Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:06 24.06.24 
Градове
   >> Свищов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 13:16



Здравей!Радвам се че се обади!Ами може би е по-добре че купонът е бил "обуздан" защото след щурите купони човек малко трудно влиза в ритъма на сивото ежедневие.А пък и ако е бил по-обилно полят и главата май боли по-дълго време.По отношение на тази събота-имаше едно време "девиз":Колкото по-малко толкова по-добре!Тъкмо ще имаш по-малко задължения за вкарването в ред на бунгалото.Аз в такива случаи ползвам прибори за еднократна употреба и не се налага да мия чаши и чинии и съответно и да ги и чупя-случва се понякога.Но това е валидно само за "неофициален"купон-т.е не важи за рождени именни дни и други семейни тържества на открито.Надявам се че времето ви е било хубаво.При нас съботата беше и слънчева и топла и даже се обаждаше и чичопейчето-колкото и рано да е това си говори все пак че пролетта не е далеч.Ползотворен ден и успехи и да не забравяме и ......усмивки и в работата и на улицата и в семейството!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 12:15



Честит да ти е празника!Нека Св.Трифон да ти помогне и берекетът от лозето да ти е голям тази година-толкова голям,че да напълниш всички бурета с хубаво винце,а то да ти е повод за хубави и весели тържества/понякога и по-бурнички/!Нашата служба започва зарязването след броени минути-на закрито,а на 14 февруари-на открито-дай боже хубаво време тогава!А защо след малко?!Ами нали веднъж вече се уточнихме,че петък след обед е малката събота?!Сърдечни поздрави!





Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 16:33



Здравей, тук съм.
Нито петък беше малката събота, нито си видях понеделника. Вчера ходих до Варна, утре пак съм там. В другите дни готвя документи - банки, нотариуси, разни тунеядни служби за правене на пари от удостоверения, лицензи и разрешителни и т.н., да не те отегчавам.
Поне съботата си беше както си я искахме. Скари, вино, стар метъл и балади, яки лакърдии за жени и мотори и т.н. Бяхме приготвили гъделчета в такива количества, че и в неделя, когато ходихме да измием посудата и да изчистим имаше за доизяждане и за доизпиване. То пиенето си и хартиса, че и от яденето остана. И времето беше готино.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 17:21



Поздрав!Радвам се за съботата ти-чудесно,че е протекла толкова хубаво,а пък за вчера и утре-направо ти завиждам-благородно,макар,че благородна завист не може да има.За мен -от детски години и до ден днешен Варна е най-красивия град на България.Обожавам я-с тези широки булеварди,които извеждат край морето,с многота зеленина,с морската й градина,фонтаните пред Операта,катедралния храм"Успение Богородично"-направо невероятен град!!!!!!!От сърце ти желая утре да намериш време и да й се порадваш.Успешен да ти е денят-и днешния и утрешния!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 17:22



Здравей!
Върнах се още по обяд, този път всичко беше О.К. Но после се наложи да правя нещо спешно и да хвърча до една от банките, та затова ти отговарям чак сега. Загледах се по шадраваните и се учудих - те са станали някаква сцена. Но, може би, само за зимата. А иначе са много красиви, наистина. Дори съм си ги снимал на мобилния телефон през едно от по-предните лета и дори още пазя снимката. Доста често ходя до Варна по служба, но обикновено бързам да се върна и нямам време за много разглеждане. А широките булеварди са направо кошмарни от задръстванията. Малките улички около центъра са така наблъскани с коли, че е трудно дори да се разминеш. Всъщност кортината не е чак толкова черна, просто на мен често ми е напрегнато и затова.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано07.02.08 11:45



