Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:34 25.06.24 
Градове
   >> Свищов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Христос Воскресе!  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано11.05.08 22:35



Понеже ходя в храма "Света Троица" и рядко идва някой свищовлия, да попитам защо никой не ходи в този прекрасен храм на Колю Фичето? Няма по-красив и по-светъл храм в България от него.

Неделната литургия е задължителна за православните християни.
Неходенето точно в неделя и на Празник е грях, който трябва да се изповяме пред свещеника и повече да не го правим.

Затова затъва България, - защото не търси Божията помощ чрез Църквата.
Често виждам как влизат млади хора и палят свещ по време на литургията и веднага излизат. Това е истинска трагедия.


Минаваш покрай храма,
а вътре в полумрака
Божията сила те чака.


Задрямахме, заспахме…
Изпуснахме Божията служба.
Земетресението ни събужда…

Идвайте в неделя /9 и 30 почва литургията/ и ми се обаждайте - само аз съм с бяла брада.
Тимотей



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано12.05.08 23:46



здравеите,За съжаление сте прав ,но българина няма възпитанието и културата да ходи на църква в неделя и да се изповядвя пред свещеник това е благодарение на 45 год. комунизъм, а ако аз не съм нау4ена е нормално 4е не мога да нау4а и детето си да ходи постоянно на църква.Не можем да у4им децата си на нещо на което самите ние не сме нау4ени .Вярата се опознава от малки .Големите ходят от време на време или защото имат нужда или защото така си измиват гузната съвест (колкото и грозно да зву4и) но има и много вярващи хора които не практикуват ходенето на църква (по разли4ни при4ини)Така или ина4е Бог е навсякъде, нали?



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано13.05.08 00:39



За тези почти 20 години излязоха много църковни книги, някои от които можеш да си ги поръчаш по интернет. Лошото е, че няма организирано църковно просвещение и мнозина тръгват към секти и протестанти и се самооправдават протестантски.

Ако хората разбираха, че душата им струва хиляди пъти повече от тялото и с цялото злато на света не можеш да я изкупиш, биха тръгнали към спасение чрез Църквата. Без причастие Христос е казал, че няма да получим възкресение и няма да имаме в себе си живот.

Истинският Живот е невидим за очите ни, а видим за сърцето ни. За сърце с Вяра. Жал ми е, че Свищов е духовно мъртъв град. "Мислиш, че си жив, а си умрял".
И България е на почти същото дередже. Ако Ректорът на Академията разреши Вероучение в някоя зала, ти би ли идвала веднъж седмично за един час? Есента, да речем.



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано13.05.08 22:18



от 5 год. живея в Рим (по християнски град от този незнам)и в България си идвам 1 път в годината но поне 1 път ходя на църква . Тук в Италия ходя само когато 4увствам 4е имам нужда, и то в католи4еска църква само защото за мене няма разлика (вси4ки сме християни).Ако не мога, имам икона в къщи мога да говоря с Бог навсякъде, нали ?Но ,по принцип не съм набожна (дори мога да кажа атеист) за мен е важно да бъда добър 4овек ,не каква вяра изповядвам ами просто добър 4овек .а за книги да не говорим защото то4но словото те прави атеист.

Редактирано от gatomina на 13.05.08 22:21.



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано13.05.08 22:28



а , и още нещо, много хора вярвят в бог ,но не вярват на попа ,защо според теб?Ако си дадеш отговор на този въпрос ще разбереш и защо не ходят на църква?



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано14.05.08 17:44



Радвам се, че си в Рим, - моята дъщеря на 15 години учи в Анцио, близо до теб и каза че дори в Анцио има Румънска православна Църква. А в Рим нали ни подариха Църква католиците - мисля, че се казва "Свв. Кирил и Методий".

От твоите думи разбирам колко си далече от Православната Църква и от Вярата. По-далече си отколкото Италия от България.

Доста дълго трябва да говорим с теб и то доста години, докато разбереш как можеш да стигнеш да мечтаното Безсмъртие и Възкресение с Христа.

