Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:57 17.06.24 
Градове
   >> Свищов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 11:55



Да ти кажа ,че аз и родителите ми и баби и дядовци-всички сме родени и сме живяли тук-без едната ми баба.Аз си го харесвам много и не бих искала да живея никъде другаде.Мъжът ми има същите корени-в Карлово.Дъщеря ми е родена и живее тук-върна се след завършване на висшето си образование и се омъжи също за карловец-предстои ни сватбата й-през месец май-живот и здраве да е само.През последните няколко години,градът се преобрази много-в хубавия смисъл на думата.Доби "европейски вид".Красиви магазини и заведения,фонтани и доста светлини.Хубаво е много.Сега обаче е поразкопан доста-прекарваха инсталации за газ-надявам се,че ще го оправят в скоро време.Най хубавото обаче е това,че за 10-20 минути от най-отдалечените точки на града,можеш да си в планината и покрай Стара река.Имаме хубав парк-Беж бунар/петте кладенеца/-в момента няма нито един от тях,имаме Су чурум/водопад-буквално падаща вода,много старинни къщи-в старата,запазена част на града,естествено паметника на Левски с чист и потдържан площад.Ако минавате някога от тук-със семейството си или в командировка,ще ми бъде приятно да се видим.В съботите и неделите обаче отсъстваме-ходим на вилата.Разкажи ми ,когато имаш време и желание за Силистра и за Сребърна-тя е наблизо ,нали?
Благодаря за пожеланията!
Дебелянов?-да от Копривщица е,както и Бенковски и Каблешков.Ако не си ходил там трябва непременно да отидеш.Невероятен град.Всяка година ходя поне 1-2 пъти-вилата ни се намира между Клисура и Копривщица-много по-близо до Клисура,но доста по-високо от нея.
Клавдий е наистина невероятна книга-чела съм я два пъти,а филма съм гледала поне три пъти -не всички епизоди разбира се.
Много се отплеснах-дано не ти е било досадно!
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано14.02.08 19:01



Все пак това е форум...въпреки лиричността и красотата в отношенията ви , може ли да се шегувам с нас добронамерено тук?



Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 10:41



Пътнико,не виждам какво може да ти попречи да се шегуваш с "нас" добронамерено?!Все пак наистина това е форум.
Ами ние може би, наистина сме лирични натури-заради това и отношенията ни са такива....Красиви отношения-сам виждаш рядко се срещат в нета-поне аз така мисля.Такива са ми впечатленията-но те може да са повърхностни и неточни,или пък аз попадам на такива "писания"...Това е от мен.Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 11:23



Още вчера ти обещах биричка и дробчета! Е, някой път, някъде, някога...
Благодаря ти за поздрава!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 12:04



Доколкото разбирам,става въпрос за делова среща между джентълмени в клуб, в който присъствието на дами не е съвсем желателно....меко казано......

.Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 15:42



Здравей!
От вчера се главоблъскам дали съм чела нещо от Давид Овадия-името му ми е познато,но нищо повече.По едно време реших,че "Момичето на Бубе"беше от него-имаше и такъв филм с Клаудия Кардинале-много,много отдавна и едва преди малко се сетих,че авторът на тази книга е Алберто Моравия-ако не се лъжа....И отворих в Интернет и видях -Овадия член на БКП или нещо подобно.Не нищо не съм чела.И нито една книга на такава тематика.Вероятно нещо сме учили,но не си спомням.Не че са от значение тези ми дълбоки размисли........
Иначе нещо ми е доста тъпо и скапано-може би и времето има пръст в тази работа и ангажиментите в службата........
Понякога еднообразието и сивотата на ежедневието доста ме смачкват и губя хъс за живота,макар,че никой не ти е длъжен да ти бъде шут и да те развеселява-всичко сам трябва да си правиш.Употребих малко силни думички-но аз съм си такава.Когато нещо не ми е както трябва,съм склонна да хиперболизирам нещата.Добре,че по характер съм весел човек,защото в такива моменти-като сега не се чувствам никак комфортно.Имам чувство,че нещо ме души-гадост.........но ще ми мине-надявам се.След мъглата ще има и слънце......
Желая ти ведро настроение и спокойни почивни дни! И дано не съм ти подействала негативно с този си ред на мисли.Ако е така -извини ме!Смях му е майката...........по подобие на Д-р Емилова-вероятно си чувал за нея-тя успокояваше хора,които искат да отслабват и да се лекуват с :Глад му е майката.Това са й финалните думи на предавания по телевизията и на живо-неин пациент я беше довел и организира срещата.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 14:14



