Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 01.07.24 
Градове
   >> Велико Търново
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Безразборното сроителство и разграбване на граданови  
Автор JuliusCaesar (непознат)
Публикувано26.09.06 17:58



Шокиран съм от наглото и безотговорно управление на нашия прекрасен град.Това което кмета Рашев и групичката около него вършат в града е страшна наглост,която трябва да бъде спряна моментално докато е останало все още малко незастроена и разграбена земя.Кмета и групичката известни месни величия
около него са едни са едни нагли мародери и престъпници които,ако не друг то Господ ще накаже за алчноста и лакомията им.Този невероятен град с огромна история и значение в България,един от най красивите в Европа се плячкосва зверски от едни низки и подли човечета.Градът ни сее задушил от безразборното строителство,и ние неговите жители вече не можем да караме,да паркирваме и няма каде да разхождаме децата си.Крайно време е да се отсекът пипалата на този Октопод които исмуква и малкото което остана от този забележителен град





Тема Re: Безразборното сроителство и разграбване на граданови [re: JuliusCaesar]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 23:20



Чудно ми е кой ще живее в тези новопостроени жилищни сгради?По мои впечатления повечето от тях пустеят с години.Вечер се вижда само някоя единична стая да свети.Населението на града намалява,а разни псевдо-предприемачи строят като за последно.



Тема Re: Безразборното сроителство и разграбване на граданови [re: aз]  
Авторhaha (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 08:05



вижте сега аз не съм видял кмета да строи.ако някои го е видял да каже.строи се върху реституирани имоти.аз ако имам един декар земя ще си построя небостъргач. и никои нищо не може да ми каже без значение кои е кмета.даже и вашите комунисти да сложат трима кметове. проблемът не е нито в името на кмета нито в институцията. Проблемът е в законите където никъде не е указано какъв е максимума за застрояване. така,че такива изказвания са най малкото неоснователни.аз виждам в това изказване само едно-да се плюе конкретно румен рашев по принцип.е извиняваите ама румен рашев ще изкара още един мандат защото е един от успешните кметове в българия. няма значение ,че двама трима души тука приказват общи приказки.



Тема Re: Безразборното сроителство и разграбване на граданови [re: haha]  
Авторбaбa ти (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 08:46



Ще си построиш небостъргач, ако имаш с какво! Ще си го построиш, ако ти разрешат! Ще ти разрешат, ако им бутнеш нещо и на тях! А кои са ТЕ? Ем ти си знаеш - едни от успешните! Закони има, указано е и какъв е максимума, правят се и геоложки проучвания и т.н. Няма Кой да ги спазва! Защо трябва някой да указва докъде е максимума, след като сами не виждаме как оставаме без зеленина и въздух! За чий... някой е стигнал до този пост, след като не може да прецени кое е правилно и кое не, колко може да лапне и ще може ли да го преглътне???



Тема Re: Безразборното сроителство и разграбване на граданови [re: haha]  
Автор JuliusCaesar (непознат)
Публикувано27.09.06 09:49



Приятелю,не знам как я мислиш но никаде по света освен в най изостаналите страни не се строи безразборно.Това ,че някои си е реституирал някое декарче не означава че има право да го застрои.Това не е първообитнообщинния строй.Има си ясни правила и планове които въоще не се спазват.Някои може да си реституира паметника на "Майка България"-много хубава кооперация ще стане ,не мислиш ли?А за кмета има много да се каже.Не знам за какви комунисти говориш,но ако отидеш навътре в общината,там работят екземпляри от 70 те години на миналия век,и там ти си гадното копеле което им нарушава толкова сложните задачи.Ако не си живял през комунизма там можеш да го усетиш.Но за кмета можем да отворим цяла тема.Ти си голям оптимист щом мислиш че ще изкара още един мандат.Здравия разум вече наделява,виж може да изкара някои мандат в Плевенския.Доброто може и трудно но винаги побеждава



Тема Re: Безразборното сроителство и разграбване на граданови [re: JuliusCaesar]  
Авторhaha (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 10:05



