Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:50 11.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Кой има по-големи изисквания  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано29.12.18 18:46



към срещуположния пол?

Мъжете или жените?



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: Trickyy]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано29.12.18 19:14



етапите са различни.
първоначално са мъжете, но ако жената му влезе в шаблона(той е зададен предварително). Та ако си попаднала в шаблона за съпруга, който може да е различен от този за любовница, приятелка и т.н. Та ако си подходяща за това чекмедже, то после е по-лесно...
виж при жените почва после. там се иска промяна на всякакви параметри. иначе първоначалният шаблон по-рядко е твърдо зададен.
разбира се, че написаното е обобщено, но да кажем, че са мои наблюдения за повтарящи се случаи



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: Trickyy]  
Автор FlLERO99 (Russian ELINT )
Публикувано30.12.18 00:12



След като винаги мъжът е по-красив от жена си и почти винаги е по-богат от нея значи излиза че жените имат по-високи изисквания.



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: FlLERO99]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано30.12.18 00:24



Файле, благодаря ти за това мнение.

За красотата не мога да се изказвам, тя е субективно понятие.

Виж, богатството е друго нещо. То е измеримо. Не бих могла да споря кой е по богат, мъжа или жената, всичко зависи от местоположение, култура, нрави и заплата, най малкото.

Слушам сега една песен и те поздравявам






Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: Trickyy]  
Автор FlLERO99 (Russian ELINT )
Публикувано30.12.18 00:33



Не бих казал и не бих се изразил точно с терминът красота, по-скоро мъжът има по-добри гени от жена си и това почти винаги е така.Колкото до парите поне в България почти всички красиви и умни жени са се хванали с богаташи и им карат лимузините.

Благодаря за музикалния поздрав!



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: FlLERO99]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано30.12.18 01:15



Не забравяй, че любовта съществува. Не се знае на кой ъгъл те чака, само отвори се...


аз слушам тази френска песен, нищо не разбирам, но ми носи толкова настроение, чувство за невинност, първи трепети, влюбеност...

дано ти хареса





Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: Trickyy]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано30.12.18 10:07



е то с изискванията се получава началото на края..: ))
свободата определя самоотговорността...ако приготвя списъка с изисквания се получават две неща...или получавам кученце или получавам лицемерие..: ) предпочитам да приема недостатъците, вместо да ги променям, а пък и знам ли след време може и да ги няма..битието определя съзнанието...: )
а иначе не знам...май мъжете..все нещо им пречи, все нещо недоволстват..: )))



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: Trickyy]  
Автор FlLERO99 (Russian ELINT )
Публикувано30.12.18 13:13



Не виждам шанс жена да се влюби в мъж с по-лоши гени от нейните.Ако все пак това стане със сигурност ще е временно.



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: Trickyy]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано31.12.18 13:44



Струва ми се, че изискванията имат пряка връзка с доверието. Доверието пък е свързано със самопознанието. Ако познаваш добре себе си, границите, целите и ценностите си, едва ли ще си склонен да отдадеш доверието си бързо и с прекалена готовност на всеки/всяка срещнат/а. Но ако изискванията са твърде невъзможни или трудно постижими, човек може да се окаже в доста самотна позиция или емоционална изолация. Доколко може да се има доверие на един човек може да се прецени по поведението му: искрен ли е, изпълнява ли обещанията си, последователни ли са думите и действията му, последователен ли е в отношенията си с различни хора, доколко е правдив със себе си и другите...



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано31.12.18 14:33



Т.е. претенциите и изискванията са свързани със себепознаието? И колко повече познаваш себе си, са по-високи?
Въпрос..кое човешко нещо на теб ти е чуждо, т.е. не си правила никога?



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: Trickyy]  
Автор tirtirlin (минаващ)
Публикувано31.12.18 14:35



към срещуположния пол?


Кога ? кога бре джанъм ?





Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: ShokoLada]  
Автор tirtirlin (минаващ)
Публикувано31.12.18 14:45



Струнната теория, ако кваркът го разширим до размерите на галактиката, струна една ще е колкото дърво, някъде около "Дължината на Планк" Та тия струни вибрират, преплитат се, оплитат се, ваят фрактали от вибрации. Един вид астралното тяло, астралната среда, измерение оттатъчното на материята. Та не сме човеци, ний сме енергетични същества, почти ПАВЕЦ Чаира се чувствам, и прашен като ТЕЦ Варна.



Човек трябва ловко да отскочи от себе си, трижди да се отрече, и да погледне и други паралакси. Не мож да мислиш само с твоите си мисли, ни да чувстваш само със своите чувства, няма обемност тогава . Където и да си, трябва и да си оттатък, каквото си, не забравяй и всичко което не си, единство на противоположностите. Не си само което си, ами и отрицанията , обратните знаци, възможностите си вървят и с невъзможностите.

Невероятно но факт, дори липсите мое да са налични.