Здравей!
В службата съм и се опитвам да привърша нещо, че да не идвам и утре. И за сега, Слава Богу!, ми се отдава. Да си призная първите две-три изречения на съобщението ти ме поразсмяха и доколкото те познавам /индиректно/ ме поучудиха, но после нещата се наместиха. За Давид Овадия ти писах съвсем между другото, не да ти го хваля.Не мога да кажа, че е бил писател-дисидент, но поне не лееше такива дитирамби във всяко второ изречение в книгите си. И не ти го препоръчвам да го четеш, просто времето му мина и на него! А за Алберто Моравия мога да кажа, че малко трудно го четох. Всъщност съм чел три неща - "Конформистът" и още нещичко, което остана в апартамента на родителите ми, но книгите са мои. По същия начин трудно предъвках Умберто Еко и спрях да си го купувам. Сега имам намерение да чета четирилогията на Антон Дончев за Кракра Пернишки, която излизаше със в-к "Стандарт". Аз още от ученик харесвах Хемингуей. И съм събрал всичко от него /може би/. Дори свалках мадами с него едно време. Как звучеше само - "Ти чела ли си "Отвъд реката, сред дърветата" на Хемингуей?" И тоя въпрос да е зададен на 17 годишно момиче от също толкова голямо момче!?! Разбира се става дума за време от преди 25 години, когато се четеше. Сега синът ми не е прочел една книга за цяла година. Сигурно 1/3 от библиотеката ми е пълна с енциклопедии, речници и друга всевъзможна справочна литература. Та каквото му трябва си го търси от там или от нета.
Ужас! Това писмо стана най-дългото от до сега написаните. Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 10:32



Здравей!
Нека не те притеснява,че пишеш малко по-дълго-стига да имаш време,
защото вече ти писах,че ми е приятно да те чета.
Хемингуей-да допада ми много."Острови на теченията","Зелените хълмове на Килиманджаро"ме впечатлиха много,когато ги четох.По-късно втората книга я срещнах като "Зелените хълмове на Африка".Ти ме наведе на мисълта,че трябва да си препрочета отново някои неща.Аз едно време като ученичка бях изчела пък всичко от Ерих Мария Ремарк-много ми харесваше,а като студентка в Свищов ми попадна и "Небето няма избранници"и другото му заглавие беше
"Живот на заем".Дори си спомням,че плаках-толкова силно ми подейства тогава.Въобще в младите си години се стараех да нямам пропуски.
В днешно време положението е такова-никой нищо не чете-визирам книги.
Но младите имат други достойнства-не малки,с които ни слагат в джоба си.
Успешен ден ти желая!И нека е и усмихнат.При нас въпреки студа времето е слънчево-така беше и през почивните дни.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 11:41



Да се опитам малко да те развеселя,понеже докато ти пишех забравих.
Като прочетох "за бай",се сетих,че преди много години имахме един колега,на когото някой като му кажеше:"бай Кольо"той все отговаряше:"...по-рано баех,сега вече разтривам".....Е,може би е тъпичко,на на мен ми стана
смешно и за това реших да ти го напиша.
И отново поздрави!





Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 15:29



Жив съм!
Преди малко се върнах от Варна и утре отново съм там.
Вчера не ти писах, защото почти не съм се спирал в службата. Банки, нотариуси и т.н. Снощи прочетох писмата ти, но нямах сили да отговарям. Между другото си легнах в 21 часа.
Поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.