Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:43 18.05.24 
Градове
   >> Свищов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема АЕЦ - Белене! Да бъде или не?нови  
Автор БoEB ()
Публикувано21.04.05 17:30



От известно време, периодично се говори за АЕЦ-Белене, за нуждата от нови мощности, за инвестиции и т.н.т. Днес попаднах на листовка/брошура, ще се организира протестен митинг...освен суперлативи, друго не се чува, възможно ли е да има и негативни последици?
Какво е вашето мнение - има ли смисъл цялото това начинание?


- сайт от брошурата?






Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: АЕЦ - Белене! Да бъде или не?нови [re: БoEB]  
Автор PrNedev (НИ ШАГУ НАЗАД!)
Публикувано04.05.05 04:07



Аз се чудя на нещо друго, от `89 и в Свищов и в Белене все някой подскача да не се открива. Много хубави годинки изкарах от `92 до `96, но като помня половин Свищов трепереше, случайно да не затворят Свилоза. Защо например не се поставят така нещата, Няма да има АЕЦ Белене, че има радиация, ще затворим Свилоза, че е опасно, разбираш ли, химическо оръжие, покрай цигареното шоу, да вземем да затворим и Винпрома, че алкохола е вреден. Хм... консервната фабрика работи ли още? а, как забравих, И Слънчо ще затворим, че както е до реката, пък тя е толкова замърсена... как така децата ни ще ядат тези царевични пръчици, дето ги правят в тази мръсотия. Та такива работи.
Все пак не е ли по-добре хората да работят някъде, да изкарват пари, които да ги харчат по магазините и да ходят на почивка спокойно? А че и в най-простата фурна има риск да се опариш, дори и земеделието е рисковано, ами ако случайно настъпиш мотиката и тя те удари по канчето?
Пък нещо не мога да разбера, Руските реактори ли са проблем или че не са Канадски например. Мамалигарите си построиха вече... Колкото до онази брошурка... Не е важно колко човека ще работят в централата, а къде ще живеят тези хора и къде ще си харчат заплатите!

Готов к труду и обороне своих доходов от налоговой инспекции?

Редактирано от PrNedev на 04.05.05 04:10.



Тема Re: АЕЦ - Белене! Да бъде или не?нови [re: PrNedev]  
Автор HlTlO (Ex expert)
Публикувано06.05.05 15:26



Мда, много си прав, колега! Само че някои еснафски тикви в Свищов не го проумяват това!


А пък един възрастен свищовлия изби рибата на среща с бъдещия тогава президент Петър Стоянов през 96-а с думите:
"Знаете ли защо е този рев против АЕЦ Белене? Защото няма да се казва АЕЦ Свищов!"


Take it easy, but take it all!!!


Тема Re: АЕЦ - Белене! Да бъде или не?нови [re: PrNedev]  
Автор donna2 (старо куче)
Публикувано08.05.05 20:57







Тема Re: АЕЦ - Белене! Да бъде или не?нови [re: БoEB]  
Автор БoEB ()
Публикувано09.05.05 16:25



Темата вече не е актуална! Шествието премина.

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: АЕЦ - Белене! Да бъде или не?нови [re: PrNedev]  
Автор БoEB ()
Публикувано09.05.05 16:35



Много добре си го казал!

Само два въпроса:

Като чуеш Козлодуй - с какво го свързваш, храни, напитки...какво?

Найстина ли вярваш, че 700/1000 изхарчени заплати ще повлияят съществено на икономиката на града?(при условие, че изобщо дойдат да живеят в Свищов)

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: АЕЦ - Белене! Да бъде или не?нови [re: БoEB]  
Автор PrNedev (ИПСБ)
Публикувано10.05.05 04:37



Хм, темата само заради шествието ли беше?
Като питаш за Козлодуй. Ходих преди 2 седмици... просто такава ми е работата. Ами освен централата им, която е на двадесетина километра, има и една строителна фирмичка, която май никак не е малка. Енемона се казва и се прослави наскоро покрай едно ремонтче. Та чудя им се на акъла. Защо дявол ги взел, са си направили централата в Козлодуй, плащат си данъците в Козлодуй, като си имат офис за завиждане на пъпа на София? То разбирам да има някакви преференции нещо, пък то не... Но като ремонтират централата, дали не им е изгодно да са там? Наблизо до големия си обект, пък и по възможност да използват и един банков клон?
А за пропагандата и на двете страни, и за централата, и против централата... Все ми е тая. Ако гърми, достатъчно съм наблизо - 30-40 км права линия, ще ме удари. Ако не, значи всичко е ОК. За мен цялата тази пушилка, е да се види кой ще я строи и с какви реактори, а не дали да я има или не.
Между другото в Козлодуй стават страхотни дини, почти като Тутраканските. Казвам го от опит. И интересно... Доста слъчоглед сеят. Е, при тях се получава и друго, от цяла Северозападна България, излязоха най-богатото градче. Но определено си плачат за програма тип "Красива България"

А Свищов си го обичам, и реката ми липсва...

Готов к труду и обороне своих доходов от налоговой инспекции?

Редактирано от PrNedev на 10.05.05 04:38.



Тема Re: АЕЦ - Белене! Да бъде или не?нови [re: PrNedev]  
Автор БoEB ()
Публикувано10.05.05 13:01



Не, не е само заради шествието! И преди съм пускал подобна тема, но изглежда дългосрочната переспектива не е на дневен ред за обсъждане. Положението в севро - западнала България си е съвсем друга тема! АЕЦ си има свойте предимства, като негативите си остават в частност само за района/около...Доста истини казваш, който и аз виждам, и знам, но по-скоро се опитвам да си представя града 5/10 години след пуска на централата. По това време вече ще сме член на ЕС, интересно ми е колко хора ще продължат да хранят децата си с бебешки храни произведени в район с АЕЦ, колко хора ще продължат да пият вино... а, дали няма да бъде отнет и евросертификата на месопреработвателното педприятие(ако не се лъжа такъв сертификат имат само 3 или 4 предприятия в България). Всичко това взето заедно, нямали да доведе до упадък?...на тоя фон 700/1000 заплати на работещите в АЕЦ ми се виждат нищожно малко. В тоя ред на мисли се питам, толкова ли сме голяма държава, че да си позволим още един обезлюден район, и не беше ли по-целесъобразно да се извърши ремонт и реконструкция на вече съществуващата в Козлодуй?!?

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: АЕЦ - Белене! Да бъде или не?нови [re: PrNedev]  
Автор donna2 (старо куче)
Публикувано10.05.05 22:15



Недев,какво им е на Тутраканските дни та те са на 23 септември и туй то празник .



Тема Re: АЕЦ - Белене! Да бъде или не?нови [re: donna2]  
Автор PrNedev (ИПСБ)
Публикувано11.05.05 00:16



Дини, Дона, Дини от бостан и пъпеши :-) Това имах предвид :-)

Готов к труду и обороне своих доходов от налоговой инспекции?



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.