Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:31 14.06.24 
Градове
   >> Велико Търново
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ВТУ - качество на обучението  
Автор checho (клюкар)
Публикувано10.01.04 00:44



Интересно ми е, какво мислите тук за качеството на обучението във ВТУ? Аз мисля, че е далеч по-добро от това, което предлага СУ. А Вие?



Тема Re: ВТУ - качество на обучениетонови [re: checho]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано12.01.04 09:58



Няма как да сравня със СУ, но смятам, че във всеки ВУЗ качеството на обучението все отнякъде куца. Ако не се самообразоваш сам, лекциите ще ти покрият едва 10-15% от необходимото, за да си заслужиш реално дипломата.

THE OLD CAR IS NOT A DEAD CAR!!!


Тема Re: ВТУ - качество на обучениетонови [re: kalo76]  
Автор point1 (непознат )
Публикувано15.01.04 11:36



И да искаме, няма да може системата да осигури нужното за да са конкурентноспособни нашите ВУЗ-ове, поне не и в близките 20 години. Останалото зависи единствено от нас самите. А това едва ли не е 80-90% от знанията които трябва да си набавим самостоятелно за да имаме поне някакъв шанс занапред.

Но ако трябва аз лично да сравня ВТУ с..напр. УНСС /където "уча" в момента/ - ще са ми необходими повече от 10-15 мин.за да "измъдря" дори и едно смислено обяснение защо след като във втория ВУЗ, плащайки четирицифрени суми за обучение не се докосва и малко /образователно и организационно/ до ВТУ /за 5 год. нито една такса нямах за обучение/.

Безсмислено е да продължавам. Вече основните моменти са ясни. Ако сам не успееш да си организираш професионото обучение, израстване и развитие - няма кой друг да го направи.



Тема друг е въпросът, че...нови [re: point1]  
Автор point1 (непознат )
Публикувано15.01.04 11:45



задавайки този въпрос се предполага че някой все пак се интересува от това какво, кой и как и къде му преподава. но онези, които са възпитаници на ВТУ много добре са запознати с нивото на учениците и тяхното "желание" да учат! /останалите ВУЗ-ове не правят изключение/ едно силно, реално и съвсем не преувеличено - 80% от студентите не би трябвало да са там а на улицата, където би им отивало повече.



Тема Re: друг е въпросът, че...нови [re: point1]  
Авторпoтpeбитeл (Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 02:29



Напълно съм съгласен с казаното дотук. Ако човек не предприеме сам някаква самоинициатива да се образова, то до никъде няма да я докара. Е, в случай, че не иска да си губи времето. Наистина, че огромна част от настоящите студенти изобщо не заслужават да учат! Правят го защото сега така е модерно.. да си студент. И тъй като стана дума за ВТУ - Едни от най-големите лигльовци и отворковци са тези от Стопанския Факултет. Наистина не е нормално цял семестър да не се вясваш по лекции и упражнения, накрая да идеш, да препишеш и да изкараш толкова, колкото е изкарал някой, който редовно е посещавал занятия. Просто е нечестно... цял семестър по дискотеките, спане до обед .. а другите балами нека си стават да ходят на лекции .. после ще се вземат нещата, ще се преснимат и ще се правят пичовете на баровци пак .. кофти, кофти ... и нищо не се прави по този въпрос .. но то как ще се направи - то толкова калпазани, че унито ще остане без студенти иначе ..



Тема Re: друг е въпросът, че...нови [re: пoтpeбитeл]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано28.01.04 11:02



Докато има студенти да "бутат" и преподаватели, които да лапат яко, положението няма да се оправи.

THE OLD CAR IS NOT A DEAD CAR!!!


Тема Re: друг е въпросът, че...нови [re: пoтpeбитeл]  
Авторpoint1 (Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 13:19



Kakto s vsichko, i s tova /za Stopansko upravlenie i uslovno narechenite studenti v nego/ si ima izkluchenija. Za ostanaloto - kategirichno Taka e!



Тема Re: ВТУ - качество на обучениетонови [re: checho]  
Автор OmegaTransFer (непознат)
Публикувано31.01.04 01:49



Ами аз съм учил две години право в Търново и се преместих в София.Знам как преминава обучението и на двете места, така че мнението ми е субективно, но не и прекалено субективистично.Единственото предимство,което виждам тук в София като студент в СУ е,че лекциите са редовни-има си определен график и си го спазват предподавателите.Едни и същи са-и в Търново пак те си бяха.Второто предимство е,че като те питат тук къде учиш или си учил право и отговорът ти е различен от СУ-в 70 % от случаите е противопоказно за бъдещото ти развитие в тая област. Общото е, че и там плащах сто лева, и тука.
Това в частност за моята специалност.Сега в по-широк план:
1:Кажи на един западняк, че плащате по 50 евро на семестър-няма да пита в кой град си завършил.
2:По повод плащащите повече:
2.1. Специално за НБУ-има добри преподаватели, ама като си плащаш за всеки изпит и може да завършиш и с 10, и с 30 положени изпита...все тая...няма да си научил повече.Поне колеги от там така ми казват.Иначе знам, че политологията им е доста добра.
2.2. За УНСС-момченца и момиченца...ако си мислите,че учите някаква икономика...по-добре продавайте мартеници като Слави и повече ще научите за бизнеса. Не става дума само за УНСС...въобще за икономиката, която се преподава у нас. Някой хора още не са разбрали, че с чертане на графики с изохорди, изокости и не знам си какви още соц-икономикс-завъртяни понятия нито бизнес се върти, нито нищо. Доколкото съм имал възможност да се докосна до БГ-стаила на икономикс...май няма нито една графика, която да включва човешкият фактор не само като брой работници или заплата/човеко-часа труд...Няма хюман рисърсис, намеси в системите и...аиде да не навлизам много, че наблюденията са ми само странични.


А пък за ентусиастите, които си мислят, че образованието ще им помогне...да, ама само ако още във 3-4 курс си си намерил работа по специалността...каквато и да е тя.Лоши специалности няма...има работа..е, ако няма мама и тате,които да работят.Ама това до време.

Така че,ако ви се учи-учете.Само че образованието е страшно скъпо...една диплома от СУ, УАСГ, ВТУ или някое друго училище не храни.Пък...в крайна сметка поне духовни благини ще похапнете...от време на време...сесионно...:))


И както се казва на английски-ашколсун колеги:)



Тема Re: ВТУ - качество на обучениетонови [re: checho]  
АвторMima (Нерегистриран)
Публикувано09.02.04 11:33



Извинете ме за въпроса, който няма връзка с темата, но кога е сесията за първия семестър и кога започва записването за втория тази година?
За всички специалности ли е еднакво?
Много ще Ви бъда благодарна, ако успеете да ми отговорите още днес!



Тема Kompleksi, kompleksi KOMPLEKSIнови [re: checho]  
АвторSU (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 19:42



Po-dobro samo za bydesti daskali na selo, neuspeli da wlqzat w po-dobyr VUZ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.