Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:28 09.05.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Сън или просъницанови  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано03.01.19 14:56



Уютна стая с камина. Усещането е за много спокойно място-онова ведро спокойствие, което те кара да се максимално отпуснат и отдаден на мига. Две лавици има-една от дясно, една от ляво.
В дясната са всички написани и получени от мен писма. В лявата са неизпратените и неполучените. И някъде там във въздуха стои един неотворен плик-почти прозрачен, но светещ. Изпратен е с идея да не бъде получен. Стои в пространството. Хем ми се иска да дойде, хем ми е спокойно, че така или иначе си е за мен. Не знам от кого е, но ми носи хубаво усещане. Миличък плик.

Тълкувайте моля! Това пък какво е?



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Редактирано от Baldrian на 03.01.19 15:26.



Тема Re: Сън или просъницанови [re: Baldrian]  
Автор tirtirlin (минаващ)
Публикувано03.01.19 16:54



В дясната са всички написани и получени от мен писма. В лявата са неизпратените и неполучените. И някъде там във въздуха стои един неотворен плик-почти прозрачен, но светещ. Изпратен е с идея да не бъде получен. Стои в пространството. Хем ми се иска да дойде, хем ми е спокойно, че така или иначе си е за мен. Не знам от кого е, но ми носи хубаво усещане. Миличък плик.


От Топлофикация е , фиш за превишена скорост на топлата вода.




Кви са тея чувствени терзания, тоз късен романтизъм. Дръж се мъжки бе жина.



Тема Re: Сън или просъницанови [re: tirtirlin]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано03.01.19 17:03



да бе да


въобще не беше от топлофикация.

ти пък веднага за романтика. може нещо неромантично и пак хубаво да е

остави майтапа. истински сън е. поне веднъж бъди психоаналитик, вместо да ме пратиш при топлофикация

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Сън или просъницанови [re: Baldrian]  
Автор tirtirlin (минаващ)
Публикувано03.01.19 17:11



1. Изправи се, гора от стомана!
Насочете се, бойни дула!
Насочете се в гневна закана
Към врага който носи война!

Припев: Запей ти наша батарея,
запей отново с пълен глас!
Запейте хиляди след нея,
запейте заедно със нас!

2. Ден и нощ в мир честит и в тревога
ние пазим народния труд.
Враговете посрещаме с огън,
а другарите с братски салют.

Припев...

3. Артилерио, чест ти се пада
да удариш врага първа ти!
И засвирят ли в боя снаряди,
тази песен с нас ще лети.

Припев...

4. А навред нашта родна пехота
с нас върви през гори и поля.
Спрат ли наште дула да боботят,
еква нейното мощно "Ура!".

Припев...



Тема Re: Сън или просъницанови [re: tirtirlin]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано03.01.19 17:18





ох бе Тиртирлине...
ти ли не знаеш, че човешкият мозък е по-сложно устроен. получава всякаква информация отвсякъде. когато може да отдели реалност от фантазия-филтрите му казват вярно и невярно, не е шизофрения. там филтри няма. съответно всеки сън има връзка с реалността.

вместо да ме пратиш да марширувам, по-добре кажи какво имаше в плика. понякога "непознати" дават правилните отговори.
пък като разкажеш някой твой сън, аз ще ти кажа какво ти е

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Сън или просъницанови [re: Baldrian]  
Автор tirtirlin (минаващ)
Публикувано03.01.19 18:01



пък като разкажеш някой твой сън, аз ще ти кажа какво ти е



Сънуването си иска специфично мисловно оборудване.
Ако спиш с тъпа глава, ще сънуваш постен сън.Също и не бива да сънуваш на трезво, скучно е.



На кораб съм!, плувам един вид. Плувам, но си и мисля /не си бъркам в носа обаче /.
Вода! О, ти чудо на природата! Колко си течна! Колко си мокра! И колко много те има!
Добре, че не съм водомер! - това море можеше да ми вземе здравето!/.............................
Рицар съм!!! на кон, в пълно бойно снаражение. Конят ми е здрав и строен, с наметало, гледа лошо! Както трябва да гледа всеки един кон, който иска да вземе страха на коня на другия рицар.
Аз обаче гледам любовно, но това е под железния шлем, а още по надолу едно сърце подрипва на пресекулки виждайки Нея! /на сърцето Фея!/.

Тя е принцеса и днес случайно е с червената си рокля, коронката е може би златна, може би сребърна, но важното е че и отива.
Усмихва ми се така както се усмихва принцеса на своя рицар. Не знам защо сме на плаж, и кое е това крайбрежие, най-вероятно Флорида.
Горещо ми е под железните доспехи, а и конят затъва в пясъка.
Да се разхладим? предлага принцесата, и се озоваваме на мига на върха на висока водна пързалка със шеметни виражи.

