Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:50 25.05.24 
Градове
   >> Велико Търново
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Еврейско училище във Велико Търново  
АвторЖидoeд (Нерегистриран)
Публикувано29.01.06 23:50





Има информация,че елитното частно училище "Аркус" във Велико Търново се изучава (представете си!) иврит. Учениците там в никакъв случай не са какви да е - все деца на бизнесмени и влиятелни хора.

-------------------

Иврит се изучава, защото училището се финансира от евреи. Най-интересното е, че те го финансират, за да си спестят огромни данъци, които трябва да платят във връзка сделки с оръжие.
В Търново усилено се говори, че ще се заселват тук 5000 евреи от Израел.

------------------------

За любознателните -

-----------------------



Типична масонска символика.




Щом говорим за евреи и масони, неизбежно идва и третата категория



"Песните на Руши Виденлиев и конкурса Мис и Мистър Американски Колеж допринесоха за доброто настроение на всички в тържеството."

На друго може и да не ги научат, но поне ще стават за клип на Ани Ленъкс - все файда е

Интересно, при кого идват тези - освен ако не са си харесали някое от момченцата на горната снимка, но трябва да е било голямо харесване, за да бият толкова път



"На 12.04.2005 г. Американски колеж АРКУС беше посетен от израелска делигация, ръководена от г-н Джаки Аруети генерален секретар на федерацията на израелските търговски камари."



"На 04.04.2005 г. Министърът на Външните работи на Република България г-н Соломон Паси посети Американски колеж АРКУС."



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Жидoeд]  
АвторHeeвpeин (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 16:57



Отвратително. Ще ни го начукат гнусните чифути.



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Heeвpeин]  
Автор BASlLEVSA (Thracian)
Публикувано14.02.06 18:36



Те циганите се въдят като заици, а вас ви е страх от евреите.



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: BASlLEVSA]  
АвторHeeвpeин (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 20:21



А кой защитава и стои за циганите? Ако не бяха САЩ и "правозащитните организации", лесно щяхме да се справим с мангалите. Поинтересувай се за ролята на масоните и евреите в съвременните политически процеси.



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Жидoeд]  
АвторABE (Нерегистриран)
Публикувано30.04.06 20:13



Смешки, смешки, смешки. Чуете ли Евреин и веднага го свързвате с Масон. Чуете ли Масон, веднага го свързвате с Новият световен ред.
Според мен всичко това е оправдание на слаби и безволеви хора, които си търсят оправдание за собствените си неуспехи.
Какво ви е страх, че има училище което създава елит? И замисляли ли сте се колко от учениците там са евреи? Мога да ви уверя, че дори брат на мой приятел учи там, и не забелязвам хлапето да се готви да управлява света.
А колкото до иврита, мисля че си си е в реда на нещата спонсорът да има някакви изисквания. А и защо ви е страх толкова от евреите? Кое ви е накарало да вярвате, че са толкова страшни?



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: ABE]  
АвторBolqr4o (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 11:45



"Какво ви е страх, че има училище което създава елит?"
Мухахахахахаха!!!!!!!!!!!!!
Нямаше да ми е толкова забавно, ако не познавах някои от учениците в това училище. Елит, как ли пък не - истински смешници. Понеже не им е стигнал успехът за езикова или ПМГ, са ги набутали в този измислен "колеж".
Глупостите за това колко са били добри евреите сами по себе си показват невежеството, а не дай си боже и вече влиянието на гореспоменатите чифути.



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Bolqr4o]  
АвторCaмюeл (Нерегистриран)
Публикувано06.05.06 08:36



Спокойно, скоро чух, че като завърши дъщерята на шефа на Аркус, колежа ще го закрият, защото дипломите му важели само за един третокачествен американски университет и дори българските не ги признавали. И не плюйте по евреите , ами се учете от тях.



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Caмюeл]  
АвторBolqr4o (Нерегистриран)
Публикувано06.05.06 12:40



"И не плюйте по евреите , ами се учете от тях"
Правилно - в наше време трябва да се учим как да крадем.



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Bolqr4o]  
АвторABE (Нерегистриран)
Публикувано11.05.06 23:05



Ей смешна работа, когато не можеш да се справяш сам, обвиняваш другите. А колкото до дъщерята на шефа на Аркус, мисля че поне на единият дъщерята отдавна е завършила. Освен това Болярин, ясно е че на 100 10 стават хора, ама и 10 са все файда. Ако не друго колежа поне повишава самочувствието, а това помага.
Мисля си, че едно училище в което учениците имат добри условия да се развиват е лошо училище. Освен това защо толкова много хора искат да запишат децата си в така нареченото „Еврейско училище” в София?
Хайде изложете ми логични аргументи и ще се съглася с вас.



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Жидoeд]  
Авторmonito (Нерегистриран)
Публикувано23.09.06 17:58



vie steee mnoooooooooo tapi ve parvo vijte kvo e tam i togava govorete az u4a tam i e super golqm kupon osven tova pone nau4ava6 ne6to ne kato v tapite ezikovi i PMG ama taka e kato zavijdate u4ete si v tapite u4ili6ta i si zatvarqite ustite i osven ivrit se u4i kitaiski i qponski sega se strahuvaite i ot tqh





Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Жидoeд]  
Авторmitkoto (Нерегистриран)
Публикувано14.01.07 15:01



Evirita ne e zaduljitelen - u4i go koito iska! Ne si pravete izvodi za ne6to bez da go poznavate! Kolej1t e edno ot naj-prestijnite u4ili6ta v Bulgaria... ako ima ne6to za koeto da se vuzmo6tavam tva e mizeriqta v durjavnite u4ili6ta!!!!



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: mitkoto]  
АвторБoян (Нерегистриран)
Публикувано15.01.07 00:09



Да, любезни ми непишещ-на-кирилица приятелю... Това е тъжното - в държавните училища мизерията е пълна! Нормално, зад тях не стоят богатите евреи или техните слуги... И въпреки това именно от там излизат най-големите таланти на България.



