Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:07 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Правопис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Журналистически "бисери"нови [re: пpивeт]  
Автор !Valencia ()
Публикувано30.03.12 17:41



Благодаря за споделеното!

Няма защо - удоволствието беше изцяло мое!



Жалко, че речникът, който ти подарих, в случая не ти върши работа. "Сумати", както съм го написала.



Тема Шокиращо!нови [re: !Valencia]  
Автор !Valencia ()
Публикувано30.03.12 23:04



Стилиян Петров е болен от левкемия - това е шокиращо, Уни!





Бог да е с него и дано да оздравее!

Редактирано от !Valencia на 30.03.12 23:05.



Тема Re: Шокиращо!нови [re: !Valencia]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано31.03.12 00:56



Бог да е с него, както и с ВСИЧКИ ДРУГИ ХОРА, болни от тази коварна болест... те ВСИЧКИ, макар и да не са популярни, СЪЩО заслужават помощ, подкрепа и молитва...
....................................................
Не ми се ще да споря за тази дума точно по този повод, но въпреки всичко ще кажа, че такава новина за мен е тъжна, но НЕ Е шокираща. Всички болести ХОДЯТ ПО ХОРАТА. И не намирам за шокиращо някой човек, който и да е той, да се разболее от някаква болест. За жалост никой не е застрахован...





Тема Re: Шокиращо!нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор !Valencia ()
Публикувано31.03.12 02:32



... че такава новина за мен е тъжна, но НЕ Е шокираща

Знаеш ли защо е шокираща? Защото това беше най-силният сезон на Стилиян Петров, откакто е в Англия. Ако не играеше на ниво, ако рядко се появяваше като титуляр, ако беше в слаба форма, когато чуех новината, щях да си кажа: "ами да, ето защо не можеше да играе... бил е болен, но не се е знаело, не е бил диагностициран!". А той се раздаваше на терена, беше в блестяща спортна форма и изведнъж... левкемия. Това е шокиращото.

Любопитно каква ли дума ще използват коментаторите на мача утре (днес), за да ни съобщят новината! И дали завръщането на един футболист, може да е толкова шокиращо, колкото сериозното заболяване на друг - особено ако е бил в перфектно здраве?

Редактирано от !Valencia на 31.03.12 02:42.



Тема Re: Шокиращо!нови [re: !Valencia]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано31.03.12 07:50



Съгласих се. Снощната ми реакция беше породена от абсолютната ми незаинтересованост към всякакъв вид футбол (освен международните изяви на националите ни, и то - САМО резултатите

). Поради това не съм имала възможност да следя и неговите прояви в детайли. В смисъла, обяснен от теб, думата "шокиращо" е абсолютно на място употребена...

Което пък, в друг смисъл, още повече ме вцепенява поради факта, че ОЧЕВИДНО голяма част от нас си ходят с неизлечимите болести в себе си... И още повече ме изпълва с гняв към лекарите, от чиито усти не слизат изречения като: "Абе я се виж колко добре изглеждаш, ако беше болен така ли щеше да е?? Бягай от тук, няма направление!"

Случайно, като по-добре запозната, да е стигнала до теб информация какви са били симптомите му, или вследствие на какво изследване е поставена диагнозата?



Тема Re: Шокиращо!нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор !Valencia ()
Публикувано31.03.12 10:51









Тема Без връзка с темата!нови [re: !Valencia]  
Автор !Valencia ()
Публикувано01.04.12 16:48



Във връзка с времето.



Приказчица

Имало едно време една баба. Тя си имала козички. Било в края на март - слънчицето греело, излязла тревичка - запролетило се. След дългата зима бабата с нетърпение чакала да изкара козичките на паша.

--Е, Марто Парто, най-накрая! - казала тя - Отиде си вече! С козичките излизаме на паша.

Обидила се Баба Марта, разгневила се. Омраза се загнездила в сърцето и... И решила да умори на бабата козичките.

--А, така ли? Сега ще ти кажа аз на кого викаш Марто Парто! - заканила се тя.

Отишла при брат си Април и го помолила: "Априлко братко, дай ми назаем само една седмичка, да уморя козичките на бабата!".

Април, който бил пословичен с щедростта си, изобщо не са замислил, а и дал седмицата, за която го помолила... Разфучала се Марта, разбесняла се, раздухала се, завалял сняг... Краят е известен.



Тема Само два "бисера"!нови [re: !Valencia]  
Автор !Valencia ()
Публикувано02.04.12 13:25



Ужас! Това на нищо не прилича!

Но пък коментаторът е един от най-"бисерните" коментатори, така че вече ни е показал по-голямата част от колекцията си, надявам се.

И самите "бисери":

"От повторението на положението се видя, че нарушението бе кристално чисто"

"Комфортно спасяване на Шей Гивън"

П.П. До "бисерите", на които имах удоволствието да се насладя (пак тяхна дума, използвана неправилно), бях допусната само за 90 минути. Така е с хубавите неща!



Тема П.П.нови [re: !Valencia]  
Автор !Valencia ()
Публикувано02.04.12 13:58



Исках да задам един въпрос, но забравих.



Понеже и аз като Димитър Пенев "нямам слабостта на лаптопите", искам да кажа, че не съм много наясно с правилата в клубовете, та се чудех дали имам право на волности, или трябва да се придържам към темата? Ако искам да задам въпрос, различен от тематиката на клуба, мога ли да го направя, без да бъда санкционирана или поне без да си навлека неприязънта на колегите си по перо?



Тема Re: П.П.нови [re: !Valencia]  
Автор пpивeт (:-)
Публикувано02.04.12 17:47



Правилата в клубовете не ги чети, току виж им намериш правописните грешки.
Ако искаш да говориш извън темата на клуба, разрешено ти е - с мен.


Пиши едно "офф" в темата, за да не го четат тези, които не искат да
смесват нишката на основната тема с лирически отклонения.
Естествено, по класическия маниер, в началото ще си говорим за времето!...
Можеш да си навлечеш неприязън някъде, но не и в този клуб, засега.

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.