Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:03 30.05.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: roshava]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.01.19 09:08



Слънце, тия задявки с "кривите огледала" вече не са актуални - дай стъпка напред - когнитивната наука го направи и има сериозни постижения в областта, философията още по-преди, психолозите изостават все още. Мисля, че и ние сме в състояние да водим диалога на по-различно ниво. Но ако държиш да виждаш света от гледната точка на която си била преди пет-десет години - не е моя работа да ти преча.
Освен това: не ми е работа да размишлявам над вътрешните ти преживявания. И не го правя. Прочетох "есето" ти - вълненията и размислите ти и толкоз.

Що се отнася до Луцифер - философските аспекти на сътворението са интересни и вълнуващи за всеки жив човек сами по себе си, а пък на мен са ми хоби. Когато си сложих тази сигнатура, бях очарована от актьора, изпълняващ ролята на Луцифер - много секси излъчване има този мъж - поне в моите очи. А и споменатите по-горе философски аспекти са много добре интерпретирани в сериала.
От твоята гледна точка е възможно да виждаш в "Луцифер" само "проблеми с тати". Разбирам правото ти на това. И пак - не ми е работа да я коментирам, задълбочавам и т.н.

Така, дай сега нещо по- от живия живот: как е дечко? Посещава ли детска градина вече? Какво обича, какво го весели, какво не му допада? Радва ли ви с щуротиите си? и каквото се сетиш

Ти - как си?

Моето хлапе е почти на петнайсет, висок е почти един и осемдесет, строен и широкоплещест. До преди половин година щеше да става програмист - хакер по-конкретно, гълташе учебници по програмиране един след друг. През лятото беше отдаден на фитнес занимания и откри интереса си към историята. Сега се е насочил към хуманитарните науки - само през декември си е купил четири книги на историческа тематика - и то не художествени. Любопитна съм какво ще е към края на годината.



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.01.19 09:14



Не "по-високи", а по-съотвестващи на това, което наистина знаеш за себе си и най-вече свързани с това къде искаш да бъдеш, какъв искаш да станеш, с кого и т.н. Отстрани може и да изглеждат "по-големи", ама какво значение има това за теб - нали и ти си пораснала през това време.



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: Vitalite]  
Автор roshava (готина)
Публикувано09.01.19 11:38



Много обидчиви сме станали нещо.



"Слънчице" .. Нали не мислиш, че можеш да ме принизиш с това?

Аха, гравитацията вече не била актуална. Наистина ли смяташ, че като отричаш очевадното, ще надскочиш реалността? Това не е стъпка напред, а доста назадничаво. Когато не ти стигат силите да продължиш напред, започваш да шикалкавиш и да отричаш, вместо да надграждаш. Типично за поп културата, но нито една наука няма постижения с този подход ... освен в очите на неуките.

"LuciferMorningStar" ... хайде моля те, не ми излизай с тези номера. Това е добро сериалче, но въпросната персона се държи мега детински, поради фиксацията върху проблемите с тати.

Няма да е зле, когато нещо не разбираш, или не ти харесва, просто да го подминеш, а не да се мъчиш да го обезцениш с личните си оценки, на коя беше ти? /нищо лично, просто онагледявам/.


Живият живот, викаш. Ми ела в живият живот и ще си говорим за живите неща, щом толкова се интересуваш. Нека не разваляме словоблудството, като използваме децата си за щитове.



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: Vitalite]  
Автор tirtirlin (минаващ)
Публикувано09.01.19 17:09



Много си красива, много си умна, но аз зная че ще ми омръзнеш. И си добра !
Добротата също дотяга !

Хора ! та идва време дотягаме на самите себе си.




Ти ? Успя ли да си дотегнеш, или тепърва ?



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: tirtirlin]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.01.19 17:27



Ъъъ... Тиртирлине, какво е истинският Аз?

Идентичен ли е с физическото тяло? Или с ума?

Дали е сбор от тези неща?

Съществува ли извън тялото?

Възможно ли е да продължи да съществува извън смъртта?

Умът същото като мозъкът ли е?

Ако не е, къде живее съзнанието?

И възможно ли е да познаваш наистина умовете на другите хора, или просто гледаш, слушаш и отгатваш какво мислят? Или въпросното отгатване е нещо като това да знаеш какво е да си прилеп?



Поздрав - - няма да ни се получи



Тема Re: Кой има по-големи изискваниянови [re: roshava]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.01.19 17:51



Два пъти прочетох поста си към теб. Най-малкото недоумявам защо приемаш обръщението "Слънце" за принизяващо. И откога хората споделяйки си за децата или житието-битието си във форума, го правят с идеята да ги ползват за щитове.
Останалото няма да коментирам - щото каквото и да кажа, малкото обидено на кой ли не момиченце в теб(ето това вече е оценка) ще закрещи за внимание - по-"добрия" си стар начин. Но ти си пиши, пиши си - явно имаш нужда да разпуснеш(не обезценявам потребностите ти от внимание).



Тема Re: О, Витал ...нови [re: roshava]  
Автор tirtirlin (минаващ)
Публикувано09.01.19 22:52



Жени, апък си мерят мбижките. На коленеее...





Тема Re: О, Витал ...нови [re: tirtirlin]  
Автор roshava (готина)
Публикувано09.01.19 23:18



Модерни времена





Тема Re: О, Витал ...нови [re: roshava]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано10.01.19 13:28



Модерни времена

Щот обичам нещата да са ясни - ще ползвам една фраза-мисъл на Джъмби: ако се опиташ още веднъж да ме ползваш за трамплин, ще те шамаросам. Capisci?
Толкова по въпроса за модерните времена.



Тема Re: О, Витал ...нови [re: Vitalite]  
Автор roshava (готина)
Публикувано10.01.19 14:43



За мен, Витал, се свеждаш до ник, с който добре си словоблудствах, на ниво някак си ми беше. Помня, че се видяхме на един купон с нея, ама дори не помня как изглеждаше. Но това което сега виждам, няма нищо общо с Витал.
Обидчива, мнителна, търсеща под вола нам кво си. Очаквах царица, а срещнах мишок. Голямо разочарование, честно.



Но за това пък, виждам, че аз съм ярка фигура в твоите мисли. Следиш ми живота, интересуваш се. Трябва да съм много важна фигура в твоя живот, щом ме удостояваш с такова внимание и интерес. Поласкана съм!


Трамплин към какво ве Витал? Защо ми приписваш, собствените си болни амбиции?
За да стъпиш здраво на земята, не ти трябва трамплин. Той е нужен само на въздухарите, които гонят облаците. А това тук е облак, колко пъти да ти го обясня? Ако някъде има смисъл човек да се изкачва, то е в реала и не с трамплин, а на база собствените си качества, че ако се срине, да може да се върне горе, а не пак да чака случайности.


Да ти обяснявам толкова елементарни неща, е направо обидно за мен. А щом си стигнала до нивото на джъмби ... майко мила ....

Айде със здраве, непозната Витал.
Бъди сигурна, че никога повече няма да помисля да отворя пост писан от теб, камо ли да му отговоря. Т.е. намали страховете, да не си причиниш някоя болест.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.