Ако желаеш, изпрати ми на бележка имейл и мога да ти пратя мои текстове, които съм писал до моята дъщеря и в момента ги оформям като книга.

Тук ще ти отговоря на два въпроса накратко. Няма много Църкви, а само Една Църква Христова и Тя е Православната и на 2000 години. Католическата е на 1000 години и е пълна с ереси и вътре, освен от любопитство, но не за молитва, не можеш да ходиш, като кръстена православна.

Можеш и у дома си да се молиш, но на Празник е редно да отидеш на Църквата Ни!

Свещениците не са ангели, а хора като нас и за тях Христос е казал, да ги слушаме какво говорят, а да не гледаме какво вършат. Не е лошо да прочетеш Новия Завет /300 стр/ и даже 2-3 пъти. Като начало на твоя път към Вечността.

Осъждането на лошите свещеници и избягване на Църквата е победа на дявола, който така успява да ни отдалечи от спасителните Тайнства на Църквата, причастието и светената вода, които излъчват огнена сила, която прогонва демоните.

България като цяло е излъгана и победена от сатана, но ти не бива да оставаш в неговите мръсни и коварни и жестоки и лукави ръце.

Поклон в Христа!



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
АвторПpe...cлaвa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 21:23



Къде го прочете това-да не гледаме свещениците какво вършат,а да слушаме какво говорят?!По-неверно,по-нелепо нещо не съм чувала от това.Да -свещениците са точно тези,които разколебават хората във вярата им в Бога.
Техния начин на живот,външният им вид-дебели,мазни,с вид на сатири,отвращава хората от вярата и ги кара да обръщат гръб на църквата.
Какво значи едно кръщене,една сватба да се оценя в пари?!А тези,които ги нямат,значи ли ,че не трябва да минат под венчило,да не кръстят децата си,да не могат да влезат и да запалят една свещ,само защото нямат определените и записани в църквата пари?!Намирам то не само за нелепо,но и за отвратително!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Пpe...cлaвa]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано15.05.08 21:41



права си за това, и затова и аз не ходя много 4есто на църква. вярата е хубаво нещо ,но когато се превърне във фанатизъм .... говорим против католиците ама те поне помагат на хората .Имат безплатни кухни за бедните и старите хора , правят у4илища във Африка . вси4ки бедни могат да се лекуват безплатно ..... а нашата ц ърква какво прави за народа си?И още говорим против другите християни....за мене е важно да бъда добър 4овек и да върша добри дела (вътре в мене съм християнка без зна4ение православна или католи4ка)ако искам да говоря с Бог мога да го направя дори в гората нищо не ми се променя ,аз го мисля по този на4ин



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
АвторПpe...cлaвa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 21:53



Да,Бог е навсякъде около теб,той е в самия теб-не е необходимо да го търсиш само в църквата и да се сещаш за Него само,когата прекрачиш прага и.Моят Бог е Христос,но аз нямам нишо против това,че твоят е Аллах или пък Йехова,или Буда....Важното е да бъдем добри ,състрадателни и да се обичаме нали?!





Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Пpe...cлaвa]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано15.05.08 22:07



абе ти ми 4етеш мислите . ЗА мене ако Бог е един, няма разлика църквата дали е православна или католи4еска влизам и си казвам молитвата (и от тука никои не ме е изгонил до сега само защото съм православна )в България правят разлика между църквите ,тука не, щом си влязъл зна4и имаш нужда нали?Христос е един и за нас и за тях.Това е важното .А това 4е двете църкви имат недоразумения помежду си, са си техни проблеми не наши (на обикновените хора)



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
АвторПpe...cлaвa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 22:25



Знаеш ли-и католиците са православни,както и протестантите-но ние сме изтоно православни,а те западно православни.Извинявай-само уточнявам!





Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Пpe...cлaвa]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано15.05.08 22:35



знам ,но давах отговор и на господин Тимотеи ,тъи като тои прави разлика между нас и католиците .Според него можем да ходим в католи4еска църква само от любопитство но не и да се молим.Повтарям 4е за мен е важно 4е сме християни (само ли4но мнение)ако има само един Христос тои е за вси4ки нас ,не е наполовина православен и на половина католик?



