Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 20.05.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тук можем ли да си говорим занови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.10.18 16:58



Виждам, че темата за манипулирането още те терзае и затова ще се опитам да помогна - с ясното съзнание, че е непоискано добро.
Хората сме сетивни същества. Собствените ни сетивни възприятия са непосредствените обекти на познанието ни, а не чуждите идеи или думи. Всяка идея, която се намира в твоя, моя или нечий друг ум, може да бъде изведена от възприятията на сетивния ни личен опит.
Манипулатори няма как да ти повлияят, ако почвата в твоя ум не е плодородна за техните манипулации(те пък може да имат и позитивен аспект). Разбира се, пак твоят ум може да вижда зловредни манипулации там, където ги няма.
И един непоискан съвет - вместо да се въртиш в омагьосан кръг, научи повече за това как функционира човешкия ум, човешкото мислене, и започни да наблюдаваш критично(не критикуващо) твоите си ум и мислене, за да си съвсем наясно с реалността на твоята персонална вселена.
Всичко добро, Шоколада :)

Редактирано от Vitalite на 23.10.18 17:08.



Тема Re: Тук можем ли да си говорим занови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано23.10.18 23:17



Та, ако искаш да си говорим нормално, ще е добре да приемеш ползването и на терминология.
Ми не, не искам да си говорим, защото не искам да използвам терминология..прекрасните неща са прекалено простички, за да ги усложняваме..


Имай прекрасна нощ!



Тема Re: Тук можем ли да си говорим занови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано23.10.18 23:29



Манипулатори няма как да ти повлияят, ако почвата в твоя ум не е плодородна за техните манипулации
Само, че забравяш друго..че всяка почва, която не е отровена от манипулатори..е истинска..а те това търсят, защото не са способни на истински чувства, емоции и за наистина ценните неща.
научи повече за това как функционира човешкия ум, човешкото мислене, и започни да наблюдаваш критично(не критикуващо) твоите си ум и мислене, за да си съвсем наясно с реалността на твоята персонална вселена.
Да да..аз си нямам друга работа, ми ще наблюдавам себе си...:))) Ти си в пряка зависимост от околния свят...не можеш да видиш нищо в себе си, ако нямаш нужния ресурс на преживявания..отдавна ти казах книгите не са знание, информация са..живота учи..преживяванията също...Затвори се в празна стая и се анализирай..така една седмица и ще те видя какво ще анализираш освен собствените си фантазии каква си. Пълна заблуда!
Сори и аз като теб...не поискан съвет!


Всичко добро и на теб Виталия!..нека всеки по пътя си..



Тема Re: Тук можем ли да си говорим занови [re: ShokoLada]  
Автор jumbles ()
Публикувано24.10.18 09:09



дали наистина не искаш да чуеш едно "Обичам те, мамо"?!
не ми отговаряй - аз знам, идеята е и ти да узнаеш




хубав ден!





Тема Re: Тук можем ли да си говорим занови [re: jumbles]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано24.10.18 15:15



не ми отговаряй - аз знам, идеята е и ти да узнаеш
Имам дъщеря на 20..смяташ ли, че не знам..: ))
Но никъде не съм твърдяла за общуване между глухонеми...


И твоят ден да е хубав!



Тема Re: Тук можем ли да си говорим занови [re: ShokoLada]  
Автор bombardier (bombardirane)
Публикувано24.10.18 16:54



много съм съгласна с това мнение Шоки





Тема Re: Тук можем ли да си говорим занови [re: ShokoLada]  
Автор jumbles ()
Публикувано25.10.18 06:55



аз - и все пак чрез словото изразяваш съзидателната си сила, то е като семена които засяваш в своя ум и в умовете на хората ...

ти - чужди семена в моя ум не искам..

аз - дали наистина не искаш да чуеш едно "Обичам те, мамо"?!
не ми отговаряй - аз знам, идеята е и ти да узнаеш

ти - Имам дъщеря на 20..смяташ ли, че не знам..: ))
Но никъде не съм твърдяла за общуване между глухонеми..


често съм с усещането, че когато "общуваш" всъщност чуваш само собствените си шумове и звуци, а не онова, което казва човека срещу теб, а така няма как да се случи истинско общуване, си мисля

ок, мен не ме уважаваш за да си правиш труда, но защо изобщо разговаряш с мен тогава?



Тема Re: Тук можем ли да си говорим занови [re: jumbles]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано25.10.18 08:21



Добро утро..
Не е въпрос до уважение или неуважение, Джъмби....а до това че просто имаме различни гледни точки, в което няма лошо.





Тема Re: Тук можем ли да си говорим занови [re: ShokoLada]  
Автор jumbles ()
Публикувано26.10.18 08:45



не че ми отговори, но ... мисля си че хората виждащи от различни гледни точки картината(щото тя картината е една, а кой какво вижда от нея е отделен въпрос), могат да си бъдат много полезни един на друг стига да се научат да споделят знанието си без да го налагат, или? :)



Тема Re: saksunнови [re: jumbles]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.10.18 12:23



Много хубава притча :) Окей се получиха нещата.

За в бъдеще си създадох подход за действие в случай на среща с Дзен разбирачи:

Попаднеш ли по пътя на човек,
владеещ Дзен,
ни с думи, ни с мълчание срещни го.
Едно кроше направо му забий
и ще е ясно кой разбира.


В това е събрана хилядолетна Дзен мъдрост.



В духа на източната философия и медицина - трябваше ми повечко време да се сетя къде съм гледала и слушала за този вид лечение: - започва около 1:30:00




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.