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Жидoeд]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано15.01.07 16:08



Abe Boqne, kuv si ti be i ot de si?Za kvi talanti mi govori6?Ot Eg-to li, ili ot PMG-to?Tui 4e daskaloto e o6te mlado i 4e zavijdate ne ozna4ava 4e ve4e nqma uspehi.Q mi kaji akreditireni li ste ot IBO i ot kup prestijni amerikanski asociacii? 4akam ti otgovora Boqne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Бoян]  
Авторmitkoto (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 12:09



Pod veliki talanti amet i aneliq li ima6 predvid?!?!?





Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Бoян]  
АвторABE (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 17:07



Извинявай любезнии, но аз имам доста познати които учат там, и до колкото знам, нито родителите им са еврей, нито са масони, нито каквито и да е. Просто са хора с доходи които им позволява да пращат децата си да учат там.
Колкото до държавните и частни училища, разликата е голяма на всякаде по света.



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Lili]  
Авторivka :P (Нерегистриран)
Публикувано21.01.07 19:32



zdraveite! Az u4a v tova daskalo i ba6ta mi ne e evrein i moga da vi kaja 4e tova e nai qkoto daskalo v BG i tova 4e vie ste zavistlivi lapeta i 4e ne mojete da vlezete v AK arkus tova si e va6 problem.
P.P. vse o6te 4akame otgovor na Boqn otnosno posta na Lili !





Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: ivka :P]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 14:15



Ami Iv4e da, naistina pove4eto hora ni zavijdat.Nie bulgarite vinagi 6te si ostanem zavistlivi i vinagi 6te jelaem lo6oto na drugite.A tove 4e nqkoi u4enici u4at tozi esik ne zna4i ni6to.Ami nie u4im qponski i kitaiski, tova zna4i li 4e sme qponci i kitaici?Ne, tova ne zna4i ni6to, prosto 6te znaem nqkolko ezika vpov4e otkolkoto "MLADITE TALANTI" ot ezikova i pmgetata.I neka da ni zavijdat i da se pukat ot qd.Ako iskat i da ni psuvat no ni6to nqma da promenqt, 6te si ostanat su6tite kele6i.....
Otnosno sa Boqn4o, ami qvno 4oveka ne e tolkova umen i nqma kakvo da kaje.....



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Lili]  
Авторanito (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 21:08



Здравейте на всички!

Тук съм не защото искам да обиждам някого или подобни,просто една съученичка ( Lili ,която е писала на темата) ми каза за нея и аз искам да й подкрепя мнението относно Американси колеж(и да уточня ,че училището не е еврейско,а е Американски колеж-има разлика,нали,защото за да е еврейско трябва да учат евреи или такива,които искат да научат този език,а ние нито сме евреи,нито целта ни е иврит-а,а английския ).Аз също уча там ,въпреки че е за първа година,но няма нищо лошо да се учат чужди езици и особено иврит-а ,който се смята за "мъртъв" език.А относно масоните и евреите ,според мен те играят важна роля за нашето обучение като покриват половината учебна такса и е редно ,поне от малко уважение към тях,да изучаваме езика им.А и не мисля ,че за 4-5 години ще научим иврит,но поне от обща култура да можем да кажем 2 приказки.В крайна сметка и изучаването му не е задължително,но дори и да беше, от по-горните курсове не съм чула лоши впечатления за него,като се има напредвид,че и учителката е много добра!Като толкова много знаете защо в ПМГ , ЕГ и другите училища не се учи иврит?!Както и да е аз казвам нещата такива каквито са,не искам да хваля колежа-всеки си преценява каде да учи и каде е най-добре за него!



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: anito]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 21:19



Mersi Ani za podkrepata!Dano sega vsi4ki se ubedqt 4e Kolejut ni ne e 4ak tolkova lo6!I da e qsno 4e ne sme evrei, kitaec ili qponec!(no predstavete si 4e bqhme, kakvo ot tova i te sa hora kato vsi4ki ostanali!!!!!!!!!)aide ako ima nqkoi mnenie da pi6e!



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Lili]  
Автор Пp.Heдeв (кафеджия)
Публикувано22.01.07 23:30



Аз ви се чудя.... искате да бъде актуална тема ли? Като гледам след седмица ще направи година.
Момичета, не им обръщайте внимание на тези охлюви и си гледайте ученето, кафетата и така нататък. На мен ми е хубаво като ви мяркам из града, нищо че напоследък рядко се прибирам. Но се отличавате.
А щом сте доволни, друго не може да се желае. Ако и учителите ви са виновни, това ще е прекрасно.
Пък после като завършите... пожелавам ви весело студентство





Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Пp.Heдeв]  
Авторstain (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 15:58



хора като не знаете какво е в колежа не приказвайте. ние учениците също не сме много доволни, но дава по добри преспективи. каквото и да говорите нищо няма да се промени, та ръководството на колежа нас, учениците, не чува пак уж трябва ние да си избираме какво да правим в това училище, било демократично, да да. колежа си остава най доброто училище във ВТ поне за сега.

peace all.



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: stain]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 23:17



Da naistina koleja si ostava nai-dobroto daskalo pone vuv VT.A drugit mogat samo da zavijdat.Tova e cqlata istina!!!!!!!!



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Жидoeд]  
АвторKePnuTo (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 14:24



Abee vi vsichkite ste nqkvi KOTACI!!! Az moga da vi kaja che v Koleja e super qko i sichko sa bahti qkite kotaci koito ne mu iznasq da lapa bobonogata iiii da si hodi y mizernite uchilishta.



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: KePnuTo]  
Автор Amorphous (Obersturmfuhrer)
Публикувано04.02.07 18:07



Мда, коментарите на колежанчетата са достатъчно показателни за нивото на обсъжданото учебно заведение...