Има ги едни пет лева да кажем, но и нямането на пет лева може да го има по същият начин.



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: tirtirlin]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано31.12.18 15:24



Човек трябва ловко да отскочи от себе си, трижди да се отрече, и да погледне и други паралакси.
А!
И как беше закона?..Единство на противоположностите?
Не, може да са..а липсите са налични..реално няма липси..
Философе, не ми се философства..чакам си баклавата..и огретена..аз като земно, докато стомахчето не мие пълно..не съм се наспала..мисълта ми е другаде..: )))



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: ShokoLada]  
Автор tirtirlin (минаващ)
Публикувано31.12.18 16:08



Философе, не ми се философства..чакам си баклавата..и ог


Ма аз не философствам с оглед дали теб ти се философства, а въпреки.

Философствам си щото мисленето е като зрението, трябва и да се ощипеш дали това виждаш.





Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: tirtirlin]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано31.12.18 16:24



Така ли?
А не смяташ ли, че зрението е прекалено ограничено спрямо мисълта..това че не виждам нещо, не значи, че не е там и не търпи промяна...Визуализацията само чрез зрение не е нищо друго освен..знам ли илюзия?
Тинтири, я марш при железата...





Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: ShokoLada]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано31.12.18 16:28



Аа чакай, че се сетих и друго..Слепец и благодарение на медицината проглежда, но вместо радост настава пълно объркване..той вижда, но не знае какво е..отива, докосва го и вече знае! Така е и при нас..ужким виждащите..: ))



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: ShokoLada]  
Автор tirtirlin (минаващ)
Публикувано31.12.18 16:47



Чуй, чуй, баш на Нова Година не мога ти кажа че си задръстена, баш такъв простак не съм.





Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: tirtirlin]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано31.12.18 16:52




и да ми кажеш..това ще ме отдръсти ли..: ))) а пък и да си задръстен никак не е лошо...има и свои големи позитиви..
Не се хаби да ме анализираш..щото ще си останеш само с анализите..и що са ти?
А че си простак, простак си! дори и баш на Нова година!.. : ))
Весело!
Време е за следобедна дрямка..



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: tirtirlin]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано31.12.18 16:59



Кога ? кога бре джанъм ?

ми ей на, набързичко



Да ни е весела вечерта и щастлива Новата Година



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: Trickyy]  
Автор tirtirlin (минаващ)
Публикувано31.12.18 17:02



Аве, в тоя форум, дъли има нещо за женене ?







Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: tirtirlin]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано31.12.18 17:16



има, има, ама са пирани





Тема Лесно енови [re: Trickyy]  
Автор Buduhcko npace (непознат )
Публикувано31.12.18 18:56



да се пресее златото от чакъла:
"За да получиш, трябва да дадеш"



Тема Re: Лесно енови [re: Buduhcko npace]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано31.12.18 19:37



Така е, драги ми



двайсет години пресявах и давах, деца за чудо и приказ родих и отгледах, и мъж, дето днес е по хубав, отколкото беше навремето.

Та, време идва време да вземам



Тема За вземаненови [re: Trickyy]  
Автор Buduhcko npace (непознат )
Публикувано01.01.19 19:27



никъде не е и ставало дума :)
Каквото си получила досега - халал да ти е!



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: Vitalite]  
Автор roshava (готина)
Публикувано04.01.19 15:14



Здравей Витал, драго ми е да те видя!



Не че искам да споря с теб, но човек колкото повече се опознава и приема, толкова по-лесно се доверява и допуска другите до себе си. Ноооо, нека уточня, преди да си палнала фитила. Ще се постарая за краткост, макар да е доста трудничко.

Опозналият се и приел се човек, допуска всички до преддверието, защото нищо човешко не му е чуждо и е наясно, че само богове биха опазили вътрешността ни, особено ако тя зависи от вътрешността на другия. Защото е на ясно, че за да остане жив, всеки включва инстинкта за самосъхранение, а това изключва вероятността, да съсипе себе си, за да ни спаси/на такива хора, не напразно се казва че са светци и са единици на милиарди население/.
Относно масовото отношението към вътрешното:
Има хора, които приемат всичко което притежават, за "вътрешност". За това смятат, че притежанията им са тяхната същност, а всъщност им липсва такава.
Както има хора, чиято вътрешност е като вулкан, поради липсата на опознаване и приемане на себе си. Те са оставили отворени вратите към своята вътрешността, по простата причина, че те самите не са я посещавали никога, за да я затворят. Обаче, споменеш ли им какво е там/защото си влизал и видял/, те те изпепеляват с обиди, ненавист и прочие вулканична маса, като те обявяват за лъжец и еретик. Те са богоподобни, как можеш да ги принизяваш до прости хора.
Както има и трети вид, които са отворили вратите и приканват да им помогнеш. Да влезеш с тях и да им покажеш кое как, защо и поради какво. Обачееее, направиш ли го, започват да те обвиняват, че ти нищо не разбираш, че това не е така, че онова не трябва да е по начина по който казваш, без значение, дали това противоречи, на природни и житейски причини и следствия. Започва едно вменяване на вина, как те били допуснали до най-съкровеното, а ти всичко си развалил и т.н. и т.н.
Мога да продължа без край, но от всичко става ясно, че вътрешното е КУТИЯТА НА ПАНДОРА!!! Искаш ли да влезеш, трябва да се простиш със себе си и да оставиш да бъдеш моделиран по чужди изисквания.

