Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:05 22.06.24 
Градове
   >> Свищов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема kasta v zona belene-izgodno ma dali e  
Автор gatomina (непознат )
Публикувано30.03.08 20:21



haresva mi edna selska kasta,no seloto e blizko do belene i ne znaia dali si struva da ia kupuvam ami ako otvorat aez belene?daite mi savet ste sam vi blagodarna



Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: gatomina]  
Авторбaш мaйcтopa (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 22:50



По добре търси в другата посока - селата към Русе и Велико Търново. Всичко от Ореш към Белене е католици и лично аз не бих си купил там къща. Зависи за какво я търсиш разбира се. и от къде си. Иначе относно атомната то реакторите и самата АЕЦ е горе долу равно отдалечена от Белене и Свищов



Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: бaш мaйcтopa]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано03.04.08 20:52



За сега Беляново е хубавото място...цените са ниски, няма голямо търсене ...и е на Янтра и природата все още тиха и сравнително чиста и е близо до Свищов, може би е най- доброто за региона. Белцов е подобно но хората са други...



Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: бaш мaйcтopa]  
Автор papapepe (непознат )
Публикувано05.04.08 13:38



На запад от сърбия пак всички са католици, ама всички драпат да отидат там.



Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: papapepe]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано05.04.08 20:02



Не всички и не всички драпат...само някои





Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: бaш мaйcтopa]  
Автор gatomina (непознат )
Публикувано05.04.08 22:16



ne sam protiv katolizite no iskam da sam sigurna 4e ne hvarliam pari na viatara a za zonata mezdu svishtov i tarnovo kakvo ti e mnenieto?



Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: ПЪTниk]  
Автор gatomina (непознат )
Публикувано05.04.08 22:18



izviniavai za nevezestvoto no kade e tova belianovo ne mi govori nisto v kakva posoka e ?hubavo selo li e ?



Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: papapepe]  
Автор gatomina (непознат )
Публикувано05.04.08 22:21



az sam ve4e tam ....ot 5 godini i moga da ti kaza 4e drapat, no ne e za vsi4ki....



Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: gatomina]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано05.04.08 22:36



Пиши на кирилица има кредор...ако можеш.
Беляново не е много познато и това му е хубавото. Намира се само на 25км. от Свищов в посока Русе ,преди с. Новград пътя се отклонява в посока с. Кривина и преди Кривина се откронява пак в посока Русе. Янтра е издълбала дълбок каньон над 20 метра, както е по филмите, по скалите на каньона има неизледвани пещери. Самото село е с възрастни хора , добродушни, гостоприемни и чисти българи.
Някои от къщите достигат до самия бряг на Янтра докато други са на висичина над Янтра. Проблема е че няма училище и както навсякъде в България на подобни места няма добра спешна медицинска помощ.
Мисля, че съм чатил с теб преди време и си ми казала от къде си родом и къде си сега.
Ако имаш сериозни намерения да купуваш имот в Беляново или на друго място мога да те свържа с почтени брокери запознати с местата и цените и заедно да огледата нещата.
Мисля мястото за достойно за прекарване на старини и нататък гледам. Другото място е Лас Палмас, канарите, там също има прекрасни за старини места, това е сериозно, но не е моята страна, моя език и моите нрави....



Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: ПЪTниk]  
Автор gatomina (непознат)
Публикувано05.04.08 22:43



ne se poznavame i za parvi pak 4ato ,na kiriliza ne moga da obarna zastoto pompiutara ni e nastroen po drug na4in a za starinite pozna tova iskam . to ina mnogo vreme do starini no az se organizirvam predvaritelno 4e posle ne se znae ?!kak varviat zenite?



Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: gatomina]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано05.04.08 23:24



Опитай... преди да започнеш да пишеш погледни горе в бялото поле и ще видиш надпис KREDOR, кликни и си избери нещо подходящо от там.
Така ще покажеш уважение към пишещите и четящите тук, моля.
Тези, които нямат инсталирана кирилица, могат да ползват KREDOR или алтернативни програми за кирилизация.

