Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:20 24.06.24 
Градове
   >> Свищов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 12:08



Пич, не се сърди, нищо лично към теб, но наистина е така. Това, което си пишем е само между нея и мен. Може би не сме за форума, но тук се намерихме. А иначе с теб с удоволствие бих пийнал по биричка с дробчета /и то няколко пъти!/, ако се случим някога!
Пък за лозето - там е проблема - в копането. Но имам един съсед, който за 7-8 лева и нещо за обед е като мотокултиватор. Че и добре го изкопава. А всичко друго си е канцеларска работа, иска да умееш и не е тежка.
Поздрави



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 12:28



Издигна ни в ранг-сериозни пиячи.Ние не сме в тази групичка.Познаваме едно семейство от тях-те са кумци на наши близки.Аз на такъв темп не бих могла да издържа дори и само за едно денонощие.Другите ги знам само по имена,дори не съм ги и виждала-не сме от Калофер и не живеем там.Моят мъж казва обаче,че ако в една къща няма 100 л. вино и 50 л.ракия не е българска къща.Иначе одобрявам това,което прави жена ти-нищо лошо няма в това да си повдигнеш мъничко тонуса-естествено мъничко........
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 13:55



Това ашладисването е цяла наука.Мъжът ми се беше запалил-направи много хубава лоза в къщи и когато я реже пита-на грозде ли да я режа или на шума,а на вилата създаде овощна градина-реже,ашладисва,полива,пръска и се получи-тази година свари много хубава ракия от сини сливи и от грозде- домашно производство.Така,че едва ли ти се е получило случайно с лозето-който го може го може........Вашия край се слави и с хубава кайсиева ракия.
При нас традиционното е анасонлийка,въпреки,че в днешно време почти никой не я произвежда-или по-точно много рядко.Виж-мискета за вино си е много популярно.Почти всеки си има лозенце с мискетово грозде.Е сега познай от къде съм-до три пъти........

Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 19:42



Дали не става дума за за Карлово? По принцип бях заложил на подбалканските градчета, но не знаех кое точно. Пък може и сега да съм сбъркал?
Силистренската кайсиева всеки я знае, но аз не мога да получа идеална ракия. Просто дръвчетата ми не са хубави. Засадил съм млади, но докато не почнат да дават достатъчно, ще държа старите. Така си купих местото, с тях.
Пък за мискета - с колегата ми си търсихме "Мискет червен" - стар местен сорт, много студоустойчив и т.н. Да не ти пълня главата с ненужно инфо.
Хубава вечер!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано13.02.08 22:40



Бъдете живи и здрави



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано13.02.08 22:40



Моля да ме извините...



Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 07:34



Прието и поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 10:06



Бинго!Бях подготвила два жокера-розите и последен Васил Левски,но не се наложи да ги използвам.
За ракията и виното си прав-зависи от плода.Нали знаеш и приказката-от хубаво грозде-хубаво вино/или ракия/, от хубава мома-хубава булка...


Честити да ти са и двата празника-кой първи,кой втори-по твой избор!Не сме католици,но какво значение има -празнува се любовта,а не войната!
Пожелавам ти приятни вкусови усещания-на обед-с една чаша прекрасно вино,а вечерта -с малко повече-две,три........,а след това -да получиш много топлина,ласки и обич от любимата жена!!!!!!!!!!!!От сърце ти го желая!
Днес в службата празнуваме рожден ден на една колежка и сутринта,когато отидох за цветя,продавачката каза,че снощи един мъж е изкупил всички рози-
щял да къса листата от цветовете и с тях да направи пътечка от входната врата до хола и от там до спалнята за жена си.Дали е визирал съпругата?!Как мислиш?!Във всеки случай идеята е очарователна,макар и доста средновековна!
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 10:27



Пътнико, благодаря ти!От веселие и любов да не се оттървеш чак до утре сутринта!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 10:55



Здравей!
Има 7-8 години откакто не съм ходил в Карлово. След една почивка, пътьом се отбихме да видим и Карлово и да обядваме. Бяхме с едно приятелско семейство, а децата бяха доста малки. Значи може и да е било по-рано. А преди това много често пътувах да Пловдив - два-три пъти месечно. И понякога се отбивахме даже и на по кафе. ЖП-прелеза понякога беше ужасен, чакал съм и по 1/2 час и затова съм минавал и през града. Но в момента някакви сериозни спомени нямам. Пък и минаха няколко години.
Но целият район винаги ми е харесвал още от малък. Някаква романтика - тракийски могили, Априлско въстание, Ботев, Левски , Вазов, Дебелянов /?/, партизанско движение... Това последното беше от малък. Някъде 91-92 г. занесох всички партизански книги на Кореком-а /Вторични суровини/ и с изкараните пари си купих първото издание от 1970 г. на "Аз, Клавдий!". Пък после от някаква разпродажба си взех томовета на В. Андреев за никакви пари. Това награди от бригади, за отличен успех, за олипиади, кръжоци и т.н. изкривяване на ученическото ми съзнание, отидоха за претопяване. Половината багажник на старото жигули на баща ми се напълни. Само партизански книги, че и на руски имах две! В интерес на истината единственото стойностно нещо /според мен/, което съм чел беше на Давид Овадия. Боже, отплеснах се!
На теб също хубави празници! А аз чак довечера или след 16 часа ще уважа празниците.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.