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
АвторПpe..cлaвa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 22:40



А той когато е бил на "Момина поляна"-без молитви ли е карал?!Защото аз не знам там да има параклис?!





Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Пpe..cлaвa]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано15.05.08 22:41



не знам питаи го , нали не си му сърдита?





Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
АвторПpe...cлaвa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 22:46



Не разбира се!Аз не го и познавам-как бих могла?!





Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Пpe...cлaвa]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано16.05.08 00:02



Мило е, че говорите за Христос и че имате вяра в Него. Радвам се, да ви чуя и да ви слушам...

Но, винаги има едно НО... нека това бъде като Начало на вашата вяра.
Аз съм бил 50 години атеист. И вярата ми е расла с годините и днес разбирам много нещо, за които преди не съм и подозирал.

Да растеш духовно е път труден и тежък. Стигането до Небето и рая /навярно вярвате в рая и ада/ е наистина трудно, защото Небето не се вижда.

Ти изказа мнение против Христос и Го упрекна, че е говорил глупаво...
Бог Христос ще ти прости, защото Той знае, че си млада и неопитна в Словото и Вярата. Едва ли някой те е учил като малка и едва ли си вземала причастие.

Твоите грехове до голяма степен са на Обществото, а в малка степен твои.
Добре би било да прочетете, заедно с "италианката" Новия Завет и същевременно да задавате въпроси, които ви вълнуват.

Доколкото мога, ще ви помагам.



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано16.05.08 00:17



Ще ти отговоря накратко, но се съмнявам да ме разбереш. Христос ни е дал Два закона: Обичай Бога от цяло сърце и обичай ближния като себе си.

Католиците се мъчат по втория закон, и пак не успяват, защото кой днес може да каже, че обича ближния като себе си?

Първият Закон обаче се държи от Православието здраво. И той е по-важен от двата. При нас имаше 50 години атеизъм и църквата бе ликвидирана и вярата - убита. Тепърва започва някакви наченки на съживяване на клир и социална дейност, и то отдолу нагоре.

Има Правило от Апостолите, според които ние, християните не можем да се молим заедно с еретици. Тези правила важат за всички и вовеки!
Важат и за теб! Не си го знаяла, извинена си. Но сега вече го знаеш.

Имам към теб въпрос - има ли в Рим християнско списание /вестник/ за младежи?



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
АвторПpe...cлaвa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 12:53



Извини ме,моля те,но къде прочете,че съм изказала мнение против Христос и съм го упрекнала,че е говорил глупаво?!Казах само че звучи нелепо да не гледаш някой какво прави,а да го слушаш какво говори.А къде е писано,че тази мисъл е на Христос?!Ами нали това правят всички управляващи и отвращават целия народ от себе се.А свещениците не са ли и те вид" управляващи"-целта им трябва да бъде да направляват душите ни в правилната посока?!Е отделен въпрос ,че не го вършат ....поне по-голямата част от тях.
Родителите ми са ме учили на добродетели,които се стремя да прилагам в живота си и мисля,че доста успешно се справям -поне за сега.
Наистина причастие не съм вземала,но пък и не виждам пред кого от свещениците,които познавам бих могла да се изповядам?!
Правя го пред моя близка приятелка и мисля,че получавам разбиране и добри съвети от нея.
Благодаря ти за любезността да предложиш услугите си за помощ в разясняването на неща от Новия завет,но не е ли по-добре да отворим дискусия и да търсим съвместно отговори на "нещата от живота"?!





Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Пpe...cлaвa]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано16.05.08 19:48



"Всичко що ви кажат да пазите, пазете и вършете, а според делата им не постъпвайте” (Мат.23:3), казва Сам Христос за фарисеите. Същото би казал и днес за православните свещеници!