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Amorphous]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 13:57



Problem???



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Бoян]  
АвторRaLkA (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 20:52



hAHa vie samo zavijdate 6toto ne mojete da si pozvolite da u4ite tam.I Da vi kaja 4e Arkus e nai-qkoto daskalo vyv Vt i izob6to v BG. i tva s evreite e nai - golqmata prostutiq na sveta.Az u4a tam i mn mi haresva!Na koito ne mu haresva da go guha!



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: RaLkA]  
АвторRalitsa (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 21:58



Ami samo 6te vi kaja 4e kato ne ste videli ne mojete da prikazvate.Vie samo zavijdate.Az si u4a tam i mn mi haresva.Vie si mislete kakvoto iskate! :D



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Ralitsa]  
Автор Amorphous (Obersturmfuhrer)
Публикувано25.02.07 20:49



Интересно, с какви национални и международни успехи ще се похвалите?



Тема Най-доброто училище в ВТнови [re: Жидoeд]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 20:00



Най-доброто училище във Велико Търново разбира се е ПМГ.
95% от учениците продъжават в университет.
Възпитаници на ПМГ са вече професори в САЩ, Германия и цял свят.
Възпитаници на ПМГ работят за майкрософт, филипс и т.н.
Възпитаници на ПМГ печелят национални и международни олиемпиади.
Възпитаници на ПМГ са сред водещте бизнесмени, адвокати, лекари, архитекти, университетски преподаватели, софтуерни специалисти в търново.
Това е добро училище





Тема Re: Най-доброто училище в ВТнови [re: MГ]  
Авторaнитo (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 18:56



Уважаеми МГ,от твоя пост разбирам,че искаш да направиш някакъв вид "реклама" на ПМГ.Не споря ,че даскалото ти е добро ,но не се изхвърляй чак толкова много..


за тези "факти",които си написал мога да поспоря с тебе .. може наистина да има хора,които да са учили в ПМГ и да работят на престижни места ,но хайде сега 95%..тцтцтц то излиза ,че повечето от чуждестранните преуспели хора са завършили ПМГ !?
"Възпитаници на ПМГ са вече професори в САЩ, Германия и цял свят.
Възпитаници на ПМГ работят за майкрософт, филипс и т.н." - чакайте да не се изсмеем..що не изкара и президента на САЩ или България,че е завършил ПМГ!
"Възпитаници на ПМГ печелят национални и международни олиемпиади." - ето за това мога да се съглася с теб,защото на такива олимпиади винаги има човек от ПМГ,който се е класирал.
Но хайде да не описваме ПМГ-то като Най-доброто училище във Велико Търново ,защото то може да се сравнява както с ЕГ-то,така и с Американския.
Но пък е естествено,че всеки ученик,който учи в едно добро училище,ще защитава интересите му.. така, че няма какво повече да си говорим ..



Тема Моето детенови [re: aнитo]  
АвторПMГ (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 18:07



Аз отдавна съм завършил ПМГ и
1. Всяко нещо което съм написал е абсолютна истина. Това че те впечатлява дотолкова, че го смяташ за невъзможно показва колко не си запозната с фактите
Възпитаници на ПМГ наистина работят за Майкрософт, наистина работят за Филипс и наистина са професори в САЩ, защото ги познавам лично и не е трудно да влезеш в сайта на ПМГ и да проследиш регистриралите се там бивши ученици.
Наистина 95% от учениците на ПМГ продължават във ВУЗ и това е всяка година от около 30 години

Какво ти е чудно? и какво значи "чуждестранните преуспели хора" - от моя випуск вече около 40% са в чужбина, повечето на преподавателски места в колежи или в големи софтуерни фирми!!
Езикова гимназия в Търново има отскоро, по-рано беше Руска гимназия и като ниво винаги е била около средното за града.
Да се сравнява с ПМГ не може.
Американския е от толкова отскоро, че даже няма завършили. Да ми говориш че е на нивото на ПМГ е смешно
Елитните училища по света се доказват с десетилития и даже столетия.
ПМГ 100% е най-доброто училище в Търново.



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Жидoeд]  
АвторKePmnu (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 20:41



Ae kato imate veliki postijenia kvo vasheto uchilishte na 230 godini koleja e na 4 mai ima razlika i ni kato stanem na tolkovao i nie she imame uspehi are stiga si se naduval s tfa pmg mn priqteli uchat tam i ne im haresva shtoto gi skusvat ot uchene ne che v koleja ne e taka no e po dobre otkolkoto pmg i komforta e mn po dobur





Тема В ПМГ се влиза с акълнови [re: KePmnu]  
Авторok (Нерегистриран)
Публикувано29.03.07 11:15



а в амеиканския - с пари!
Затова в ПМГ се учи, а на вас ви е "комфортно"
Затова вие после ще се върнете в дърводелските и сладкарските фирми на бащите си, а ние ще отидем в САЩ.





Тема Re: В ПМГ се влиза с акълнови [re: ok]  
АвторABE (Нерегистриран)
Публикувано29.03.07 23:28



И какво ще правиш в САЩ? Ще миеш чинии?
Освен това съм почти 100% сигурен, че ПМГ ви учи за професори, докато Американският колеж подготвя кадри за реалният живот. И какво лошо има в това да се върнат по подготвени във фирмите на родителите си, и да развиват местната и месна икономика.
А колкото до ПМГ и Колежа, винаги съм харесвал ПМГ, винаги там са били най-умните, красиви и луди ученици. Обаче определено сега колежа излиза на пред. Най- малкото униформите, сградата, комфорта и успехите ще го дръпнат на пред по отношение на стила. Дори и да не са най-умните ученици там, то там ще са най-уверените, а именно те водят света на пред:)
Така че ПМГ - ДЕРЗАЙТЕ, от вас се очаква да задържите лидерското място на вашето училище:)



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Caмюeл]  
Авторlqlq (Нерегистриран)
Публикувано20.04.07 18:21



boje kolko si zle kat neznai6 6e myl4i6 basi horata ste vie samo zavijdate are vyrete da si u4ite pmg-to i si zatvarqite golemite usti !!! Arcus e nai-qkoto daskalo!!!



