Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:07 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Правопис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Започна се!нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор !Valencia ()
Публикувано23.03.12 00:36



Не се питай! Ние с теб сме прави, както винаги, то се знае.


Абе, тая година толкова много абитуренти, абитюренти, че дори не знам по какъв начин да "акцентирам" на неправилния правопис и правоговор.



Тема Re: Журналистически "бисери"нови [re: Дама пика]  
Автор !Valencia ()
Публикувано23.03.12 01:03



Не знам как се е получило, но току-що видях линка, който си ми пратила.



Моля те да ме извиниш за втори път!

Какво те притеснява в текста, ако притеснението ти е все още на дневен ред?

Редактирано от !Valencia на 23.03.12 03:23.



Тема Re: Започна се!нови [re: !Valencia]  
Автор дeдoAндpo (познат бе!)
Публикувано23.03.12 11:22



Има и абитюриенти.

Аз съм виждал една такава преди около 2-3 години - с бяла каляска приличаща на тиква и теглена от истински кон, а тя вътре самичка цялата в бяло и само гледка наляво-надясно в очакване на аплодисменти. На бул. "Сливница", на северната му страна, някъде около Втора градска.

Само дето вентилаторът от вица липсваше.



Избягвайки деепричастията, ще подобрите стила на речта си. Марти Ларни.

Тема Re: Започна се!нови [re: дeдoAндpo]  
Автор !Valencia ()
Публикувано23.03.12 13:01




Има и абитюриенти.


Знам, знам! И аз познавам, но май че е по-правилно да кажа познавах, защото на всичките ми близки и приятели, децата отдавна бяха абитуриенти. Преди шест години за последен път бях на абитуриентски бал.



П.П. И този виц не знам. Аз, както изглежда, не знам никакви вицове.



Тема Re: Започна се!нови [re: !Valencia]  
Автор дeдoAндpo (познат бе!)
Публикувано23.03.12 13:51



Прослушване и приемен изпит за нови номера в цирка.

Влиза един и започва да представя номера си на комисията:

- Представете си пълно шапито, всички редове абсолютно пълни, всички билети разпродадени. Манежът - огромен, а пред вентилатора за вкарване на свеж въздух - голям балон, пълен с (хммм... как да кажа сега пък аз, май не трябва да е с оригиналното понятие, добре, дали да не ползвам турското "гириз" - това е онова, което се съдържа в ямата на полската тоалетна, не, ще използвам културното) изпражнения (да ме извинявате). Зад завесата аз държа пушка, с която се прицелвам в балона и... гръмвам!

Балонът се спуква и аз влизам на манежа целият в бяло!

Избягвайки деепричастията, ще подобрите стила на речта си.

Марти Ларни.

Тема Re: Започна се!нови [re: дeдoAндpo]  
Автор !Valencia ()
Публикувано25.03.12 01:23



Ха-ха-ха! Знаех вица, но го бях забравила!
Благодаря ти!





Тема Re: Журналистически "бисери"нови [re: !Valencia]  
Автор пpивeт (:-)
Публикувано26.03.12 23:15



Първо копираш линка, който искаш да дадеш.

После написваш ей тая магия по-долу, като на мястото на
"link" поставяш копираното, а на мястото на "цък" -
текста, който искаш да се появи.

{URL=link}цък{/URL}

Последно - не се пишат тия скоби, а прави (средни)!
Но те нямаше да се покажат за целта на демонстрацията

Пуу, като го прочетох, чак аз го разбрах!



Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг

Тема Re: Журналистически "бисери"нови [re: пpивeт]  
Автор !Valencia ()
Публикувано27.03.12 00:51







Тема Re: Журналистически "бисери"нови [re: пpивeт]  
Автор !Valencia ()
Публикувано30.03.12 14:09



Ако някой ще черпи - да черпи!
Аз не отказвам на лели, че и на баби (на първо внуче!).


Ще черпи Уни, защото има повод.



А ти какво не отказваш на лелите, Привет? Това "не отказвам" може да има много продължения: не отказвам да им нося торбите, не отказвам да им обясня как с едно "цък" излиза линкът, не отказвам да им помогна, ако имат проблем с колата, какъвто имах аз преди два дни.

...Спрях едно момче и го попитах защо, според него, колата не иска да запали. Качи се той в нея, пробва, но не стана. Предположи, че е от акумулатора. С хиляди маневри (защото бях спряла между две коли) приближи неговата кола до моята, извади кабели, включи ги на двата акумулатора и отново се качи да пробва. Нищо не ставаше. Според него проблемът беше в стартера. Тогава коленичи под колата, както беше с чистите си дрехи, опитвайки се да го намери. Оказа се, че стартерът е на майната си...извади един сенник, постла го и се навря под колата, продължавайки търсенето. Аз се притесних, че му загубих сумати време, казах му да не се безпокои за мен, благодарих му - един вид го освободих... "Нека да направим един последен опит" - предложи той. Направихме един последен опит, който се оказа предпоследен, а после още един последен, пак предпоследен... В един момент при нас дойде едно момиче - приятелката му, с която, очевидно, имаше среща... Някой би казал: "Е, голяма работа! Убивал си е времето, докато я е чакал". Само че той можеше да убива времето си по много по-приятен начин, можеше да не омърля дрехите си...

Това беше моят своеобразен начин да бладодаря на момчето още веднъж - за отделеното време, за съпричастността, за човечността... И макар да съм почти сигурна, че той няма да прочете написаното, знам, че добрите ми послания ще го достигнат... Веднъж изречени, думите не се губят- по неясни за нас пътища достигат човека, за когото са предназначени - най-често под формата на благословия.

Редактирано от !Valencia на 30.03.12 14:16.



Тема Re: Журналистически "бисери"нови [re: !Valencia]  
Автор пpивeт (:-)
Публикувано30.03.12 14:57



Веднъж изречени, думите не се губят- по неясни за нас пътища достигат човека, за когото са предназначени - най-често под формата на благословия.


Благодаря за споделеното!
Хубаво разказваш. Пък и аз хубаво чета!
-----
П.П. "сумати време" или "сума ти време" ?

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.