“С всичката си душа благоговей пред Господа и уважавай Неговите свещеници; с все сила обичай своя Творец и не оставяй Неговите служители” (Сир.7:31-32), - и в Новия Завет е същото: ”Покорявайте се на презвитерите” (Петр.5:5). Не е казано да се покоряваш само на добрите свещеници.

Каквото ти го прости свещеника, това се прощава на небето. “Каквото свържете на земята, ще бъде свързано на небето; и каквото развържете на земята, ще бъде развързано на небето” (Мат.18:18) и “На които простите греховете, тям ще се простят” (Иоан 20:23).

Без Църквата няма как да живееш християнски живот. Без причастието няма да бъдеш възкресена и няма да имаш в себе си живот. Това са думи на Христос.

Родителите ти не са те научили на това как да стигнеш до вечен живот и ти днес като се научиш /дай Боже за няколко години/ ще ги научиш ТИ на спасението.

Иначе за нещата от живота пак ще си поворим, но Сам Христос каза, че без Него нищо не можем да вършим. Тогава всички неща, за които ще си говорим, няма да изпълнят, защото не са съобразени с Камъка Христос.

Много информация ти давам и моля за извинение, но няма как. Много години на просвещение на всички нас ни липсват.



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
АвторПpe...cлaвa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 21:10



Бъди ми жив и здрав!!!!





Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано16.05.08 21:34



това за" италианката" ще се направя 4е не съм го видяла и минавам направо .Виждам 4е много неща които пишеш си противоре4ат.Говориш за християнство ,но и католиците са християни(явно за тебе не) , оправдаваш поведението на поповете и упрекваш хората 4е не вярват .Абе до кога само ще упреквате ?Защо не кажете 4е и нашата църква до сега само спеше или по то4но си гледаше само собственият интерес?Защо според теб се навъдиха вси4ки тези секти?Защото народа е прост, или защото църквата не си изпълняваше задълженията?Това за списанията не знам какво има и какво няма, знам само едно "християнско семеиство"А относно нашата църква в Рим ,да знам я Ходих 1 път но работят само в неделя Бог на пред и ние след него .Пожелавам ти вси4ко наи хубаво и късмет.

Редактирано от gatomina на 16.05.08 21:49.



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
АвторПpe...cлaвa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 22:03



Е,смири се малко,мила-недей така -с рогът напред.Укроти топката и............няма лошо,че сме на различно мнение с него-нека да говорим нормално,макар и да сме на различни мнения............

Бон тон!!!!



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Пpe...cлaвa]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано16.05.08 22:07



права си но тои запо4на пръв с упреците по добре да обесни отколкото да упреква



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
АвторПpe...cлaвa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 22:10



Ами не мисля,че е точно упрек-той така обеснявя нещата-по този начин.





Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Пpe...cлaвa]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано16.05.08 22:14



за това може би е пълно с невярващи?Ако всеки път когато водиш нормален разговор намираш някои които ти обеснява по този на4ин............

Редактирано от gatomina на 16.05.08 22:15.



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
АвторПpe...cлaвa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 22:20



Ами въпрос на стил-за всеки е различен!!!!!!!!!





Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано16.05.08 23:06



Наистина не съм искал да те критикувам. Дори казах преди, че вие изобщо не сте виновни. Просто не сте знаяли, и Словото и Как се стига до спасение на душата. Днес даже много хора не знаят, че имат душа и че след смъртта душата остава жива.

Казах че нашата църква спеше и още спи. Заспал човек не може да събуди другите. Но познавам събудени свещеници и епископи, които работят честно на Божията нива.

Помолих ви да задавате въпроси за вярата, но същевременно да прочетете Новия Завет. Иначе трябва да ви давам много цитати.

Да, сектите дойдоха поради бездействието на Църквата, но нали и самите ние трябва сами да потърсим Истината Христос. Ако слушаме сектантите и те ни дават шарени книжки и безплатни уроци по английски, ще стигнем до лъжата.

Не оправдавам свещниците, но наистина те, макар и грешни могат да ни помогнат и те са проводник, по който тече свише Божията благодат и влиза в нас. Светиите казват, че за нас най-велик човек е свещеникът, защото той може да ти прости греха, а президента не може. А при простен грях, лесно може да отидеш в рая на блаженство.