Тема Re: В ПМГ се влиза с акълнови [re: ok]  
Авторehehe (Нерегистриран)
Публикувано20.04.07 18:30



v САЩ 6tql da mi vyri mi,are otivai s akyla si da trii6 gyza na nqkoe lape ili da smenq6 pampersite na nqkoi dqdo, 4e da vidim togava tos akyl...



Тема Re: В ПМГ се влиза с акълнови [re: ehehe]  
Авторred_rosse (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 00:34



Моля помогнете да избера уч-ще за дъщеря ми която на вяка цена иска да учи и в момент учи английски език. Трябва да избера м/у езикова гимназия - ВТ и Аркус - ВТ?


Благодаря предварително!



Тема Re: В ПМГ се влиза с акълнови [re: red_rosse]  
АвторABE (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 20:03



Ако може да си го позволите определено Аркус е по добрият вариянт.
Уверен съм че ще и даде по добра среда, както и много голямо поле за лична изява, естесвено ако има желание. А и средата там определено е по различна от колкото в държавно училище. Най-малкото има някакво самочувствие на елитарност.
Аз определено бих насочил децата си на там, ако имах възможност.



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Жидoeд]  
Автормимeтo (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 13:44



kakvo e tova?vie samo zavijdate!tazi godina me prieha i s netarpenie 4akam novata u4ebna godin. a az moga da vi kaja 4e u4ili6teto e mn dobro poznavam nqkolko deca koito u4at tam a pmg-to da si gledat rabotata



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: мимeтo]  
Авторaнитo (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 23:38



Ей ,Миме ли там каквато си -недей да приказваш глупости и да обиждаш хората от ПМГ-то щот както чакаш с нетърпение да учиш в Аркуса ,тай ще се запознаем догодина и ще няма да ти е толкова забавно,ясно ли ти е?И аз уча в Аркуса ама не се прая на разглезен келеш ,щот много ги мразя тези ,а ти в момента ми приличаш на такава ,така че си запази коментарите и недей да приказваш за неща ,които не са ти ясни и недей да нападаш другите.Радвам се ,че ще учиш в моето даскало,за да ти оправим поведението.И не си мисли ,че ще ти е толкова забавно ,защото Аркус не е просто някво даскало дет учат богаташчета ,ами общество ,където ако не спазваш правилата просто си аут!Така ,че не бъди злобно разглезено келешче ами се дръж достойно,защото по този начин ни излагаш!
Айде и аз да не бъда много лоша ,че хората ще си помислят нещо,но ти го казвам за добро и ще се видим на 15-сти ,въпреки ,че не те познавам,но ще има изненада за зайците ..хаха .. аиде със здраве ..Peace and love !



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Heeвpeин]  
АвторEkaтepинa (Нерегистриран)
Публикувано03.09.07 02:45



Вие нормално ли се развивате бе хора?!Аз уча там и ми е твърде неприятно да чета гнусните ви слова...Но се успокоявам с това,че вие просто завиждате толкова много,че чак почвате да си измисляте какви ли не глупости и лъжи...Да,учи се Иврит дори и Китайски,и какво от това?Край вече...училището е еврейско...Завистта ще ви погуби!





Тема Re: Най-доброто училище в ВТнови [re: aнитo]  
АвторMГ2 (Нерегистриран)
Публикувано12.09.07 21:35



Вярно ли е, че в тоя Аркус се влиза само по една класация - финансова?
Що се отнася до ПМГ, това училище от години показва огромна успеваемост - факт е, че учениците му са хора, реализирани в живота, независимо, че една част от тях са били бедни и са разчитали само на акъл. Макар че, като знам кой е директор сега, май и те са го закъсали. Все пак Аркусчетата да се фукат, като произведат поне няколко толкова успешни випуска. Едно само е вярно - връзките, създадени в училище вършат работа през целия живот. А това са все деца на връзкари и богаташи и ще си се поддържат и занапред. Може и да има генийчета сред тях, но това, че не търпят никакво чуждо мнение не показва висока интелигентност. C'est la vie!





Тема Re: Най-доброто училище в ВТнови [re: MГ2]  
Авторaнитo (Нерегистриран)
Публикувано13.09.07 14:25



