Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 24.06.24 
Градове
   >> Свищов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
АвторПpe...cлaвa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 22:25



Знаеш ли-и католиците са православни,както и протестантите-но ние сме изтоно православни,а те западно православни.Извинявай-само уточнявам!





Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Пpe...cлaвa]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано15.05.08 22:35



знам ,но давах отговор и на господин Тимотеи ,тъи като тои прави разлика между нас и католиците .Според него можем да ходим в католи4еска църква само от любопитство но не и да се молим.Повтарям 4е за мен е важно 4е сме християни (само ли4но мнение)ако има само един Христос тои е за вси4ки нас ,не е наполовина православен и на половина католик?



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
АвторПpe..cлaвa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 22:40



А той когато е бил на "Момина поляна"-без молитви ли е карал?!Защото аз не знам там да има параклис?!





Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Пpe..cлaвa]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано15.05.08 22:41



не знам питаи го , нали не си му сърдита?





Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
АвторПpe...cлaвa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 22:46



Не разбира се!Аз не го и познавам-как бих могла?!





Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Пpe...cлaвa]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано16.05.08 00:02



Мило е, че говорите за Христос и че имате вяра в Него. Радвам се, да ви чуя и да ви слушам...

Но, винаги има едно НО... нека това бъде като Начало на вашата вяра.
Аз съм бил 50 години атеист. И вярата ми е расла с годините и днес разбирам много нещо, за които преди не съм и подозирал.

Да растеш духовно е път труден и тежък. Стигането до Небето и рая /навярно вярвате в рая и ада/ е наистина трудно, защото Небето не се вижда.

Ти изказа мнение против Христос и Го упрекна, че е говорил глупаво...
Бог Христос ще ти прости, защото Той знае, че си млада и неопитна в Словото и Вярата. Едва ли някой те е учил като малка и едва ли си вземала причастие.

Твоите грехове до голяма степен са на Обществото, а в малка степен твои.
Добре би било да прочетете, заедно с "италианката" Новия Завет и същевременно да задавате въпроси, които ви вълнуват.

Доколкото мога, ще ви помагам.



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано16.05.08 00:17



Ще ти отговоря накратко, но се съмнявам да ме разбереш. Христос ни е дал Два закона: Обичай Бога от цяло сърце и обичай ближния като себе си.

Католиците се мъчат по втория закон, и пак не успяват, защото кой днес може да каже, че обича ближния като себе си?

Първият Закон обаче се държи от Православието здраво. И той е по-важен от двата. При нас имаше 50 години атеизъм и църквата бе ликвидирана и вярата - убита. Тепърва започва някакви наченки на съживяване на клир и социална дейност, и то отдолу нагоре.

Има Правило от Апостолите, според които ние, християните не можем да се молим заедно с еретици. Тези правила важат за всички и вовеки!
Важат и за теб! Не си го знаяла, извинена си. Но сега вече го знаеш.

Имам към теб въпрос - има ли в Рим християнско списание /вестник/ за младежи?



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
АвторПpe...cлaвa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 12:53



Извини ме,моля те,но къде прочете,че съм изказала мнение против Христос и съм го упрекнала,че е говорил глупаво?!Казах само че звучи нелепо да не гледаш някой какво прави,а да го слушаш какво говори.А къде е писано,че тази мисъл е на Христос?!Ами нали това правят всички управляващи и отвращават целия народ от себе се.А свещениците не са ли и те вид" управляващи"-целта им трябва да бъде да направляват душите ни в правилната посока?!Е отделен въпрос ,че не го вършат ....поне по-голямата част от тях.
Родителите ми са ме учили на добродетели,които се стремя да прилагам в живота си и мисля,че доста успешно се справям -поне за сега.
Наистина причастие не съм вземала,но пък и не виждам пред кого от свещениците,които познавам бих могла да се изповядам?!
Правя го пред моя близка приятелка и мисля,че получавам разбиране и добри съвети от нея.
Благодаря ти за любезността да предложиш услугите си за помощ в разясняването на неща от Новия завет,но не е ли по-добре да отворим дискусия и да търсим съвместно отговори на "нещата от живота"?!





Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Пpe...cлaвa]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано16.05.08 19:48



"Всичко що ви кажат да пазите, пазете и вършете, а според делата им не постъпвайте” (Мат.23:3), казва Сам Христос за фарисеите. Същото би казал и днес за православните свещеници!

“С всичката си душа благоговей пред Господа и уважавай Неговите свещеници; с все сила обичай своя Творец и не оставяй Неговите служители” (Сир.7:31-32), - и в Новия Завет е същото: ”Покорявайте се на презвитерите” (Петр.5:5). Не е казано да се покоряваш само на добрите свещеници.

Каквото ти го прости свещеника, това се прощава на небето. “Каквото свържете на земята, ще бъде свързано на небето; и каквото развържете на земята, ще бъде развързано на небето” (Мат.18:18) и “На които простите греховете, тям ще се простят” (Иоан 20:23).

Без Църквата няма как да живееш християнски живот. Без причастието няма да бъдеш възкресена и няма да имаш в себе си живот. Това са думи на Христос.

Родителите ти не са те научили на това как да стигнеш до вечен живот и ти днес като се научиш /дай Боже за няколко години/ ще ги научиш ТИ на спасението.

Иначе за нещата от живота пак ще си поворим, но Сам Христос каза, че без Него нищо не можем да вършим. Тогава всички неща, за които ще си говорим, няма да изпълнят, защото не са съобразени с Камъка Христос.

Много информация ти давам и моля за извинение, но няма как. Много години на просвещение на всички нас ни липсват.



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
АвторПpe...cлaвa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 21:10



Бъди ми жив и здрав!!!!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.