Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:26 24.06.24 
Градове
   >> Свищов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема За бай Глигор  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 10:21



Бай Глигорчо,можеш ли да си представиш,че едва вчера 09,01,08 г.попаднах на написаното от теб на 28,11,07 г.в 21.11 ч.и ти отправих веднага извинения и пожелания за Новата година ,но явно не си ги прочел.И извиненията и пожеланията-макар и закъснели са от все сърце.Както ти писах ,мислех,че си все още в командировка-дълга,предълга,задгранична,като на депутат от Европарламента.Е за тази година,освен здравето и сполуката за цялото ти семейство ти желая и наистина толкова дълга задгранична командировка!!!!Спорен ден и само усмихнати лица около теб!





Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 17:09



Здравей, Чуденка /каквото и да значи ник-а ти!/!
Приятно ми е, че се появи.
След като потъна някъде, аз спрях толкова често да преглеждам свищовския форум. Благодаря за пожеланията! И както е казано в онзи стар виц - каквото си ми пожелала, на тебе да се връща двойно! Колкото до задграничните командировки, аз често пътувам зад граница /ако Румъния може да се нарече така!/. То дори от кабинета си като погледна и виждам техния бряг, макар че днес не става - има мъгла. Дори и малко започнах да понаучавам румънския.
И за сега се ориентирам по фактурите и банконите им извлечения. Но в букурещката митинца не можах - нито румънският ми, нито английският ми бяха достатъчно добри, но както е казано в друг стар виц - 100$ са си 100$. И те ли научиха българския, аз ли румънския, но се разбрахме.
Поздрави!
Наистина се радвам, че се появи!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 10:20



Здравей,бай Глигорчо.Прочетох те веднага този път,но Интернета ми се"скапа",а след това пък отсъствах по време на "уикенда".Благодаря ти за хубавите думи!Дано пожеланията и твоите и моите да ни се сбъднат!
За моите познания по румънски-писани на български-
Траяска ла претениа Румано-Булгара-плакат от татово време.
Укаринке,букаринке петру буерчи ту-ту-някаква детска реклама по радио Букурещ.
И друго-мога да броя до десет отново на румънски разбира се ,но това е всичко.
Разкажи ако имаш време за реката-сигурно е прекрасно да работиш близо до нея и от прозореца да я виждаш.
Аз пък от моя прозорец виждам планината.
Честно казано съжалявам хората от места,които са далеч от море,река и планина.Е не в лошия смисъл на думата.Просто намирам такива места за скучни.
Относно "Чуденка".Ами около нас се случват ежедневно такива неща,които ме карат не само да се чудя,но и просто да се изумявам,но "изумена"звучи доста склеротично,а и по някякъв начин беше свързано със"зевзешката"тема.
Поздрави!Радвам се ,че се обади!Ползотворна и усмихната,слънчева седмица!





Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 15:13



Благодаря ти! Особен от последното ще имам вопиюща нужда. Утре пътувам за София, ще бъда там до петък. Особено четвъртъкът ми ще бъде неприятен и натоварен. Но ти ще ми стискаш палци, нали?
Колкото до реката - скоро не съм ходил до нея, но мои приятели казват, че е замръзнала на няколко десетки метра навътре и има доста ледоход.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 16:03



Щом ще бъдеш в София ,не се и надявай да ти е слънчева седмицата ,но нека поне да е усмихната-особено в четвъртък.Разбира се,че ще стискам палци-нямай и най-малко съмнение в това.От това,което си ми писал,останах с впечатление,че виждаш Дунав от канцеларията си,пардон от офиса-нали трябва да свикваме с чуждиците.Защото в България колкото повече "купешки"
думи употребяваш толкова по-интелигентен изглеждаш.Един тоталитарен директор казваше"И тъй имайте ИЗНАФПРЕДВИД ,че стоките трябва да се подреждат съобразно техния МАНТАЛИТЕТ",но това е било много отдавна.НЕ че сега директорите са се променили много,но.....Та ставаше въпрос за Дунав- явно нещо не съм прочела правилно или пък съм направила грешна асоциация
от написаното.
И така лек път и успех - разбий ги тези самонадеяни софиянци!Дали в четвъртък или в друг ден,но не им се давай.Голяма част от тях са граждани в село раждани,но с ненормално голямо его.Е проблемът си е техен........Поздрави!





Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 21:43



Виждам румънският бряг, а Дунав е малко по-надолу, в низкото. Просто има дървета. Но не е далече, на около 300 - 400 метра е, но нямам път натам. А иначе от центъра на града е на няма и 100 метра. А от моят дом се вижда и сухоземната ни граница. Сигурно вече се сещаш, че живея в Силистра.
Смешното е, че има улица в Силистра само с един тротоар, а от другата страна са оградите на границата. Има блокове, от терасите на които, ако си хвърлиш фаса и ще падне оттатък. Но това за мен не важи, аз живея в къща, а и не пуша.
Колкото до софиянците - в общия случай са надути комплексари.
Около Дунав се разхождах на 15 декември за последно. След това като си направих сметка и при положение, че работих тази събота и неделя, не е имало свободни такива /празници и грип или нещо подобно/.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано15.01.08 15:44



Имах състудентка от Силистра Иванка Димова Донова-казваха й Нуша.Ожени се още по време на следването.Съпругът й ако не се лъжа играеше в местния ви театър.Имаха син-беше някакво особено име с д......Дорослав не,не си спомням.........няма значение.Не отдавна-преди две-три седмици по Т.Т.V.I гледах доста интересен филм за Силистра-природни ,исторически забележителности,старинни къщи,училището ,музея,разкопки и стени от древността.Наистина ме впечатли.Никога не съм ходила там,затова ми беше и доста интересно.Явно,че и хората,живеещи край големи реки не се впечатляват,както и тези,край морето от природните си дадености-просто не им обръщат внимание,поне не толкова,колкото туристите-нормално е.А при нас младите не искат и да чуят за планината-щом трябва да се ходи пеш.Признават я до там,до където е достъпна с кола.А всъщност точно от там започва истински впечатляващата природа.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 13:36



Здравей! Върнах се в петък, доста късно вечерта. Дано да е имало полза от всички срещи там. Лошото е, че си донесох грип или нещо друго вирусно. Но не мога да си остана в къщи, че шефа пак замина. И сега съм едно, сгънато на четири, парцалче.
Имената, които цитираш не са ми познати. А може и да ги познавам, работил съм в няколко банки и познавам половината град, но да не се сещам сега.
Колкото до планината - винаги съм предпочитал почивката там, пред тази на море. Избираме място с минерални басейни заради синчето, а ние с майка му се печем и наблягаме на пенливата течност, наречена "бира" /последното особено аз!/. Задължително обикаляме местните забележителности - църкви, манастири, пещери, градчета и т.н., и има 1-2 дни за ходене по планината. На море ходим после за два-три дни. Балчик е на 130-140км., Варна също.
А ти, доколкото схванах, си от планинско място. Или греша? Сега ще излизам до банките и до аптеките.
Поздрави!!!





Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 15:05



Здравей!Радвам се,че всичко е минало добре-по отношение на срещите ,но е лошо,че са те заразили с грип.Не е зле да преминеш от "пенливата течност"към грята ракия с карамелизирана захар и мед-профилактично разбира се-а пък е и доста приятно на вкус-особено,ако медът е повече.
Наистина няма нищо по-приятно от това да потопиш краката си в басейн с минерална вода и да пиеш нещо разхладително-бира или друго в летните горещини и от басейна или от терасата да гледаш как се разстила планината пред теб.Морето също има своите очарования.Аз лично предпочитам басейна за къпане,но обичам да гледам морето,особено в летните следобеди и ранните утрини.Следобедите то придобива един особен наситен синьо-зелен цвят,а сутрените е сребристо.Обичам също и ароматите му,а също и шума на вълните.Въобще и планината и морето предлагат невероятни наслади за сетивата,стига човек да е настроен да ги възприема и това да му доставя радост .Да ,наистина съм от планински град и в непосредствена близост до балнеоложки курорти.
Поздрави!И скорошно оздравяване-и не забравяй-довечера малко греяна ракия/или ако предпочиташ грята/,а също и пчелен клей.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 15:09



Печатна грешка-сутрените,да се чете сутрините.





Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 09:08



Тази година ходих на Шипково и ми хареса, защото беше тихо, спокойно и просто. А първата вечер няма да я забравя - както си хапвахме в една невзрачна кръчмица на брега на рекичката и на един метър от нас, по парапета, мина една катеричка. После животинчето се върна, но не си взе коричката хляб дето и я подавах. Няколко вечери след това ходихме там, но не се повтори. Най-ми харесват сутрините в планината. Аз ставам много рано /по принцип/, правя си едно кросче, после душ и след това на верандата да чета книга и да чакам домашните да се размърдат. През това време слънцето изгрява или минава над ридовете.
Колкото до самолечението - правя го. И дори се чудя след толкова терапии как ме хвана грипа.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 12:07



В Шипково съм ходила веднъж-преди 8-10 години на обмяна на "обед",но беше ноември-ходихме в Троян и Бели Осъм и се прибрахме в хотела вечерта,затова нямам реална представа от селището.
Сутрините в планината са много свежи и приятни,но вечерите са невероятни.Когато си в сърцето на планината в хижа-звездите изглеждат много по-едри и сякаш са много по-близко и светят по-ярко.И като прибавиш към това най-напред буйно горящ,а после догарящ огън,мирис на планински здравец , мащерка и бор, китарен звън , планинарски песни и ромона на потока,който се чува в промеждутъка,в който китариста,отпива питие от чашата си.........това вече е незабравимо.
Относно здравето ти желая:днес да си по-добре от вчера,а утре по-добре от днес!Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 09:42



Аз като ти чета съобщенията и се чудя защо не си завършила литература или някаква филология, а си избрала икономиката. При мен е ясно - от дядо ми, та до племеничката ми, всички са икономисти. Тя завърши бакалавърската си степен в Свищов. Всъщност всички сме завършили в Свищов /без дядото/ - баща ми ,брат ми, снаха ми, шуреят ми, жена ми, племеничката вече я коментирах. Сега синът ми учи в техникума по икономика в Силистра. На това училище му смениха абревиатурата и сега и децата не могат да кажат какво точно означават всичките букви. Той сам си го избра /не, че аз нямаше натам да го насоча, но друго си е той да си го избере!/. Дори снощи заедно решавахме задачи по счетоводство. Схваща ги нещата и си мисля, че генчетат не са отишли на вятъра.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 10:23



