Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:53 29.06.24 
Градове
   >> Велико Търново
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Какви хора сте?нови  
Автор ДPaka ((я да ви видя))
Публикувано12.09.05 16:38



Тук наистина е много задрямало,както справедливо отбеляза някой по-нагоре,ама що за хора сте?Улиците на целият град изорани като за посев,не видях някой да се вълнува...Не ви ли пука,че "умният" ни кмет дето си го избрахме за втори път си взе сигурно комисионната и остави газифициращите фирми да си правят каквото си искат из града.Как ходите на работа?Как газите в тези руини и камънаци?Ами как си карате колите,не ги ли оставихте в някоя дупка? А все едно ли ви е,че не остана градинка нереституирана и продадена- според някакъв блюдолизец от общината на човек се падали по 30 кв.м зелени площи - не ви ли е смешно?Може,но ако ни разхвърлят Трапезица и Света гора,а да, и хълма около Царевец.Никакви ли проблеми от живота на града не ви трогват?

Две неща са вечни- глупостта и Вселената. За второто не съм сигурен.
Айнщайн


Тема Re: Какви хора сте?нови [re: ДPaka]  
Автор SesilO1 (new)
Публикувано13.09.05 16:40



Оооо, не се притеснявай, нали знаеш как става, като наближат следващите избори ще асвалтират наново всичко, дори могат отново и до Чолаковци да стигнат. Добре, че поне се сетиха тази сутрин да измият "Габровски", че от вратата директно влизаш в банята от тази пушилка.

Тук отговаряме напълно на опрелението на асвалт от "тълковния речник"
асвалт - настилката, която се поставя на платното, преди да започнат изкопните работи.

Но какво да направим, освен да си почешем клавиатурите....



Тема Re: Какви хора сте?нови [re: ДPaka]  
Автор krasi_VT (mama na Didi)
Публикувано13.09.05 21:23



Какво да кажем ние майките с количките!!! Имате ли си на представа как се бута количка с бебе по тия тротоари като "дунавски вълни"?? Буташ, ядосваш се и споменаваш майката на кмета, докато гледаш как главата на детето ти подскача и се тресе !



Тема Re: Мисля...нови [re: krasi_VT]  
Автор ДPaka ((я да ви видя))
Публикувано14.09.05 11:50



че не е лоша идея да спретнете едно протестче пред общината,там таман е по-гладичко за разходки.Събирате се майки-съмишленички и му спретвате едно протестче на кмета,малко да му се наруши спокойствието и увереността,че е такава голяма работа -виж комплекси открива и т.н.- много го бива да харчи чужди пари(вестниците се скъсват да се хвалят колко милиона сме усвоили по разни проекти), ама по такъв съществен въпрос да се напъне да направи нещо -тцък! Всяка сутрин се вбесявам като тръгна на работа и видя новите "бойни полета"-бетер Бейрут сме станали.

Две неща са вечни- глупостта и Вселената. За второто не съм сигурен.
Айнщайн


Тема Re: Какви хора сте?нови [re: krasi_VT]  
Автор SesilO1 (new)
Публикувано14.09.05 15:20



По-големия купон е зимата - преспи на тротоара и трябва да тикаш количката по "широката" улица и да заобикаляш спрените коли почти до тротоара. Това ми бе най-големия кошмар и стигнах до там, че първата ни зима излизахме само с кенкугу.

А какво да кажем за детските площатки или по-скоро тяхната липса!



Тема Re: Какви хора сте?нови [re: SesilO1]  
Автор ДPaka ((я да ви видя))
Публикувано14.09.05 18:02



Дааа,ето кметчето си изми очите,усвои някакви пари и направи паркче на Картала.Паркчето - добре,похвално.Но в квартала има едно единствено игрище за децата,с детска площадка,но той май и него е продал,или поне част от него,защото някакви багери го захапаха.А къде да играят децата?Къде?Кварталът е млад и има много деца,къде да отидат те?Може би в тясното междублоково пространство,или на площада,дето разни малоумници си правят гонки,м?

Две неща са вечни- глупостта и Вселената. За второто не съм сигурен.
Айнщайн


Тема Re: Детски площаткинови [re: ДPaka]  
Автор SesilO1 (new)
Публикувано15.09.05 10:02



Да е само това проблема на Картала, ами то доскоро нямаше там и детска градина, да не говорим за ясла. Всички деца от там се записваха в тези на Б. Битка. За щастие сега направиха една градина, дори с група за по-малките, но поради многото желаещи сега образуват и втора група.

А въпросната детска площатка бе винаги пълна и дори в сравнително добро състояние. На мен обаче ми беше далеч, докато отидем до там и вече малката се е уморила, поиграе малко и на връщане трябваше да се носим. Аз да не съм от желязо, все пак е 12 кг., а количката си я подарихме на по-малко бебе.

Има една по-близка площатка до ОУ Славейков, но само като я погледна и ми се приплаква. Люлките ги хванала липсата, както и едната пързалка и част от кончетата. Останала само катерушката и една въртележка. Пясъчника пред голямата пързалка представлява една голяма дупка, въобще не е за разправяне.

Добре поне, че направиха една сладкарница с детска стая, а като знам в някои от дрегите градове как е, но това ми е болна тема и спирам дотук, че само се ядосвам.



Тема Re: Детски площаткинови [re: SesilO1]  
Авторgh (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 11:34



Tarnovo e edin skapan grad,tova e



Тема Re: Не е скапан градът [re: gh]  
Автор ДPaka ((я да ви видя))
Публикувано15.09.05 13:29



Управниците му са скапани,избират си да вкарат пари само там,дето ще имат лична изгода,или слава, а не където има най-голяма нужда,ама то всеки народ си заслужава управниците,т.е. всеки град също. Пък и се съмнявам,че между желаещите за управници въобще има патриоти и ентусиасти...свършиха се още през Възраждането

Две неща са вечни- глупостта и Вселената. За второто не съм сигурен.
Айнщайн


Тема Град за пране на чужди паринови [re: ДPaka]  
АвторMинyвaч (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 14:04



От няколко години Търново се е превърнал в град за пране на пари.Където и да погледнеш в центъра някакви лъскави магазини и вериги заведения на варненската групировка ТИМ(а и на други мафиотски структури).Ако изчислим на колко човека се пада един магазин,Търново ще е на първо място в страната,а в същото време градът няма развита икономика.Развит е единствено туризма донякъде,но не в такава степен за да носи адекватни приходи.Друг интересен факт,е че за 2004 г. градът е на едно от челните места за новорегистрирани фирми - а безработицата остава долу-горе същата.Сами си правете изводите,дали в този град се създава нещо за живеещите в него или всичко е просто една фасада......




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.