Реално, нито един опознал и приел себе си, не желае гости във вътрешното си. То е неговата същност и е това което е, защото там влиза сам /малко като в тоалетната /. И отношенията му с другите, стават леки и ефирни, защото действието с тях се развива в предверието, а там нищо не може да застраши неговата същност. Каквото и да направят другите, то ще е човешко и разбираемо и ще разруши само онова, което същността ни може пак да възстанови, като го приеме за ново предизвикателство /смяна на интериора, примерно/. Така, врагове няма /освен тези, които посягат на физическото тяло със зла умисъл/, а само хора предлагащи нови предизвикателства. Ако не ги допускаш, ще тънеш в скука и еднообразие.

Т.е. колкото и да не им се иска на повечето хора да го приемат, идеалните взаимоотношения не са допускането на Х в нашето вътрешно и трансформирането му в нещо, което и на нас не ни е ясно какво е всъщност /защото няма как друг да ни допълва в нашата вътрешност, там сме само ние самите/. Идеалните отношения са между два индивида с изградено и капсоловано вътрешно, с много прилики между тях. Колкото повече прилики, толкова по-близки отношения. "Моята половинка", означава, че имаме с Х 50% прилика на същностите. "От една кръвна група сме", означава, че Х имаме голям процент прилика на същностите. За това, много добър съвет е, да си търсим приятели с "нашата лудост". Познаването тогава не идва от това, че Х и У са си ровили из душевните дупки и са до ушите в мизерията която е вътре, а имат толкова общи черти, интереси и т.н., че това ги прави като душевни близнаци и не им е нужно да ровят, за да знаят как е там. "Сякаш те познавам от цяла вечност".
Точно поради това, призиви от рода на :"Опознай ме", "разбери ме", "Виж моята същност" и т.н. и т.н., ми приличат на призив на зомби. Ела да унищожа твоята същност, за да сме си еднакви. Ако имат същност, то тя ще се вижда, защото колкото е по-осъзната от самите тях, толкова по-видима е за околните. Щом трябва да я търсиш, значи трябва да отвориш кутията на Пандора и да си готов за саможертвата.

Съжалявам, но с това изобщо не мога да се съглася:
Доколко може да се има доверие на един човек може да се прецени по поведението му: искрен ли е, изпълнява ли обещанията си, последователни ли са думите и действията му, последователен ли е в отношенията си с различни хора, доколко е правдив със себе си и другите...
Тук бих попитала: Спрямо кого?
Доста манипулативно изказване, търсещо шарани. Бъди еди какъв си и ще те приема. И всеки душевен пластелин, ще ти се кичне, за да ти се доказва. Което е ужасно уморително, но и признавам, доста царствен похват. Сигурен начин, да си вечно заобиколен от обожатели и сателити.
Доверието е доста сковаващо нещо. Не бих си го причинила дори на себе си. Да си имам доверие, че утре ще изпълня еди какво си? А ако утре се променят обстоятелствата и друго решение е по-добро от днешното и аз изпълня него? Няма да си имам доверие, защото не съм си удържала на обещанието? Винаги ли знаем кое е най-добро за самите нас? Ако Х направи нещо, което не очакваме и е различно от това което ни е обещал, само защото е видял, че ще ни донесе повече и по-полезно, какво правим? Анатемосваме го, само защото не можем да виждаме в бъдещето и не можем да видим това което той е видял? Колко пъти в живота ни, се е случвало да осъзнаем, че Х, У и т.н. "Беше прав, когато ..."? Как точно, без позицията на времето, можем да съдим и даваме присъди? А ако е сбъркал? Кой не греши от добри намерения? И това ли е за наказване? А колко пъти: "Вместо да ни извадят очи, ни изписват вежди"? Да им се сърдим ли за добрината? ... Колкото повече опит, колкото повече опознаване, толкова по-толерантен и приемащ и толкова по отворен към другите и техните слабости.

Хайде стига, че пак чаршафче още с поздрава.
И пак да кажа, че ми е драго да те видя. Ти си ми любимия "враг".


П.С.
Чела ли си "Скълдъгъри плезънт" поредицата?



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: Trickyy]  
Автор roshava (готина)
Публикувано04.01.19 15:18



Не осъзнатите. :)



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: FlLERO99]  
Автор roshava (готина)
Публикувано04.01.19 15:20



Файле, драго ми е да те видя!