KREDOR позволява на посетителите на форума да превключват режима на работа на клавиатурата си в зависимост от нуждите и предпочитанията им, когато набират текст.
Това е полезно за голяма част от потребителите, намиращи се в чужбина, но често и на тези намиращи се в България. Много от компютрите, използвани от българи в чужбина, в университети, библиотеки и във фирми не само, че не са кирилизирани, но и възможността за кирилизация е блокирана. Често дори компютри в България не са кирилизирани или имат някакъв проблем с кирилизацията.

С тази технология потребителите, ще могат кликвайки на бутона над полето за въвеждане на текста на съобщението да превключат режима на работа на клавиатурата си към Фонетичен или БДС, без да е необходимо компютърът им да е специално кирилизиран.

Бутончето за смяна на клавиатурите функционира напълно с Internet Explorer v.4 или по-следваща, Netscape 7.0 или Mozilla/Gecko 1.x. При другите браузъри бутончето просто не се показва.

Една подробност: при клиентски конфигурации които не приемат cookies, избраният режим на клавиатурата не се запазва при преминаване към нова уеб-страница.



Как да ползваме Kredor?

Основна клавиатура - бутончето е синьо с изписани букви EN.
При избрана основна клавиатура от бутона Kredor, въвеждате текст спрямо избраната от Вас клавиатура от Вашия компютър - т.е. ако сте избрали кирилица - пишете на кирилица, ако сте избрали латинска - пишете с латински букви.

Българска фонетична клавиатура - бутончето е червено с изписани букви BP.
При избрана от бутона Kredor фонетична клавиатура, въвеждането на текст е спрямо таблицата на фонетичната подредба, независимо от избраната клавиатура на Вашия компютър. Т.е. независимо дали на Вашия компютър имате или не кирилизация, Вие ще въвеждате текста спрямо фонетичната подредба.

Българска стандартна клавиатура - бутончето е жълто с изписани букви BG.
При избрана от бутона Kredor българска стандартна клавиатура, въвеждането на текст е спрямо БДС подредбата, независимо от избраната клавиатура на Вашия компютър. Т.е. независимо дали на Вашия компютър имате или не кирилизация, Вие ще въвеждате текста спрямо БДС подредбата.



Как да превключваме Kredor в различните режими?

Има два начина за това.

1. Може да кликнете върху цветното бутонче с левия бутон на мишката и ще Ви се покаже меню с възможност за избор между основна, фонетична и стандартна клавиатура - кликвате върху избраната от Вас клавиатура.

2. Режимите могат да се превключват и след двукратно натискане на клавиша Shift.

Имайте предвид, че избраната клавиатура от бутона Kredor е с приоритет. Т.е. ако на Вашия компютър е избрана латинска клавиатура, но бутонът на Kredor показва BP (фонетична) или BG (БДС) клавиатура, то Вие ще въвеждате текста на избраната от бутона Kredor клавиатура. Т.е., ако искате да въвеждате текст с латински букви, но той се изписва на кирилица, достатъчно е да изберете латинска клавиатура на Вашия компютър и основна клавиатура от бутона на Kredor (EN в синьо квадратче).

Редактирано от ПЪTниk на 05.04.08 23:30.



Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: ПЪTниk]  
Автор gatomina (непознат)
Публикувано05.04.08 23:41



благодаря ти много както ти казах ми е за 1ви път и много неста осте не ги знам



Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: gatomina]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано05.04.08 23:47



Ако по някаква причина не може да ползвате Kredor, може да използвате някои от следните варианти, за да напишете желания от Вас текст на кирилица:




Редактирано от ПЪTниk на 05.04.08 23:51.



Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: ПЪTниk]  
Автор gatomina (непознат)
Публикувано20.04.08 23:13



blagodaria za saveta . Iskam i da kaza nesto drugo ,4e tova e nai sku4nia forum koito sam vizdala dosega ....



Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: gatomina]  
Авторняkoй дpyr (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 19:39



Ъми ко прайш тук бе?!Някой дъ тъ е калесвал с бъклица?!





Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: gatomina]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано21.04.08 20:44



Да, скучен е форума, и ти също, иначе можеше да стане интересно ако аз и ти не бяхме толкова скучни и с бедно въображение, затъпяли от убиващото ни ежедневие замъглило въображението ни , което сме заключили с правила и догми.
За теб другите ли са виновни?





Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: ПЪTниk]  
Автор gatomina (непознат)
Публикувано21.04.08 21:25



mnogo barzo se sardite be mom4eta ! foruma e za vsi4ki i niamam nuzda ot pokana .Misla si oba4e 4e za da se polu4i edna dobra diskusia triabva i zelanie .A tova 4e vsi4ki nie sme sku4ni moze bi e viarno ,no az pone se opitvam a vie? Ot 5 god. ne zivea v grada i iskah da razbera nesto novo no ne razbrah nisto ....moze bi e po vina na skukata.



Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: gatomina]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано21.04.08 21:56



Аз съм дървения философ на Свищов и ще ти обясня още


Не се сърдим и всички полагаме усилия всеки според него си , както и ти според теб.
Ще ти обясня защо не разбираш и ако разбереш какво ти обяснявам вече няма да търсиш у хората, а ще видиш себе си, защото преди да оправим себе си , не можем да оправим нищо друго и ще продължем да не разбираме.
Значи, няма проблеми с разбирането на форума и нещата в него.
Има невъзможност за възприемане от наша страна.
Същото е и в живота, всичко е точно на мястото си и е съвършено, само че ние не можем да го възприемам и когато оправим собствените си възможности, тогава всичко ще се нареди от самосебеси. А сега да искаш нещо от някой друг, нещо което ти нямаш, няма как да се получи... и заради това е такъв форума...
Нали?
И пиши на кирилица, ако искаш да общуваш в този форум, ако не знаеш как, обяснено е и в този форум, а ако не искаш, заради това е такъв форума...нали каза че старание полагаш... и аз също като теб не забелязвам твоето старание... еднакви сме




Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: ПЪTниk]  
Автор gatomina (непознат)
Публикувано22.04.08 19:23



прав си (за философа)

но да се върнем на темата ( наистина ме интересува) ще го отворят ли аез Белене или не (според тебе)За жалост нямам друг на4ин за да се информирам затова питам във форума (а и не се смеи на грешките знаеш ли как се старая)



Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: gatomina]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано22.04.08 20:34



Зависи защо те интересува Белене...ако е за бизнес грешиш, няма да бъде това, което беше при застрояването му...ако се интересуваш за последиците от построяване на атомна централа Белене, моля конкретизирай какво те интересува...иначе няма как да дам мнение...
Може и да не се строи Белене, но и да се строи няма да е същото, това е в общ план мнението ми за Белене.

Редактирано от ПЪTниk на 22.04.08 20:34.



Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: ПЪTниk]  
Авторkoнцлarepиcтka (Нерегистриран)
Публикувано22.04.08 20:52



Джипси - джипси Белене-
курортен пансион
-три години бачкане
по стария закон..........





Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: ПЪTниk]  
Автор gatomina (непознат)
Публикувано22.04.08 21:59



интересуват ме последиците за земята а и за хората (свързано е сьс семеен бизнес)така поне мога да преценя дали си струва да се правят инвестиции



Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: koнцлarepиcтka]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано23.04.08 21:37



в песента се пеееше "по новия закон", помня я, тогава нямах и 40 гидини





Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: gatomina]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано23.04.08 21:40



Според мен не си струва да се правят инвестиции в Белене.
Риска е голям и непредвидим...гледано от различни гледни точки.
Това не означава, че няма шансове за печалби. Зависи и от нивото...
Толкова други неща има за инвестиции....



Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: ПЪTниk]  
Автор gatomina (непознат)
Публикувано23.04.08 21:51



например? Аз не говоря за Белене град ами за селата на около знаеш ли 4е е много силна зона за лов?





Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: ПЪTниk]  
Авторkoнцлarepиcтka (Нерегистриран)
Публикувано23.04.08 22:12



Прав си ама той остаря и аз за това перифразирах.





Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: gatomina]  
АвторЛoвeц-ж.p. (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 18:56



Да -ама някои хора са неуловими!

Така че не разчитай много много!!! Колкото и старания да влагаш.




Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: Лoвeц-ж.p.]  
Автор gatomina (непознат)
Публикувано24.04.08 22:27



за какви хора говориш ,тука става въпрос за диве4 и то много (казват)!?Имам разни идеи за това ,но ме притеснява това пусто Белене.....



Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: gatomina]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано24.04.08 23:42



Да и за риболов също...може би...за бизнес ли говорим все още...може да се загради и да се ...да се направи нещо като резерват за животни, на някой от островите например Белене или Вардим, те са едни от най- големите острови на Дунава и съ гъчкани от сърни, елени, диви свине, много други диви животни...НО...Но, време е вече за лов от друг вид. Лов и стрелба по животни само с фотокамера, като вид игра...иначе ловът за мен е нещо като , търся му оправдание, нещо като селектиране на видовете , вместо естествения подбор...другата му част е страст, която аз не оправдавам в името на отнемането на живот....Но това със фотокамерите няма скоро да стане и няма да е толкова печелившо колкото търговията с оръжие, наркотиците и проституцията...нали за бизнес говорим





Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: koнцлarepиcтka]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано24.04.08 23:55



А знаеш ли че имаше кратък период през времето когато излезе тази песничка и на милицията и бе наредено като види момиче с пола по къса от височината на коляното и да и бият цветен печат на краката и за 15 дена в Белене затвора????!...същото и за момчета с тесни крачоли на панталона, ако не може да бъде събут през обувката...тогава модерно беше ширината на крачола да е сорок пят...а дългите коси излязаха мъничко по- късно....
Аз съм на 100 години и съм историята на нацията....





Тема Re: лов и риболов....нови [re: ПЪTниk]  
Автор gatomina (непознат)
Публикувано27.04.08 21:29



това за лова с камера е супер ,но си прав няма да стане скоро.Бизнес оба4е е много общо понятие според мен . В тази зона могат да се разработят много неща ,но с много пари .По интересно става ако искаш да направиш нещо с по малко пари и пове4е фантазия или дори да го наре4ем от любов към родното,от желание за самодоказване.......разли4ни при4ини.



Тема Re: лов и риболов....нови [re: gatomina]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано27.04.08 22:42



Още по- интересно е да го направиш без пари.



Тема Re: лов и риболов....нови [re: ПЪTниk]  
Автор gatomina (непознат)
Публикувано27.04.08 23:41



имаш ли реални идеи?



Тема Re: лов и риболов....нови [re: gatomina]  
Авторбaш мaйcтopa (Нерегистриран)
Публикувано28.04.08 11:05



в коя държава се намираш?? Аз също обмислям въриант за бизнес на село край Свищов но аз съм в Б-я и нямам ресурс.



Тема Re: лов и риболов....нови [re: gatomina]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано28.04.08 16:41



О не, без пари не се прави бизнес, това исках да кажа.
И в живота и в бизнеса има правила и нарушаването им воде до тежки последици.
И в живота и в бизнеса рискът трябва да е точно пресметнат и всички варианти добре обмислени.
Моето мнение е , че за сега бизнес не може да се прави в България... всъщност може и добре се печели, но не с почтенни методи. Има някакви правила за бизнес в България но те не са приемливи за мен поне....
А ти може и да можеш, опитай...
На мен какво ми трябва ... една каса бира и приятели с които да я пия...



Тема Re: лов и риболов....нови [re: ПЪTниk]  
Автор gatomina (непознат)
Публикувано28.04.08 21:20



пътник ,пътник мисля 4е си доста интелигентен за да ти стига 1 каса бира и приятели? В живота трябва много пове4е .Аз съм за по4тенните методи и за това пресмятам и рисковете (информирам се и от форумите )защото това ми помага да си избистря идеите а вие (другите у4асници)ми помагате да видя неща които може би сама не бих искала да видя защото съм пристрасна .





Тема Re: лов и риболов....нови [re: бaш мaйcтopa]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано28.04.08 21:28



доста съм дале4е 2000 км . аз имам пове4е желание от ресурсите но го мисля много сериозно.Има много рискове но не искам да ходя в друга зона .Свищов е моят роден град и искам да съм в тази зона.Искам да се върна (след време)но на село (в селото на дядо ми)може би съм луда (поне така ми казват)но на мене ми се срува правилно.НЕ зная дали мога да кажа къде съм?

Редактирано от gatomina на 28.04.08 21:48.



Тема Re: лов и риболов....нови [re: gatomina]  
Авторб (Нерегистриран)
Публикувано29.04.08 11:01



Кое е селото на дядо ти? И аз имам село на дядо до Свищов



Тема Re: лов и риболов....нови [re: б]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано29.04.08 18:56



селото се казва Татари ,знаеш ли го?