Няма да коментирам мнението ти ... то вече думите нестигат да се разберем!Много ми е жалко само като гледам какви неща се изпонаписаха по тази тема ,и че хората са си изградили такова мнение за нас.Само ние ,които учим там ,а и цялата администрация си знаем колко ни струва да развиваме училището ни само напред и нагоре.Според мен трябва да се спре с това един вид обиждане на училищата ни и да се замислим как да ги подпомагаме да се развиват..просто вече незнам защо се вдигна тази цялата врява за училището ни ..сигурно на някой не му изнася за цялата тази работа и е решил да се бърка там,където нетрябва и да раздава правосъдие.Не мога дя разбера защо келеши като нас се бъркаме там дето въобще не ни огрява и по този начин разваляме имиджа на училищата ни. Вместо да се караме нека се замислим ,че ние сме бъдещето на България и вместо да се радваме ,че има толкова умни деца и те са намерили перспектива да се развиват някъде ,дали ще е ПМГ , Аркус ..,а не да се чудим от къде майката на оня е извадила 1800 лева да си вкара малоумното дети някаде ,и че даже сигурно е платила и на директора ,за да влезе -нали и без това има излищни пари ,все пак трябва да е по-сигурно ,че ще влезе и за да е още по сигурно и някой друг евреин е платил,че и той горкия от имането си се чуди дали да ги изхвърли или по-добре да ги даде за някое дете дето го мързи да гледа,защото нали майка му и баща му въртят пачките и си има осигурено бъдеще ,пък че трябва да учи -нали е платил на директора,за какво му е да учи,нали е сигурно ,че ще изтика с парите на мама до 12-ти клас ... Може би това си мислите и сте убедени че е така ,но мога да ви кажа ,че моите родители работят по 3 работи и си скъсват задниците от работа ,за да ми осигурят бъдеще и естествено ,че и от мен се иска знание в замяна ,а не да не влизам в нито един час и да си пуша цигарките,и да ходя по кафета.Поне исках да ви разкажа как е моя живот и да се убедите до някаде , че като пишете такива неща обиждате хора,които не го заслужават.
P.S.: МГ2,отностно твоето изказване казах ,че няма да коментирам,но вече не мога да си замълча:"Едно само е вярно - връзките, създадени в училище вършат работа през целия живот." - Ами извинявай, че си останал с такова впечатление ,и може би точно за това си влезнал в ПМГ-да създадеш връзки и да си намериш по-лесно работа,може би,но хората са казали и в една реклама-".. трябва и акъл".Може би важна част от него ти липсва ,за да правиш такива коментари!Замисли се ,и не само ти-нужно ли е така да се излагаме като се обиждаме по този начин и така хората ще си помислят :"Че те училища с репутация ,пък на такива неща ли ги учат?"?
От чисто любопитство показах на майка ми какви неща се пишат тук и исках да и видя реакцията :изсмя се иронично без да каже нищо и си тръгна.
Незнам защо си губя времето тук и се опитвам да постигна нещо,и аз незнам какво, но се надявам след този дълъг пост нещо да съм постигнала ...,и аз незнам какво

, ... Just peace and love ..



Тема Re: Най-доброто училище в ВТнови [re: aнитo]  
АвторMГ2 (Нерегистриран)
Публикувано13.09.07 20:41



Мила Ани, оценявам младежкия ти плам. Всъщност, аз съм поне два пъти по-голяма от теб и съм завършила отдавна, а и не живея вече в твоя град. Имам дъщеря, на която скоро ще и дойде време за гимназия. Надявам се детето да се справи и да влезе в добро държавно училище, просто защото смятам, че то би било по-добро от всяко частно. Не обиждам училището ти, само ти казвам, че ще те оценя, когато постигнеш със собствените си усилия поне колкото мен и моите бивши съученици в този живот / взети по отделно, а не заедно - нямам чак такива високи изисквания/. От тази позиция ще ти кажа, че всъщност животът има своя начин да слага всеки на мястото му, дори и стартът да е неравен. Желая ти щастие и успех!

А за връзките от училище - нямах предвид "връзки" в тоя меркантилен смисъл, в който си ме разбрала. Познанствата от училище са нещо много повече - социален кръг, приятели за цял живот, а при нужда - и още една протегната ръка / и ако си случила на училище като моето - все от качествени хора/.Един ден ще го разбереш.



Тема Re: Най-доброто училище в ВТнови [re: MГ2]  
Авторaнитo (Нерегистриран)
Публикувано14.09.07 00:12



Първо искам да ви се извиня ,защото първоначално ви помислих за момче на моята възраст и ако сте писали някакви други постове просто не съм обърнала внимание на пола ви,за което ви се извинявам.Та по нашата тема -наистина някои неща ,които сте написали съм ги разбрала различно ,и то в по-лошия им смисъл и ви нападнах неуместно,но искрено се надявам някога да разбера и оценя това ,което сте имали напредвид

.Мисля,че щом пишете само хубави неща за училището ,което сте завършили,значи то ви е дало перспективи и добра реализация в живота.Дано и детeто ви да се справи с предизвикателствата ,които трябва да премине в периода на обучение в училище,а и занапред,независимо къде ще го запишете-нали в крайна сметка за това са всички училища ,било то частни или държавни.Желая ви щастие и успехи и дано детето ви толкова да уважава училището ,в което ще го запишете ,че да го защитава като нас!



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Жидoeд]  
АвторFantom (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 20:40



Нека драсна няколко реда пълни с истини и факти за да сложа край на глупостите относно колежа. Прочетох внимателни всички изказваниа...да започна..
1 В колежа влизали децата с пари, щото нямали успех за мпг или ег...да ама не, поради простичкиа факт че изпитите за колежа са преди държавните, и искаш или не ги държиш, влизаш или не влизаш...плащаш...и държавните идват след това...
2. Колежа ще го затворят кът завърши на шефа дъщерята...да, ама не ! Нама такъв човек къто шева, поради простата истина че собственик на училището е АКЦИОНЕРНО дружество оркус, за тези които не са наясно акционерно дружество се управлява от борд на директори, всеки от които има пакет акции...така че няма такова лице дето да е едничак шеф или собственик.
3. Чефутско училище (твърдението което провокира най много спорове) та...какви са интересите на дружеството с някъкви си общо названи ерей (тъпо тъй къто не може да намесваме целиа еврейски народ в тази каша) си знаят само те...и въпреки това, задайте си въпроса...ако еврейте наливат пари тук, къф забога е резлутата за вас? Отговор: откриват се множество ДОБРЕ платени работни места, което спомага за развитието на общинско ниво. Голяма част от учениците не са от града, което автоматично означава даречем, че Чавдарчо от Бургас харчи на тати паричките по кафенца и таксита в търново! печелят такситата, кафетата...заведения и т.н и т.н...защото чисто и просто има ИНВЕСТИЦИЯ в града, която спомага за развитието на целиа регион...сега ми кажете какво вас ви интересува китайски ли са парите или еврейски??? А ако родителите ви карат таксите, дето тъпите колежанчета си дават паричките по тях? ако тати има кафенце или книжарничка дето лигавите богати дечица пазаруват? как ще разсъждавате тогава? водите се от чиста завист и омраза...тезите ви се крепят на мисли с почти митологичен харакер и никакъв здрав разум и факти.
4. тези дето се хвалят с пмг, разгледайте ако обичате www.ac-arcus.com, за да видите точно какви успехи сме постигнали...забележете за 4 ГОДИНИ !...моля, обърнете сериозно внимание на обществената й благотворителна дейност която развива институцията, и ми кажете чесно, постигнали ли сте толкова вие за последните 4 години ?
И сега нещо лично от мене, уча там и има куп неща от които не съм доволен, факт е че нивото за което се претендира съвсем не е реално, но все пак е в пъти по-високо спрямо държавните училища, и не на последно място...не може да се очакват чудеса от организация на 4 години, както се казва...тя сега прохожда и тепърва ще видим какви ще бъдат резлутатие.



