Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:54 26.09.24 
Градове
   >> Свищов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 09:52



Ако си прочел малко повече от кореспонденцията ни, щеше да разбереш,че отношенията ни не стоят на такава основа.Просто бай Глигор е интелигентен мъж и на мен ми е приятно да си чатя с такъв човек.Освен това има и чувство за хумор-а това е другото нещо,което ценя при общуването си,защото нета е пълен с доста елементарни хора-меко казано-с които не можеш да размениш и две сладки приказки.Това е - друго няма.
Все пак -във връзка с предстоящата седмица ти пожелавам да получиш вино-в чаша тънкостенна- и всичко останало,което обичаш и на което държиш.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 17:00



Здравей!
Не мисля, че пътничето е бил недоброжелателен с написаното. Но просто мнението му не ме интересува. Това не значи, че имам лошо мнение за него /съдейки по написаното по другите теми не е неинтелигентен!/. С това свършвам по този въпрос.
Днес се понатоварих малко повече с глупости и то извън моята служба. Извън, извън, ама си бяха служебни и ме засягаха пряко. Бюрократщината, която граничи с чистата дебилщина ме убива. Да се редиш на гише за информация /задължително 1-во!/, поселе на второ за да подадеш заявление и трето за да платиш и после пак на второто за да подадеш и квитанцията, е това не знам какво е. Пък може и аз да съм изпростял много и да не им разбирам реда!?! Знам ли?
Като спрягахме темата за виното и да ти се похваля. Вчера, снощи отпуших едно малко буре с червено вино. Бурето е акациево, 70 литра и нищо особено като дърво, но винцето е превъзходно. Та ще се полекувам малко довечера от затисналите ме простотии. Тая година не можах да направя много вино. Нямаше и 200 литра, но то и аз не го изпивам ами го раздавам. Но се кефя като стане. Е, да свършвам, че имам още нещо да досвършвам.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 17:34



Поздрав!
Аз съм на същото мнение за Пътник-също съм го чела.Просто исках да го светна,но после прецених ,че си прави майтап с мен-нищо лошо.
Това с буренцето е чудесно и не е малко.В Калофер-имаме познати- под 1000 литра на семейство не считат,че имат вино и това е валидно за 6-7 семейства и не кандисват ,докато не го докапчат-нон стоп-всяка вечер са в някое семейство на гости,на другата вечер-цялата дружина в друго семейство и така всеки ден от седмицата ,барабар с жените.Вечно весели и ангажирани.Така на всяка от жените се пада да шета и да стяга масата само веднъж в седмицата-когата всички са й на гости.Но не са пияници-просто са веселячи-пиячи и ядачи.Лека вечер!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано12.02.08 19:24



Си правя майтап с нас хората- не с теб.
Смешно нещо е света, огледай се-как да не се засмееш!
А за чувствата ви с уважение.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано12.02.08 19:58



Може ли така да ми кажеш, че не те интересува мнението ми?
За винцето разбрах ама кой копа лозето, това ми е любопитно?
Поздрави.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 08:47



Пътниче, лблагодаря!
За света - прав си, смешен е! И ние сме смешни в чуждите очи, но нали не ни пука!
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 08:58



Здравей!
И ние се събираме, но чак толкова - ще ми дойде множко. Пък тон вино - още повече! Бунгалото ми е на 15 - 20 мин. пеш от къщи и за мен си е разходка. Имам колеги, които са много запалени и с тях ходихме до няколко производители на посадъчен материал на 200 км далеч за по няколко вкоренени пръчки. Слагаме си сортове, винени и десертни, от най-ранните, до най-късните /това последното за десертните, а за винените - да зреят около 15-20 септември/. Миналата година се пробвах да ашладисвам, и за мое голямо учудване, имах 100% успеваемост. Сега колегите ме гласят да ходя да им присаждам и на тях. Страх ме е само моето да не е било "късмета на начинаещия" и да се изложа. Но пак ще опитам и то първо на мои лози. Никой не ми показа как става. Просто взех една книга и по нея спазих всички изисквания и се получи, да се ненадяваш!
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: ПЪTниk]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 10:07



Пътнико,ами ти ме обиди-правиш си майтап с хората, а не с мен-ами аз не съм ли човек.....Не вярвам да си от тези субекти,които не броят жените за хора.

.Иначе светът е трагико-комичен,а ние сме комедиантите,но като в операта Палячи-....смей се дори тогава,когато сърцето ти плаче........
Лек ден ти желая и още по-лека вечер..........



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 10:27



Поздрав.
И това за калоферците не е всичко.Освен тон вино, всеки от тази компания има и по 100-200 литра ракия.Но по това време вече закъсват-запасите са на привършване.И пак ти казвам-те не са пияници,а обичат виното и ракията и веселието.....без другото........защото имат такава приказка за жените си-при живи мъже,жени вдовици.И още една лакардия за тях-омаян по калоферски т.е леко пиян-двама го влачат,а един му мести краката.Нравите и обичаите там са запазени ,такива,каквито са били преди 100 години.Подобно е положението на нещата и в Клисура,а също и в Копривщица-като изключиш новите хотели и заведения,в които няма нито един копривщенец,а само туристи.Дано не съм ти досадила.
Ползотворен ден-без напрежение ти желая.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 11:57



Здравей!
Не си ми досадила, даже се посмях малко. Но с вас не мога да се меря - 250 литра вино и 60-70 кила ракия, и те хартисват. Напоследък гледам жената и тя нещо взе да налита на виното. Прибирам се, значи, една вечер нормално в къщи и гледам тя си работи нещо, пише си и до нея една чаша вино. Аз, естествено - ?!?, а тя - "Ами, харесва ми!". Онази латинска сентенция - "Ин вино веритас!" дори и за нея не звучи лошо, ама дано не наблегне на другата - "Жени и вино, вино и жени!", че тогава лошо! Какво лошо, то направо ужас-с-с-с-с! Иначе днес е нормалното спокойно при мен. След обяд ще си намеря работа до банките и после времето ще си мине, мирно и тихичко в текущи неща.
Поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.