Тема О, Витал ...нови [re: Vitalite]  
Автор roshava (готина)
Публикувано08.01.19 15:52



Нима? Колко жалко!





Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: roshava]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано08.01.19 17:07



Здрасти, рошава



Благодаря за есето - веселко е. Дори не усещам и полъх от желание да споря с теб или с когото и да е - моля да ме извиниш за което.

Всяко подобно изложение ми е интересно и любопитно - ако ще и да съм го провокирала по някакъв начин - щото ми разкрива вътрешните преживявания на изразяващия го.

ПП. Не.



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: Vitalite]  
Автор roshava (готина)
Публикувано08.01.19 21:50



Радвам се, че не ти се спори, щото и на мен. :)
Не ти,темата го провокира.
Ако беше разбрала написаното, щеше да си наясно, че няма как да разбереш вътрешните ми преживявания, ако самата ти не си минала през тях. Ако не си, то си ги минала през кривото си огледало и си им придала друг смисъл. Веселичък. :)

Няма лошо, не държа да ме разбереш / да имаме вътрешно общо. :)

П.П.
Колко жалко.


Луцифер? Проблеми с тати?





Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: roshava]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.01.19 09:08



Слънце, тия задявки с "кривите огледала" вече не са актуални - дай стъпка напред - когнитивната наука го направи и има сериозни постижения в областта, философията още по-преди, психолозите изостават все още. Мисля, че и ние сме в състояние да водим диалога на по-различно ниво. Но ако държиш да виждаш света от гледната точка на която си била преди пет-десет години - не е моя работа да ти преча.
Освен това: не ми е работа да размишлявам над вътрешните ти преживявания. И не го правя. Прочетох "есето" ти - вълненията и размислите ти и толкоз.

Що се отнася до Луцифер - философските аспекти на сътворението са интересни и вълнуващи за всеки жив човек сами по себе си, а пък на мен са ми хоби. Когато си сложих тази сигнатура, бях очарована от актьора, изпълняващ ролята на Луцифер - много секси излъчване има този мъж - поне в моите очи. А и споменатите по-горе философски аспекти са много добре интерпретирани в сериала.
От твоята гледна точка е възможно да виждаш в "Луцифер" само "проблеми с тати". Разбирам правото ти на това. И пак - не ми е работа да я коментирам, задълбочавам и т.н.

Така, дай сега нещо по- от живия живот: как е дечко? Посещава ли детска градина вече? Какво обича, какво го весели, какво не му допада? Радва ли ви с щуротиите си? и каквото се сетиш

Ти - как си?

Моето хлапе е почти на петнайсет, висок е почти един и осемдесет, строен и широкоплещест. До преди половин година щеше да става програмист - хакер по-конкретно, гълташе учебници по програмиране един след друг. През лятото беше отдаден на фитнес занимания и откри интереса си към историята. Сега се е насочил към хуманитарните науки - само през декември си е купил четири книги на историческа тематика - и то не художествени. Любопитна съм какво ще е към края на годината.



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.01.19 09:14



Не "по-високи", а по-съотвестващи на това, което наистина знаеш за себе си и най-вече свързани с това къде искаш да бъдеш, какъв искаш да станеш, с кого и т.н. Отстрани може и да изглеждат "по-големи", ама какво значение има това за теб - нали и ти си пораснала през това време.



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: Vitalite]  
Автор roshava (готина)
Публикувано09.01.19 11:38



Много обидчиви сме станали нещо.



"Слънчице" .. Нали не мислиш, че можеш да ме принизиш с това?

Аха, гравитацията вече не била актуална. Наистина ли смяташ, че като отричаш очевадното, ще надскочиш реалността? Това не е стъпка напред, а доста назадничаво. Когато не ти стигат силите да продължиш напред, започваш да шикалкавиш и да отричаш, вместо да надграждаш. Типично за поп културата, но нито една наука няма постижения с този подход ... освен в очите на неуките.

"LuciferMorningStar" ... хайде моля те, не ми излизай с тези номера. Това е добро сериалче, но въпросната персона се държи мега детински, поради фиксацията върху проблемите с тати.

Няма да е зле, когато нещо не разбираш, или не ти харесва, просто да го подминеш, а не да се мъчиш да го обезцениш с личните си оценки, на коя беше ти? /нищо лично, просто онагледявам/.


Живият живот, викаш. Ми ела в живият живот и ще си говорим за живите неща, щом толкова се интересуваш. Нека не разваляме словоблудството, като използваме децата си за щитове.



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: Vitalite]  
Автор tirtirlin (минаващ)
Публикувано09.01.19 17:09



Много си красива, много си умна, но аз зная че ще ми омръзнеш. И си добра !
Добротата също дотяга !

Хора ! та идва време дотягаме на самите себе си.




