Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:20 21.06.24 
Градове
   >> Свищов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема има ли корупция в Свищов?  
Автор gatomina (непознат)
Публикувано27.04.08 21:55



има ли корупция в Свищов и колко .Според вас как може да се премахне?



Тема Re: има ли корупция в Свищов?нови [re: gatomina]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано28.04.08 16:54



А какво е корупция, според теб?
Тя винаги и навсякъде е съществувала... може би въпроса е друг, доколко пречи тя на обществото да се развива... защото корупцията може и да помага за развитието на обществото и подобряване на социалните условия на живот на това общество...
Според мен и в Свищов ценностната система на хората е снижена и корупцията както ти я нарече е нещо модерно и стремеж от всички които имат някакви желания за нещо свързано с държавните институции.
Вече обществените организации са така устроени, че корупцията е нещо естествено. Обществото се е примирило, това е проблема...непримиримите избягаха извън това общество...управляващите от които до някаква степен зависи ограничаването на корупцията са я приели като нещо нормално...
Бих казал...прости ни Боже, ние не знаем какво правим...и управляващите и управляваните... и коментиращите темата.
Няма нито един член от обществото , който да остане незасегнат от корупцията във вида и в който е у нас, но всички си мислят, че не ги засяга... докато не ги засегне...
Корупцията, според мен ще се оправи по естествен път, а какво е естествен път не бих се наел да коментирам тук...времето ще покаже...който види





Тема Re: има ли корупция в Свищов?нови [re: ПЪTниk]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано28.04.08 21:55



исках да зная до каква степен се е развила?(дали още се задоволяват с ботилка уиски и бонбониера или и те са минали на евро )Нали сме в Европа.....





Тема Re: има ли корупция в Свищов?нови [re: gatomina]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано29.04.08 21:30



Станало ни е манталитет...10% в брой е тарифата, а десетте процента не ги определя този който дава, а този който взима....но, зависи...един катаджия при възможност да ти направи акт за 100лв, трудно ще се задоволи с 10лв...с педесетачка може и да минеш...а при докторите200 -250 лв. ако искаш, ако не -умирай...манталитет...
Разбира се че има много честни хора навсякъде...
Познавам лекар с частна клиника и печели добре, но работи без почивка целогодишно без да подбира клиенти...и знаеш ли, не работи за пари, работи по призвание за да лекува хората...е това аз не бих го могъл...има такива хора все още...
За такива хора си струва да говорим, ...



Тема Re: има ли корупция в Свищов?нови [re: ПЪTниk]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано30.04.08 21:24



прав си малко са но да се благодарим 4е ги има .АЗ преди няколко месеца си правих една операция (в Италия) и не ми взеха 1 евро има хора и хора оба4е .



Тема Re: има ли корупция в Свищов?нови [re: gatomina]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано30.04.08 22:02



има ли корупция в италия?





Тема Re: има ли корупция в Свищов?нови [re: ПЪTниk]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано30.04.08 22:22



не в този и вид .Тука не можеш да пробваш с катаджии или полизаи направо ще те арестуват,същото се отнася и за лекари и др. корупзията тука е пове4е на юг калабрия ,сицилия където има още мафия Рим е свободна зона .Има оба4е много тарикати и ако не си внимателен ще те прекарат



Тема Re: има ли корупция в Свищов?нови [re: gatomina]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано30.04.08 22:26



Какво общо имат тарикатите с корупцията...кметове ли са, политици ли?





Тема Re: има ли корупция в Свищов?нови [re: ПЪTниk]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано30.04.08 22:39



това са такива които казват 4е познават еди кои си и могат да ти направят нужната услуга



Тема Re: има ли корупция в Свищов?нови [re: gatomina]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано01.05.08 15:07



Това е измама, не е корупция.
Корупцията ни принуждава да ходим по правилата и като използва служебното си виско положение.
А измамниците ни предлагат и ние от алчност се съгласяваме...има разлики...



Тема Re: има ли корупция в Свищов?нови [re: ПЪTниk]  
Авторбapoтo (Нерегистриран)
Публикувано01.05.08 17:49



Че то ако няма корупция аз какво ще ям бе, как ще въртя далавера?





Тема ще живееш с една заплатанови [re: бapoтo]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано01.05.08 17:56



как какво ? ще се нау4иш да живееш с една мижава заплата ,както 99% от хората.АЗ като работя да не съм длъжна да давам и на тебе бе ?