Благодаря ти за информацията за списанието! Би ли го написала на италиански, за да го търся по търсачката?



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано16.05.08 23:08



Tимoтeй, виждаме те често в църквата. Вероятно не знаеш кой съм итова не е важно.
Хубава е мисията ти да призоваваш хората към храма, но ти е време вече да знаеш че храма е самия човек и храма е вътре в него...може би....твоя храм към който ти призоваваш и път към вътрешния, истинския храм...
Няма да е зле да насочиш усилията които полагаш за призив към хората да е насочен към тях самите, вътре в тях-истинския храм Божи!
За черквата си прав, много е хубава и заредена с много енергия... и е хубаво отвреме на време човек да остава сам със себе си в нея...
Тимотей, приятелю, не бъркай Божите закони с човешките...никъде в заповедите Божи не е казано- ходи на черква всяка неделя , ако ли не, това е грях....
Идвам понякога, но не за да ти се обаждам, а да принеса и изпрося от моя Бог.

Редактирано от ПЪTниk на 16.05.08 23:10.



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: ПЪTниk]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано16.05.08 23:29



Тази неделя няма да ходя в Църквата, но вероятно другата ще бъда там. Обади ми се и може да поговорим - може и кафе да пием. Защо не?
Пускам ти един текст, който съм писал преди години в спор с протестантите, които като теб държат на Словото, но си Го тълкуват по своему:

ЗА СВЕТАТА ЦЪРКВА ХРИСТОВА

Под думата “Църква” се разбира основаното от Господа Иисуса Христа общество от вярващи в Него хора, както и мястото за извършването на богослуженията –Храма Божи. Сам Иисус Христос е Глава на Църквата и в нея се пази истинската вяра от законно наследеното от апостолите и ръкоположено свещенство, извършващо светите тайнства, чрез които хората приемат благодатта на Светия Дух за опрощаване на греховете и за придобиване на вечен живот.

Църквата Христова обединява както земните християни, така и починалите, светиите и ангелите на небето. Вие цитирате Мат.18:20: “Дето са двама или трима, събрани в Мое име, там съм и Аз посред тях”, но двама или трима не правят Църква, иначе защо Господ ще праща грешника между тях до Църквата: “Ако и църквата не послуша нека ти бъде като езичник и митар” (Мат.18:17)?!

Христовата Църква е ЕДНА, СВЯТА, СЪБОРНА и АПОСТОЛСКА.
ЕДНА е защото е Един Христос, Глава на Църквата, Която пък е Негово Тяло (Еф.1:23). Нима при една Глава може да има много тела?… “Ще съградя ЦЪРКВАТА Си (Мат.16:18) – казва Христос, а не ЦЪРКВИТЕ Си… Вие защо сте в ДРУГА “църква”, а не в ЕДНАТА, ПЪРВАТА?

Църквата е СВЕТА, защото там винаги пребивава Сам Христос (Мат.28:20). Тя е света и непорочна в своето учение (1 Тим.3:15), защото Дух Свети я наставлява в истината и освещава членовете й. СВЕТА е и защото членовете й са осветени – умити от първородния грях в тайнството кръщение.

Църквата е СЪБОРНА (вселенска), защото се състои от вярващи от всички народи (Мат.28:19), включително и умрелите (Мат.22:32), а също и Ангелите Божии (Лука 15:10). Вие, които се отделяте от земната Църква, се отделяте и от небесната – от ангелите, от тържествуващия събор на праведниците, от Самата Глава на Съборната Църква – Христос! Вие, за съжаление, се лишавате от молитвите, както на земната, така и на небесната Църква, и то, както през земния си живот, така и след смъртта си!

Църквата е и АПОСТОЛСКА, защото е основана и утвърдена от апостолите (на Петдесетница). Нейното учение, свещенството, богослужението и църковния ред са приети от светите апостоли. Българската Православна Църква е приела вярата от Гърция, гърците – от апостолите, апостолите - от Христос.