Ти ? Успя ли да си дотегнеш, или тепърва ?



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: tirtirlin]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.01.19 17:27



Ъъъ... Тиртирлине, какво е истинският Аз?

Идентичен ли е с физическото тяло? Или с ума?

Дали е сбор от тези неща?

Съществува ли извън тялото?

Възможно ли е да продължи да съществува извън смъртта?

Умът същото като мозъкът ли е?

Ако не е, къде живее съзнанието?

И възможно ли е да познаваш наистина умовете на другите хора, или просто гледаш, слушаш и отгатваш какво мислят? Или въпросното отгатване е нещо като това да знаеш какво е да си прилеп?



Поздрав - - няма да ни се получи



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: roshava]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.01.19 17:51



Два пъти прочетох поста си към теб. Най-малкото недоумявам защо приемаш обръщението "Слънце" за принизяващо. И откога хората споделяйки си за децата или житието-битието си във форума, го правят с идеята да ги ползват за щитове.
Останалото няма да коментирам - щото каквото и да кажа, малкото обидено на кой ли не момиченце в теб(ето това вече е оценка) ще закрещи за внимание - по-"добрия" си стар начин. Но ти си пиши, пиши си - явно имаш нужда да разпуснеш(не обезценявам потребностите ти от внимание).



Тема Re: О, Витал ...нови [re: roshava]  
Автор tirtirlin (минаващ)
Публикувано09.01.19 22:52



Жени, апък си мерят мбижките. На коленеее...





Тема Re: О, Витал ...нови [re: tirtirlin]  
Автор roshava (готина)
Публикувано09.01.19 23:18



Модерни времена





Тема Re: О, Витал ...нови [re: roshava]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано10.01.19 13:28



Модерни времена

Щот обичам нещата да са ясни - ще ползвам една фраза-мисъл на Джъмби: ако се опиташ още веднъж да ме ползваш за трамплин, ще те шамаросам. Capisci?
Толкова по въпроса за модерните времена.



Тема Re: О, Витал ...нови [re: Vitalite]  
Автор roshava (готина)
Публикувано10.01.19 14:43



За мен, Витал, се свеждаш до ник, с който добре си словоблудствах, на ниво някак си ми беше. Помня, че се видяхме на един купон с нея, ама дори не помня как изглеждаше. Но това което сега виждам, няма нищо общо с Витал.
Обидчива, мнителна, търсеща под вола нам кво си. Очаквах царица, а срещнах мишок. Голямо разочарование, честно.



Но за това пък, виждам, че аз съм ярка фигура в твоите мисли. Следиш ми живота, интересуваш се. Трябва да съм много важна фигура в твоя живот, щом ме удостояваш с такова внимание и интерес. Поласкана съм!


Трамплин към какво ве Витал? Защо ми приписваш, собствените си болни амбиции?
За да стъпиш здраво на земята, не ти трябва трамплин. Той е нужен само на въздухарите, които гонят облаците. А това тук е облак, колко пъти да ти го обясня? Ако някъде има смисъл човек да се изкачва, то е в реала и не с трамплин, а на база собствените си качества, че ако се срине, да може да се върне горе, а не пак да чака случайности.


Да ти обяснявам толкова елементарни неща, е направо обидно за мен. А щом си стигнала до нивото на джъмби ... майко мила ....

Айде със здраве, непозната Витал.
Бъди сигурна, че никога повече няма да помисля да отворя пост писан от теб, камо ли да му отговоря. Т.е. намали страховете, да не си причиниш някоя болест.



Тема Re: О, Витал ...нови [re: roshava]  
Автор jumbles ()
Публикувано10.01.19 15:00



а така, че кво ми е на нивото, бе



Лудостта ми е най-разумното нещо, което ти се е случвало.

Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: Vitalite]  
Автор roshava (готина)
Публикувано10.01.19 15:01



Ще отговоря само на това, защото е писано преди моя пост.

Виждам, че наистина "онази Витал", е било само поза и маска. Виждам, че тя е плод само и единствено на моето съзнание и няма нищо общо с реалността. Поради лаконичността и многосмислието на думите които използваше, си ми дала тази възможност и аз си изградих образ на Витал, какъвто ми е бил нужен в онзи момент, но който, дори ти самата не познаваш.


Това е лошото на ролите. Рано или късно, сваляш маската, ноооо човекът зад нея, не е познат на публиката и тя приема физическата промяна, но не и същността на образа. Това е лошото и на лаконичността и недомлъвките. Оставяш другите, да решават вместо теб, кой си и какъв си, а никой няма право на второ "първо впечатление".

Съжалявам за объркването. Припознала съм се, съжалявам!
Явно Витал, вече не пише в дир-а.



