Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:34 28.09.24 
Градове
   >> Велико Търново
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Апостолът Димитър Трифоновнови  
АвторCekтa или цъpkвa (Нерегистриран)
Публикувано03.11.04 22:30



Пратеник на Исус се обяви в областта, подучва деца да ограбват родители

Майки от Килифарево и Стражица искат възмездие за обявилия се за апостол Димитър Трифонов

47-ГОДИШЕН МЪЖ СЕ Е ПРОВЪЗГЛАСИЛ ЗА ПРАТЕНИК НА ИСУС ХРИСТОС И ЗА НЕГОВ АПОСТОЛ. Димитър Трифонов създава нова църква, която нарича “Църква на Исус Христос”. Странникът вече е обсебил няколко млади жени, които в името на Бог... крадат от родителите си всичко.
Пастор Митко и сподвижниците му живеят няколко дни в седмицата в Стражица, после се местят в други къщи, където се промиват мозъци и след зомбиране се взема десятък от грешните родители. Сектата съществува вероятно от повече от година. Наша проверка вчера установи как чрез нея са разбити две семейства – в Килифарево и Стражица. Вероятно обаче има и други, които още не знаят какво може да стане в името на Бог. Особено щом до теб стои негов апостол, който си говори с Исус и следва неговите заповеди?!

ПЕНКА ДЮЛГЯРОВА ОТ КИЛИФАРЕВО:
“ТЕЗИ НЕБЪДНИЦИ СЪСИПАХА ДЪЩЕРЯ МИ!”

ДРАМАТА НА СЕМЕЙСТВО ПЕНКА И РАЙЧО ДЮЛГЯРОВИ ОТ КИЛИФАРЕВО ЗАПОЧВА ПРЕЗ 1999 Г. Едната им дъщеря Нина завършва с отличие и златна карта зооинженерство в Стара Загора. В градчето се появява Димитър Трифонов и започва да води богослуженията в евангелската църква. Отначало салонът се пълнел, после хората се отдръпнали от проповедника, но останали Нина, Светла Баръмова и няколко младежи, които вероятно са си убивали времето. После се оказва, че въпросният търновец Димитър Трифонов няма нищо общо с евангелистите, нито с която и да е друга църква. ”Грешни сте, защото не давате десятък на Бог”, започнало да звучи като лайтмотив на проповедите му. Заедно с него за апостол се провъзгласила и Светла Баръмова. С тях се движи и Светлозар Цветанов. Постепенно отличничката Нина, която сега е на 34 г., започва да се променя. Младата жена изписва цели тетрадки с проповеди, съчинява стихове, сред вещите и наскоро отчаяната й майка намира заповеди на пастор Митко. Те звучат страшно: ”Тя трябва да е готова да изпълни всяко нещо, което й казвам, сякаш го е казал Исус!” Това е само едно от хилядите изречения, които могат да се прочетат в тетрадките на Нина.
ТЯ СЕ ОТЧУЖДИЛА ОТ РОДИТЕЛИТЕ СИ. ПОСТОЯННО НА ГОСТИ ЗАПОЧНАЛА ДА Й ИДВАТ СВЕТЛА БАРЪМОВА И СВЕТЛОЗАР ЦВЕТАНОВ. Тримата се затваряли в стаята на Нина, тя ги гощавала. Какво са си говорили за Пенка Дюлгярова, си остава тайна. Тя обаче знае, че винаги са носили по една чанта с книги, които Нина е преписвала денонощно. Основният автор е Стефан Главчев от Добрич.
“... ПОНЕЖЕ ЗНАЕХ, ЧЕ ДИМИТЪР ТРИФОНОВ Е ЕВАНГЕЛИСТ, ХОДИХ ВЪВ В. ТЪРНОВО ДА НАМЕРЯ ЦЪРКВАТА. Там ми казаха, че той никога не е имал правомощия за тяхната църква. Стефан Главчев – също. Отлъчили се и образували своя секта. Ние сме обикновени хора, гледаме две крави, сутрин излизаме на полето за фураж и се прибираме вечер със съпруга ми. Дъщеря ни обаче ни окраде, изнесе всичко ценно от къщата в името на своя Бог. Последната кражба бе на 15 октомври 2004 г. – Нина и Диана Костова взеха от къщата 4 златни наполеона, електрическа кана и електрически чайник. Четири месеца преди това Нина открадна сгъваем велосипед “Балкан”, портативен телевизор, касетофон, ютия, бинокъл, сервизи за ракия и купички за десерт, пет златни пръстена, златно синджирче с висулка сърчице, старинна газена лампа със сребърна поставка и абажур, 23 старинни сребърни монети, туристическа сгъваема маса с 4 стола и старинен будилник с негърче. Всичко това Нина извърши с помощта на Диана Костова и под въздействието на Димитър Трифонов, Светла Пенева и Светлозар Цветанов. Аз смятам, че вещите са им дадени след заплаха, защото ако не се краде, Бог ще ги накаже. Тези хора са небъдници и трябва да бъдат наказани...”, разказа през сълзи вчера пред “Борба” Пенка Дюлгярова.
В КРАЯ НА ЮНИ 2004 Г. НИНА ИЗЧЕЗВА ОТ КЪЩИ ЗА ТРИ ДНИ. РОДИТЕЛИТЕ СЕЗИРАТ ПОЛИЦИЯТА. Тя си идва изненадващо и казва, че е била в Стражица при брат Митко и сестра Светла. Казва още, че пасторите са пратеници на Исус и сега щели да бъдат гонени, както е преследван той. Дъщерята можела да стигне до дъното, ако поискал апостолът, защото така му казвал Исус. На 3 юли 2004 г. бащата Райчо изгонва Нина от къщи. Тя е на 34 г. и той за пръв път в живота си й удря шамар. Въпреки изгонването Райчо дава на дъщеря си 50 лева. Майка й дава отделно. Преди това бащата забранява срещи с апостолите! Нина обаче намира начин да се измъкне от къщи за срещи и накрая заявява на родителите си, че няма да работи.
В сценария е използван дори фалшивият факт, че Диана е съученичка на Нина.
“... МНОГО ОБИЧАМ ДЪЩЕРЯ СИ И МЕ Е СТРАХ ДА НЕ Я ПРОДАДАТ, да не я убият, да я нарежат на части. Вече ме е страх и за нашия живот и ми идва да се откажа от нея. Имам и друга дъщеря, омъжена, тя обаче не може да въздейства на сестра си. Сега Нина живее в Стражица при Диана заедно с Димитър и със Светла... Моля ви да ни помогнете“, проплаква още Пенка и показва ръцете си. Нейните и на мъжа й са напукани от работа, от тежък селски труд, с който са изучили Нина в Стара Загора и не са я лишавали от нищо. Сега обаче я смятат за изгубена в мрака! Тази секта прави хората омразни за общество и близки, зомбира ги, кара ги да стават зли и да крадат, а може би и да убиват! Затова Пенка иска сектантите да бъдат осъдени и да не тровят повече души и семейства.
Да бъдат осъдени на принудителен труд за всичките години на лентяйство, иска още майката на Нина...