Обществото от вярващи в Христа, което не произхожда от апостолите (като протестантите), няма приемственост от тях, не е апостолско и не може да бъде част от съборната, вселенска Христова Църква. Това е човешко общество, в което липсва благодатта на Светия Дух. Достатъчно е да видите как вярващите от хилядите секти често пъти са настроени враждебно едни към други. Бият се в гърдите, че са апостолски, но не са, нямат апостолска приемственост. Лютерантството е възникнало чак в 1520 г., основано от бившия католически монах Мартин Лутер. Сектата на Петдесетниците – през 1900 г. е основана от една жена (!) Агнеса Берже, баптиска и т.н. – всички секти имат човешки произход, а не апостолски, макар и да се представят за такива. Не може членът на Тялото, да живее извън Тялото – той загива (1 Кор.12:27).

Нашата Църква е стълп и крепило на истината (1 Тим.3:15) и Господ е обещал да я запази да края на света и че портите адови няма да й надделеят (Мат.16:18). “Аз съм вратата – казва Христос – който влезе през Мене (разбирай Тялото Му – тоест Църквата) ще се спаси (Иоан 10:9). Вие не влизате през Него (през Тялото Му), тоест през Църквата, тогава как ще се спасите?…

Протестантите явно “държат истината в неправда” (1 Рим.1:18), и дори ап. Иоан говори: “Не го поздравявайте такъв”(2 Иоан 1:10) – носещ друго учение. Веднъж същия апостол на любовта св. Иоан влязал да се къпе в една баня, но малко след него в банята влязъл и един известен еретик. Тутакси св. Иоан изкочил от банята неокъпан, като казал: “Бягайте да бягаме, че заради тоя еретик може да падне банята и да ни затрупа”…

Св Ириней, епископ Лионски (починал 202 г.) пише тия страшни думи: “Всеки, който се отделя от Църквата, става чужд за Нея, той вече не й е потребен, той е веин враг. Оня, който не признава Църквата за своя Майка, не може да има и Бога за свой Баща… Такива хора, дори дори да отидат на смърт заради изповядването на Христовото име, не ще умият греха си и с кръв”!…

Отлъчени са от Църквата ония, които се молят заедно с инославни (По Правила 10 и 15 на Апостолите), а и още тези, които:
1. Не постят сряда и петък през годината и през Великия пост, /за болните има изключение/.
2. Не са били на три последователни неделни литургии, без уважителна причина.
3. Не са вземали поне 4 пъти причастие в годината.
4. Които са еретици, сектанти и разколници.
5. Които отричат задгробния живот, края на света, Страшния съд, вечната награда за праведните и вечните мъки за грешниците.
6. Които отричат тайнствата на Църквата.
7. Които не признават Вселенските Събори и Вселенските Предания.

“Угодно бе на Светаго Духа и нам (Деян.15:28) – говори Апостола. Защо вие отричате, че Светия Дух няма да премине в пряките НАСЛЕДНИЦИ на Апостолите – ЕПИСКОПИТЕ? Нима Светият Дух след Апостолите се е върнал на небето, а няма да остане в Църквата (САМО В ЦЪРКВАТА!) до края на света?! Нали Господ предсказа: “Моят дом ще се нарече молитвен дом за всички народи” (Ис.56:7), а Христос: “Аз съм с вас през всички дни до свършека на света” (Мат.28:20).


Затова още св. Киприян Картагенски /род. 200/201 г./ казва, че където е епископът, там е и Църквата, и че който се отделя от епископа, означава, че тръгва по свой път и проповядва свое учение. Че служенията и даровете на Светия Дух се дават в Църквата и за Църквата, а не на отделния вярващ /вярващ по един или друг начин в Бога/. Защото дарбите и служенията не са лична собственост, а дар от Светия Дух на Църквата и за Църквата. Те са дар на Духа, Който раздава Божиите дарове, за да изгради Църквата /1 Кор.12:4-13; Еф.4:4/.