Привет!
Във Варна не съм ходила само през миналото лято.Ако не се лъжа сцената беше направена за Нова година-мисля,че даваха нещо по телевизията от там.интересно е,че не са я демонтирали до сега.Иначе аз ходя само през летата и никога не ми е правило впечатление да е мръсно и кално,а също и да има струпване на коли по центъра.Вероятно през летата се затяга дисциплината,заради туристите.А да сетих се,че веднъж съм ходила и малко преди Коледа-преди много години на екскурзия за три дни.Тогава отидохме и до Балчик.Тръгнахме в мъгливо време,но в Балчик грееше слънце и духаше топъл вятър-запазила съм много очарователни спомени от разходката ни из ботаническата градина.От каменния трон на кралица Мария-в най-долната част на градината наблюдавахме морето,което бе невероятно спокойно,съвсем леко набраздено от вълните,тихо и с характерния за лятото
наситен син цвят.По-миналото лято имахме среща с наши близки от Варна,с които не бяхме се виждали 25 години.Срещата ни бе пред фонтаните.И се оказа ,че сме стояли наблизо,без да се познаем в продължение на няколко минути.Беше приятна среща с много "а помниш ли........",с обещания да ни дойдат на гости и да им отидем ние,но до сега се свежда в обаждания по телефона за Нова година.Не е добре,че все не намираме време да се срещнем по приятни поводи с близки хора.
И аз те поздравявам ...и един съвет-без да ми го искаш.Като се оправи времето и поизчистят Варна -не бързай да се връщаш по обед в службата,а си дай малко време за наслада на душата и на очите,а защо не и на устата и на стомаха-в някое заведение край морето.Това беше в кръга на шегата-нали знаеш,че българите много ни бива в даване на съвети.





Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано07.02.08 16:44



Забравих да те питам.Нещо спомена за метъл и мотори.Ти да не си рокер?



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано07.02.08 21:29



Здравей!
Харесвам по-тежкия саунд. А от моторите - само ретро машините. Но не бих казал, че съм рокер, нещо аз не виждам да се вписвам дори в широкото им определение. Просто един от приятелите ми, който естествено присъстваше на купона, си купи наскоро нова машина, японска, и сега не може да и се нарадва. А аз харесвам машини по-големи от мен, по възрастни имах предвид, с които ако вдигнеш 60 км/ч си щастлив, с един отсечен звук "та-та-та" и с кантарни седалки. Идеалът ми за мотор е Цюндап КС 750. Стара немска машина от Втората световна. Естествено нямам такова нещо, то май в България има само 2 - 3 реставрирани такива машини. Иначе е невероятен. А аз сега си търся Иж-49 с ръчни скорости на резервоара. Дори в момента брат ми води разговори с един дядка дето си го кара и не иска да го продава, а аз не съм склонен да дам много пари за да не може да ми откаже на предложението. Чакам да ми падне нещо за малко пари, извадено от някой кокошарник, което да го разглобя "от...до", да го пребоядисам и да си го раставрирам сам. Дори и да ми отнеме година. За парите - то е ясно, че ще отидат много.
Ох, май ти надух главата. Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 09:45



Привет!Въобще не си ми надул главата-даже ми е много приятно да си "шумолим".Ние също имахме Иж-преди много години,а след това МZ-250 кубика-много мощна машина за времето си.Около 15-16 години дъщеря ми се "запали" по моторите.Научила се без ние да знаем да кара.На 18 години започна да ходи по рокер събори.И при един репортаж по телевизията -я видяхме,че кара мотор на някакъв рокер събор.Голям зор видяхме ,докато я накараме да изостави събори и мотори.У нас е пълно с рокерски костюми,каска,шлем,ръкавици за мотор,очила.Мислехме,че сега като кара кола е изоставила старата страст,докато един ден не ни каза,че душицата й все още"изгаря" за "Харли" или "Хонда" или "Кавазаки".Странното е,че когато аз попадна на телевизионно предаване на рокерски мероприятия -толкова много ми харесва,така започва да ми бушува кръвта,че просто ми се иска и аз да съм там-и изпитвам известно неудобство от факта,че сме оказвали натиск върху нея,за да се откаже.Но всичко това е било от страх и желание да я предпазим.Твоят син има ли такива наклонности?
Поздрави и успешен ден!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 10:01



Послепис:
А за Метъла-пак покрай дъщеря ми се наслушахме на Нирвана-с плакати на Кърт Кобейн и лоши неща за съпругата му-Кортни Лав и Сепултура и Металика ,Лейд Цепелин-може и да греша в правилното им изписване-но тъй и не можах да харесам много тази музика.Спомням си за концерта на "Цепелините" в Пловдив,че просто цялата Пловдивска област като че ли живееше с пулса само на това събитие в продължение на няколко седмици.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.