Тема Re: Апостолът Димитър Трифонов [re: Cekтa или цъpkвa]  
Автор ink (spot)
Публикувано04.11.04 08:48



Е, и какво? Що не написа малко коментар?

Тези неща са на принципа: "Докато има овце, ще има и вълци". Ако си толкоз глупав, че да се вържеш на такъв, и господ не може да ти помогне. Тук директно се намесва природата с принципа на естествения подбор - дефектните екземпляри аут от класацията! И евентуалното им дефектно поколение, аут тоже! Това е начинът на природата да ги остави без поколение, като ги лиши от пари и имоти и максимално да затрудни размножаването им. Точка.

It's not over till it's over!


Тема Re: Апостолът Димитър Трифоновнови [re: ink]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано08.11.04 12:22



Мисля, че си прав за естествения подбор!

Мисля си още, че тези нещастници могат да послужат като добър пример за отваряне на очите на масите.

Ако Господ иска да ти каже нещо, няма да ти прати проповедник, на когото да плащаш като на бизнес консултант.

THE OLD CAR IS NOT A DEAD CAR!!!


Тема Re: Апостолът Димитър Трифоновнови [re: kalo76]  
Авторeвaнreлиcт (Нерегистриран)
Публикувано16.11.04 02:50



чух че щало да има евангелизация в Търново
някой да знае нещо по въпроса?



Тема Re: Апостолът Димитър Трифоновнови [re: eвaнreлиcт]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано17.11.04 16:27



И какво ще рече "евангелизация"?

THE OLD CAR IS NOT A DEAD CAR!!!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.