Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 25.06.24 
Градове
   >> Свищов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано16.05.08 21:34



това за" италианката" ще се направя 4е не съм го видяла и минавам направо .Виждам 4е много неща които пишеш си противоре4ат.Говориш за християнство ,но и католиците са християни(явно за тебе не) , оправдаваш поведението на поповете и упрекваш хората 4е не вярват .Абе до кога само ще упреквате ?Защо не кажете 4е и нашата църква до сега само спеше или по то4но си гледаше само собственият интерес?Защо според теб се навъдиха вси4ки тези секти?Защото народа е прост, или защото църквата не си изпълняваше задълженията?Това за списанията не знам какво има и какво няма, знам само едно "християнско семеиство"А относно нашата църква в Рим ,да знам я Ходих 1 път но работят само в неделя Бог на пред и ние след него .Пожелавам ти вси4ко наи хубаво и късмет.

Редактирано от gatomina на 16.05.08 21:49.



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
АвторПpe...cлaвa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 22:03



Е,смири се малко,мила-недей така -с рогът напред.Укроти топката и............няма лошо,че сме на различно мнение с него-нека да говорим нормално,макар и да сме на различни мнения............

Бон тон!!!!



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Пpe...cлaвa]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано16.05.08 22:07



права си но тои запо4на пръв с упреците по добре да обесни отколкото да упреква



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
АвторПpe...cлaвa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 22:10



Ами не мисля,че е точно упрек-той така обеснявя нещата-по този начин.





Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Пpe...cлaвa]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано16.05.08 22:14



за това може би е пълно с невярващи?Ако всеки път когато водиш нормален разговор намираш някои които ти обеснява по този на4ин............

Редактирано от gatomina на 16.05.08 22:15.



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
АвторПpe...cлaвa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 22:20



Ами въпрос на стил-за всеки е различен!!!!!!!!!





Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано16.05.08 23:06



Наистина не съм искал да те критикувам. Дори казах преди, че вие изобщо не сте виновни. Просто не сте знаяли, и Словото и Как се стига до спасение на душата. Днес даже много хора не знаят, че имат душа и че след смъртта душата остава жива.

Казах че нашата църква спеше и още спи. Заспал човек не може да събуди другите. Но познавам събудени свещеници и епископи, които работят честно на Божията нива.

Помолих ви да задавате въпроси за вярата, но същевременно да прочетете Новия Завет. Иначе трябва да ви давам много цитати.

Да, сектите дойдоха поради бездействието на Църквата, но нали и самите ние трябва сами да потърсим Истината Христос. Ако слушаме сектантите и те ни дават шарени книжки и безплатни уроци по английски, ще стигнем до лъжата.

Не оправдавам свещниците, но наистина те, макар и грешни могат да ни помогнат и те са проводник, по който тече свише Божията благодат и влиза в нас. Светиите казват, че за нас най-велик човек е свещеникът, защото той може да ти прости греха, а президента не може. А при простен грях, лесно може да отидеш в рая на блаженство.

Благодаря ти за информацията за списанието! Би ли го написала на италиански, за да го търся по търсачката?



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано16.05.08 23:08



Tимoтeй, виждаме те често в църквата. Вероятно не знаеш кой съм итова не е важно.
Хубава е мисията ти да призоваваш хората към храма, но ти е време вече да знаеш че храма е самия човек и храма е вътре в него...може би....твоя храм към който ти призоваваш и път към вътрешния, истинския храм...
Няма да е зле да насочиш усилията които полагаш за призив към хората да е насочен към тях самите, вътре в тях-истинския храм Божи!
За черквата си прав, много е хубава и заредена с много енергия... и е хубаво отвреме на време човек да остава сам със себе си в нея...
Тимотей, приятелю, не бъркай Божите закони с човешките...никъде в заповедите Божи не е казано- ходи на черква всяка неделя , ако ли не, това е грях....
Идвам понякога, но не за да ти се обаждам, а да принеса и изпрося от моя Бог.

Редактирано от ПЪTниk на 16.05.08 23:10.



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: ПЪTниk]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано16.05.08 23:29



Тази неделя няма да ходя в Църквата, но вероятно другата ще бъда там. Обади ми се и може да поговорим - може и кафе да пием. Защо не?
Пускам ти един текст, който съм писал преди години в спор с протестантите, които като теб държат на Словото, но си Го тълкуват по своему:

ЗА СВЕТАТА ЦЪРКВА ХРИСТОВА

Под думата “Църква” се разбира основаното от Господа Иисуса Христа общество от вярващи в Него хора, както и мястото за извършването на богослуженията –Храма Божи. Сам Иисус Христос е Глава на Църквата и в нея се пази истинската вяра от законно наследеното от апостолите и ръкоположено свещенство, извършващо светите тайнства, чрез които хората приемат благодатта на Светия Дух за опрощаване на греховете и за придобиване на вечен живот.

Църквата Христова обединява както земните християни, така и починалите, светиите и ангелите на небето. Вие цитирате Мат.18:20: “Дето са двама или трима, събрани в Мое име, там съм и Аз посред тях”, но двама или трима не правят Църква, иначе защо Господ ще праща грешника между тях до Църквата: “Ако и църквата не послуша нека ти бъде като езичник и митар” (Мат.18:17)?!

Христовата Църква е ЕДНА, СВЯТА, СЪБОРНА и АПОСТОЛСКА.
ЕДНА е защото е Един Христос, Глава на Църквата, Която пък е Негово Тяло (Еф.1:23). Нима при една Глава може да има много тела?… “Ще съградя ЦЪРКВАТА Си (Мат.16:18) – казва Христос, а не ЦЪРКВИТЕ Си… Вие защо сте в ДРУГА “църква”, а не в ЕДНАТА, ПЪРВАТА?