Чакай, че щях да забравя ... Обидчивост? ... Хубаво е да проумееш, че може да ни обиди само човек, който е важен за нас по някакъв начин. Ти мислиш ли, че си ми важна? Мислиш ли, че който и да било от виртуала, може да ми е важен? След всичко изписано от мен по темата, ти все още се надяваш, че си в състояние да ме обидиш? Нима??? След всички лайна изписани по мой адрес, който дори не са ме докоснали? Наистина си голямо разочарование за мен. Мнооооого съм те надценила.

Редактирано от roshava на 10.01.19 15:21.



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: roshava]  
Автор jumbles ()
Публикувано10.01.19 15:04



ехооо, добре ли си

Лудостта ми е най-разумното нещо, което ти се е случвало.


Тема Re: О, Витал ...нови [re: jumbles]  
Автор roshava (готина)
Публикувано10.01.19 15:04



Джъмби, хайде да си пускаме с теб музика и да има peace?!



Не те бива да воюваш, но в мирните отношения си царица.



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: jumbles]  
Автор roshava (готина)
Публикувано10.01.19 15:06



Да, защо? На теб има ли ти нещо?





Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: roshava]  
Автор jumbles ()
Публикувано10.01.19 15:25



да, има ми!
определено не ми е комфортно след тези словесни полюции


можеш ли да ми помогнеш с нещо?

Лудостта ми е най-разумното нещо, което ти се е случвало.

Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: jumbles]  
Автор roshava (готина)
Публикувано10.01.19 15:40





Джъмби, аз ли да те уча, че нищо не трябва да приемаш лично? Аз ли да те уча, да оставяш реката да си тече, а не да се опитваш да я спираш и да и търсиш сметка? Това е моят извор, от него е изтекла тази вода и е минала покрай теб. Твой е бил избора да се натопиш и да продължаваш да седиш в нея. Нали не искаш да ме виниш, за собствените си житейски избори?

Единственият който може да ти помогне е самата ти. Просто излез от водата и я остави да си изтече в небитието.

Не ме карай да ти обяснявам толкова простички неща. Би трябвало да ги знаеш, след като искаш да си това за което се мислиш.



Тема Re: О, Витал ...нови [re: roshava]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано10.01.19 16:26



Рошава, що така се стресна?



Виталите, ник или жива жена, не случайно е флуидна - движи се, променя се, и е все по-удовлетворена от това в което се превръща.

Обидчива, мнителна, търсеща под вола нам кво си. Очаквах царица, а срещнах мишок. Голямо разочарование, честно

Ами прочети се - и ще видиш колко образно и точно си се описала. Все същата пасивно-агресивна персона си - буташ се между шамарите, а после тичаш да се криеш цвърчейки като мишка-жертва.

Не съм разочарована от теб, защото не съм и имала очаквания, че би могла да еволюираш - моделът ти е толкова вкостен, че няма как това да се случи. Но всеки със съдбата си. Живот.

Не мисля, че ти някога би могла да опознаеш някого - твърде си ангажирана да му приписваш собствените си интерпретации на себето си - твоето себе.

Та, ти никога не си ме познавала - факт. И то не защото не ме помниш от онзи купон, а заради написаното в горното изречение. А аз те помня от онзи купон - паметта ми все още поддържа идентичността ми.

Да ти обяснявам толкова елементарни неща, не е обидно за мен. Приеми го като знак на добра воля - помощ за нуждаещите се, жива вода за пресъхналата ти душа.



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: roshava]  
Автор jumbles ()
Публикувано10.01.19 16:39



глей сега... пак дрън-дрън значи...
абе превозвах се с един автобус, пък то прозорците му кални не може нищо да се види през тях... ми доскуча ми бе и ...

Лудостта ми е най-разумното нещо, което ти се е случвало.

Тема Re: О, Витал ...нови [re: Vitalite]  
Автор tirtirlin (минаващ)
Публикувано10.01.19 18:14



Момичета, нека обсъдим философски казус.
Пишете постинги, но как се променя стойността им, ако случайно сте грозни , А ?



Айде, ние мъжете имаме опции, ако сме грозни мож да сме умни пък, или ако не сме и умни мож да сме богати пък, а вие ?
Ами много сте зле, нямате резервни опции , а с тия пеньоари на баклавички дето простирате на терасата.

Редактирано от tirtirlin на 10.01.19 18:14.



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: roshava]  
Автор tirtirlin (минаващ)
Публикувано10.01.19 18:16



Виждам, че наистина "онази Витал", е било само поза и маска. Виждам, че тя е плод само и единствено на моето съзнание и няма нищо общо с реалността.


Смятам да е цицореста и с бродиран чорапогащник.





