Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:51 01.07.24 
Градове
   >> Велико Търново
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Аз ще гласувам!нови  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано30.10.03 12:31



Защото не ми е безразлично кой ще управлява Търново през следващия мандат.
Защото не искам Търново отново да бъде обзето от леност и безхаберие към проблемите на хората.
Защото е време и моето поколение да размисли, не да се оставя само пенсионери под строй пред урните да решават съдбата на града ни. Кой ще носи последствията от това - ние или те, част от които няма да доживеят и средата на мандата?
Кога хората ще проумеят, че изборите не са само средство за избор (по желание) на по-малкото зло? И че нещата не свършват само с (не)пускането на "нек'ва хартийка в сандъка"? Че общественото мнение, ако бъде проявено, е силен коректив на действията на властта?
Ама ТРЯБВА да се прояви!

Така че в неделя не се увъртайте само около печките, ами се разходете малко и ГЛАСУВАЙТЕ!
Гласувайте по симпатия, по съвест, на тото ако щете, но го направете!

THE OLD CAR IS NOT A DEAD CAR!!!


Тема Re: Аз ще гласувам! [re: kalo76]  
Автор Eжko (таралеж в гащи)
Публикувано30.10.03 19:52



Виж сега - щом смяташ че си намерил достойният кандидат - ГЛАСУВАЙ! Лошо няма.
Но гласуването е ПРАВО - правото да дадеш гласа си за този когото считаш за достоен. Аз не намерих такъв, както и 2/3 от останалите търновчани, и смятам да си го запазя за времето когато нямой ще ме убеди че е достоен!
За общественното мнение си прав - то се показа! Тия 2/3 казаха - " е па нема за кого"!

... и той се върна ... още по-зъл ...


Тема Re: Аз ще гласувам!нови [re: kalo76]  
Автор Em. (advanced)
Публикувано31.10.03 19:40



Прав си, Кало. Безусловно.
Добре си го казал, нямам какво да допълня. Само това, че тези, които не са взели отношение по въпроса, НЯМАТ МОРАЛНОТО ПРАВО ДА СЕ ОПЛАКВАТ ПОСЛЕ.
Пък този, дето от 16 кандидата не намерил кого да си избере, няма да го коментирам.
Така че - в неделя гласувайте !!!



Тема Re: Аз ще гласувам!нови [re: kalo76]  
АвторAл.Бeлeв (Нерегистриран)
Публикувано01.11.03 12:35



Аз няма да гласувам....
Миналата седмица гласувах, но тази ще се въздържа
Много се изложиха тия хора, много....
Кой идиот измисли тези сърпове и чукове????
Ще трият усмивки?????
Автора на тази простотия трябва да го обесят на стълба срещу Студентския стол....
Точно заради подобни лумпенски изяви десните партии са в това положение...
Годината е 2003, глупаци....
Тръгнали да плашат със комунизми и други глупости
Рашев и компания вместо да направят една позитивна кампания прицелена в интелигентните, мислещите и работещите хора, неинтересуващи се активно от политика, те тръгнаха на лов за заблудени крайни седесари
Не мога да дам гласа си(не че е и толкова важен) за хора които ме подлагат на подобна малоумна пропаганда....не става
Лошото е че не само аз мисля така...и Драгни ще тържествува после....но за това ще са си виновни тъпаците от предизборния щаб на Рашев



Тема Ако се имаш за интелигентен, млад и работещнови [re: Aл.Бeлeв]  
АвторKocтa (Нерегистриран)
Публикувано02.11.03 03:49



защо по-дяволите изборът ти се определя от кампанията.
Кампаниите са за неИнтелигентните.
Гледай резултатите, все пак и двамата са били кметове. Презенявай, нали си интелигентен.
Аз съм си преценил.



Тема Re: Ако се имаш за интелигентен, млад и работещнови [re: Kocтa]  
Авторznaiko (Нерегистриран)
Публикувано03.11.03 15:23



За когото и да гласуваш все тая . Крайно време е народът да разбере , че общините , както и държавата ни , не се управлява от кмета
респективно от министър председателя , а от икономически групировки .
Кметът е само представително лице /като английската кралица / и подписва документите , които му представят . За това от кмета не се изисква компетентност и всеки може да се кандидатира за този пост. Как
иначе можем да си обясним , че един посредствен доктор управлява четири и сега още толкова нашата община . Как един ритнитопковец като Йордан Лечков ще управлява Сливен . Ако се искаше кметът да е
компетентен , то той трябва задължително да има подходящо образование и квалификация /архитект , строителен инженер , икономист и др. / , отговарящи на тематиката на въпросите , които решава общината . Не , че не се решават здравни и спортни въпроси , но те са
само малка част от другите въпроси. Тя и самата избирателна система е
така нагласена , гласуваш или не гласуваш ; със 100% или със 1% избиратели , кмет пак ще бъде избран.
Не се притеснявайте , че не сте гласували след като не харесвате
нито един от предложените ви кандидати за кмет .



Тема Re: Аз ще гласувам!нови [re: Em.]  
Автор Eжko (таралеж в гащи)
Публикувано03.11.03 17:36



А не, не съм съгласен! Точно тия дето НЕ СМЕ ГЛАСУВАЛИ за кмета имаме правото да се изправим "насред мегдана" и да недоволстваме! Защото това не е НАШИЯТ кмет! А в случая - това въобще не е кмета на търновци!!! Половин квартал не е целия град, не е дори и половината!!! Какъв процент са гласувалите за сегашния-бивш кмет спрямо всички имащи право на глас търновци!!!???
А и що за кметове са тия дето се "активизират" 3 месеца преди изборите!? И то само по парадните части на града!!!

... и той се върна ... още по-зъл ...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.