Църквата е СВЕТА, защото там винаги пребивава Сам Христос (Мат.28:20). Тя е света и непорочна в своето учение (1 Тим.3:15), защото Дух Свети я наставлява в истината и освещава членовете й. СВЕТА е и защото членовете й са осветени – умити от първородния грях в тайнството кръщение.

Църквата е СЪБОРНА (вселенска), защото се състои от вярващи от всички народи (Мат.28:19), включително и умрелите (Мат.22:32), а също и Ангелите Божии (Лука 15:10). Вие, които се отделяте от земната Църква, се отделяте и от небесната – от ангелите, от тържествуващия събор на праведниците, от Самата Глава на Съборната Църква – Христос! Вие, за съжаление, се лишавате от молитвите, както на земната, така и на небесната Църква, и то, както през земния си живот, така и след смъртта си!

Църквата е и АПОСТОЛСКА, защото е основана и утвърдена от апостолите (на Петдесетница). Нейното учение, свещенството, богослужението и църковния ред са приети от светите апостоли. Българската Православна Църква е приела вярата от Гърция, гърците – от апостолите, апостолите - от Христос.

Обществото от вярващи в Христа, което не произхожда от апостолите (като протестантите), няма приемственост от тях, не е апостолско и не може да бъде част от съборната, вселенска Христова Църква. Това е човешко общество, в което липсва благодатта на Светия Дух. Достатъчно е да видите как вярващите от хилядите секти често пъти са настроени враждебно едни към други. Бият се в гърдите, че са апостолски, но не са, нямат апостолска приемственост. Лютерантството е възникнало чак в 1520 г., основано от бившия католически монах Мартин Лутер. Сектата на Петдесетниците – през 1900 г. е основана от една жена (!) Агнеса Берже, баптиска и т.н. – всички секти имат човешки произход, а не апостолски, макар и да се представят за такива. Не може членът на Тялото, да живее извън Тялото – той загива (1 Кор.12:27).

Нашата Църква е стълп и крепило на истината (1 Тим.3:15) и Господ е обещал да я запази да края на света и че портите адови няма да й надделеят (Мат.16:18). “Аз съм вратата – казва Христос – който влезе през Мене (разбирай Тялото Му – тоест Църквата) ще се спаси (Иоан 10:9). Вие не влизате през Него (през Тялото Му), тоест през Църквата, тогава как ще се спасите?…

Протестантите явно “държат истината в неправда” (1 Рим.1:18), и дори ап. Иоан говори: “Не го поздравявайте такъв”(2 Иоан 1:10) – носещ друго учение. Веднъж същия апостол на любовта св. Иоан влязал да се къпе в една баня, но малко след него в банята влязъл и един известен еретик. Тутакси св. Иоан изкочил от банята неокъпан, като казал: “Бягайте да бягаме, че заради тоя еретик може да падне банята и да ни затрупа”…

Св Ириней, епископ Лионски (починал 202 г.) пише тия страшни думи: “Всеки, който се отделя от Църквата, става чужд за Нея, той вече не й е потребен, той е веин враг. Оня, който не признава Църквата за своя Майка, не може да има и Бога за свой Баща… Такива хора, дори дори да отидат на смърт заради изповядването на Христовото име, не ще умият греха си и с кръв”!…

Отлъчени са от Църквата ония, които се молят заедно с инославни (По Правила 10 и 15 на Апостолите), а и още тези, които:
1. Не постят сряда и петък през годината и през Великия пост, /за болните има изключение/.
2. Не са били на три последователни неделни литургии, без уважителна причина.
3. Не са вземали поне 4 пъти причастие в годината.
4. Които са еретици, сектанти и разколници.
5. Които отричат задгробния живот, края на света, Страшния съд, вечната награда за праведните и вечните мъки за грешниците.
6. Които отричат тайнствата на Църквата.
7. Които не признават Вселенските Събори и Вселенските Предания.

“Угодно бе на Светаго Духа и нам (Деян.15:28) – говори Апостола. Защо вие отричате, че Светия Дух няма да премине в пряките НАСЛЕДНИЦИ на Апостолите – ЕПИСКОПИТЕ? Нима Светият Дух след Апостолите се е върнал на небето, а няма да остане в Църквата (САМО В ЦЪРКВАТА!) до края на света?! Нали Господ предсказа: “Моят дом ще се нарече молитвен дом за всички народи” (Ис.56:7), а Христос: “Аз съм с вас през всички дни до свършека на света” (Мат.28:20).


Затова още св. Киприян Картагенски /род. 200/201 г./ казва, че където е епископът, там е и Църквата, и че който се отделя от епископа, означава, че тръгва по свой път и проповядва свое учение. Че служенията и даровете на Светия Дух се дават в Църквата и за Църквата, а не на отделния вярващ /вярващ по един или друг начин в Бога/. Защото дарбите и служенията не са лична собственост, а дар от Светия Дух на Църквата и за Църквата. Те са дар на Духа, Който раздава Божиите дарове, за да изгради Църквата /1 Кор.12:4-13; Еф.4:4/.

Това е статията. За тялото, което е храб Божи, то няма как да стане такъв, няма как да се обожим, без Църквата и без тайнствата на Църквата и на първо място покаянието и причастието. Моите почитания!



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Пpe...cлaвa]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано16.05.08 23:32



Благодаря ти за добрите думи! Прочети Словото Божие и питай спокойно за неясноти.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.