Тема Re: О, Витал ...нови [re: tirtirlin]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано10.01.19 20:53



Пиша красиви постинги, но красива едва ли съм, даже не се чета после, квото излязло излязло

и богата не съм, по скоро порязана купих преди Коледа едни японски ножове за суши, с които разбира се рязах доматки, правих тако за децата, отнесох спокойно половината ляв палец оня ден ако някой има проблеми с властите или отпечатъците, да се обажда, заемам палеца срещу 20 евро, то кво са 20 евро, нищо, а иначе беше кръв и скърцане със зъби

И се сънувам оная вечер на 50г. стройна, спорти, с бели дрехи, бяла, прилепнала поличка до колената, бяла блузка Долчи и Магабама, светлосини сандалки с камъчета, красота най ми хареса косата ми. Къса, не много, кестенява, с много плаващи нюанси. Постоянно се гледах отстрани и си оправях косата Много се харесах.

Ма, то нали сън, се оказа, че съм кума на някаква сватба и внезапно в мен възникна въпроса, абе, според етикета, само булката трябва да е в бяло, аз защо като кума съм в бяло ма насън си мисля, викам, това сигурно е на умирачка

Гледам булката и младоженеца и гостите, влизат в балната зала, викам, обувам един чоропогащник и аз отивам, зер съм кума. Тръгвам да обувам чоропогащника и какво да вида мамичката му и прасе, целите ми крака са обрасли в някви ужасни косми малиии, стрес пожелавам си насън бръснач, кой го достави не знам, Ангели ли, поданици на Луцифер ли, още не ми е ясно, но почнах да бръсна, ма то остана голяма част. Викам си, влизам в балната зала, няма накъде да отлагам, все пак кума съм и налагам модните тенденции, тая година сме без бръснати крака

И се събудих. Ми, той съня ясен, отрязах си палеца скоро след това, затуй ми бил бръснача. Ако някой има други идеи да казва



Тема Re: О, Витал ...нови [re: tirtirlin]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано10.01.19 21:17



Приятелю, не мога да не отбележа колко смели и фриволни са бляновете ти: пеньоари на баклавички!!! Оптимист!

Действителността е доста по-зловеща: представи си дебела ватирана пижама, връз която намятам най-огромния размер мъжки халат, нощем спя с качулка и дебели вълнени чорапи. Само за себе си говоря, разбира се.



Тема Re: О, Витал ...нови [re: Vitalite]  
Автор tirtirlin (минаващ)
Публикувано11.01.19 09:29



представи си дебела ватирана пижама, връз която намятам най-огромния размер мъжки халат, нощем спя с качулка и дебели вълнени чорапи. Само за себе си говоря, разбира се.



Туловищеее......









Тема Re: О, Витал ...нови [re: tirtirlin]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано11.01.19 09:56



Представи си, че се навърта някой кандидат-жених наоколо.

Не бива да остава с погрешни впечатления и да си прави неверни умозаключения. Затова е почтено обявата да е достостоверна.



Тема Re: О, Витал ...нови [re: Vitalite]  
Автор tirtirlin (минаващ)
Публикувано11.01.19 10:20



И пишеш постинги с това наднормено тегло.





Тема Re: О, Витал ...нови [re: tirtirlin]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано11.01.19 10:42



А, пръстите ми все още са подвижни и успяват да уцелят клавишите...





Тема Получаваш така желаният биснови [re: Vitalite]  
Автор roshava (готина)
Публикувано11.01.19 10:58



Виж как добре си схванала някой неща, ама пак си им лепнала твоите си обяснения, които нямат и частица истина.

"моделът ти е толкова вкостен" - Разбира се, че е вкостен, защото е МАСКА/РОЛЯ. Един милион пъти съм го казвала, че това тук е просто един театър, в който играя определена роля. А за да се възприеме една роля от публиката и да бъде запомнена, то тя трябва да е закостеняла и предвидима. Развитието на образа, би довела до размиването му и загуба на интерес от публиката. Както ти загуби моят, защото си променила персонажа си.
И както виждаш, моята тактика работи, защото ме следиш дори във фейса. И не си единствена, не се притеснявай. Имам си фен групичка от която ти си само част. Криете се като типични мишки и гледате как си живея живота. Защото, слънчице, това тук и образа ми тук, не е никаква част от моята съдба, камо ли от живота ми. А участниците тук, дори нямат бегъл достъп до живота ми, съдбата ми, вселената ми. Цялата ви информация е от ИНТЕРНЕТ.

Ако за теб, нета е съдба и живот ... жива си за оплакване.

твърде си ангажирана да му приписваш собствените си интерпретации
Да, така е, но пак не си схванала същественото.
1. Всяко човешко същество, има един и същи набор от качества. Няма как да припиша нещо, което другият няма. Може да му се иска да няма, но това си е само негова заблуда, а не реалност. /Виждам, че не си схванала дори малка част от "забавничкото" което написах. Но пък с такъв патос се опитваше да го прикриеш. Сложничко ли ти е?!/
2. Ако приемем, че всяко качество е цвят, то може да се каже, че едни цветове ги обрисувам като по-ярки отколкото са, а други по-изсветлели отколкото са. Елементарен начин за провокация, който ти владееш до съвършенство. Т.е. не ме вини за нещо, което не ти е никак чуждо и демонстрираш дори в този си пост.
3. ДА! Бях ангажирана да приписвам нюанси от цветове на определени никове, за да провокирам определено поведение и то напълно съзнателно и целенасочено. Никога не съм го отричала, дори съм го заявявала в прав текст. "Ако искаш да скриеш нещо, го постави на видно място." Кой ли ще повярва на истината, ако не се опитваш да я скриеш?!