Това е статията. За тялото, което е храб Божи, то няма как да стане такъв, няма как да се обожим, без Църквата и без тайнствата на Църквата и на първо място покаянието и причастието. Моите почитания!



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Пpe...cлaвa]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано16.05.08 23:32



Благодаря ти за добрите думи! Прочети Словото Божие и питай спокойно за неясноти.



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
Автор gatomina (минаващ)
Публикувано16.05.08 23:38



famiglia cristiana това е което познавам от по известните .Има и много други но пове4е информация мога да ти дам в понеделник.А твоята дъщеря как така е в Анцио?Ако у4и тука ,зна4и у4и и вероизповедание нали?



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
АвторПpe...cлaвa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 08:36



Господи,от твоите думи/тук ще кажеш,че не са твои,но понеже ти ги цитираш-затова казвам твоите/излиза,че аз съм отлъчена от църквата-поне що се отнася до първа ,втора и трета точка-определено попадам.В четвърта точка-по моему определено не се вписвам,по пета точка-нямам категорично мнение по въпроса,в шеста точка също попадам-кръстена съм,но нямам църковен брак,кръстила съм и детето си ,а относно седма точка-съм напълно несведуща.
Но въпреки всичко,аз се чувствам християнка и не смятам,че може да ми бъде отнето това право-да се определям като такава.Съжалявам,но това е мнението ми по въпроса.По моему съм права-според теб обаче -не.
"Аз може и да не съм съгласен с това,което ти казваш,но цял живот ще се боря и ще отстоявам правото ти -да МОЖЕШ да го казваш."ВОЛТЕР.Вярно не е светец,но пък е велик философ.



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
АвторTимoтeй (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 22:17



Благодаря ти много. Ще чакам в понеделник за още информация.

Да, дъщеря ми учи и вероучение. Свещеникът от България й разреши, защото учат Библията, а не друго католишко.



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Пpe...cлaвa]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано17.05.08 22:52



Ако знаеш как е умрял Волтер и къде се намира сега и колко много съжалява за своите думи, несъобразени с Църквата, би направила молитва за спасение на грешната му душа.

Мила Преслава, не е важно как ти се наричаш, важно е да си в Църквата на Христос и Той да те нарече послушно чедо. Тази материя за теб, а и не само за теб, е чужда, нова. Защо трябва да я отхвърляш? Ти си чувала, че гордостта е най-тежък грях за нас, християните. Та аз с любов ти поднасям подарък духовен - път за спасение на твоята душа и на твоите ближни. Защо си готова с лека ръка да го отблъснеш?

Спасението е нещо страшно и трудно и страшно трудно. Дава ти се живот навеки - нима за тази огромна награда ти не трябва да се потрудиш, тъй както е наредила Църквата, тоест Бог Свети Дух?

Та всички ние без Вероучение сме духовни слепци. Нас, слепите, ни водят слепци и всички падаме в ямата на ада.

Годините са пред теб. Тези 7 точки не са кой знае колко трудни - тръгни към храма и Сам Бог ще ти помага. Дяволът ще се стреми да те държи далеч от Църквата, от покаянието, от причастието, от светената вода, защото всичко това го изгаря като огън и той трябва да бяга от теб, а той сега вероятно е до теб и подтиква твоето самомнение и засилва твоите сладки страсти, за да трупаш грехове и да загубиш бляскавото небе, като него.

Спомни си какво казва Апостол Павел: Дяволът обикаля като лъв и търси кого да лапне. /по смисъл/



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано19.05.08 01:24



Защо казваш че тълкувам словото по своему. Нали и ти същото правиш
Всъщност аз казвам че истинския храм е в човека.
Нима го отричаш че е така?
Каква полза от ходене в църквата, ако човек не вярва истински вътрешно в Бог? Човек го носи в себе си, това казах...и кое му е неправилното тълкуване?
Аз не се отделям от земната църква, но не я поставям на първо място , както ти правиш.
Ето пак повтарям: На първо място у нас трябва да стои Бог, а после църквата.
Земната църква е път, път към Бога, това не съм го отричал никога...еххх Тимотей Тимотей



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: ПЪTниk]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано19.05.08 21:45



Ти трябва да СТАНЕШ храм на Бога, но сега не си и не можеш да бъдеш.