Конят ми е силно учуден, явно ще му е за пръв път............. трябваше да го оставя долу, но вече е късно за каквото и да е............. Всеки се плъзга по собствена траектория, и добре, че хвърлих петметровото копие, с което нанизвах по пет рицаря наведнъж. Конят е някъде напред и тревожно цвили....... не беше честно към него да го подлагам на такова изпитание /дружка все пак /.
Бързо свалям ризницата, за да не нараня принцесата, а и пързалката се драска от тенекиите. Мократа и рокля прозрачно е прилепнала по тялото й.
Оказва се, че тези железни доспехи се свалят удивително трудно, особенно във водна пързалка, при тази шеметна скорост и луди виражи.
Моля се да не изкочи на някой завой принцесата, моля се и аз да не изкоча............ сънуваната пързалка е без лимит! - до събуждане, но все пак не може само да се пързаляме. Изхвърлих всички железа от мен и те изчезнаха в несънувано пространство.
Последното метално нещо бе короната на принцесата, която падайки ме удари по главата, за миг с носталгия се сетих за шлема, който свалих секунди по рано. Боже! каква принцеса! Ама цар съм на сънуването! всичко си има! направо не ми се събужда, направо ще сънувам продължение! - ще го нарека - Девет седмици и половина!.........................

Събуждам се с нежелание, няма я принцесата, но още стискам ръката, която държеше нейната......

Корабно кафе, с корабна цигара...... гадно нещо са цигарите.... що ли ми трябва да се правя на мъж......, избягвам да мисля, защото ще зацикля някъде, ще се умисля, ще заспя умислен, и знае ли се в съня какво ме чака - принцесата не ми е обещана от никой!
Ами ако сънувам мезозойската ера? Там само мръвки и кървища! добре че обикновенно бързо ме изяждат.

Шарен свят, шарен кораб, моят кораб......... дали в сънено състояние не продиктувах на адвоката си името на кораба със задача да го купи по най-бързия начин без да се пазари?
Може би миг преди събуждане? Иначе защо точно капитана ще ми носи сутрешното кафе? - няма логика! не ми се мисли, обаче!






Тема Re: Сън или просъницанови [re: Baldrian]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано03.01.19 18:08



Душевно състояние, което се материализира в образи.
Доколкото те усещам, ти пресъздаваш емоцията, която си изпитала в съня..спокойствието..


А пък може да получиш и хубави новини..



Тема Re: Сън или просъницанови [re: Baldrian]  
Автор tirtirlin (минаващ)
Публикувано03.01.19 18:09



пък като разкажеш някой твой сън, аз ще ти кажа какво ти е







Спя ,и се усещам някак странно,сякаш някой ме сънува.....

Спя!!не хъркам!-това е труд който няма кой да ми заплати.

Спя тихо и спокойно/не малка роля за това имат и дванайсетте водки без двайсет грама...и..и.../сънувам някъф постен сън-ей така за фон,за едно средно наспиване/не че не съм пробвал девет седмици и половина,но на четвъртата седмица се отказах и се събудих/.

Изведнъж стихията на нечий гръмогласен сън ме изтръгна от моя си/онзи постния/и чрез някаква двойна спирала с грамадна скорост от центробежните сили на която ми изхвръкнаха всички пломби,а аз с две ръце стисках това което дори на сън е доказателство за полова принадлежност,ме изсипа в кашата на някаква група безработни бъдещи ангели явно обрани от разни чужди сънища.

Строй се!!-с глас нетърпящ възражение една санитарка с поглед на ядрена подводница ни заобиколи от всякаде,не разбрах как се клонира за миг или това е холографска техника на самия сънов режисьор но се поддадох на стадното чувство и бързо се строихме в две редици.

Влязоха двама стажанти-млади момчета които носеха йод и ножица,разрязаха ни по две ивици на гърба на тениските и ни намазаха през тях с йод.

Санитарката дръпна един голям шалтер на стената от който изхвърчаха много искри като от електрожен и ...изведнъж!!-започнаха да ни никнат крила...Явно обаче за да растат тия крила изсмукват организма защото коремчето ми/биро-водков дизайн/изчезна пред очите ми.....едно притеснение ме зачовърка....проверих!-там си е!!!

Строя видимо утесня а всеки от нас гледаше някак аеродинамично а стойката му беше като на делтапланер.Тя изключи шалтера!-Разре-дис!..разредихме се което не беше никак проста работа заради многобройните преплитания на крила/забелязах че ни липсват опашки,а от гледна точка на аеродинамиката опашката като балансьор плюс няколко елерона си е просто незаменима/понечих да вдигна ръка за да доложа за тази липса,но една от обкръжилите ни санитарки с дългата си показалка ме удари по вдигнатите два пръста,а погледа и вече беше като на Кракатау миг преди да изригне.