Тема Благотворителна дейност?нови [re: Fantom]  
АвторПMГ (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 21:01



Благотворителна дейност?
Нима това е задачата на едно учлище.
Или това са успехи. Може би, ако си домакиня - жена на милионер.
Частно училище - браво, много добре. Но да ви има от 4г и да твърдите, че сте най-доброто училище,,, извинявайте, но не показва зрялост и интелект (неща за които май претендирате)
Това че Аркус е частно училище не го изравнява автоматично до частните училища в Англия например.
Тези частни училища в Англия са се доказвали векове и от тях са излезли министри, нобелисти и велики творци.
Нещо повече, там е семейна традиция поколение наред да учат в едно и също частно училище.
Затова трябват години на доказни успехи. Успехи, а не социални и граждански инициативи.
Между другото в Търново само в ПМГ се наблюдава ясна тенденция за семейна приемственост - децата на моите съвипусници вече учат в ПМГ.
Влез в сайта на ПМГ в раздел РАЗВИТИЕ и ще се учудиш колко хора на сериозни позиции в бизнеса и политиката са възпитаници на ПМГ.
Между тях вече е и новия кмет на Горна Оряховица
Това е най-доброто училище, не се сърди





Тема В никакъв случай Аркуснови [re: ABE]  
АвторHE (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 21:11



Само виж каква препоръка - "самочувствие на елитарност"
Профанията на родителите с гаражен бизнес е заразна





Тема Ето това са успехнови [re: Fantom]  
АвторPMG (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 21:15





УСПЕХИ

В своята 30-годишна история ПМГ "Васил Друмев" доказва не веднъж много добрата подготовка на своите ученици на национално и международно равнище.
Математика
Информатикa
Биология и здравно образование
Български език и литература
Химия и опазване на околната среда
Философия
Физика
Физическо възпитание и спорт



Математика

Неоспорим е фактът, че паралелките по математика са фундаментът на гимназията. На съвременния свят са необходими особен вид възпитание, начин на мислене, на логика, на причинно-следствени връзки. Всичко това неусетно се изгражда чрез математиката и затова тя намира приложение във всички области на науката и живота. Математиката е универсалният предмет, тя е универсалният измерител. Вече 35 години обучението по математика в ПМГ се води на високо научно ниво. За това говорят успехите на учениците, възпитаници на училището, на различните национални състезания и олимпиади по математика, както и представянето им на кандидатстудентските изпити по математика в най-престижните университети на Република България. Като пример може да се посочи фактът, че на кандидатстудентския изпит по математика в СУ "Св. Климент Охридски" около 13% от пълните отлични оценки "се падат" на ПМГ – Велико Търново. Летописът на високите постижения започва в далечната 1976 година и продължава и до днес. Не може да не се започне с най-големите успехи – с участниците в международните олимпиади по математика:
Димитър Александров - международни олимпиади в Румъния и Индия, балканиада. Ръководител – Иван Иванов. В Индия Димитър завоюва сребърен медал.
Детелин Досев - международна олимпиада в Торонто, две балканиади. Учител - Вера Катева.
Веселин Ваврек - международна олимпиада в Швеция, учител Иван Иванов.
Милена Москова - международна олимпиада в Румъния, ръководители: Минчо Бейков, Димитър Бакалов, Емил Петров.
Придобили студентски права от национална олимпиада по математика са: Цеца Байчева – 1976г.; Кольо Маринов – 1978г.; Никола Владов – 1979г.; Димитър Никифоров – 1980г.; Паскал Пиперков и Милен Георгиев – 1990г.; Веселин Ваврек, Веселин Гушев и Мирослав Петков – 1991г.; Иво Радославов – 1994г.; Евгений Ваврек и Детелин Досев – 1995г.; Николай Иванов – 1996г.; Димитър Александров – 1997г.; Владимир Павлов – 1999г.; Елеонора Енчева – 2002г.; Николай Бачийски – 2003г. Това силно представяне предопредели научната кариера на много наши бивши ученици. Но цената на извоюваните успехи е висока - упорит труд, смайваща сила и дълбочина на научното търсене, умело водено от математическия колегиум. Безспорни са мотивацията, силите и възможностите им.

Нагоре


Информатикa


Макар че не винаги сме разплогали с най-нова техника, успехите ни в областта на информатиката не са никак малко. На Балканиадата във Варна през 1995 година участват Преслав Наков и Светлин Наков, като Преслав печели бронзов медал. През следващите няколко години Светлин завоюва още четири бронзови медала от международни прояви - балканиадите в Кипър и Гърция (1996 и 1999 година) и от международните олимпиади в Португалия и Турция (1998 и 1999 година).
На национални олимпиади придобиват студентски права: Юлиян Пастърмов (2003), Йордан Гордеев (2003), Янислав Янков (2002), Николай Бачийски (2002), Светлин Наков (1995,96,98,99), Мартин Атанасов (1996), Преслав Наков (1995), Евгиний Ваврек (1994), Виктор Данов (1991), Стефан Евтимов (1990), Петър Казаков (1989), Димитър Трифонов (1988), Георги Витанов (1986).
Забележителни са успехите на двамата братя - Преслав и Светлин Накови, първите носители на наградата "Джон Атанасов". На Балканиадата във Варна през 1995 година участват и двамата, като Преслав печели бронзов медал. Спечелените награди от Светлин Наков са неизброими: два бронзови медала на международните олимпиади в Португалия (1998) и Турция (1999). Два бронзови медала на балканиадите в Кипър (1996) и Гърция (1999). Студентски права печели през четири от петте си години в ПМГ "Васил Друмев".