Сърцето ти трябва да е чисто от грях и страст. Бог не може да влезе в отдалечен от пост и причастие и изпълнен със страст. Само Църквата, където
е изпълнена с Дух Свети можеш, чрез Тайнствата Й да се изчистиш от грях - чрез покаяние, пост, молитва и незаменимото причастие.

Аз не говоря от себе си, а говоря от църковните книги, писани от светии. Преданието на Църквата е признато за равно по значение на Словото.



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
Автор gatomina (минаващ)
Публикувано19.05.08 22:34



здравей Тимотей,проверих и за други списания но това което ти споменах преди е най доброто .ина4е има и други но са на разли4ни организации и фондации. препоръ4вам ти историята на "Padre Pio"има фондация на негово име и е много известен с добрините които е направил .Дъщеря ти няма на4ин да не е 4увала за него така 4е може да ти разкаже нещо.





Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано19.05.08 23:02



Да, ти не говориш за себе си, ти говориш за мен и ме осъждаш с думите си, ето цитат от мнението ти до мен:"...който съм писал преди години в спор с протестантите, които като теб държат на Словото, но си Го тълкуват по своему:
А иначе те разбирам, ти си част от целият пъзел състоящ се от дребнички и различни нещица... но никога няма да разбера тези които осъждат другите, макаар и с дреболийки и мислят за тях, а на себе си ни отделят същото внимание...
Това сигурно е мисия...
Добре и мисия да е, не може ли да се върши без заблуда...заблуда че аз съм тъй, пък оня не е тъй, а трябвало да бъде еди какси....
Ами сам виждаш пръстите на едната ни ръка са всичките различни но не е случайно а за дъвршата работа всякаква различна...
Я си помисли пак?
Щеше ли Иисус да си изпълни мисията ако не бе го предал Юда?
Какво пише в канонитие по този въпрос?



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано20.05.08 16:25



О, благодаря ти много! Ще питам и дъщерята. Имам идея части от моята втора книга с християнски писма да моята дъщеря да пратя на някае италианско списание. Проблем е, че писмата имат стихове и те трудно се превеждат.
Ще търся тук в България преводач на стихове. В Италия едва ли има предовач от български. И то поет!



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
Автор gatomina (минаващ)
Публикувано20.05.08 21:27



може и да има незнам .Аз бих те посъветвала да пробваш в Ореш.Там има свещеници италиянци които могат да ти помогнат и за превода и за публикуването (ей не се обиждай е само една идея)Те са ти най на близко.Успех.





Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: ПЪTниk]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано20.05.08 22:53



По-грешен човек от мене трудно можеш да намериш по целия свят, защото зная законите, а не ги изпълнявам. И аз братски ти подавам информация, която виждам, че не я знаеш, а ти го приемаш като осъждане.

Много лесно няма да те "осъждам" като се скрия от твоя поглед.

Но защо? Ако намираш нещо в статията в спор с протестантите, то задай въпрос по нея, по текста от нея.

Ще ти отговоря и за Юда. Нямаме право да умуваме за Божиите предопределения. Бог казал на св. Антоний да не задава въпроси дали някой еретик ще се спаси, а да гледа той да си спаси душата.

Разбра ли ме?



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано20.05.08 23:01



Не се обиждам - всичко е по Божията воля. Съветвам те и ти така да живееш.
Има една молитва на Оптинските старци. Ако не я знаеш, ще ти я пратя, много е хубаво и всеки ден си я казвам с наслада.

Да, и тук в Свищов има една италианка в католическата църква, но разбрах, че и Върново има един поет, който дори е получавал награди в Италия за свои преводи от български на италиански. Но още не му знам телефона. Вероятно има и в София.

Втори път ти предлагам да ти пратя няколко писма по имейл. Ще ти бъде интересно!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.