Уплаших се!ужасих се,заоглеждах се за някаква възможност за събуждане-Нее..!това явно не им беше първия сън,и ние не им бяхме първите жертви....прекръстих се наум,всички делтапланери гледаха жално и обречено/и аз гледах така но само да не предизвикам подозрения/.Забелязах близо до мен капак на някаква шахта явно водеща към друг сън.Нямаше да мога да го повдигна,щяха да ме разстрелят преди това,да ме обезкостят,да ме разглобят на атоми,на свободни електрони.......................................................................
................................................................................
.
............./продължението следва...сънуващия отиде до тоалетната/


=============================


Шахта?-обезателно води към нечий неиндентифициран сън,вероятно не по малко опасен и с ограничен брой опции за така жадуваното събуждане/

Дори и събуждане облят в ледено студена пот и чаршаф усукан като моряшко въже около врата е за предпочитане пред нечий сън пък дори и с осигурена роля на ангел/.

За миг с периферното зрение,подсилено с шесто чувство,осмо чувство и корен квадратен от двайсет и първо чувство-направих моментна снимка на ситуацията.-

Всички ангели бяхме строени в две редици,с бели цвички и червени шорти,крилата ни се допираха по един ненатрапващ се начин,за секунда се възхитих на перата по периферията на крилото-красота на Брюкселска дантела!

Не можех да погледна санитарките в очите,усещането че Медузата Горгона от предишния ми сън е тук в тиражирано копие на санитарка.....,пък и защо да гледаш очи които дори без да си видял ти се иска да извадиш.

Предпазителите на калашниците които носеха бяха свалени,но това е сън, а не неговата репетиция.

Чакаше се нещо,във въздуха висеше напрежение на нещо страшно което всеки миг щеше да се случи,молекулите потреперваха като рафт кристални чаши предчувствайки земетресение,атомите се бяха наежили,а електроните се завъртяха като обезумели!!!

Сега!!!!

В последната хилядна от мига отхвърлих идеята да създам смут като изненадам стоящия пред мен ангел с пръст в неочаквано от него място ,и се възползвам от бъркотията която неминуемо щяха да създадат крилата му с високата честота на паническите махове.

Първо нямаше да е колегиално,и второ не беше сигурно че ангелите във въпросния сън бяха окомплектовани с тази дупка,а може би ангелите още като конструктивен замисъл нямат тази опция.

Не можех да си губя времето в проверки,дори и върху себе си,всяко мърдане жестоко се наказваше от конвоя ,и два три ангела вече се гърчеха с дупка в тила.

Миг!!-единствен!!-съдбовен!!-с светкавично движение бръкнах с два пръста в контакта!!-волтовата дъга потече с вой по веригата докосващи се крила.

Ефекта беше поразителен-целия обем на катедралата се изпълни с крила,пера ,прах , падащи икони и свещници,някои колеги от първичния мах отскочиха чак до купола на катедралата ,удряйки се в камбаната дадоха и звуковия фон в който звука на отместващ се капак на шахта се загуби.

Падааааааам.............Айййййй...каква минавка!!!откъде да знам!-ми Да! аз този сън го сънувах миналия петък "Четиридесет хиляди левги под земята"и даже моя беше по обзаведен-тва сталагмити,тва сталагтити,тва сталагтони-въобще тук си личеше едно несериозно отношение,едно претупване.......пък аз ,дори за следобедна дрямка да иде реч,пак се отнасям така все едно ще спя дългия сън на Спящата Красавица/в конкретния случай-Красавец/.........

Летя надолу,да си го кажем-падам/добре че крила ми хартисаха от предния сън-мекото кацане е за предпочитане даже и на сън/...нагоре се издигат сънуващи които някак са се уредили с предстоящо събуждане,здраво стискат кирки а миньорските им лампи вече взимат- дават.

Въпреки високата скорост с която се разминаваме,обърсах два шамара на един изкачващ се и вече имам и кирка и каска с фенерче и манерка.Даже с изненада откривам че дори без да съм си го мислил съм се сдобил с ръчен часовник и порядъчно пълен портфейл,явно навиците на будния помагат и в съня.

Грижливо ги прибрах,защото така се прави...........................................................................
...............продължение може би ще следва ,но падайки и знаейки колко много има до тридесет и девет хилядната и деветстотин левга когато ще се наложи да използва крилата си/вече черни/,спящия реши да си подремне защото предчувстваше тежкия уморителен,пълен с копане и изненади сън/-МОЛЯ!НЕ ГО БУДЕТЕ!!-ХАПЕ!!!





Тема О,нови [re: Baldrian]  
Автор Buduhcko npace (непознат )
Публикувано04.01.19 01:51



на пари е.
Ама трябва да си ги заработиш





Тема Re: Сън или просъницанови [re: tirtirlin]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано04.01.19 11:43



първия ранен или късен романтизъм?




хубави са

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.