Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:42 01.06.24 
Градове
   >> Свищов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хубавия град Свищовнови  
Авторfrend (Нерегистриран)
Публикувано12.06.08 12:32



Здравейте,
от няколко години 5-6 ходя редовно в Свищов имам роднини и ставаме все по близки та и по тази причина ходиме(с жената и детето) все по често поне веднъж месечно иначе живееме в София аз от как се помня, а жена ми от около 10-12 години.
Града много ми харесва, хората горе-долу като навсякъде. За последно бяхме там на 6,7 и 8 юни времето беше доста дъждовно в един момент се разнесе някаква воня след като поразпитах разбрах "Химията пръдна" по думи на Свищовлий (случвало се често), защо по време на дъжд явно е доста отровно.
Имам опит със заводи с химическо производство забелязал съм, че отровите се изпускат около 2-4 часа след полунощ или по време на дъжд така най-слабо се усещат от местното население и недоволството е най-слабо, въпреки че това което излиза пак се диша и не е по малко отровно когато не мирише просто концентрацията е друга.
Та така поразпитх и разбрах това е най-големия завод за изкуствена коприна(едно от най-отровните производства като цяло нефтохима в Бургас си балва свеж планински въздух спрямо това) на Балканите.
И защо го пиша това, защото ме е ЯД, много ме е ЯД, че Свищов един от малкото малки градчета в страната, който не се обезлюди през последните 18-19 години, а даже се е развил в някаква степен и към който аз се привързах всъщност е една отровна гъба и всички та си траят.
И за съжаление май ще ходиме все по-рядко. Успех на Вас и на града Ви и дано се справите с това.



Тема Re: Хубавия град Свищовнови [re: frend]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано12.06.08 21:45



Не е всичко така както го описваш, но има истина в думите ти.
С това няма оправия, това е неизличима болест на обществото ни...В София едва ли въздухът,водата и храната са по- чисти от тези в Свищов, но и вие си траете...болест е ти казвам.



Тема Re: Хубавия град Свищовнови [re: ПЪTниk]  
Авторfrend (Нерегистриран)
Публикувано13.06.08 11:22



Не ме разбирай погрешно!
Не искам да кажа колко е добре в София, но тука мръсотията си я правиме ние и си я дишаме ние и мога да гарантирам, че един такав завод за една седмица работа тука или биха го спрели или биха му сложили доста сериозни филтри!
Колкото до прекрасния живот в София ако мога да си осигуря сегашните доходи някаде другаде ще съм първият, който ще се махне като почти няма значение къде ще отида(с изключение на 3-4 места)!



Тема Re: Хубавия град Свищовнови [re: frend]  
Авторgatomina (Нерегистриран)
Публикувано13.06.08 22:14



ех,колко е лесно да се говори .И то4но ти които си от София?Абе вие ,колко години дишахте 4истия въздух на Кремиковци?Ако те слуша 4овек може да си помисли 4е София не е в България."му сложили досЗа една седмица биха го спрели или биха та сериозни филтри".Стига с тия фалшиви думи относно провинцията (4е само в София се вършат правилните и хубавите неща)а селяните "бе мани ги ,те кво ли разбират"Или дишаш 4ист въздух и умираш гладен , или работиш за да живееш и не ти остава време да дишаш,решаваш ти???





Тема Re: Хубавия град Свищовнови [re: frend]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано13.06.08 22:16



Приятелю, водата която пием и ние в Свищов и вие в София създържа цялата менделеева таблица, въздухът -също, храната е гъчкана с химия...мислите ни като хора са също нечисти...кой завод е бил спрян в България по причина че замърсява...и кой завод не замърсява околната среда..А що се отнася до живота, условията и средствата...те са следствие на това за което с теб говорим. Ние, обществото сме болни, не съм наясно хубаво ли или лошо е това, че не го осъзнаваме напълно.
Майната му.... на съдбата ни...кажи кои места си харесал и къде би отишъл да живееш, ако ти се отдаде възможност...и дано ти се отдате...



Тема Re: Хубавия град Свищовнови [re: gatomina]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано13.06.08 22:18



Според теб самозабравил ли се е или се е повредил от чистия въздух в София?
Мъж ли е или е жена?





Тема Re: Хубавия град Свищовнови [re: ПЪTниk]  
Авторgatomina (Нерегистриран)
Публикувано14.06.08 01:06



да ,ама то е лесно така .Когато ми харесва отивам да си по4ивам в провинцията и после когато осетя мирис на .л.......а.."а ма как е възможно???А ма в София това не може, онова не може."Прав е колегата 4е цялото общество е болно,4е на никой не му пука нито за България нито пък за българите .А за провинцията още по малко.Не може вси4ки да са адвокати,инженери,икономисти(вишисти) трябват и работници на тая страна,трябват и фабрики ина4е кой ще кара напред?????? Това е цената

.....................................................за съжаление.Дишайте приятели докато можете.



Тема Re: Хубавия град Свищов [re: ПЪTниk]  
Авторgatomina (Нерегистриран)
Публикувано14.06.08 01:14



неееееееееее,от въздуха ще е .Според мен оба4е е мъж.Само мъж може да испадне в паника от един обикновен замърсен въздух.И кво толкова е станало.Ние от години си дишаме ,да не би тези в София да не знаят?????



Тема Re: Хубавия град Свищовнови [re: gatomina]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано14.06.08 21:44



А според мен е жена...нямам логични доказателства...и не изразява паника....и не е от въздухът...ти имаш ли сестра?





Тема Re: Хубавия град Свищов [re: ПЪTниk]  
Авторgatomina (Нерегистриран)
Публикувано15.06.08 21:25



защо пък реши 4е е жена?4овека каза 4е ходи в Свищов с жена си и детето си ,аз не знаех 4е в Бг.са разрешени смесените бракове???Майтапа на страна ама си е прав 4овека да се притеснява.Това с въздуха е кофти проблем.Ти какво мислиш 4е може да се направи?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.