Ако трябва да бъда обективна и откровено да си призная,ще ти кажа,че попаднах в икономиката случайно.През 1906 г.дядо ми по бащина линия е завършил Свищовската търговска гимназия,а баща ми е бил състудент и приятел на покойния професор Гаврийски.Та при една среща с професора,като разбра,че ще кандидатствам медицина,ме попита "А защо не икономика?!".Като прибавим и това,че зет ми и баща му-лекари не ме насърчаваха,дори напротив.......знаеш на тази възраст какво се получава.Така попаднах в икономическата сфера.Но да ти кажа сбърках.Цял живот не съм си обичала професията и съм я работила без желание.Освен това и следването ми не беше леко-визирам математиките.Това е в общи линии.По майчина линия-имах влечение към литература,музика и езици-отдаваха ми се и с лекота съм ги учила,а също и история и география,аааааа и ..........физ.въз.
За това,когато дъщеря ми учеше и завърши категорично възразих срещу икономиката .Всъщност от малка я подготвях за чужди езици.Така и стана-за сега мисля,че не съм сбъркала по отношение на нея.
Радвам се,че синът ти продължава семейната традиция.Чудесно е когато учиш и работиш нещо с желание.
Поздрави и успешен ден!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 10:12



Здравей!
Тук съм, но не бях в кондиция и за това не ти писах по рано. Здрав съм, но един проект, на който трябваше да му сложим успешен финал в сряда го продължаваме за още време и това ме натовари много. Натовари ме, защото месеци наред това беше основното, върху което работехме и накрая по причини извън нас не стана по начина, по който си го бяхме планирали. Вечерта един приятел ми каза - "Приеми го като лош късмет!", и то си е точно така.
Нищо! И това го има! Да гледаме напред!
А утре вече се уговорихме с колеги да напарвим репетиция за св. Трифон Зарезан. Имам малко дървено бунгало в лозята /но със всичко необходимо, само за тока ми откраднаха кабелите, но това не е проблем, има батерии за касетофона/. Наоколо живеят хора и е на 15-20 мин пеш от града, с хубав изглед към реката. Та там ще направим разбор.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 11:24



Здравей!Радвам се,че разсъждаваш така.Разбира се,че най-важното е здравето и не само твоето ,а и на цялото семейство.Баща ми имаше един "девиз"-не оставяй днешната работа за утре,ако можеш да я свършиш в другиден. И още нещо от недалечното минало-Никоя работа не ми е спешна,оти ако е спешна,некой друг че ми я свърши.Е разбира се, тези неща не са валидни в днешните условия,но човек трябва да гледа малко философски на временните несполуки.Нали знаеш,че в този живот най-високи лихви носят спестените нерви?!
Иначе репетициите за Трифон Зарезан са си нещо много хубаво.Особено ,ако и дружината е весела.За мен идването на този празник вещае края на зимата,ако и да си е "баш"по средата й.Но от този момент нататък, душицата ми се отваря за ново начало-идването на най-хубавия за мен сезон -пролетта.От бунгалото ти вижда ли се Дунав?!Ние също имаме вила-на 40 километра,не луксозна ,но с всичко необходимо за нормално изкарване на почивките ни и съботите и неделите.От терасата й се вижда Средна гора,а от входа към двора- Стара планина и връх Ботев.Там и само там чувствам истинската наслада от живота-допира с Природата.Живот и здраве на пролет ще ти изпратя снимки от там-разбира се,ако желаеш.Височината е 1200 метра надморско равнище и пролетта идва с един месец закъснение.През май -втората му половина и юни до средата на юли е пълният цъфтеж на цветята и билките там.
Весела репетиция за празника и усмивки и здраве за теб и семейството ти желая от сърце!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 12:29



Ох,извинявай-ти си ми писал за изгледа към реката,но аз пак ти зададох въпроса!Сигурно е много впечатляващо да виждаш такава голяма река от прозорците си,когато си почиваш.Поне аз така мисля,защото съм свикнала с планински реки,поточета и водопади разбира се-които са също много приятни и за гледане и за слушане.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 13:42



Здравей, отново!
Имам приятел, който има фургон точно на брега на Дунав, в едно рибарско селище. Веднъж-два пъти на година ходим само двамата, по мъжки, без каквото и да е женско присъствие, и там изкарвам два невероятни дни. Спим във фургона, излизаме с лодка до островите, пробваме се да ловим риба /най-често си купуваме от рибарите или те ни дават без пари/, правим си рибена чорба в чувен, всевъзможни гъделчета от риба на скара или пържена и т.н. Там става див купон с рибари, пазачи, че и един бездомник се навърта, но на никого не му пука кой-кой е. Дори и този последния започва да се чувства значим, че нещо помага, че се храни при нас, че не го пъдим, а му наливаме в чаша наравно с нас. Е, в понеделник всичко е различно.
Ходим и семейно, но не се получава същия купон.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 14:39



Много приятно звучи написаното от теб за фургона,за островите,за рибата,за взаимоотношенията ви дори с несретника-точно така и трябва да бъде.Да наистина-човек понякога има нужда да се отдели за малко и от семейството си и да се отдаде на веселие с приятели,или екскурзия,с две думи каквото предпочита,въпреки,че най-важното в живота на човек е семейството му.По време на следването ми се е случвало и на мен -е само веднъж -да прекарам с компания една нощ на брега на Дунав ,с лов на риба,раци,приготвянето им на огън - беше много хубаво.Спомням си,че свищовлии казваха,че ще пържим рибата с масълце и аз бях много озадачена,докато видях,че наливат в тигана олио.Влизахме и в реката,но ми се видя страшничко,защото доста силно те влече течението надолу ,а водите й текат тихо и спокойно и наистина течението те изненадва-не много приятно.Прибрахме се сутринта-при изгрев слънце.Явно,че е било много хубаво,щом докато ти писах, пред очите ми премина като на лента всичко-сякаш е било преди година-две.Дори си припомних,шумовете,миризмите,лицата на хората от тази вечер,сенките от дърветата край брега........Добре е ,че имаме спомените си от незабравими мигове.....имам предвид разбира се хубавите моменти.Хайде-съсредоточавай се за репетицията и не забравяй ,че петък след обед е МАЛКАТА СЪБОТА.Почини си преди купона и загърби работата си-на многото работа седенето му идва до Оки.Поздрави до понеделник и пиши как е минал предпразника.Наздраве и добър апетит!





Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 12:24



Тук съм! Здравей! Не, че близах рани, но имах доста работа и не можах да се включа по-рано. Добре съм! Не се получи див купон, но не беше и зле. Лошото е, че сега като предложих на пичовете да уважим и тая събота и те се заотказваха. Но не всички, а само тези, които нямат отговорно отношение към живота. За сега толкова! Ще следва продължение! Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 13:16



Здравей!Радвам се че се обади!Ами може би е по-добре че купонът е бил "обуздан" защото след щурите купони човек малко трудно влиза в ритъма на сивото ежедневие.А пък и ако е бил по-обилно полят и главата май боли по-дълго време.По отношение на тази събота-имаше едно време "девиз":Колкото по-малко толкова по-добре!Тъкмо ще имаш по-малко задължения за вкарването в ред на бунгалото.Аз в такива случаи ползвам прибори за еднократна употреба и не се налага да мия чаши и чинии и съответно и да ги и чупя-случва се понякога.Но това е валидно само за "неофициален"купон-т.е не важи за рождени именни дни и други семейни тържества на открито.Надявам се че времето ви е било хубаво.При нас съботата беше и слънчева и топла и даже се обаждаше и чичопейчето-колкото и рано да е това си говори все пак че пролетта не е далеч.Ползотворен ден и успехи и да не забравяме и ......усмивки и в работата и на улицата и в семейството!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 12:15



Честит да ти е празника!Нека Св.Трифон да ти помогне и берекетът от лозето да ти е голям тази година-толкова голям,че да напълниш всички бурета с хубаво винце,а то да ти е повод за хубави и весели тържества/понякога и по-бурнички/!Нашата служба започва зарязването след броени минути-на закрито,а на 14 февруари-на открито-дай боже хубаво време тогава!А защо след малко?!Ами нали веднъж вече се уточнихме,че петък след обед е малката събота?!Сърдечни поздрави!





Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 16:33



Здравей, тук съм.
Нито петък беше малката събота, нито си видях понеделника. Вчера ходих до Варна, утре пак съм там. В другите дни готвя документи - банки, нотариуси, разни тунеядни служби за правене на пари от удостоверения, лицензи и разрешителни и т.н., да не те отегчавам.
Поне съботата си беше както си я искахме. Скари, вино, стар метъл и балади, яки лакърдии за жени и мотори и т.н. Бяхме приготвили гъделчета в такива количества, че и в неделя, когато ходихме да измием посудата и да изчистим имаше за доизяждане и за доизпиване. То пиенето си и хартиса, че и от яденето остана. И времето беше готино.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 17:21



Поздрав!Радвам се за съботата ти-чудесно,че е протекла толкова хубаво,а пък за вчера и утре-направо ти завиждам-благородно,макар,че благородна завист не може да има.За мен -от детски години и до ден днешен Варна е най-красивия град на България.Обожавам я-с тези широки булеварди,които извеждат край морето,с многота зеленина,с морската й градина,фонтаните пред Операта,катедралния храм"Успение Богородично"-направо невероятен град!!!!!!!От сърце ти желая утре да намериш време и да й се порадваш.Успешен да ти е денят-и днешния и утрешния!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 17:22



Здравей!
Върнах се още по обяд, този път всичко беше О.К. Но после се наложи да правя нещо спешно и да хвърча до една от банките, та затова ти отговарям чак сега. Загледах се по шадраваните и се учудих - те са станали някаква сцена. Но, може би, само за зимата. А иначе са много красиви, наистина. Дори съм си ги снимал на мобилния телефон през едно от по-предните лета и дори още пазя снимката. Доста често ходя до Варна по служба, но обикновено бързам да се върна и нямам време за много разглеждане. А широките булеварди са направо кошмарни от задръстванията. Малките улички около центъра са така наблъскани с коли, че е трудно дори да се разминеш. Всъщност кортината не е чак толкова черна, просто на мен често ми е напрегнато и затова.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано07.02.08 11:45



Привет!
Във Варна не съм ходила само през миналото лято.Ако не се лъжа сцената беше направена за Нова година-мисля,че даваха нещо по телевизията от там.интересно е,че не са я демонтирали до сега.Иначе аз ходя само през летата и никога не ми е правило впечатление да е мръсно и кално,а също и да има струпване на коли по центъра.Вероятно през летата се затяга дисциплината,заради туристите.А да сетих се,че веднъж съм ходила и малко преди Коледа-преди много години на екскурзия за три дни.Тогава отидохме и до Балчик.Тръгнахме в мъгливо време,но в Балчик грееше слънце и духаше топъл вятър-запазила съм много очарователни спомени от разходката ни из ботаническата градина.От каменния трон на кралица Мария-в най-долната част на градината наблюдавахме морето,което бе невероятно спокойно,съвсем леко набраздено от вълните,тихо и с характерния за лятото
наситен син цвят.По-миналото лято имахме среща с наши близки от Варна,с които не бяхме се виждали 25 години.Срещата ни бе пред фонтаните.И се оказа ,че сме стояли наблизо,без да се познаем в продължение на няколко минути.Беше приятна среща с много "а помниш ли........",с обещания да ни дойдат на гости и да им отидем ние,но до сега се свежда в обаждания по телефона за Нова година.Не е добре,че все не намираме време да се срещнем по приятни поводи с близки хора.
И аз те поздравявам ...и един съвет-без да ми го искаш.Като се оправи времето и поизчистят Варна -не бързай да се връщаш по обед в службата,а си дай малко време за наслада на душата и на очите,а защо не и на устата и на стомаха-в някое заведение край морето.Това беше в кръга на шегата-нали знаеш,че българите много ни бива в даване на съвети.





Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано07.02.08 16:44



Забравих да те питам.Нещо спомена за метъл и мотори.Ти да не си рокер?



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано07.02.08 21:29



Здравей!
Харесвам по-тежкия саунд. А от моторите - само ретро машините. Но не бих казал, че съм рокер, нещо аз не виждам да се вписвам дори в широкото им определение. Просто един от приятелите ми, който естествено присъстваше на купона, си купи наскоро нова машина, японска, и сега не може да и се нарадва. А аз харесвам машини по-големи от мен, по възрастни имах предвид, с които ако вдигнеш 60 км/ч си щастлив, с един отсечен звук "та-та-та" и с кантарни седалки. Идеалът ми за мотор е Цюндап КС 750. Стара немска машина от Втората световна. Естествено нямам такова нещо, то май в България има само 2 - 3 реставрирани такива машини. Иначе е невероятен. А аз сега си търся Иж-49 с ръчни скорости на резервоара. Дори в момента брат ми води разговори с един дядка дето си го кара и не иска да го продава, а аз не съм склонен да дам много пари за да не може да ми откаже на предложението. Чакам да ми падне нещо за малко пари, извадено от някой кокошарник, което да го разглобя "от...до", да го пребоядисам и да си го раставрирам сам. Дори и да ми отнеме година. За парите - то е ясно, че ще отидат много.
Ох, май ти надух главата. Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 09:45



Привет!Въобще не си ми надул главата-даже ми е много приятно да си "шумолим".Ние също имахме Иж-преди много години,а след това МZ-250 кубика-много мощна машина за времето си.Около 15-16 години дъщеря ми се "запали" по моторите.Научила се без ние да знаем да кара.На 18 години започна да ходи по рокер събори.И при един репортаж по телевизията -я видяхме,че кара мотор на някакъв рокер събор.Голям зор видяхме ,докато я накараме да изостави събори и мотори.У нас е пълно с рокерски костюми,каска,шлем,ръкавици за мотор,очила.Мислехме,че сега като кара кола е изоставила старата страст,докато един ден не ни каза,че душицата й все още"изгаря" за "Харли" или "Хонда" или "Кавазаки".Странното е,че когато аз попадна на телевизионно предаване на рокерски мероприятия -толкова много ми харесва,така започва да ми бушува кръвта,че просто ми се иска и аз да съм там-и изпитвам известно неудобство от факта,че сме оказвали натиск върху нея,за да се откаже.Но всичко това е било от страх и желание да я предпазим.Твоят син има ли такива наклонности?
Поздрави и успешен ден!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 10:01



Послепис:
А за Метъла-пак покрай дъщеря ми се наслушахме на Нирвана-с плакати на Кърт Кобейн и лоши неща за съпругата му-Кортни Лав и Сепултура и Металика ,Лейд Цепелин-може и да греша в правилното им изписване-но тъй и не можах да харесам много тази музика.Спомням си за концерта на "Цепелините" в Пловдив,че просто цялата Пловдивска област като че ли живееше с пулса само на това събитие в продължение на няколко седмици.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 11:18



Здравей!
Темата за костюмите и каските вълнува приятелите ми страшно, но аз си падам по ретро-то - мотори или коли. Най-новите модели са конфекция, фирмите са обединени, частите са взаимозаменяеми и т.н. От финансова гледна точка е добре, но индивидуалните инженерни решения са отишли по дяволите. MZ имат страхотен модел от 1948 г. Всъщност той е копие на DKVV от преди Втората световна. Наскоро помагах на един приятел /аз съм кръстник на синовете му!/ да си реставрира "Киев" - 125 от същото време. И той е копие на DKVV. Всъщност руснаците като са се прибирали от Германия са си дошли не само с техническата документация, ами и със заводското оборудване.
Колкото до синът ми - дай му компютри, футбол и волейбол. Не го знам дали може и два болта да завие.
Това за конфекцията важи и за музиката. Старата музика е истинска, няма компютърна обработка, само чист вокал и инструментал. Кой каквото може да изкара от инструмента и гърлото си. Това е! За това ми харесва.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 12:12



Доста си надълбоко с познанията относно техническата част на моторите.На мен най-много ми е харесвало,когата имахме мотор ,поривисто силният вятър,който брули лицето и развява косите -тогава имах много дълга коса и усещането беше невероятно-но нямаше рокер събори-поне не са били така афиширани.Това което наблюдавам и ми харесва сега- :движението по пътя за събора на минаващите покрай нас група рокери,особено,когато са двойка на моторите-момче и момиче,макар,че зад тези шлемове са трудно различими ...и контактите им на самия събор-имам предвид това,което дават по телевизията и от видео касетите на дъщеря ми-състезанията,игрите,вечерите .Когато се прибират-тогава е по-масово ,от вилата ни се чува адският рев на двигателите-ето това пък е нещото,което ме притеснява-говоря от позицията на родител в случая.
Относно музиката-най-дълбоко ме впечатляват и вълнуват баладите,но харесвам и всякакъв род музика,в която наистина има музика ,или както пишеш ти-истинската музика.
Добре е ,че синът ти се интересува от компютрите-в това е истината и за настоящето и за бъдещето .Просто е задължително -компютри и английски език,а ако пък се прибави и друг език е още по-добре за професионалния просперитет на младия човек.Хубаво е и че спортува.
И аз те поздравявам!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 12:58



Как започваш новата седмица?
Щото аз я почвам както завърших старата.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 14:21



Искаш да кажеш фифти-фифти ли и ком си, ком са............и при мен е некъде по средата-в общи линии клони по-скоро към добре-за сега -благодаря на бога...
Съгласен ли си с определението,че е хубав този ден,в който нищо не се случва.......Аз да.Началото на седмицата-да обърнем разговора по английски образец-малко мъгливо и мрачно-съвсем по британски.На мен времето ми влияе на настроението.Така,че не ми е много хубаво,но пък в стаята е топло и светло и не съм претоварена с работа,поради което не съм и зле....... .Значи защитих написаното в началото-че съм по-скоро добре.....
Ако началото ти е сиво и никакво -желая ти в края на седмицата-особено в четвъртък да ти е суперско,а причините ти да са естествено две-хубаво вино и любима жена до теб...какво по-добро от това........



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 15:41



Имам чувството, че ме познаваш - фен съм и на двете. Или както казваше един приятел - "...и двете ти се услаждат!". Но напоследък май съм се позакротил за второто. В четвъртък най-вероятно няма да стане нищо. Аз няма да мога да организирам нищо, а пичовете в службата без мен няма да се навият. Одеве бързах да приключа нещо за банката и за това само ти се обадих, че съм на линия. И друго - стискай ми палци! В събота ми се обадиха за мотор от 50-те години, MZ, един от моделите които търся. Лошото е, че се намира на много километри от тук / около 300 км/ и ще се купува на сляпо, но човекът ми е приятел, работи в това село и не вярвам да ме издъни да пътувам на халос. Дано само да разбира и видимо мотора да има всичко.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 16:39



Ами то е напълно нормално за мъж на твоята възраст .Така и трябва да бъде.Един зрял мъж трябва и да знае и да може да комбинира тези две хубави неща-виното и любимата жена.А кое е първо и кое второ е строгоиндивидуално.

Може би визираш начина на изброяването в отправеното ти от мен пожелание.Може би вино и любима жена-са две първи.......А за стискането на палци-нямай грижа.300 километра е доста голямо разстояние-ако минаваш Балкана -внимавай,защото има много сняг и е и мъгливо.Дано времето се оправи до събота.Само не ми казвай,че ще изминаваш обратния път на мотор..Поздрави.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 16:42



Ох,сбърках-ти си ми писал,че в събота са ти се обадили,а аз разбрах,че ще пътуваш в събота....



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 16:57



Здравей отново!
Подреждането беше по реда на изложението на мисълта ти. Колкото до степенуването - ами то е в зависимост от ситуацията. Лично аз не мога да дам приоритет. Всъщност приоритет има семейството ми и жена ми. Харесвам я, дори много, но явно съм по-широчко скроен. А за мотора - в никакъв случай няма да го карам до тук. И няма да минавам Балкана. То не знам дали ще го взема дори. Но съм му навит много.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 17:12



Ама аз не съм визирала конкретна жена-казах любимата жена,което включва естествено и възможността това да е собствената жена.

Поздравявам те за приоритета ти-само един неразумен човек може да има приоритети извън семейството си.А щом си по-широко скроен -има едно актуално пожелание-мир в къщи,любов-навън.Но всичко трябва да е много прецизирано,защото ако стане явна любовта навън-мирът в къщи отстъпва место на война.Е това беше в кръга на шегата,но...... си е баш истина,казана под формата на шега.Недай боже никому да проверява истинността на такова нещо...



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано11.02.08 19:07



Стига си прилъстявала човека, няма такова нещо като мир в къщи и любов навън.





Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 09:52



Ако си прочел малко повече от кореспонденцията ни, щеше да разбереш,че отношенията ни не стоят на такава основа.Просто бай Глигор е интелигентен мъж и на мен ми е приятно да си чатя с такъв човек.Освен това има и чувство за хумор-а това е другото нещо,което ценя при общуването си,защото нета е пълен с доста елементарни хора-меко казано-с които не можеш да размениш и две сладки приказки.Това е - друго няма.
Все пак -във връзка с предстоящата седмица ти пожелавам да получиш вино-в чаша тънкостенна- и всичко останало,което обичаш и на което държиш.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 17:00



Здравей!
Не мисля, че пътничето е бил недоброжелателен с написаното. Но просто мнението му не ме интересува. Това не значи, че имам лошо мнение за него /съдейки по написаното по другите теми не е неинтелигентен!/. С това свършвам по този въпрос.
Днес се понатоварих малко повече с глупости и то извън моята служба. Извън, извън, ама си бяха служебни и ме засягаха пряко. Бюрократщината, която граничи с чистата дебилщина ме убива. Да се редиш на гише за информация /задължително 1-во!/, поселе на второ за да подадеш заявление и трето за да платиш и после пак на второто за да подадеш и квитанцията, е това не знам какво е. Пък може и аз да съм изпростял много и да не им разбирам реда!?! Знам ли?
Като спрягахме темата за виното и да ти се похваля. Вчера, снощи отпуших едно малко буре с червено вино. Бурето е акациево, 70 литра и нищо особено като дърво, но винцето е превъзходно. Та ще се полекувам малко довечера от затисналите ме простотии. Тая година не можах да направя много вино. Нямаше и 200 литра, но то и аз не го изпивам ами го раздавам. Но се кефя като стане. Е, да свършвам, че имам още нещо да досвършвам.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 17:34



Поздрав!
Аз съм на същото мнение за Пътник-също съм го чела.Просто исках да го светна,но после прецених ,че си прави майтап с мен-нищо лошо.
Това с буренцето е чудесно и не е малко.В Калофер-имаме познати- под 1000 литра на семейство не считат,че имат вино и това е валидно за 6-7 семейства и не кандисват ,докато не го докапчат-нон стоп-всяка вечер са в някое семейство на гости,на другата вечер-цялата дружина в друго семейство и така всеки ден от седмицата ,барабар с жените.Вечно весели и ангажирани.Така на всяка от жените се пада да шета и да стяга масата само веднъж в седмицата-когата всички са й на гости.Но не са пияници-просто са веселячи-пиячи и ядачи.Лека вечер!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано12.02.08 19:24



Си правя майтап с нас хората- не с теб.
Смешно нещо е света, огледай се-как да не се засмееш!
А за чувствата ви с уважение.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано12.02.08 19:58



Може ли така да ми кажеш, че не те интересува мнението ми?
За винцето разбрах ама кой копа лозето, това ми е любопитно?
Поздрави.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 08:47



Пътниче, лблагодаря!
За света - прав си, смешен е! И ние сме смешни в чуждите очи, но нали не ни пука!
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 08:58



Здравей!
И ние се събираме, но чак толкова - ще ми дойде множко. Пък тон вино - още повече! Бунгалото ми е на 15 - 20 мин. пеш от къщи и за мен си е разходка. Имам колеги, които са много запалени и с тях ходихме до няколко производители на посадъчен материал на 200 км далеч за по няколко вкоренени пръчки. Слагаме си сортове, винени и десертни, от най-ранните, до най-късните /това последното за десертните, а за винените - да зреят около 15-20 септември/. Миналата година се пробвах да ашладисвам, и за мое голямо учудване, имах 100% успеваемост. Сега колегите ме гласят да ходя да им присаждам и на тях. Страх ме е само моето да не е било "късмета на начинаещия" и да се изложа. Но пак ще опитам и то първо на мои лози. Никой не ми показа как става. Просто взех една книга и по нея спазих всички изисквания и се получи, да се ненадяваш!
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 10:07



Пътнико,ами ти ме обиди-правиш си майтап с хората, а не с мен-ами аз не съм ли човек.....Не вярвам да си от тези субекти,които не броят жените за хора.

.Иначе светът е трагико-комичен,а ние сме комедиантите,но като в операта Палячи-....смей се дори тогава,когато сърцето ти плаче........
Лек ден ти желая и още по-лека вечер..........



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 10:27



Поздрав.
И това за калоферците не е всичко.Освен тон вино, всеки от тази компания има и по 100-200 литра ракия.Но по това време вече закъсват-запасите са на привършване.И пак ти казвам-те не са пияници,а обичат виното и ракията и веселието.....без другото........защото имат такава приказка за жените си-при живи мъже,жени вдовици.И още една лакардия за тях-омаян по калоферски т.е леко пиян-двама го влачат,а един му мести краката.Нравите и обичаите там са запазени ,такива,каквито са били преди 100 години.Подобно е положението на нещата и в Клисура,а също и в Копривщица-като изключиш новите хотели и заведения,в които няма нито един копривщенец,а само туристи.Дано не съм ти досадила.
Ползотворен ден-без напрежение ти желая.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 11:57



Здравей!
Не си ми досадила, даже се посмях малко. Но с вас не мога да се меря - 250 литра вино и 60-70 кила ракия, и те хартисват. Напоследък гледам жената и тя нещо взе да налита на виното. Прибирам се, значи, една вечер нормално в къщи и гледам тя си работи нещо, пише си и до нея една чаша вино. Аз, естествено - ?!?, а тя - "Ами, харесва ми!". Онази латинска сентенция - "Ин вино веритас!" дори и за нея не звучи лошо, ама дано не наблегне на другата - "Жени и вино, вино и жени!", че тогава лошо! Какво лошо, то направо ужас-с-с-с-с! Иначе днес е нормалното спокойно при мен. След обяд ще си намеря работа до банките и после времето ще си мине, мирно и тихичко в текущи неща.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 12:08



Пич, не се сърди, нищо лично към теб, но наистина е така. Това, което си пишем е само между нея и мен. Може би не сме за форума, но тук се намерихме. А иначе с теб с удоволствие бих пийнал по биричка с дробчета /и то няколко пъти!/, ако се случим някога!
Пък за лозето - там е проблема - в копането. Но имам един съсед, който за 7-8 лева и нещо за обед е като мотокултиватор. Че и добре го изкопава. А всичко друго си е канцеларска работа, иска да умееш и не е тежка.
Поздрави



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 12:28



Издигна ни в ранг-сериозни пиячи.Ние не сме в тази групичка.Познаваме едно семейство от тях-те са кумци на наши близки.Аз на такъв темп не бих могла да издържа дори и само за едно денонощие.Другите ги знам само по имена,дори не съм ги и виждала-не сме от Калофер и не живеем там.Моят мъж казва обаче,че ако в една къща няма 100 л. вино и 50 л.ракия не е българска къща.Иначе одобрявам това,което прави жена ти-нищо лошо няма в това да си повдигнеш мъничко тонуса-естествено мъничко........
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 13:55



Това ашладисването е цяла наука.Мъжът ми се беше запалил-направи много хубава лоза в къщи и когато я реже пита-на грозде ли да я режа или на шума,а на вилата създаде овощна градина-реже,ашладисва,полива,пръска и се получи-тази година свари много хубава ракия от сини сливи и от грозде- домашно производство.Така,че едва ли ти се е получило случайно с лозето-който го може го може........Вашия край се слави и с хубава кайсиева ракия.
При нас традиционното е анасонлийка,въпреки,че в днешно време почти никой не я произвежда-или по-точно много рядко.Виж-мискета за вино си е много популярно.Почти всеки си има лозенце с мискетово грозде.Е сега познай от къде съм-до три пъти........

Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 19:42



Дали не става дума за за Карлово? По принцип бях заложил на подбалканските градчета, но не знаех кое точно. Пък може и сега да съм сбъркал?
Силистренската кайсиева всеки я знае, но аз не мога да получа идеална ракия. Просто дръвчетата ми не са хубави. Засадил съм млади, но докато не почнат да дават достатъчно, ще държа старите. Така си купих местото, с тях.
Пък за мискета - с колегата ми си търсихме "Мискет червен" - стар местен сорт, много студоустойчив и т.н. Да не ти пълня главата с ненужно инфо.
Хубава вечер!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано13.02.08 22:40



Бъдете живи и здрави



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано13.02.08 22:40



Моля да ме извините...



Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 07:34



Прието и поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 10:06



Бинго!Бях подготвила два жокера-розите и последен Васил Левски,но не се наложи да ги използвам.
За ракията и виното си прав-зависи от плода.Нали знаеш и приказката-от хубаво грозде-хубаво вино/или ракия/, от хубава мома-хубава булка...


Честити да ти са и двата празника-кой първи,кой втори-по твой избор!Не сме католици,но какво значение има -празнува се любовта,а не войната!
Пожелавам ти приятни вкусови усещания-на обед-с една чаша прекрасно вино,а вечерта -с малко повече-две,три........,а след това -да получиш много топлина,ласки и обич от любимата жена!!!!!!!!!!!!От сърце ти го желая!
Днес в службата празнуваме рожден ден на една колежка и сутринта,когато отидох за цветя,продавачката каза,че снощи един мъж е изкупил всички рози-
щял да къса листата от цветовете и с тях да направи пътечка от входната врата до хола и от там до спалнята за жена си.Дали е визирал съпругата?!Как мислиш?!Във всеки случай идеята е очарователна,макар и доста средновековна!
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 10:27



Пътнико, благодаря ти!От веселие и любов да не се оттървеш чак до утре сутринта!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 10:55



Здравей!
Има 7-8 години откакто не съм ходил в Карлово. След една почивка, пътьом се отбихме да видим и Карлово и да обядваме. Бяхме с едно приятелско семейство, а децата бяха доста малки. Значи може и да е било по-рано. А преди това много често пътувах да Пловдив - два-три пъти месечно. И понякога се отбивахме даже и на по кафе. ЖП-прелеза понякога беше ужасен, чакал съм и по 1/2 час и затова съм минавал и през града. Но в момента някакви сериозни спомени нямам. Пък и минаха няколко години.
Но целият район винаги ми е харесвал още от малък. Някаква романтика - тракийски могили, Априлско въстание, Ботев, Левски , Вазов, Дебелянов /?/, партизанско движение... Това последното беше от малък. Някъде 91-92 г. занесох всички партизански книги на Кореком-а /Вторични суровини/ и с изкараните пари си купих първото издание от 1970 г. на "Аз, Клавдий!". Пък после от някаква разпродажба си взех томовета на В. Андреев за никакви пари. Това награди от бригади, за отличен успех, за олипиади, кръжоци и т.н. изкривяване на ученическото ми съзнание, отидоха за претопяване. Половината багажник на старото жигули на баща ми се напълни. Само партизански книги, че и на руски имах две! В интерес на истината единственото стойностно нещо /според мен/, което съм чел беше на Давид Овадия. Боже, отплеснах се!
На теб също хубави празници! А аз чак довечера или след 16 часа ще уважа празниците.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 11:55



