Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:37 13.06.24 
Градове
   >> Велико Търново
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Търновчани кореняци, ...  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано11.05.04 09:50



... пък и всякакви други знаещи, моля за съдействие.



На горният адрес съм публикувал снимки от Търново. Снимал съм, но не съм наясно с подробностите на сниманите обекти. Някои от снимките са си изгледи към които едва ли може да се прибави обяснителен текст. Но някои от другите обекти имат собствена история.
Ако някой от вас може да ми помогне с идентифициране на сниманите обекти и да прибави малко информация за всеки един, аз пък се наемам да пренеса информацията под снимките.
Страницата ми се посещава от много хора, от много страни. Иска ми се, към всяка снимка да прибавя кратък, но достоверен текст, както съм направил с повечето снимки от България.
Целта ми е да покажа България на света от към хубавата й страна.
Предварително благодаря за съдействието.

Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш

Тема Леле...нови [re: Oптимиcт]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано11.05.04 10:02



Цял ден няма да стигне за тая работа! Няма да стане скоро, поне не с моя помощ...

Дано някой друг помогне.

Поздрави!

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо


Тема Re: Търновчани кореняци, ...нови [re: Oптимиcт]  
Автор Em. (минувач)
Публикувано11.05.04 17:23



Оптимисте,

Твой почитател съм от доста време, с интерес следя дискусиите ви със Св. Скромни, а сайтът със снимките ти съм го препоръчал на доста хора. Поздравления!

Относно настоящата задачка - наистина е страшно много работа, особено ако се стигне до подробности като години, строители (Колю Фичето и други), история и т.н. Не е невъзможно, но иска много време. Обещавам да се заема с това, но ще ти ги пращам на порции, става ли? Поне за някои от тях. Ти ще си ги редактираш после.

Благодаря от името на търновци за вниманието.
Успех!

Айде по-живо, че ще си лягам вече...


Тема Хе-хе ...нови [re: Em.]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано11.05.04 18:55



... много работа било! Ами я си представи мойта - да карам до там с кола, да скитам като глуха кучка по улиците и да гледам какво е хубаво и какво не, да снимам, после да карам на връщане, па да ги свалям на лаптопа си, па да ги редактирам, да им намалявам размера, че после пък да ги товаря във фотобазата. Това малко ли е?

Знам че никой не ми е длъжен с нищо и си е мой ангажимент. Варненци обаче ми помогнаха много със снимките от техният град. Разведоха ме из града и после ми написаха кое какво е. Пак ми отне цял ден да пиша текст под всяка снимка.

Помощта която ми предлагаш е чудесна. Не бързам за никъде. Сам си се ровя из нета да търся информация, но много време ми отнема. А и натоварих много нови снимки (Трявна, Габрово, Арбанаси, Елена). Та, всякаква помощ е добре дошла и ще бъда благодарен.
Информацията към всяка снимка не трябва да е много. Два-три реда са достатъчни. Линкове също вършат работа.

Бързам да кандардисам народа по света да дойде при нас първо, преди някой друг да ги е кандардисал да идат другаде и там да си харчат парите. Ратувам за общото дело, малко нещо. Нали знаеш, че големите работи тръгват от малките неща, на принципа на снежната топка. Знаеш ли, че компанията Боинг е започната от един човек, който е правил моторни лодки и не е имал хал-хабер от самолети?

Та, гледай си твойта работа първо и ако ти остане време, помогни и на мойта. Хиляди благодарности от сега още.
Със здраве.

Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш


Тема Мммммммммм......нови [re: Oптимиcт]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано12.05.04 10:02



Щом така е поставен въпросът, обещавам да помогна! Но след 15-ти Май, става ли? Дано не е късно!

А иначе получаваш от мен всички видове признания като фотограф. И като "редактор" на снимките. Защото при някой от тях яко е играл Фотошопа или каквато програма там използваш. Който не е от Търново няма да се усети, а директно остава прехласнат, но аз като търновец гледам и се подсмихвам на места. Защото ако в действителност изглеждаше така, както си го докарал на снимките, тук щеше да е най-чистия и подреден град в света. Ама не би... за съжаление.

Поздрави за инициативата и успешно доразвиване!

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо


Тема Никога не е късно ...нови [re: Яceн_]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано12.05.04 11:09



... за такава помощ. Надявам се снимките ми да стоят там с години.

За твоя информация, фотошопа изобщо не е играл яко. Първо, избирам си кадрите да са "чисти". Ако има боклуци - не снимам. Редактирането е почти изключително светлинно и по размер. Правя снимките си по-светли отколкото са оригинално и двойно по-малки по размер. Двойно по-малки по размер, значи за същите пари ще мога да кача двойно повече снимки. Това едно. Второ, гледах и да не са много малки, щото пък си губят ефекта. Моят екран ми послужи за мярка. Размерът на снимката във вертикал е размерът на чистата площ на екрана ми за снимка.

Благодаря за желанието да се включиш да помагаш.

Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш


Тема Re: за Оптимистнови [re: Oптимиcт]  
АвторБoляpин (Нерегистриран)
Публикувано12.05.04 20:44



Здравй Оптимист!
Познавам много добре твоите снимки!Например от Париж панорамата на Шанс Елизе е супер!Аз познавам Търново и знам всяка снимка къде е снимана,макар и да живея от косур години в Америка.
Виждам ,че не си от Търново също инак не би се нуждаел от помощ.
Остави си е-маила и ще ти дам ориентация и описание за всякя снимка.
Моля те направи още ако можеш.Опитал си се да хванеш хубавите моменти и места на Търново.Но аз бих без съмнение направил още по-готини,може би защото съм кореняк Търновец,а и не само затова.
Хайде остави е-мейл и ще си побъбрим още повече!Чао!



Тема Re: за Оптимистнови [re: Бoляpин]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано13.05.04 11:55



Е-мейла ми не е тайна. Не си сетил да надзърнеш в профила ми. Ето го пак: ngruev@yahoo.com

Не се съмнявам, че ако имаше възможността, би направил по-хубави снимки. Аз не съм професионалист, което сигурно се забелязва. Сигурен съм обаче, че е по-добре с тия снимки отколкото хич.

Много ще ме улесниш ако ми изпратиш информация за местата, които съм снимал. Трябва да е сравнително кратка и ВЯРНА. Вече получих информация за някои от началните снимки и още снощи ги надписах.

Пространството в сървера ми струва пари а имам още много снимки на ум да покажа, както от България, така и от чужбина. Не искам да се разпускам много.

Ти като се върнеш някой ден, на ваканция или иначе, направи снимки и ти. И ги публикувай. Такава конкуренция е винаги добре дошла.

Много благодаря на всички отзоваващи се на молбата ми за помощ.

Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш


Тема Re: за Оптимистнови [re: Oптимиcт]  
Авторvovo (Нерегистриран)
Публикувано30.10.04 22:59



hubavi snimki



Тема Re: за Оптимистнови [re: vovo]  
Авторбoko (Нерегистриран)
Публикувано03.11.04 02:32



да ти турна една краставица у гъзо




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.