живял съм през комунизма,приятелю.така ,че не ми обесняваи как е било. не ми обесняваи как са ни взели фабриките ,имотите, къщите за да си живеят на пъпа на града. а сега не ги връщат-но на царя ги връщат. така,че не ми обесняваи какво е било. помня и управлението на драгни когато не можех да си намеря блока от тъмнина,и си чупех краката в дупките.да не говорим колко души умряха падаики в гума в разни дупки.да не говорим учителите по колко месеца не вземаха заплати. да не говорим,че само за жените на военните имаше работа в търново.така,че не ми обесняваи кои кои е. какво ако някои е бутнал рушвет за да строи. искаме мол,искаме техномаркет,искаме практикер,искаме пето авеню,искаме хотел янтра ама не искаме блокове.малко протеворечиво,а! ако не е иван ще е първан.така,че пак ще се строи.сега ще отворя една нова тема да видя колко човека имат мнение кои да бъде кмет на търново които само ще залесява



Тема Re: Безразборното сроителство и разграбване на граданови [re: haha]  
Автор3дpaвko (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 10:56



Haha, позволи ми да споделя и моето мнение по въпроса. Първо искам да споделя, че на последните избори за кмет подкрепих кандидатурата на г-н Рашев. Наистина трябва да се отчете че при неговото управление доста неща се подобриха, но не може да не отчетем и факта, че великотърновските икономически лобита влияят доста силно в решенията на общината. Както и факта, че много проекти и ремонти се бавят именно по тази причина.
Само времето ще покаже обаче кой крив, кой прав. Но съм уверен, че това ще е последният мандат на г-н Рашев. Не трябва да забравяме факта, че на предходните избори, беше само на крачка от това да не получи и този.
Както споменах в другата тема която си пуснал, единствената кандидатура която ми се струва, че ще има успех е тази на г-н Тачев. Иначе не виждам друг кандидат. Е дежурният Митьо Пищова няма да го броим:)



Тема Re: Безразборното сроителство и разграбване на граданови [re: haha]  
Автор ДPaka (силно момиче)
Публикувано27.09.06 16:40



Ще изкара...точно никога,следващ мандат!Но за това ще си говорим догодина.
Ами ти с мечтата за реституираното декарче,да си чувал,че има архитектурен план на града,който се разработва и одобрява(включително)от кметчето и главният архитект(неговата дясна ръка),и също така без тяхно разрешение ще си построиш небостъргач...ама друг път


Аре бегай...

есен е

Тема Re: Безразборното сроителство и разграбване на граданови [re: ДPaka]  
Авторhaha (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 17:19



лесно се критикува анонимно нали.а пък и доставя една наслада за душата.хайде даваите предложения за кмет в другата тема. може и да е еднорък по възможност с лява ръка.



Тема Re: Безразборното сроителство и разграбване на граданови [re: JuliusCaesar]  
Автор xaджиДoнka (непознат)
Публикувано02.10.06 14:48



Няма лошо - щом искаш да се шокираш - шокирай си се!
Не знам как толкова много хора разбират от управление и политика в Бг - с това сме наистина уникални!
Аз едно мога да ти кажа: откакто Р. Рашев е кмет, колкото приятели са дошли тук в нашия град, толкова са останали възхитени от темповете на развитие на Велико Търново; от осветеността на улиците вечер, от начина по който е осветена Катедралата, Царевец, дори и колкото странно да звучи от чистотата на града и още други работи. Та идеята ми в никой случай не е да защитавам Р. Рашев - щом толкова вещо се изказваш, значи повече разбираш. По-скоро съм провокирана да попитам: Защо винаги трябва да се плюе и отрича нещо? Аз доколкото помня когато Др. Драгнев беше кмет МЕТРО и други големи компании само минаваха покрай Велико Търново.
Иначе що се отнася до Р. Рашев и на мен ми е много смешен като вземе да чете от папката вече коя година поред не помня словото си за 22-ри септември, та дори и бърка, ама.....


Та понеже малко се разми мнението ми - всяко нещо си има две страни. Нещата никога не са само бели или само черни. Едва ли е пък чак толкова безотговорно управлението на града ни щом петък вечер не можеш да си намериш място от гости на града и чуждестранни туристи. Не знам.
Аз претенции че разбирам от политика - нямам.
Аз разбирам от по-простичките неща - тия които се виждат!

Редактирано от xaджиДoнka на 02.10.06 14:50.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.