Да ти кажа ,че аз и родителите ми и баби и дядовци-всички сме родени и сме живяли тук-без едната ми баба.Аз си го харесвам много и не бих искала да живея никъде другаде.Мъжът ми има същите корени-в Карлово.Дъщеря ми е родена и живее тук-върна се след завършване на висшето си образование и се омъжи също за карловец-предстои ни сватбата й-през месец май-живот и здраве да е само.През последните няколко години,градът се преобрази много-в хубавия смисъл на думата.Доби "европейски вид".Красиви магазини и заведения,фонтани и доста светлини.Хубаво е много.Сега обаче е поразкопан доста-прекарваха инсталации за газ-надявам се,че ще го оправят в скоро време.Най хубавото обаче е това,че за 10-20 минути от най-отдалечените точки на града,можеш да си в планината и покрай Стара река.Имаме хубав парк-Беж бунар/петте кладенеца/-в момента няма нито един от тях,имаме Су чурум/водопад-буквално падаща вода,много старинни къщи-в старата,запазена част на града,естествено паметника на Левски с чист и потдържан площад.Ако минавате някога от тук-със семейството си или в командировка,ще ми бъде приятно да се видим.В съботите и неделите обаче отсъстваме-ходим на вилата.Разкажи ми ,когато имаш време и желание за Силистра и за Сребърна-тя е наблизо ,нали?
Благодаря за пожеланията!
Дебелянов?-да от Копривщица е,както и Бенковски и Каблешков.Ако не си ходил там трябва непременно да отидеш.Невероятен град.Всяка година ходя поне 1-2 пъти-вилата ни се намира между Клисура и Копривщица-много по-близо до Клисура,но доста по-високо от нея.
Клавдий е наистина невероятна книга-чела съм я два пъти,а филма съм гледала поне три пъти -не всички епизоди разбира се.
Много се отплеснах-дано не ти е било досадно!
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано14.02.08 19:01



Все пак това е форум...въпреки лиричността и красотата в отношенията ви , може ли да се шегувам с нас добронамерено тук?



Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 10:41



Пътнико,не виждам какво може да ти попречи да се шегуваш с "нас" добронамерено?!Все пак наистина това е форум.
Ами ние може би, наистина сме лирични натури-заради това и отношенията ни са такива....Красиви отношения-сам виждаш рядко се срещат в нета-поне аз така мисля.Такива са ми впечатленията-но те може да са повърхностни и неточни,или пък аз попадам на такива "писания"...Това е от мен.Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 11:23



Още вчера ти обещах биричка и дробчета! Е, някой път, някъде, някога...
Благодаря ти за поздрава!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 12:04



Доколкото разбирам,става въпрос за делова среща между джентълмени в клуб, в който присъствието на дами не е съвсем желателно....меко казано......

.Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 15:42



Здравей!
От вчера се главоблъскам дали съм чела нещо от Давид Овадия-името му ми е познато,но нищо повече.По едно време реших,че "Момичето на Бубе"беше от него-имаше и такъв филм с Клаудия Кардинале-много,много отдавна и едва преди малко се сетих,че авторът на тази книга е Алберто Моравия-ако не се лъжа....И отворих в Интернет и видях -Овадия член на БКП или нещо подобно.Не нищо не съм чела.И нито една книга на такава тематика.Вероятно нещо сме учили,но не си спомням.Не че са от значение тези ми дълбоки размисли........
Иначе нещо ми е доста тъпо и скапано-може би и времето има пръст в тази работа и ангажиментите в службата........
Понякога еднообразието и сивотата на ежедневието доста ме смачкват и губя хъс за живота,макар,че никой не ти е длъжен да ти бъде шут и да те развеселява-всичко сам трябва да си правиш.Употребих малко силни думички-но аз съм си такава.Когато нещо не ми е както трябва,съм склонна да хиперболизирам нещата.Добре,че по характер съм весел човек,защото в такива моменти-като сега не се чувствам никак комфортно.Имам чувство,че нещо ме души-гадост.........но ще ми мине-надявам се.След мъглата ще има и слънце......
Желая ти ведро настроение и спокойни почивни дни! И дано не съм ти подействала негативно с този си ред на мисли.Ако е така -извини ме!Смях му е майката...........по подобие на Д-р Емилова-вероятно си чувал за нея-тя успокояваше хора,които искат да отслабват и да се лекуват с :Глад му е майката.Това са й финалните думи на предавания по телевизията и на живо-неин пациент я беше довел и организира срещата.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 14:14



Здравей!
В службата съм и се опитвам да привърша нещо, че да не идвам и утре. И за сега, Слава Богу!, ми се отдава. Да си призная първите две-три изречения на съобщението ти ме поразсмяха и доколкото те познавам /индиректно/ ме поучудиха, но после нещата се наместиха. За Давид Овадия ти писах съвсем между другото, не да ти го хваля.Не мога да кажа, че е бил писател-дисидент, но поне не лееше такива дитирамби във всяко второ изречение в книгите си. И не ти го препоръчвам да го четеш, просто времето му мина и на него! А за Алберто Моравия мога да кажа, че малко трудно го четох. Всъщност съм чел три неща - "Конформистът" и още нещичко, което остана в апартамента на родителите ми, но книгите са мои. По същия начин трудно предъвках Умберто Еко и спрях да си го купувам. Сега имам намерение да чета четирилогията на Антон Дончев за Кракра Пернишки, която излизаше със в-к "Стандарт". Аз още от ученик харесвах Хемингуей. И съм събрал всичко от него /може би/. Дори свалках мадами с него едно време. Как звучеше само - "Ти чела ли си "Отвъд реката, сред дърветата" на Хемингуей?" И тоя въпрос да е зададен на 17 годишно момиче от също толкова голямо момче!?! Разбира се става дума за време от преди 25 години, когато се четеше. Сега синът ми не е прочел една книга за цяла година. Сигурно 1/3 от библиотеката ми е пълна с енциклопедии, речници и друга всевъзможна справочна литература. Та каквото му трябва си го търси от там или от нета.
Ужас! Това писмо стана най-дългото от до сега написаните. Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 10:32



Здравей!
Нека не те притеснява,че пишеш малко по-дълго-стига да имаш време,
защото вече ти писах,че ми е приятно да те чета.
Хемингуей-да допада ми много."Острови на теченията","Зелените хълмове на Килиманджаро"ме впечатлиха много,когато ги четох.По-късно втората книга я срещнах като "Зелените хълмове на Африка".Ти ме наведе на мисълта,че трябва да си препрочета отново някои неща.Аз едно време като ученичка бях изчела пък всичко от Ерих Мария Ремарк-много ми харесваше,а като студентка в Свищов ми попадна и "Небето няма избранници"и другото му заглавие беше
"Живот на заем".Дори си спомням,че плаках-толкова силно ми подейства тогава.Въобще в младите си години се стараех да нямам пропуски.
В днешно време положението е такова-никой нищо не чете-визирам книги.
Но младите имат други достойнства-не малки,с които ни слагат в джоба си.
Успешен ден ти желая!И нека е и усмихнат.При нас въпреки студа времето е слънчево-така беше и през почивните дни.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 11:41



Да се опитам малко да те развеселя,понеже докато ти пишех забравих.
Като прочетох "за бай",се сетих,че преди много години имахме един колега,на когото някой като му кажеше:"бай Кольо"той все отговаряше:"...по-рано баех,сега вече разтривам".....Е,може би е тъпичко,на на мен ми стана
смешно и за това реших да ти го напиша.
И отново поздрави!





Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 15:29



Жив съм!
Преди малко се върнах от Варна и утре отново съм там.
Вчера не ти писах, защото почти не съм се спирал в службата. Банки, нотариуси и т.н. Снощи прочетох писмата ти, но нямах сили да отговарям. Между другото си легнах в 21 часа.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 16:33



Здравей!Ако знаеш колко дълго и шеговито писмо ти написах и некъде се "загуби по трасето",когато го изпратих.
В общи линии-чудех се каква е тази твоя натоварена работа,та и в събота и в неделя се налага да работиш. и да не може друг някой да ти я свърши,ако е толкова спешна?!Ти си Дева нали?Ние от командировки се връщаме по най-дългия път и задължително отсядаме в някое хубаво заведение.И други неща ,но ....
да не ти отнемам време-желая ти служебните ти задължения до края на деня и утре-да ти се подредят леко и без усилия,Пантелей пътнико.........успехи и малко повече време за отдих!!!!!!!!!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 16:50



Да обесня,че под"И други неща ,но........"-имах предвид,че ти писах и други неща-например относно никовете ни и т.н.





Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано19.02.08 22:18



Ама ето, ти пак га изкушаваш човека с тези приказки за баенето и разтриването---също като Ева си...ще страда цялото човечество заради твоите помисли...а иначе случайно се присети...няма да изкушаваш човечеца ... няма дълго да издържи...


Няма да се меся повече само ще чета отстрани и като забременееш от разтриването ми се обади да видим какво ще правим....



Тема Re: За Пътникнови [re: ПЪTниk]  
АвторCъщaтa (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 09:39



Чувай сега кво шъ ти обадя-свищовски израз-
Кво е туй твоето цинично подсъзнаение-като онази девойка дето попитала момъка за какво си мисли и той й отговорил,че за същото,за което си мисли и тя,а тя му казала-мръсник,как не те е срам......


Значи първо на първо-да си разбрал някоя да е заченала от виртуален секс?!
второ на второ-да си "усетил",че правим дори този вид секс?!
трето на трето -не сме и "на една ръка разстояние"
четвърто на четвърто-разумните хора знаят как да не достигат до нежелани резултати.....без подтекст.....
пето на пето-четвъртото е първо
Да знаеш ,Пътнико-имам едно разумно предложение към теб-
В балнеоложки курорт-дето сега му викат Спа център-по твой избор отиди и поискай да ти направят масаж-пълен.Възможностите ти са три-релаксиращ,с мед и с шоколад.И трите вида са страхотно 45 минутно преживяване и след туй-в джакузито.Та докато те масажират те питат-тук да разтривам ли,там да разтривам ли и т.н.,защото не всеки обича всички точки да му се разтриват-без подтекст...т. е.-баене, и разтриване-РАЗБИРАЙ МАСАЖИРАНЕ........
Поздрави и ако имаш вметвания-прави ги-виж как ти отговарям-точно,ясно и акуратно и не ти се сърдя-виждам проявяваш съпричастност към мен.чудиш се ако изпадна в деликатно състояние какво ще ме правиш........

Поздрави и пожелания за високи творчески успехи.....

На ВАС все Ева ВИ е виновна........



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Cъщaтa]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 10:18



Ох,ама как забравих снощи да те помоля......Еее яд ме е ......Исках да ти кажа,ако ти е възможно да хвърлиш един бегъл поглед от входа на Морската градина,вместо мен.......е,ако имаш и време пък и да изпиеш едно ароматно кафе-по твой избор в някое от кафенетата в ляво от входа долу до морцето-напрово-фантазия-все едно,че го преживях.......досега с морето.......

.
Поздравявам те и дано да е слънчев денят ти.....



