Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:50 26.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Честит празник на Стара Загора  
Автор *beroe_eu* (да питам аз..)
Публикувано05.10.10 14:20



Честито ни празник на града, Старозагорци!
Все по-хубав да стане, по-шарен.. и все така спокоен!
И наздраве



Тема Re: Честит празник на Стара Загоранови [re: *beroe_eu*]  
Автор Дидка (апедевсия)
Публикувано05.10.10 14:44



Честит празник!



аз имам въпрос - някой знае ли защо точно 5-ти октомври е празник на Стара Загора, в смисъл другите градове празнуват на празници на светии или случаи свързани с положителни събития, а не в деня, в който прокламират манифеста за обявяването на Балканската война .. тъй де това от една страна, от друга страна, зависи по нов или по стар стил гледаме датата - щото иначе може пък празника да е свързан с манифеста за провъзгласяването на независимостта на България - което ние сега празнуваме на 22ри септември .. всяка година се чудя и тази година най-накрая се наканих да попитам

First rule:I RULE!!!

Тема Re: Честит празник на Стара Загоранови [re: *beroe_eu*]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано05.10.10 14:52



Честито и от мен!





Тема Re: Честит празник на Стара Загоранови [re: Дидка]  
Автор Axueв (Hooloovoo)
Публикувано05.10.10 18:08



"Днес двадесят третий септемврий хилядо осемстотин седемдесят и девета година след Рождество Христово ся положи от собствената ръка на Негово Сиятелство княза Александра Богориди, главний управител на Источна Румелия, този основний камък за възобновление на града Стара Загора ....."

.....какви Балкански войни те гонят,моме?







Редактирано от Axueв на 05.10.10 18:12.



Тема Re: Честит празник на Стара Загоранови [re: Axueв]  
Автор Дидка (апедевсия)
Публикувано05.10.10 21:12



ми квото съм учила по история те това .. но мерси все пак



First rule:I RULE!!!

Тема Re: Честит празник на Стара Загоранови [re: neverojatna]  
Автор милaниcт (АКУРАТЕН )
Публикувано05.10.10 23:25



Честит празник старозагорци !





Тема Re: Честит празник на Стара Загоранови [re: Дидка]  
Автор милaниcт (АКУРАТЕН )
Публикувано05.10.10 23:36



Права си за манифеста за обявяването на Балканската война , но и аз не знам защо нашите велможи не се сещат за това ! Даже имаше чествания в други градове !


Ето и Религиозен календар за 5 октомври

Св. мчца Харитина. Св. свщмчк Дионисий, еп. Александрийски

Св. мчца Харитина била не само красива, но и с добър характер, кротка и целомъдрена. При управлението на императорите Диоклециан и Максимиан настъпило най-жестокото гонение срещу християните. Девойката била изправена на съд и осъдена на обезчестяване. Тя се помолила на Бога това да не се случи и после издъхнала, като така запазила непорочността си. Тялото й било хвърлено в морето, но вълните го изхвърлили обратно на брега и християните го погребали с благоговение.



Тема Re: Честит празник на Стара Загоранови [re: милaниcт]  
Автор krakle (шемет)
Публикувано06.10.10 20:22



за мен това са простотии. Шествия, ала бала.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.