Тема Re: лов и риболов....нови [re: gatomina]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано29.04.08 21:19



Благодаря за интелигентността.


Да, разбирам те отлично, на твое място и аз така бих постъпил за пресмятането на рисковете и събирането на информация.
Кажи какво повече трябва в живота, според теб, както ми написа... да видя имам ли го и него или го нямам и заради това съм интелигентен, както ти се изрази за мен.... моля?



Тема Re: лов и риболов....нови [re: gatomina]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано29.04.08 21:23



Аха, до Божурлика...
Че то сега англичаните идват да си живеят старините в Българските села, та ти да не се върнеш...Все още и изгодно да се живее в БГ със западна пенсия или заплата...но нещата отиват на приравняване на цените с лошо качество за живот у нас...натам отиват май нещата, но може и да стане чудо...



Тема Re: лов и риболов....нови [re: ПЪTниk]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано30.04.08 21:01



на 4овек какво му трябва? Може би едно ферари с цвят 4ервен, един милион с цвят зелен и гадже с бронзов тен (ако ги нямаш ти ги пожелавам

).ако не ги искаш остани си само с интелигентността 4е в тези времена и тя е лукс за много хора ,радваи се и на това.



Тема Re: лов и риболов....нови [re: ПЪTниk]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано30.04.08 21:20



абе пътник , за каква пенсия ми говориш, не ме обиждаи моля те .имам още поне 30 години до пенсия.





Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: gatomina]  
Авторбaш мaйcтopa (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 21:28



ДО gatomina Татари го знам къде е но през него съм минавал един-два пъти. Просто нямам некакви впечатления от там. Това което може да се прави е някакъв вид селско стопанство, като се наблегне на биологично земеделие. Ако искаш дай някакви по тесни координати - e-mail - може да обсъдим варианти и да обменим идей. Това че си някъде в европа - ако си там - е добре по отношение на маркетинга. Бих оставил във форума мой координати но e-mail ми носи името. А предвид по-ранни ми мнения относно форума бих искал да го запазя. Ако не искаш ще си направя друг адрес които да няма общо със името ми.



Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: бaш мaйcтopa]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано30.04.08 21:43



ти добре го каза за биологи4ното , ама ако отворят аез Белене нямам думи колко еко ще стане .Защо мислиш съм притеснена ?Ина4е аз съм в Италия живея в Рим от 5години но за Свищов имам много малко инфо.Затова исках да разбера нещо пове4е опитаи на този имеил gaiaguirrini@gmail.com този адрес не го ползвам но сте свърши работа ли4ният не мога да го дам във форума по обективни при4ини

Редактирано от gatomina на 30.04.08 21:57.



Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: gatomina]  
Авторбaш мaйcтopa (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 21:53



ок. ще чакам. пък и има 25 км зона. Лека вечер. Аз изчезвам защото имах тежък ден.



Тема Re: лов и риболов....нови [re: gatomina]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано30.04.08 21:57



и как мислиш се подържа това ферари...също като маникенкада треперя над него ли!?, а този твоя зелен милион как си го представяш, ами и той е същото, грижи, грижи, грижи, безсънни нощи...предпочитам да не спя спокойно заради една жена, отколкото заради кола и пари---хубу че ни си мъж, щеше толкава да се натовариш че нямаше да можеш секс да правиш от стрес... малиййй оди на църква и пали свещ че си щастливката на този живот...чуй ме, зная какво ти казвам
А като казваш че да си остана с интелигентността, можеш ли ми каза как да я ползвам...нали си жена и си интуитивна и рационална...ади оставям се в ръцете ти...

Редактирано от ПЪTниk на 30.04.08 21:59.



Тема Re: лов и риболов....нови [re: ПЪTниk]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано30.04.08 22:14



абе как не съм се родила мъж? а с интелигентност могат да се направят много неща но както каза ти преди без пари нищо не става, ако ги имаш и двете зна4и си любимец на господ а ти имаш ли ги ?