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 11:45



Пак съм аз-в случай,че не си го забелязал....


Снощи го чух в Аламинут.
Между две приятелки-едната споделя,че се е омъжила и че мъжът й не бил от "най-досетливите"-с подтекст.Тръгнали на сватбено пътешествие с колата веднага след сватбата към Ихтиман или там някъде и по едно време-той я пипнал за коляното и спрял ръката си там.Тя решила да го окуражи и му казала да продължи по-нагоре,защото вече са женени/бракът не е бил "консумиран"до тогава/.И приятелката:"и какво после?!?а младоженката:"ами какво какво-стигнахме до Силистра"-в прав текст.
Ха сега да го чуем ПЪТник-с неговия коментар за Ева и съблазните!!!!!!!
И ако пак решите да пиете бира и да ядете дробчета-в клуб за мъже-този път се преобличам като мъж,нахлупвам шапка почти до очите,напарфюмирам се с "Булгари"и сядам с вас на една маса.Ха да ви видя как ще ме отстраните от "шведската маса"!!!!!!!То щото шведите като не дойдат ще седнем ние нали-все пак сме си българи......
Е в края на краищата пък Ева не е искала да коли Адам нали?!-с подтекст
.....и....Отново поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 09:34



Бре, мама му стара! С тия Еви и Адамовци ме върнахте толкова назад, че ... Това "..." означава, че си загубих мисълта. Колкото до Варна - наистина ходих до морската градина, там наоколо си спирам колата, но кафе не пих /в смисъл, че не пих там, а на друго място/, пък и от кафе не разбирам, пия го като ободрително средство. Друго си е биричката. Както казваше един приятел, всеизвестния по мое време Пешо Фенола, застигнах го и го оставих след мен в Академията, та той казваше следното - " След атомната бомба и парната машина, бирата е третото най-велико откритие на човечеството!". И аз съм напълно съгласен с него.Пък прякора му "Фенола" е ясно от къде идва. От него смърдеше на пиене още от вчера, а ако е пропуснал случайно снощи, то от осем без петнайсет сутринта. За работата ми - ами не е държавна, много фирми са в групата и сега е годишно приключване, одити и т.н. Та за това стоя понякога до късно, например снощи до 22.00 часа, а тази сутрин от 6.45. Но работата си ми харесва и не ми тежи.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 10:21



Добро утро!
Почти се "сблъсках"с теб -отворих писмото ти в момента,в който го изпращаше.Най-накрая "стоплих".Не навлизай в повече подробности-но вероятно си в счетоводна къща,затова имаш толкова много работа.Аз най-напред помислих,че си в строителна фирма или нещо свързано с туризма или покупко-продажба на недвижими имоти-но всичко това няма никакво значение.
Най-доброто е ,че си харесваш работата.Хубаво е човек да работи с "мерак".
Моите интереси са в съвсем друга посока от това,което върша.
Аз също не съм много по кафето-харесва ми аромата,а не вкеса му.Чайчето си е друго нещо-особено ако е преобладаващо с мащерка и е с мед и малко лимон-за да не убие другите аромати.
А бирата-не съм много и по нея-малко ми горчи-но бира ако не горчи,жена ако не гълчи и мъж ако не мълчи си губят основните предназначения

.
Всъщност да -с подходящо мезе и ако е студена,защо не,особено пък ако времето е доста топло-за предпочитане Кайзаааааар.Е- протягам ръка и ти подавам една бира и наздраве-остави я за обед..
И аз имах такива състуденти-като твоя-това беше силна група от Ловеч-никой от тях не завърши.От тогава съм останала с впечатлението,че ловчанлии са пияндурници-което не е вярно,но по асоциация...
А колкото до Ева и "разтриваници"и вицове и т.н.целта е да се разсмеем и така ще бъде и за напред-без никаква друга умисъл или намеци или каквото и да било друго от моя страна/длъжна съм да го подчертая/,защото 10 минути смях се равняват на половин час гимнастика и друго нещо имаше-че човечеството се разделя с миналото си -смеейки се.Попитах те зодия Дева ли се-но ако не искаш не ми отговаряй.
Поздрави и леко изравняване на сметки и да нямаш висене по опашки и в банки и в НОИ и т.н.!!!!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 10:56



По повод на Пешо-ами три категории нали-за пиячите става въпрос-едни пият от радост,други от мъка,а трети-ОТ СУТРИНТА-той е от тази категория и на него работата му е била пречка на пиенето-затова я е и зарязал-за това си го застигнал и оставил......
А пък снощи в "Стани богат "чух от едно младо момче на въпрос какво е диафрагмата мускул или жлеза-познай какво -жлеза-беше отговора му.Подобни отговори в "Не съм по-умен от едно хлапе"-чувам от фолк певици,участници в "Сървайвър","Биг Брадър" -направо не ти трябва хумор,сатира и забава.....Иначе от този род предавания ми харесват "Аламинут"и "Шоуто на канала"-не че е от кардинално значение,но си го помислих и за това ти го и написах.
И отново поздрави-е от толкова много поздрави и добронамерени пожелания-не си и помисляй дори да се разболееш,или пък нещо в работата да ти се размине с перфектното изпълнение!!!!!!!!!!





Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 13:35



Пак здравей!
За предаванията - човешката глупост не виждам защо те учудва. Както е казано - "По хората ходи!". Или както казва баща ми - "Трябва да има и глупаци, че да изпъкваме умните!". Из ония вечери гледах "Стани богат", всъщност го гледам почти всяка вечер. Та на единия от кандидат-богаташите му отговорих на всичките въпроси до 10 000 лева без жокер. А на следващата кандидатка не можах да отговоря на първите 3 въпроса след 500-те лева. Но там има въпроси, в които логиката не играе, просто или го знаеш, или не. От изброените предавания гледам само "Аламинут", а "Сървайвър" и "Биг брадър" гледам най-много като ги откриват за да видя що за шемети са избрали.
За зодията - не съм "Дева" , а "Стрелец", от втората декада.
Колкото до работата - тук вече изобщо не позна. Жокер няма да ти подам, но при всички случаи си чувала за фирмата където работя.
А какво ще кажеш за "Кайзер" с "Кайзер"?
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 15:27



ММММММММММ,страхотен вкус-а какво ще е мезето-хрус,хрус ли?!Хайде да се спрем на задушени картофки със седем вида сирена?!?Или пък някаква риба?!?
Да кажем пастърва с топено сирене и бадеми-а за сома-ти ще дадеш идеята.
И тъй като започнах отзад напред-не искам жокер-нека останем забулени в "тайни и загадъчност".........Аз също съм сигурна,че си слушал много за сферата,в която работя от много години,но се надявам искрено -да не си се ползвал от нея и да не се полваш и за в бъдеще.За службите-толкова.
По-нататък-за работата не познах,но пък в замяна на това за зодията пък "хич"

-не,бе просто исках да се правя на "отворко"-как е в женски род-отворка или отворковица?!Мъчех се да правя догадки и предположения-базирани на нещо си ,което се оказа -нищо .......
"Сървайвар"и "Брадърите"не гледам-поне до сега не съм.На "Стани богат"-също отговарям на доста от въпросите и ми е много интересно.Гледай "Шоуто на канала"-в събота вечер 20.30 канал едно-как беше БНТ?!-последните предавания бяха интересни и то доста-дано и следващите да са такива-та да не те подведа и да поставиш под съмнение чувството ми за хумор-защото това е едно от особенностите ми ,с които се "гордея"-тук вече преливам от скромност.......нали?!
Е стигнахме и до глупостта-как беше казано......избийте баламите и тарикатите сами ще умрат-няма връзка,но пък ми харесва-точен израз и още.....толкова млада,а вече толкова глупава.....
И за завчера когато Обърках Овадия с Моравия-може би от окончанието.....ия:
Застанал нашенец-млад и "образован"пред паметника на Хайне и казал :
Гьоте,Гьоте,знам те аз ти дето си написал
"Малка нощна музика"ТА-ТА-ТА-ТАААААМ-за която братятя сърби казват"Судбина куца/чука/на врАта.
Е ако го знаеш-за стар виц глобата е ............познай де..........ами отново "Кайзер"...........
И пак поздрави!!!!!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 15:47



За мезетата - колко по ясно да е казано - "Кайзер" с "Кайзер". Ти избери кое да е бирата и кое пастърмата. Оставям всичко останало на добрия ти вкус, с една молба - да е доста пикантно.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 15:49



ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ,ама то вече това моето на нищо не прилича. "Кайзера" довечера-със съответното мезе -по твой избор,ами приеми че е съпроводено и с музикакален поздрав ,който ще прозвучи в "Шоуто на Слави"...."Месечина Месечина"на Горан Брегович,в оригинално изпълнение на Кеба......Адски ще върви с бирката.........И да не си помислиш и да ме свържеш с поп-фолк-напълно погрешно ще е .Тази песен няма нищо общо с това "велико творение"
поп-фолк-чалга-поне според мен......
Този път-лека вечер!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 16:04



Въй,въйййййййй,правописни грешки си намирам

особенНо-да се чете особено.Както ти стана ясно за "Кайзера"-абе лесно схващам,но трябва "по-дългичко"да ми се обеснява........Добре-ще го нарежа много тънко-почти прозрачно,но те моля да опиташ от задушените картофки със седем вида сирена и забравих одеве -копър........вкусно нали?!А аз си помислих,че да се чукнем за здраве-аз с чаша Кайзер и ти -с чаша Кайзер-халба ли -не по-добре от другите чаши-с малко столче и нагоре-като леко затворено лале-то си имаха име.....абе сдве думи-чаша за бира,а не халба...А с рибата какво стана-пастърва или сом?!Всъщност казвам сом,защото не се сещам за друга дунавска риба.....
И пак........приятна вечер и добър апетит и наздраве!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 16:25



Пробвала ли си някога михалец? Така му казват тук на едно нещо дето прилича на сом, само че има брада вместо мустаци. Не се шегувам, но чакам пътничето тук да ме апострофира внимателно и с кеф. Та михалеца наистина има брада. Излиза зимно време, много е вкусен, не е кой знае колко едър и е супер. За незнающите да напомня, че става дума за РИБА! Щях да ти пиша, че забрави копър на картофките, но ти после се присети за това.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 16:50



Наистина за пръв път чувам подобна риба.
Преди няколко дни взех пресен сом.Оставих го в колата
и отидох за зеленчуци.Връщам се и гледам-торбичката там,
а сомът го няма.След малко го видях-под кормилото.Пробил
торбата и "проходил".Естествено-не ядох от него.
Подобен случай имах и с пастърва-взе да ми подскача в
краката в колата -и пак не я ядох.Ако видя нещо живо-
никога не мога да ям от него-било то пиба,пиле или каквото
и да е друго...Какви коментари очакваш отПЪТник за рибата?
Ами той къде ли си загуби?!А относно пикантното-ако искаш
да прибавим чили?!Какво ще кажеш-ще върви на картофките
с копъра,но на рибата.......не мога да преценя в момента.
Ти веднъж спомена нещо за чувен?!?А тази брадата риба-
има ли кости или само гръбнака?Какво да я правя-да я пържа ли,
в пергамент ли да я завия или във фолио?!





Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 17:28



За "обогатяване "на общата ти култура-
Пастърма съм чула да казват на съсухрена
прекалено слаба-нелицеприятна жена,
може би за това много не я долюбвам,
пък и ми мирише малко на недотам потдържани
по отношение на чистотата крайници....
-става въпрос за пастърмата,а не за жената....
Но в името на приятелството-в което не се съмнявам
и най-малко - ще се жертвам и започвам да я режа.


И пак и отново.....ЧАО и чакам Пътник да вземе думата и той
да пийне и да хапне с нас!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано21.02.08 18:29



Бай ни Глигор работи до Дунава и го вижда от прозореца...така казва той...
Аз попътя на логиката утре ще намлеза навътре в Дунава дс лодка и ще видя от там всички прозорци на фирмите които гледат към Дунава и ще го разкрием този онгажиран човек...и ще си съберем по на едно кафе..в...в....в "Моран" например...заеш ли къде е "Моран"?
Там до него сега играем футбол на малки вратички всяка вечер...той го знае, питай го, тъкмо още ще разконспирираме от конспирацията... всъщност аз не съм съвсем свободен всяка вечер, защото карам такси, с това се прехранвам

...но за "Морана" ше дойда...

Редактирано от ПЪTниk на 21.02.08 18:32.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано21.02.08 19:01



Вярно за михалеца, но те не стават много големи.... в момента от няколко дена на горния кей на ристанището ловят риба с въдици на бял червей...един пич в неделя/ама много студено беше/ хвана около 15-20 килограма...
Аз все нямам време да отида...
Най върви чеснова подправка за дунавските риби, има различни приготовления...михалец съм ял малко, като дете, тази риба не се среща често, поне аз скоро не съм хващал и на магазините за риба не съм я виждал скоро....



Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 09:39



Да,обаче не-нищо не си разбрал,ама няма да ти кажа


Аз с ум се боря вече 12 часа и пак не мога да се сетя за тази негова фирма-единствено,което се сещам от рекламите е за Миком-нещо там за колбаси-дето са вредни и не трябва да ги ядем.Аз пък се "уплаших" от жокера дето му подадох -да не ме разконспирира,но после като се замислих-не -то такива служби-дал господ много-Съд ,Прокуратура,До съдебно производство,Милиция,Болници,Тъжни обредни ритуали,СЗ и ЗД-дето отделят дете от майка и мъже от жени.Няма страшно.Абе ти защо се разконспирираш?!Сега ще взема да се заглеждам по такситата,вместо да се пазя от тях-като пресичам....

Следва продължение
и за да няма -недоразумение...
то ще си е предложение,
за взаимно забавление
и телесно удовлетворение.....

...от кулинарно изкушение



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 09:58



Това за МЕком откъде ти дойде? Това е, може би, най-големият работодател в региона. И "Кайзерпастърма"-та им е отлична. Имам приятели, които работят там и са доволни. "Вредни колбаси?!?!?" - всъщност на тях им дойде малко вредничко, че работят там - надебеляха!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 10:29



Здравей "тайнсвени"ми приятелю!


...И продължението.........
Ама и ти с тази твоя чудновата риба дето я мисля толкова време..
Имам конкретно предложение-за...цепваш работата ,слизаш до Дунав,
навиваш панталоните до коленете,събуваш обувките и ловиш няколко по-едри екземпляра-може и лакет риба,педя брада и от там се качваш на лозето и приготвяш голям лагерен огън и очистваш и осоляваш рибата,счукваш чесъна и ...си почиваш.През това време аз като пристигна,ще мина през пристанището и ще "забера"Пътника-той надявам се,че ще е доплувал с лодката-до тогава,а пък ако предпочита с таксито-въпрос на избор...
От мен Траминер-за разнообразие на Кайзера и също и черния хайвер,защото нали знаеш,че не държим хляба да е бял-по-важно е хайвера да е чер/ен/
.Ох и дано да не забравя и китарата,защото този голям огън,тези звезди,това вино и тази чудновата риба.........и тази река под нас-то просто е наложително за допълване на преживяването........Иначе какви са тези негови предложения за кафе-ами ние нали много не го обичаме,а пък и особено и вечер.......
Е това е -оформихме триъгълника-но не любовен и тройката-но не шведска,нито пък руска....
И никакви руски ролетки........само песни и танци-от Латинска Америка!!!!!!!!!!
А пък-за другия седмица-танго Дами канят-аз съм домакинята.....
но за това-друг път......
Е спорен ден и дано да няма"пощенливи",че от тези виртуални приказки за питиета и мезета.......Поздрави!




Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 10:46



Виж-който много пише,много греши-намери ми правописна грешка Е вместо и.Ами това съм чула и прочела-едно си баба знае и него си бае......Изслуша ли си снощи поздрава-ама нарочно за теб го бях поръчала!И не ми казвай,че не ти е харесал-ще ме обидиш и разстроиш.А за вредните колбаси-ами такива твърдения има-не конкретно за мЕком,ами въобще-не че се съобразявам с тях-в личен план.Хайде-пак го обърнахме на ядене .Ами ще вземем да надебелеем-а ние нали сме хора,които държим на външния си вид?!
Поздрави и лъчезарни усмивки!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 11:51



Извинявай, но това за поздрава не го схванах. Нещо съм недовзет. Кога и къде е бил? И да не би да е бил по врема на мача?



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 12:05



Извинен си-виж всичко ти прощавам-"Морна съм и слаба-скърби ме горят"-Дебелянов-Отгласи мисля,че беше.
Отвори 21.02.2008 в 15.49 часа.Значи не си го прочел-жалко-е друг някой път...





Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 13:52



Олеееееее,аман вече-пак съм сбъркала-другия седмица-само дано не си ме взел за мургавелка или за блондинка.......

Айде пък сега-дискриминация на основа на етническа и на цвят на косата принадлежност
-трябваше да кажа-за дама с мургав цвят на кожата или пък с-неестествено светла коса-т.е.руса плюс изрусена......
И стига вече си шляпкал из водата-излизай,че ще настинеш.Каквото си уловил-уловил.За лимони-не се притеснявай-за рибата-нося и от тях-хем от ония дребните,кръглите,зелените-как се казваха.....ох,забравих.
И не забравяй-петък след обед е малката събота нали?!Даже има твърдение,че сряда след обед била малката събота,но ние да си караме както си беше преди!.И отново благопожелания!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 14:44



Има едни бразилски дребни зелени лимони, с тях ароматизират тяхната си ракия, кашаса се казва , ракията де. И между другото, става доста за пиене. Чудех се вчера как е женският род на "отворко" и най-сетне стигнах до решението на казуса - "отварачка".
При мен, като че ли, най-сетне взе да се усеща, че съботата е предстояща. Иначе тази сутрин дойдох много рано на работа - 6.05 часа. И закъснях само с един час от предварителния си график за обема на работата дето е за свършване. Успях да предам всичко в 12.30, значи е било с час и половина закъснението. И вече се разлагам, но не морално, а просто физически. И все пак стоя на повикване, на разположение, за въпроси.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 15:08



Радвам се,че си "сколасал".Ами точно за същите лимони става въпрос-и никаква ракия-днес нали сме на Траминер?!
Право да ти кажа нещо малко гадничко ми звучи отварачка-но щом ТИ го казваш-"кандисвам"-т.е приемам го.

.
Чувала съм/не от опит/-но така казват хората,че физическото разложение водело до морално такова-така,че УМНАТА!!!!!!,а може и да беше обратно,но какво значение има поредността на нещата между приятели?!
И какво е туй повикване-стоиш на повикване.Нещо съмнително има тук.........Айде още едно предположение-да не си чичко доктор-хирург,анистезиолог -в правописа на туй последното не съм сигурна-или друга някаква по-специфична специалност-майтапя се разбира се.Е дано не те викат и спокойно да си дочакаш края на работното време.
Ами има и други-също такива малки лимони кръгл,.но жълти-и те ли са за ракия?Аз пък откъде да знам-слагам си ги в чая?-Да не се чудя откъде ми идва опиянението тогава?!Няма да проверявам за грешки-направо пускам писъмцето.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 15:40



Пак не ми каза за музикалния поздрав-писах ти -21.02.08 в 15.49 часа-прочети съобщението ми-ако искаш.Какъв е този мач снощи-аз всички мачове съм ги "гледала" и за това не са ми интересни-гледах Великолепната шесторка и след това Шоуто на Слави.Не обичам футбол,бокс,корида-последното не е точно спорт,защото в тях има насилие,а аз не обичам насилие и насилници.Обичам-фигурно пързаляне,скокове във вода,ски-слалом и ски скокове-от шанца ли се казваше,художествена гимнастика,тенис-корт и др.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 16:16



Оставям на теб-ти да напишеш стотното съобщение-ами какви ти съобщения-то цял роман стана.Съвсем случайно се загледах преди малко и се зачудих-то ми личи нали?!
Огън и вода.........





Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано22.02.08 17:50



Виж, аз не съм чел изцяло диалога ви в тази тема и нямам жокер за твоята работа, така че нямам на какво да гадая. Казвай какво работиш и къде.
Аз как ти казах че гледам от пристанището кой гледа Дунава от прозореца на офиса си ?
Аз не съм хирург но ако съм таксиджия то и аз съм на повикване?
Кои още други професии според теб са на повикване?





Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 19:30



Братле, не съм от Свищов. Т.е. вече не съм. Бях свищовски жител /временен/ допреди 17 години. През време когато, както бях писал по-рано, вицовете бяха опасни, а секса безопасен. Сега е обратното, но пък и аз не живея вече там. Все пак брат ми и семейството му живеят там. Аз, обаче, не съм ходил в Свищов от две-три години. Не, че не се имаме с брат ми, но обикновено се виждаме при нашите родители, които живеят в един малък град. Нета също помага за контактите, по-точно за липсата на живи такива. А за "Моран" или "Морана", не знам как се пише, мислех да питам племеничката си, но може и ти да ми обясниш. Мисля, че Свищов го познавам доста добре и отдавна, все пак имам и други роднини там и то много близки- първи, втори и т.н. батовчеди.
Икономист съм, но къде и какво работя ще ти го кажа на личната среща на биричката и дробчетата, последните следва да са задушени с лук и кашкавал на не много силен огън. Срещата - някога, когато дойда към Свищов. Между другото имам намерение да го направя скоро.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 19:42



Изпуснах да ти пиша за повикването. През по-предишната ми командировка в София, една нощ три пъти ми звъняха да ме питат дали искам момиче. То, май, аз бях на повикване.
Колкото до прозореца и реката - виждам реката само зимата, като се раззеленят дърветата напролет и я скриват.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано24.02.08 18:55



Ееее благодаря че ми се довери, ама аз несериозно се интересувах от личните ти неща, колкото да върви темата.
Ти с три момичета ли бе онази нощ в София, нямаше ли други?



Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 17:11



Не съм бил с нито едно. Просто ми звъняха да ми предлагат. Как мислиш ще реагирам като ме събудят в 3,10 часа среднощите и ме питат "Искате ли момиче?"? След втория път мислех да им тегля една майна, а след третия просто оставих телефона отворен и толкова.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
Автортpeтoтo мoмичe (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 17:18



Жалко!Наистина можеш да съжаляваш,че остави телефона си отворен тогава......Не можеш да си представиш какво загуби...........Друг път не го прави,моля те!!!!!!!!!!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: тpeтoтo мoмичe]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 07:58



Здравей, третото...!
Бях пил, изморен, и ми предстоеше тежък ден. Наистина, по-добре беше, че си поспах през останалите 3-4 часа.
А за загубата - може би си права. Но аз често пътувам, така че дай някаква връзка. Ще се случи!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
Автортpeтoтo.... (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 09:43



Пътуваш-ама в ква посока и от къде?!И после от де да знам да не си някъв психопат и да ме нарежеш на парчета и после в някоя торба -. ква ми е гаранцията,че си свесен.Имам мейл,но драсни преди това някъв ред,та да знам на къв човек го давам.......



Тема Re: За бай Глигорнови [re: тpeтoтo....]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 11:17



Скъпа моя, темата я закриваме.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
Автортpeтoтo..... (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 13:16



Ама що си тъй нервен и нелюбезен?Аз кво съм виновна,чи някой тъ e ядосал?
Споко,бе човек чи е вредно за храносмилането!!!
alen_a@abv.bg



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 09:20



Здравей!
Тук съм и съм жива-все още,но не съм добре и имам ужасно много работа.Дължа ти извинение,но за тези неща по-късно.Ти как си?
Искрено се надявам да си по-добре от мен.Обади се ако имаш възможност и желание-естествено.Това е в общи линии.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 12:46



Здравей!
Аз съм, очевидно, по-добре от теб, но не ти се обаждах, защото не можех да си вдигна главата от работа. И днес е така, но като че ли нещата се поизбистриха. Хванах едни грешки и накрая излязох, едва ли не, аз виновен, че съм гледал много. И то точно според човека, чието задължение е въпросната работа. Наложи се да му обяснявам някои работи, та се разбрахме. Дори дойде да ми се извини преди малко.
А ти какво си сгафила пред мен та ми дължиш извинения? Нещо не схванах нещата.
Поздрави! И нищо не се променило.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 14:49



Аз бях в подобна ситуация от петък до понеделник след обед.Аз бях виновна.Дори се наложи да ходя в командировка,за да търся изход на проблема-и се намери.Но няма извинения,а пък аз и не държа някой да ми се извинява-извинение-обувки не лъска-визирам скъсаните нерви.
През предходната седмица си позволих доста -търся по-мека дума-но да кажем дебелашко-просташки шеги.Не исках да го пиша тук-затова се опитах нещо да ти подскажа,но явно не съм била достатъчно ясна за разбиране.Човек е склонен да греши и то много леко-без да му мисли много-много,но когато опре до извинение му идва нагорно.И така извини ме за излизането от добрия тон при общуването ни.И като го пиша тук-честно казано имам чувството,че някой наднича през ключалката в дома ми.Надявам се,че си ме разбрал правилно,а също че и нищо не се е променило!Благодаря за поздравите и аз те поздравявам!Радвам се,че ми се обади-чувствах се доста неловко.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано27.02.08 21:59



ама тез третите са безкомпромисни, чак аз се ядосах...





Тема Re: За бай Глигорнови [re: тpeтoтo.....]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано27.02.08 22:01



Звънни ми на мен към след колкото си искаш часа и ще видиш какъв секс ще направим...Глигор е сериозен човек а аз съм нехранимайко развейпрах





Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 11:49



Пътниче, благодаря ти за разбирането. Как си? Не си се обаждал скоро. Пък аз другите теми ги поглеждам отгоре-отгоре.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 11:57



Здравей, приятелко моя виртуална!
Всъщност реално-материална, но някъде там...
В някой от по-предишните си постове ти бях писал, че ме кефи четвъртък след обед. Обаче както върви преди обеда, ми е ясно, че и след обеда ще бъде много надървен. Но ти бх писал, че си харесвам работата, същото го твърдя и сега, та да не се оплаквам.
Ти как си, кофти настроението изтри ли го от съзнанието си?
И изобщо какво може да бъде това нещо, което да те държи толкова дни на дъното? Е, и аз се сещам за разни причини, но те не ми харесват и се надявам, че не е било така!
поздарви!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: тpeтoтo.....]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 12:05



Скъпа моя, защо си помисли, че съм ядосан?



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 12:31



Привети!
Излизаш леко от телеграфния стил и ставаш не толкова "служебно" настроен...
Харесва ми "скъсяването на дистанцията".Мислех,че те притеснява това,че ни четат-макар,че нямаме какво да крием.Всъщност в по-предишни писма беше по-романтично настроен и ми пишеше за сбирки,мотори ,забавления,вино и .....
а след това се "стегна".Всъщност по-рано ми беше оставил и/е/мейл.Актуален
е и мога ли да го ползвам в определени случаи,когато имам нещо по-лично.-като да кажем кое ме държи на дъното и причините,за които се сещаш?!?
Поздравявам те и от сърце ти желая да нямаш никаква ,ама абсолютно никаква работа четвъртък след обед!!!!!!!!!!!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 13:11



Здравей, пак!
Нищо не се е променило! Но няма смисъл да те занимавам със сивите служебни неща. Според мен, поне! А то друго, напоследък, не се е случвало, та затова. Не съм пътувал за мотора, моят приятел не е успял да свърши работата. Иначе щях да те засипя с инфо.
Всичко писано по-рано е актуално.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 14:05



Не знам дали успях........нещо не ми е в ред връзката.........но се надявам .......ще проверя.......
Дано да нямаш сивота в следващите дни,а само слънце-без всякаква облачност-пък и било тя висока-както казват синоптиците.......
И аз те поздравявам!!!!!!!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
Автортpeтoтo..... (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 16:13



Мен ли питаш?!?Във всеки случай приятно звучи-скъпа,пък и при това и моя...
Ами -как да не си ядосан-направо ме "отбаса "-в прав текст.Поне да беше по заобиколен начин-а пък то-темата приключи или нещо от този род-все едно -затваряй си устата.......

Ами не може така-такъв необуздано-невъздържан тон с дами.......дължиш ми извинение иначе -ще плача.....Такива ли сте тук -да обиждате бедните,беззащитни същества......Ще се оплача в асоциация "Анимус"-ако знаете с какво се занимава тя-с обидени и низвергнати жени.......от собствените им мъже и от чужди такива-както е в моя случай.......
Весели празници!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: тpeтoтo.....]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано03.03.08 11:45



Следващия път като дойда в София ще ти избърша сълзичките с 2 * 100 $. Смо едно те моля - не ме изкарвай канибал! Аз съм с добра душа, меко сърце и благ характер и не умея да отказвам едно-друго.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
Автортpeтoтo....... (Нерегистриран)
Публикувано03.03.08 13:35



Благодаря но не се продавам.Исках само едно "извини ме сЪрце мое".......Не всякога парите вършат работа-още пък по-малко да попиват сълзи.......





Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано04.03.08 21:06



Свършиха работа двете стотачки, даже и ти благодариха...
докога ще се уча в този живот...съм един стиснат и аз... за какво ги внасям...





Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторHOИ (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 07:53



Все ми се струва,че не ти достига някоя и друга точка-та затова пестиш-
за да си ги откупиш-по наша линия имам предвид.След това и ти ще
се отпуснеш и няма да псуваш разни министърки

....



Тема Re: За бай Глигорнови [re: HOИ]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано05.03.08 19:36



Бай НОЙ, кой ти мисли толкова надалеч да живее, че и точки чак.
Виж не съм се родил по своя воля на тази земя и заради това нямам никакво намерение да се издържав сам и да мисля през целия си живот какво ще ям, пия , ток, вода, коли, пари, жени... това не е мой проблем...с точките
Аз проблеми имам само с жените...сигурно заради това съм напсувал Масларова





Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторHOИ (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 10:40



Не мисля,че съм бай-дори не съм и байка.Просто попаднах некъде на редове,писани от теб за точковата система и Масларова-ако не греша-не беше ласкаво изказването ти за нея и за министерството й като цялост-та затова се и обадих.Реших,че е за това,но може и да е било грешка.Прощавай-беше доста отдавна и НА СЛУКА!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: HOИ]  
АвторHOИ (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 10:47



Извинявай,но ...... интелигентен си и не ми се вярва да мислиш,че предназначението на жените е да бъдат псувани,колкото и сериозни да са проблемите ти с тях........

-виж -за горепосочената високопоставена дама ти прощавам.Сполука!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: HOИ]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано06.03.08 16:52



Остани, виждаш, че скучаем.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторHOИ (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 20:01



Ами слушам те и .........





Тема Re: За бай Глигорнови [re: HOИ]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано06.03.08 21:04



Добре, давай нататък.
Какво мога да направя за теб за да спомогна да се изявиш...това което ти се иска да си и си...
Аз лесно се усещам, но трябва да ми помагаш, представи си, че се получи.... кефско сигурно ще е?!





Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторHOИ (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 07:26



Честно да ти кажа,аз съм си изявена по рождение,но за това имат заслуга
мама и тате,а не аз.Много съм им благодарна за това.





Тема Re: За бай Глигорнови [re: HOИ]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано07.03.08 17:16



Само си оформена от мама и тате...според мен...
изявата е от теб



Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторHOИ (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 17:41



И възпитана-забрави да отбележиш-пак от тях-нали там какво беше за първите седем години и всички останали след тях.





Тема Re: За бай Глигорнови [re: HOИ]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано08.03.08 01:08



Ще видим.... за възпитанието...
но не държим на него





Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 21:56



А защо не в евро?!По-актуално е някак си...





Тема Re: За бай Глигорнови [re: !]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 21:59



?!?
!-беше грешка






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.