Тема Re: има ли корупция в Свищов?нови [re: ПЪTниk]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано01.05.08 18:08



ти ме попита как е тука? зна4и тук не могат да си позволят лукса да си загубят работата и за това се прави 4рез познати или роднини с една дума не директно .Италия е страната на препоръ4аните(ако познаваш имаш вси4ко и правиш вси4ко).тука не искат пари в брои



Тема Re: има ли корупция в Свищов?нови [re: gatomina]  
Авторбapoтo (Нерегистриран)
Публикувано01.05.08 18:12



Нека си го кажем направо - аз затова съмбаровец защото правя далавери, държавата ме принуждава, иначе ще съм балък, т.е. системата ще излезе по хитра от мене - а то няма как да стане аз съм атомен физик не случайно





Тема Re: има ли корупция в Свищов?нови [re: бapoтo]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано01.05.08 19:32



какво си мислиш4е вси4ки които не правят далавери са балъци? А бе моля ти се ,не изглупяваи.По интелигентните хора имат други методи за пе4елене



Тема Re: има ли корупция в Свищов?нови [re: gatomina]  
Авторбapoтo (Нерегистриран)
Публикувано01.05.08 20:37



Ами тогава защо се оплаквате . Щом искате да сте светци - бъдете !





Тема Re: има ли корупция ......няма моралнови [re: бapoтo]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано01.05.08 21:57



зна4и според тебе вси4ки които си 4есни и по4тенно си гледат работата са светци?



Тема Re: има ли корупция в Свищов?нови [re: gatomina]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано02.05.08 01:32



Баровеца е прав. Той казва че не е луд че изяжда зелника, казва че лудите сме ние, че му го даваме.
Ако ние сме наред баровеца няма да е такъв какъвто твърди че е сега.
Той като е пич, пак ще си остане пич, само че ще набара друга далавера, защото тази сегашната НИЕ НЯМА ДА МУ Я ДАВАМЕ


Какво не му е интелигентното на баровеца?
Кара Мерцедес, последна мода облекло носи, храни се със скъпи екологични храни и децата му учат в елитни западни училища, спортува, не се изтормозва като теб от бачкане, прави редовно сауна и фитнес...да ти изброявам ли още?
Ни го моли, не е глупав...баровец е



Тема Re: има ли корупция в Свищов?нови [re: ПЪTниk]  
Авторбapoтo (Нерегистриран)
Публикувано02.05.08 08:10



Първо за да си светец не е достатъчно да си честен (Библията). Второ, преждепишещия правилно ме е разбрал, това съм аз - не може депутатите да крадът аз да им пълня гушите и да работя честно. Така, че въртя суча до четвъртък и петък паля колата и на село на спокойствие - ракийката, птичките, зеленината и жената...





Тема Re: има ли корупция в Свищов?нови [re: бapoтo]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано02.05.08 17:21




И второ да не говорим за светец, няма такива неща в Библията.
Няма човек светец пред Бога...пред теб и мен може и да има, ама това не е светец и нашите мисли, които нямат нищо общо със сметката на Кръчмаря, забрави.



Тема Re: има ли корупция в Свищов?нови [re: ПЪTниk]  
Авторбapoтo (Нерегистриран)
Публикувано03.05.08 17:24



и все пак девой1еи няма снисъл





Тема Re: има ли корупция в Свищов?нови [re: бapoтo]  
АвторПpoxop (Нерегистриран)
Публикувано05.05.08 20:30



Айде бе, хора, ами напишете с имена и случки нещо! Еди-кой си преподавател в Академията взема еди-колко си, онзи доктор от болницата иска /дайте му тарифата/, някой си плужек от общината и той взима /колко и за какво/, катаджиите - еди-колко си. Италия, Калабрия ..., ами напишете нещо и за Нигерия, маа`му стара!



Тема Re: има ли корупция в Свищов?нови [re: Пpoxop]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано05.05.08 23:05



Ти не се сдържааш, хайде от мен да мине


Ето ти едва нова новина като стара клюка



и една нова обява:




и една нова обява:



има още доста



Тема Re: има ли корупция в Свищов?нови [re: Пpoxop]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано10.05.08 22:28



абе ти не разбра ли 4е тука нищо няма да ти напишат нито имена нито факти .За жалост в Свищов вси4ки се познават и никои няма да рискува да говори открито (говорят само зад гърба или на ухо)



Тема Re: има ли корупция в Свищов?нови [re: gatomina]  
АвторПpoxop (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 09:04



Прав/а/ си! Но не е ли по-добре наместо езиците, в случая пръстите, да си чешат нещо друго?



Тема Re: има ли корупция в Свищов?нови [re: Пpoxop]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано12.05.08 23:26



тези корумпираните трябва да си по4ешат съвестта ама не го правят, а обикновените хора за съжаление само се по4есват където не трябва и нищо не правят




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.