Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:22 05.05.24 
Градове
   >> Свищов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Дебелата даскалка от Катранов изблъскала децата...нови  
АвторAлeko (Нерегистриран)
Публикувано11.04.04 15:16



след това заклещила люка и се навела да си вземе чантата а децата вътре............................. Поведението на другите възрастни също е било сходно простиращо се от умерена пасивност до нагло предреждане и блъскане на децата за да спасят собцтвените си тлъсти и грозни души...

А гледахте ли когато журналистка от канал 3 (ако не бъркам) когато отиди да търси директорката и излезе оня мъжа й арабина, колко нагло и изродливо се държа тоя........

Ако тия нагли учителки имат поне малко съвет те трябва да напуснат училището. Сега друг е въпроса че заслужават съд.






Тема Re: Дебелата даскалка от Катранов изблъскала децата...нови [re: Aлeko]  
Автор besen_hamster (ташунко)
Публикувано11.04.04 16:35



Тях Господ ще ги съди



Тема Re: Дебелата даскалка от Катранов изблъскала децата...нови [re: besen_hamster]  
Автор Ayvi (оптимистка)
Публикувано13.04.04 21:14



Да, бе и докато децата са се давели, тя се погрижила за багажа си, баси.
И после децата ги даваха по две-три на легло, уплашени и мокри, дали им дрехи, щото техните потънали, а даскалките си стоели полегнали преспокойно в отделни стаи със собствените си дрехи и по домашни чехли, които си взели от потъващият автобус.
Значи какво излезе, едни миризливи пантофи са стрували повече от живота на млите дечица. Е тва е, родителите трябва да ги разкъсат тия учителки.



Тема Re: Дебелата даскалка от Катранов изблъскала децата...нови [re: Aлeko]  
Автор BlackHeart (Черно Сърце)
Публикувано19.04.04 08:18



Аз чух, че през нощта на тази даскалка й боядисали вратата с червена боя...
Сега продава апартаментите си - две гарсониери на центъра на смешни цени, ще се изнася.

Роден за любов, но обучен да убива.


Тема Re: Дебелата даскалка от Катранов изблъскала децата...нови [re: BlackHeart]  
Автор БoEB (непознат)
Публикувано19.04.04 15:27



Това за спрея може и да е слух.Но друга учителка напуска града.Доколкото знам е спасила детето и съпруга си.А е помагала и на други.Незнам, много слухове напоследък...трудно е да бъдеш обективен.



Тема Re: Дебелата даскалка от Катранов изблъскала децата...нови [re: БoEB]  
Авторcтap Дядo (Нерегистриран)
Публикувано02.05.04 16:57



Чета ви и си мисля - откъде се е взела толкова омраза и агресия, жажда за мъст на всяка цена.
А страшното и непоправимото е само едно. Отидоха си за един момент само -толкова дечица! Най-добре е да поскърбим за тях , вместо да търсим всевъзможни начини за отмъщение.
Защото да се търси вина и виновен е най-лесното нещо. Но дали това, което си мислим е наистина така?
Искам да ви запитам всичките - мислите ли, че някой е могъл да предвиди катастрофата? Мислите ли, че при такава катастрофа, когато автобусът лети в пропаст и при самото падане всичкия багаж и що е в него се омешват така, че не се знае кое къде е - мислите ли, че в този момент някой ще хукне да си изравя багажа, виждайки, че животът на всички е на косъм? Ами аз не го вярвам. Защото съм бил в шокова ситуация и знам, че тогава умът автоматично изключва и започва да работи инстинкта за оцеляване!!!
Мислите ли, че всички ние като родители нямаме наравно вина с всички придружаващи, пращайки децата си на такива екскурзии - става въпрос за 12 - годишни деца все пак! Това са деца!! Те не биха могли да реагират адекватно при каквато и да е критична ситуация, защото нито имат опита, нито психичната зрелост. Защо подписваме договорите, защо плащаме, защо ги пращаме на подобни места? На запад имат едно чудесно правило - децата могат да отидат на такива екскурзии само, когато са достатъчно големи и могат вече сами да отговарят за себе си и /нещо не маловажно/ - когато имат собствени пари да си платят - от джобните пари, от парите, които им се дават за празници и не на последно място от тия, които сами са си заработили.
Време е да започнем да се замисляме за тези неща монго преди да се е случило най-лошото, преди да са се случили още трагедии.
А търсенето на вина и виновни е най-лесната работа. Но и всички учители да бъдат обесени - нищо няма да върне нещата назад! И дечицата също!