Тема Re: лов и риболов....нови [re: gatomina]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано30.04.08 22:24



Пари имам достатъчно за да живея щастливо, а интелигентност ти каза че имам... а това че съм любимец на Господ е нищо друго...за това ти май нямаш реална представа...ще ти разкажа накратко...: Един можен и богат цар викнал в молитва към Господа да му покаже пътя, който да следва до Него...и така , от молитва на молитва от ден на ден, царят изведнъж се усетил беден и скитащ в една гора с окъсани дрехи...и викнал в молитва запитване: "Господи, какво направи с мен, защо?"
Господ му отговорил: "Любими, всичко това дължиш на моето внимание към теб!"
И понеже няма да ме разбереш пояснявам


"Имаше един дух, който познаваше себе си като светлина.Той беше нов дух и естествено беше нетърпелив да има изживявания. "Аз съм светлина", казваше той, "Аз съм светлина". Но цялото знание и непрекъснато повтаряне на този факт не можеше да изживяването да бъдеш светлина. А в света, в който този дух се беше появил ,нямаше нищо друго освен светлина. Всеки дух бе величествен, всеки дух бе възвишен и всеки грееше с блясъка на великолепната Ми светлина. И така нашият млад дух беше като свещица в слънцето. Намирайки се в средата на най-величествената светлина, от която той бе част, духът не можеше нито да види, нито да изпита себе си, като Този, Който Той Е Наистина.
Случи се така,че духът копнееше да познае светлина. И копнежът му беше толкова голям, че един ден му казах "Знаеш ли Малкия, какво трябва да направиш, за да задоволиш копнежа си?" "Какво.Боже? Какво? Бих направил каквото и да било!" отвърна духът."Трябва да призовеш върху себе си мрака". "А какво е мракът, Боже?"попита малкият дух. "Онова, което ти не си", му отговорих и той Ме разбра.
Духът така и стори. Откъсна се от Всичкото, отивайки даже в друг свят. В този друг свят, духът имаше силата да призове в изживяванията си всякакви видове мрак, което и направи.
Но от средата на мрака духът проплака: "Татко,Татко, защо ме изостави?" Точно както и вие в най черните си времена. Ала аз никога не съм ви оставял и съм бил до вас винаги да ви напомням Кои Сте .
Затова бъдете светлина сред мрака и не го проклинайте. И не забравяте Кои Сте в мига, в който сте заобиколени от онова което не сте.
И знайте, че каквото направите по време на най-голямото си изпитание, може да бъде най-големият ви триумф. Защото преживяването, което сътворявате е изявление за това Кои Сте и Кои Искате Да Бъдете. "

Та така де, къде виждаш ти тук пари и интелект...Ела на мене си gatomina



Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: ПЪTниk]  
Авторkoнцлarepиcтka (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 22:28



Да-прав си.Ако не се лъжа-1973г на морето имаше "лов на българки"с къси поли-не говоря за жрици на любовта.На мен например са ми отказвали да ползвам телефонна кабина в пощата,заради това,че съм с къса пола-телефонистката си надигна дебелото дупе от стола-изгледа ме и каза:"не може-с къса пола си ,а си българка"-и това е.Ами мъжете-с бради-трябваше да ползват връзки до девето коляно,за да си сменят снимките в паспорта-иначе -опа в милицията-взимат ти паспорта и докато не се върне жертвата прилежно обръснат-ресто-не дават документа за самоличност.Простаци ни управлваха-а сега -техните синове и внуци-със западни дипломи-също простаци,но с лустро.



Тема любимец на господ..нови [re: ПЪTниk]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано30.04.08 22:36



ти наистина си философ каквото и да работиш си си сбъркал професията (в добрия смисъл)



Тема Re: kasta v zona belene-izgodno ma dali eнови [re: koнцлarepиcтka]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано01.05.08 15:09



Да, ама беше весело


Помня когато излязоха първите касетофони с батерии и като записахме як форсаж шум от мотоциклет и скрити в градинкатапосред нощ пускахме силно касетофона и наблюдавахме дежурния милицоинер/нощем дежуреха на площада до Съборната църква/ та полицая побесняваше че не вижда светлините и мотора и тичаше като луд наоколо да залови престъпника и да се издигне в очита на началника си...весело беше...

Редактирано от ПЪTниk на 01.05.08 15:13.



Тема зона Белене изгодна за бизнес????нови [re: бaш мaйcтopa]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано01.05.08 18:11



оставих ти нещо , погледни от в4ера.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.