, където е скалата - не би трябвало да е трудна за осъществяване, въпросът е чия е собствеността от другата страна.

Е, това е от мен. Ако някой от ОС го прочете, ще се радвам ако се възползва. Аз съм оптимист. Умерен. Засега



Със здраве



Тема Re: 3-те най-важните инфрастуктурни проблеми в гранови [re: Peter]  
Авторюжeн (Нерегистриран)
Публикувано14.07.07 16:43



Няма страшно. След 5-6 години, когато построят м-ла Хемус на 20 км северно от Търново, градът бързо ще потъне в забвение. Естествено това ще доведе до закриване на доста работни места във фирми, свързани с досегашното кръстопътно местоположение и ще доведе до изселване на хора. Но това е добра новина, по този начин Търново ще стане истински град-музей, с малко хора но със запазен автентичен външен вид. Колкото по-бързо стане това, толкова по-добре за запазване на духа на града, преди да са съборили и последните автентични сгради, привличащи туристи.



Тема Re: 3-те най-важните инфрастуктурни проблеми в гранови [re: южeн]  
АвторPeter (Нерегистриран)
Публикувано14.07.07 17:31



Забрави, че ще я построят за 5-6 години.
След като я построят, 20 км няма да бъдат проблем за този който иска да мине през града. Останалите само замърсяват въздуха. Губещи ще са само няколко бензиностанции и комплекси директно до магистралата, но те вече ще са построени. Последните са си направили добре сметката за колко време ще построят Хемус.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.