Тема Re: Ех Дядо...нови [re: cтap Дядo]  
Автор БoEB (новак)
Публикувано03.05.04 11:46



криво ли се молим или криво разбираме.Кефиш ме.Да не си чел в-к Труд и интервюто с М.Алгафари(или там как беше-водещата психолошка).За последно казвам.Никой неще бесило и линч(поне от пострадалите родители).Защо родителите да имат вина?(ако пътуваш с автобус и той катастрофира-ти виновен ли си , че си се качил в него).При всичките условия за провеждане на екскурзията,и достатъчния брой възрастни придружители(защото те са били там именно като придружители) ще се усъмниш ли,ще предполагашли , че ще станеш жертва (а и от министерството заявиха ,че има допустнати много нарушения от страна на оргонизаторите-но никой неще да каже какви са те и кой е нарушител).Нормално е да има уплаха,стрес в такава ситуация-почти всеки ще реагира така.Въпросите и обвиненията са за по сетнешните действия,когато е минало достатъчно време и първичните инстинкти би трябвало да са отминали.Коя от учителките е казала акцията да се прекрати(че повече деца няма-защо не са ги проверили на място-все пак не е имало ранени който трябва спешно да бъдат извозени).Защо медицинското лице е заявило "минаха десет минути невъзможно е да има оцелели-спасявайте се".Защо не е реанимирала докрай момчето-а после на бащата е казала незнаех,че е твоето дете(иначе....,а имали значение чие дете е).Защо след това са се събрали на едно място и са чакали-докато една от групите деца са били сам сами на 40 км.(без да се знае кой точно са там).И такива неща.Ако наистина смяташ,че нямат вина,и който пита и търси истината е завистлив,злобен,дребна душица...е тогава аэ съм такъв.



Тема Re: Ех Дядо...нови [re: БoEB]  
АвторCтap Дядo (Нерегистриран)
Публикувано03.05.04 22:39



Никъде не съм казал, че "който пита и търси истината е завистлив,злобен,дребна душица...". Казах само, че е време да се замислим. Сега е точното време, защото трагедията е голяма!
И да си дадем сметка, че всички сме виновни. Всички!

....иначе, това което пишеш - ако е вярно - е много, много тъжно.
Желая ти здраве.



Тема Re: Ех Дядо...нови [re: Cтap Дядo]  
Автор БoEB (новак)
Публикувано04.05.04 11:51



Жела ти здраве и на теб.Извини ме ако съм реагирал по-емоционално.Подразних се от коментара във в-к Труд.Обществото не е информирано за процесите който текат тук.Ето днес се намери и последното детенце.Жалко.Родителите учредиха фондация "Ангели от Лим" предстой регистрация в съда.Основната и цел ще е да подпомага надарени деца,да организира спортни мероприятия,провеждане на обучение за действия при екстремни ситуаций,съдеиствие за промяна на наредбите за екскурзий и всичко свързано с обучението и сигурноста на децата.За тая инициатива нищо не се споменава-нали.А основно се говори-родителите искат мъст и т.н.т.А те само питат искат да се изяснят обстоятелствата да се види кой как е действал(и ако има виновен да си понесе наказанието),да се направи анализ на допуснатите грешки и това повече никога на никой да не се случва.Нека поне веднъж да бъдем заедно и да постъпим като зрели хора.



Тема Re: Ех Дядо...нови [re: БoEB]  
АвторCтap Дядo (Нерегистриран)
Публикувано04.05.04 19:16



Прав си, много си прав.Независимо колко силна е мъката, трябва да останем хора - зрели и нормални. И да направим всичко, което е по силите ни, за да няма повече такива ужасни трагедии.
Преди доста години и аз загубих така дете, завършило току-що гимназия. После с жената решихме да си осиновим дете и взехме едно попораснало момиченце от дом за деца. Сега щерка ни е голяма вече, стана добър човек.
Знам, че никой не може да заеме мястото на загубеното дете, мъката не намалява с годините. Но може би точно това дава сили да се направи нещо добро за тези, които са живи.
Хубави са нещата, за които говориш и много жалко, че реализацията на такива неща се оказва трудна работа. Но нашите политици нищо май не може да ги стресне. Освен ако не се отнася до собствените им деца.
Лека вечер ти желая.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.