Не мисля, че ти някога би могла да опознаеш някого, в ИНТЕРНЕТ?
В реалният живот, доста хора ме обвиняват в обратното. А други са ме приели за близък човек, пак поради противното на това ти твърдение. Ама защото в реала не играя роля, а съм себе си. Защото тук само обяснявам, а в реала демонстрирам. Ако беше приела поканата ми за живия живот, щеше да го видиш и сама.
Няма нормален човек, който да смята, че интернет е мястото в което можеш да опознаеш някого. Защото човек се опознава чрез делата му, а не чрез приказките. Локуми всеки може да разтяга, а словото е само начин за манипулиране. Наистина ли си толкова повърхностна и изолирана от живия живот?

Та, ти никога не си ме познавала
Еврика! Харесах една твоя роля, която добре играеше в достатъчно дълъг период, заедно с още неколцина. Така успяхме да сътворим сюжетна линия, която превърнахме в една добра постановка. Тази постановка имаше режисьор и сценарист, но за съжаление, ти беше само актриса в нея. Не ми трябваше да те опознавам, трябваше ми само да те поддържам в ролята, за да се получи постановката. Т.е. беше това което ми трябваше в онзи момент, а сега просто не ми трябваш, защото нямам време за нови постановки.
Много съжалявам, но наистина не те помня. Ти не си част от моята идентичност, но още се чудя, защо аз съм част от твоята?


Обаче, няма човек дори в нета, който да ти повярва на това: "буташ се между шамарите, а после тичаш да се криеш цвърчейки като мишка-жертва."
Много ти се иска да е така, но уви. Тръгвам си, само след края на постановката и винаги се връщам за бис. Дори сега, когато се появих просто за една кратка сценка/ сори, нямам време за повече/, ти ме повика на бис и аз се върнах, за да удовлетворя желанието ти. Нали, много съм щедра.



Както се вижда, ти няма какво да ми обясняваш, защото дори не осъзнаваш какво става около теб, слънчице. Долавяш някакви работи, но до там.


Новата ти тактика, да не влизаш в диалог, а само да лепиш оценки на изказванията на говорещите с теб, показва мноооого голям страх. Дори трябваше да те подканям, за да ми отговориш ... пак демонстрация на страх. Що така, слънчице?!
Пробвай пак с лаконичните кратки постове, повече ти се получаваше и повече прикриваха слабостите ти.
А това, да се правиш на ударена и на не разбрала. Ама как, ама защо, ама ... моля те, толкова е детинско. Започнах да се чудя, дали наистина си толкова глупава.
А тактиката на Джъмби, първо да провокира диалог, а после да се прави на ударена и да обясняваш, че видиш ли е над нещата и дори не искаш това .... падение и то голямо.
Който не може да ходи по земята, си надува розовия балон около себе си и витае в облаците. Което си е тоталното падение. Ама никога няма да си го признаете. Дори не знам, дали го осъзнавате. Но при всички случай, изглежда жалка картинка. Като царя с "новите дрехи". Киприте се като облечени царствено, но само във вашите си очи ... нали се сещаш как изглеждате в тези на околните? ... О да, те не разбират, вЕрно.


Е, това беше! Надявам се да съм удовлетворила нуждата ти да ме четеш, защото наистина нямам повече време за писане.
И още чакам поканата във фейса. Както винаги, много думи, но никакви дела.
Остани си със здраве, слънчева мишчице!



Тема Re: Получаваш така желаният биснови [re: roshava]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано11.01.19 11:10



Рошава, не се хаби да впечатляваш мен - каузата е загубена.



Черпя те една, две, три бози, за да ме освободиш занапред от "словесните ти полюции" - става ли?





Тема Re: О, Витал ...нови [re: Vitalite]  
Автор tirtirlin (член)
Публикувано11.01.19 11:39



Ако не си важна, как си придаваш значение ?

Ако си честна пред себе си, не се ли мразиш, малко поне ?

Може да си си омръзнала, толкова години все заедно, дотяга, знаеш.



Ето, на мен как ми дотегна само от няколко постинга .



Тема Re: О, Витал ...нови [re: tirtirlin]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано11.01.19 11:44



Предлагам да се разделим

и без това ми се отвори ново хоби



Тема Re: О, Витал ...нови [re: Vitalite]  
Автор tirtirlin (член)
Публикувано11.01.19 11:46



Да се разделим ? Добре, нека пък да опитаме.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.