Нагоре


Биология и здравно образование


Още в първите години от създаването на гимназията ученици с по-широки интереси се включват в национални състезания и олимпиади. Такива са: Румяна Грудева, Тереза Декова, Ксения Сергиева, Красимир Андреев, Петя Зарзаланова, Яна Първанова, Франц Ваврек и др. В следващите години достойно се представят: Гергана Христова, Галя Драгиева, Ненчо Кондов и Маргарита Стефанова. През 1997г. Светлана Каваклиева заема първо място в Националния кръг на олимпиадата по биология, а Велизар Шиваров завоюва звание "лауреат" През 2000 година Христо Шиваров и Мирослав Асенов също стават лауреати и са удостоени с "Национална диплома". Участието на Дарин Русев в Националния кръг на олимпладата по биология, проведен в гр.Плевен през 2000г., му донесе студентски права, които той използва за СУ "Климент Охридски". През 2001г. Десислава Петкова става лауреат и също използва придобитите студентски права за обучение в СУ "Климент Охридски". Мая Цанкова с участието си в Националния кръг на олимпиадата по биология придоби студентски права през 2006г.
Възпитаници на ПМГ "Васил Друмев" участват и в международни олимпиади по биология. През 1991г. Павел Гърбов печели сребърен медал. Венцислава Каменова представя България в Тайланд. Безспорно постижение е завоюваният от Теодора Янева бронзов медал от Международната олимпиада по биология, проведена в гр.Рига през 2002г.
От 2001г. се провежда Национално съзтезание по биология, в което участват ученици от VIII и IX клас. През 2001г. Златина Пърлева се класира на четвъро място. През 2002г. и първите места и в двете възрастови групи се заемат от ученици на ПМГ "Васил Друмев" - Петя Иванова, Нина Колева и Бояна Иванова. През следващата година Нина Колева и Бояна Иванова се класират съответно на второ и четвърто място. Христина Христова заема трето място в следващото Национално съзтезание, проведено в гр.Ловеч, а Мариана Недева е седма. Достойно представя училището и Евгения Митева през 2004 година.
Представените постижения са резултат от създадената школа по биология в ПМГ "Васил Друмев" и пряката ангажираност на преподавателският екип в придобиването на задълбочено познание и сигурна реализация.

Нагоре


Български език и литература


Въпреки сериозната конкуренция на другите училища, възпитаниците на ПМГ заемат призови места в националните конкурси за лично творчество (Т. Константинова, С. Петкова, Г. Налбантова – Национален конкурс "В. Ханчев"; Г. Панайотов, В. Киров – Национален поетически конкурс "Александър Геров"; С. Плачкова, Н. Кръстева – Национален литературен конкурс "Петя Дубарова"; В. Станчева – Национален конкурс "Педя земя, а в нея събрано цялото ти отечество").
Наложили сме традицията учениците от гимназията да са на едно от първите шест места на областните олимпиади и "задължително" да има допуснати до национален кръг (С. Петкова, М. Христова, П. Хаджимаринска, Г. Налбантов), където, благодарение на отличното си представяне, придобиват студентски права (Б. Коева – СУ "Св. Климент Охридски").
От всеки випуск, приблизително 20 ученика се представят успешно в кандидатстудентската кампания и са приети в най–престижните за България хуманитарни специалности в СУ, УНСС, ПУ и ВТУ – Право, Журналистика, Политология, Философия, Българска филология и др. Придобитите езикови и литературни компетентности са в основата на отличното представяне на изпита по български език, с който се кандидатства в НБУ и всички икономически специалности във ВТУ.

Нагоре


Химия и опазване на околната среда


Добрата подготовка по специалността се доказва с отличните резултати на изпитите във ВУЗ, както и при самото обучение.
Приемът на ученици от паралелки "Химия и ООС" във ВУЗ, отчитан ежегодно, е 90% - 95%.
Ученици със засилен интерес по химия се включват в Национални олимпиади и състезания по "Химия и ООС" и придобиват студентски права като лауреати и национални първенци.
Имената на учениците, придобили студентски права от 2000г., са: Христо Шиваров, Здравка Захариева, Мирослав Тонев, Павел Бакърджиев, Димитър Пашов, Теодора Янева, Емилия Танева, Венцислав Шейтанов, Глория Петрова, Калин Мешничаров, Георги Стойчев, Илина Брайкова, Олга Тошева, Петя Иванова, Калин Зарков, Дария Христова, Снежина Денчева, Димитър Казармов, Бояна Иванова, Нина Колева, Светла Топалангелова, Диляна Маринова, Милена Божкова, Мариана Терзиева, Христо Друмев, Красимир Иванов. Християна Драгнева, Христина Христова, Мариана Недева, Петко Петков, Ася Атанасова, Петър Маринов, Димитър Солаков и Албена Генчева.
Най - добрите участват в Международни олимпиади по "Химия и ООС" и са но¬сители на бронзови и стебърни отличия, като получават стипендия от международни фондации до края на следването си:
- Димитър Пашов - участник на две международни олимпиади - в Индия и Холандия - носител на бронзов медал;
- Калин Мешничаров - участник в международна олимпиада в Германия - носител на сребърен медал;
- Георги Стойчев – участник в международна олимпиада в Кишинев – носител на бронзов медал.
През учебната 2006/2007 година Христина Христова и Мариана Недева печелят стипендия за отличен успех и постижения в областта на химията и биологията от Американска фондация за България – клон България.
Добрите резултати в края на обучението се дължат на добре подбрания преподавателски екип:
Росица Петрова – учител с I ПКС и носител на наградите "Св. св. Кирил и Методий" и "Неофит Рилски";
Виолета Константинова – учител с II ПКС;
Даниела Маноилова – учител с IV ПКС.

