Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:22 25.06.24 
Градове
   >> Свищов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
Автор gatomina (минаващ)
Публикувано16.05.08 23:38



famiglia cristiana това е което познавам от по известните .Има и много други но пове4е информация мога да ти дам в понеделник.А твоята дъщеря как така е в Анцио?Ако у4и тука ,зна4и у4и и вероизповедание нали?



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
АвторПpe...cлaвa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 08:36



Господи,от твоите думи/тук ще кажеш,че не са твои,но понеже ти ги цитираш-затова казвам твоите/излиза,че аз съм отлъчена от църквата-поне що се отнася до първа ,втора и трета точка-определено попадам.В четвърта точка-по моему определено не се вписвам,по пета точка-нямам категорично мнение по въпроса,в шеста точка също попадам-кръстена съм,но нямам църковен брак,кръстила съм и детето си ,а относно седма точка-съм напълно несведуща.
Но въпреки всичко,аз се чувствам християнка и не смятам,че може да ми бъде отнето това право-да се определям като такава.Съжалявам,но това е мнението ми по въпроса.По моему съм права-според теб обаче -не.
"Аз може и да не съм съгласен с това,което ти казваш,но цял живот ще се боря и ще отстоявам правото ти -да МОЖЕШ да го казваш."ВОЛТЕР.Вярно не е светец,но пък е велик философ.



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
АвторTимoтeй (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 22:17



Благодаря ти много. Ще чакам в понеделник за още информация.

Да, дъщеря ми учи и вероучение. Свещеникът от България й разреши, защото учат Библията, а не друго католишко.



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Пpe...cлaвa]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано17.05.08 22:52



Ако знаеш как е умрял Волтер и къде се намира сега и колко много съжалява за своите думи, несъобразени с Църквата, би направила молитва за спасение на грешната му душа.

Мила Преслава, не е важно как ти се наричаш, важно е да си в Църквата на Христос и Той да те нарече послушно чедо. Тази материя за теб, а и не само за теб, е чужда, нова. Защо трябва да я отхвърляш? Ти си чувала, че гордостта е най-тежък грях за нас, християните. Та аз с любов ти поднасям подарък духовен - път за спасение на твоята душа и на твоите ближни. Защо си готова с лека ръка да го отблъснеш?

Спасението е нещо страшно и трудно и страшно трудно. Дава ти се живот навеки - нима за тази огромна награда ти не трябва да се потрудиш, тъй както е наредила Църквата, тоест Бог Свети Дух?

Та всички ние без Вероучение сме духовни слепци. Нас, слепите, ни водят слепци и всички падаме в ямата на ада.

Годините са пред теб. Тези 7 точки не са кой знае колко трудни - тръгни към храма и Сам Бог ще ти помага. Дяволът ще се стреми да те държи далеч от Църквата, от покаянието, от причастието, от светената вода, защото всичко това го изгаря като огън и той трябва да бяга от теб, а той сега вероятно е до теб и подтиква твоето самомнение и засилва твоите сладки страсти, за да трупаш грехове и да загубиш бляскавото небе, като него.

Спомни си какво казва Апостол Павел: Дяволът обикаля като лъв и търси кого да лапне. /по смисъл/



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано19.05.08 01:24



Защо казваш че тълкувам словото по своему. Нали и ти същото правиш
Всъщност аз казвам че истинския храм е в човека.
Нима го отричаш че е така?
Каква полза от ходене в църквата, ако човек не вярва истински вътрешно в Бог? Човек го носи в себе си, това казах...и кое му е неправилното тълкуване?
Аз не се отделям от земната църква, но не я поставям на първо място , както ти правиш.
Ето пак повтарям: На първо място у нас трябва да стои Бог, а после църквата.
Земната църква е път, път към Бога, това не съм го отричал никога...еххх Тимотей Тимотей



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: ПЪTниk]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано19.05.08 21:45



Ти трябва да СТАНЕШ храм на Бога, но сега не си и не можеш да бъдеш.

Сърцето ти трябва да е чисто от грях и страст. Бог не може да влезе в отдалечен от пост и причастие и изпълнен със страст. Само Църквата, където
е изпълнена с Дух Свети можеш, чрез Тайнствата Й да се изчистиш от грях - чрез покаяние, пост, молитва и незаменимото причастие.

Аз не говоря от себе си, а говоря от църковните книги, писани от светии. Преданието на Църквата е признато за равно по значение на Словото.



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
Автор gatomina (минаващ)
Публикувано19.05.08 22:34



здравей Тимотей,проверих и за други списания но това което ти споменах преди е най доброто .ина4е има и други но са на разли4ни организации и фондации. препоръ4вам ти историята на "Padre Pio"има фондация на негово име и е много известен с добрините които е направил .Дъщеря ти няма на4ин да не е 4увала за него така 4е може да ти разкаже нещо.





Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано19.05.08 23:02



Да, ти не говориш за себе си, ти говориш за мен и ме осъждаш с думите си, ето цитат от мнението ти до мен:"...който съм писал преди години в спор с протестантите, които като теб държат на Словото, но си Го тълкуват по своему:
А иначе те разбирам, ти си част от целият пъзел състоящ се от дребнички и различни нещица... но никога няма да разбера тези които осъждат другите, макаар и с дреболийки и мислят за тях, а на себе си ни отделят същото внимание...
Това сигурно е мисия...
Добре и мисия да е, не може ли да се върши без заблуда...заблуда че аз съм тъй, пък оня не е тъй, а трябвало да бъде еди какси....
Ами сам виждаш пръстите на едната ни ръка са всичките различни но не е случайно а за дъвршата работа всякаква различна...
Я си помисли пак?
Щеше ли Иисус да си изпълни мисията ако не бе го предал Юда?
Какво пише в канонитие по този въпрос?



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано20.05.08 16:25



О, благодаря ти много! Ще питам и дъщерята. Имам идея части от моята втора книга с християнски писма да моята дъщеря да пратя на някае италианско списание. Проблем е, че писмата имат стихове и те трудно се превеждат.
Ще търся тук в България преводач на стихове. В Италия едва ли има предовач от български. И то поет!



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
Автор gatomina (минаващ)
Публикувано20.05.08 21:27



може и да има незнам .Аз бих те посъветвала да пробваш в Ореш.Там има свещеници италиянци които могат да ти помогнат и за превода и за публикуването (ей не се обиждай е само една идея)Те са ти най на близко.Успех.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.