Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:28 28.05.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: За брака с чужденецнови [re: ShokoLaDa]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано27.06.16 00:13



Лично аз не бих приела...просто един човек не е достатъчен за всичко...

Някак не мога да си представя точно този човек да стане моето ,,всичко".
Харесвам го, оценявам негови качества, но май дотук приключват нещата. :)

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: За брака с чужденецнови [re: FlLERO99]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано27.06.16 00:14



Файле, радвам се да те видя!



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: За брака с чужденецнови [re: rokoko524]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано27.06.16 00:16



Може, защо не? Ако се влюбя безпаметно.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: За брака с чужденецнови [re: saksun]  
Автор FlLERO99 (оперативний )
Публикувано28.06.16 16:25



Благодаря за милите думи!





Тема Re: За брака с чужденецнови [re: saksun]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано30.06.16 19:58



Не съм убедена дали в тази страна се търсят лекари.
За коя страна става въпрос - Саудитска Арабия ?
ИТ

chronic kvetch


Тема Re: За брака с чужденецнови [re: lsrael Thornstein]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано02.07.16 13:28



Става дума за Малта.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: За брака с чужденецнови [re: saksun]  
Автор Baldrian ()
Публикувано03.07.16 14:48



много трудно е да се дава съвет в подобна ситуация. лично е.
от една страна човек трябва да си даде сметка за рисковете, които поема- отдалечаване от кариера и развитие тук, ново начало с неясен изход, вдякакви изненади...
от друга, точно след подобен риск са се случвали хубави неща около мен...
кой знае?! каквото и да решиш- успех!



Духовното блондинство удължава физическото брюнетство!
Ruja Karamfilova


Тема Re: За брака с чужденецнови [re: Baldrian]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано03.07.16 14:58



Благодаря ти.


Аз мисля, че разбирам вече какво ме притеснява относно този човек. Чудих се, не можех да го разгранича, ала сега знам. У него има известна деспотичност. Точно това е! И то е, което не бих могла да приема...

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: За брака с чужденецнови [re: saksun]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано05.07.16 12:03



Saksi, здравей, мисля, че от началото на темата ти това ти е притеснението, но просто ни пита тук, за да осъзнаеш това. Живея извън България и е по-естествено да имам повече контакти с чужденци в момента, отколкото с родните български мъже. Ще ти кажа едно - деспотичността в характера не е нещо, с което ще ти е комфортно. Особено както ти си свободна душичка.

има някои народности мъже, които поради културата си смятат, че жената трябва да е зависима от тях. Но българите сме с по-различен манталитет. Не че сме много отворени към други култури и представи, даже за някои неща сме си направо расисти и изолационисти, но просто манталитета ни е различен от този на такъв тип народи.

За да живееш добре с чужденец, трябва човека да не е затворен в собственият си местен манталитет, трябва да гледа по-широко на културата ти, желанията разбиранията (а и ти на неговите).Бих цитирала един мой приятел, който говори за "международни" и "локално" мислещи чужденци. Когато се чудихме защо двама познати не се разбират във връзката си (и в крайна сметка скъсаха), решихме че младежа постоянно търсеше от партньорката си да го разбира, ама по неговите си начини - с неговият манталитет. А дамата не му познаваше манталитета и средата в която беше израснал, беше много съвестна и точна девойка, но когато той си го изкарваше на нея за своите неумения да се справи с това или онова, дамата просто не беше щастлива с него. Та внимавай в това. Просто помисли над това. Локално или международно мислене виждаш до теб. А и какво е твоето мислене по тези два критерия.

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: За брака с чужденецнови [re: LadyMorgana]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано06.07.16 01:10



Здравей и ти, Лейди!



Смятам, че проблемът се корени в характера на въпросния човек. И съответно в поведението му в дадени ситуации. А не толкова в културните ни и религиозни различия. Защото го видях да се държи по този ужасно властен начин към двамата свои сънародници, с които беше в България. Те са негови подчинени, но определено имаше нещо, което не ми допадна в отношението му към тях.

Затова, а и понеже винаги имам едно наум, отказах да му гостувам в неговата страна. Това е задължаващо и би означавало, че приемам предложението му да опитаме по-близък контакт между нас.

Той пак ще идва тук, но това е нещо различно и не ме притеснява изобщо, дори и да се видим отново.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.