Нагоре


Философия


През 2004/2005 в Пловдив успешно се "пребориха" с представители на хуманитарни и езикови гимназии, изучаващи философия като профилирана и свободноизбираема подготовка, нашите: Десислава Мъглова от ХВ с учител Р. Карева, Георги Янков от ХІА и Ивелина Бибева от ХІІВ, с учител А. Чобанска.
Апогеят беше достигнат през 2005/2006 чрез участието на Георги Янков от ХІІА, лауреат на Националната олимпиада по философия, в Международната олимпиада в Косенца, Италия /учител – Антоанета Чобанска/.
Десислава Иванова Иванова от XIIБ клас спечели студенстски права в СУ "Св. Климент Охридски" от XVIII националната олимпиада по философия в Казанлък, април 2006 г. /учител – Антоанета Чобанска/.
Учители: Антоанета Чобанска, Румяна Карева.

Нагоре


Физика


През 2000 година на Международната олимпиада по физика в Лестър, Англия, Николай Павлов завоюва златен медал. Този успех той постигна още като десетокласник. На Международната олимпиада по физика през 2001 в Анталия Николай завоюва сребърен медал. Негов учител е Борислав Марковски.
В международна олимпиада по физика под ръководството на г-н Георги Василев са участвали Георги Николов, Иван Нейков, Иван Христов.
Студентски права от националните олимпиади по физика и астрономия са придобили: Пламен Петров, Георги Димов, Атанас Митев, Иван Костадинов, Янислав Сакъров, Иван Георгиев, Недко Христов, Веселин Георгиев, Юлиан Велев, Милен Костов, Владимир Павлов.
Затвърдиха престижа на гимназията чрез участия на олимпиади: Тихомир Руменов Тотев – студентски права от Националната олимпиада по физика през 2001 година; Пламен Руменов Петров – лауреат на Националната олимпиада по астрономия през 2003 година; Иглика Сашева Асенова и Иво Цветанов Добрев – студентски права от Националната олимпиада по физика през 2004 година; Иглика Сашева Асенова, Иво Цветанов Добрев, Полина Стефанова Маркова, Момчил Мичев Минков и Васил Димитров Чомаков – ІІ място на националния кръг от Международния турнир на младите физици и признати студентски права за СУ "Св. Климент Охридски", ПУ "Паисий Хилендарски", ШУ "Епископ Константин Преславски" през 2005г.; Иглика Сашева Асенова – лауреат на Националната олимпиада по физика през 2005 година; Борислав Руменов Тотев и Илия Стефанов Енчев – студентски права за всички ВУЗ с конкурсен изпит по физика – 2005г.; Димитър Ламбев – лауреат на Националната олимпиада по физика през 2006 година; Момчил Мичев Минков студентски права за всички ВУЗ с конкурсен изпит по физика – 2006г.;
Първи места на национални състезания по физика спечелиха: Николай Константинов Павлов – 2001г.; Тихомир Руменов Тотев – 2001г.; Стиляна Тонева Карауланова – 2003г.; Десислава Стефанова Мъглова – 2003 – 2005 г.; Полина Стефанова Маркова, Борислав Руменов Тотев и Илия Стефанов Енчев – 2004 и 2005г.; Пламен Николаев Кочев и Светослав Костадинов – 2005 – 2006г.; Михаил Руменов Радков, Здравко Николаев Попов и Цветан Борисов Хаджииванов – 2005 – 2006г.





Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Жидoeд]  
АвторFantom (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 00:11



emi super...pozdravqvam vi...kakto kazaxte daskaloto vi e mn staro ima golqm uspex...ac e na 4 godini i ne moje da se pohvali s takiva neshta...temata mi beshe fokusirana predimno varxu drugite problemi... puk ne se xvalete kvi vliqtelni xora sa izlezli ot tam, sega nai zamojnite i vliqtelni xora si davat dacata v ac...vse tus, plusove i minusi navsqkude...vupros na li4na precenka, vajnoto beshe da izesnq kak sedqt neshtata po drugite problemi :)



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Жидoeд]  
Авторvandal (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 11:07



дейба тяхната мама мръсна не ни стигат мангалите на гърба ами и тея ся да ни ебат



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: vandal]  
АвторFantom (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 21:54



evala...mnogo si xitur



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Bolqr4o]  
Автор_no_ (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 09:41



Abe hora vie normalni li ste si4ki a? Kvo znachenie ima daskaloto ili masonite ili vsi4ko ostanalo? Druga rabota nqmate li si osven da se zanimavate s gluposti? Poznavate li si4ki ot koleja? Togava kvi obobshteniq davate? I ne moga da razbera kak moje tolkova da go pluete tva daskalo i vupreki tva da obrushtate vnimanie na vsi4ki kluki koito se nosqt okolo nego i si4ko ostanalo. Porasnete be! Druga zanimavka nqmate li si?



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Жидoeд]  
Автор Skeptic (непознат )
Публикувано31.08.08 12:00



И какво толкоз, като се изучава иврит? Чудо голямо. Ивритът да не е по-лош от който и да е чужд език. Всеки има право да учи каквото си иска. Точка.



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: Skeptic]  
Автор valium1 (непознат )
Публикувано01.09.08 10:45



По-интересното е за какъв *** им е този иврит.



Тема Re: Еврейско училище във Велико Търновонови [re: valium1]  
Автор БATE Heдeв (кафеджия)
Публикувано03.09.08 23:37



Без майтап, в момента е доста търсен във Варна, особено от адвокатските кантори. Ама тъй като е много рядък език, за момента го заместват с руски...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.