Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 01.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Я да ви наклепам сега пицария "Лос Мортинос"нови  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано24.08.10 17:04



или както и да се нарича това непристойно заведение в градинката срещу "Мототехника"


Отивам аз там миналата седмица, щото имам 40-50 минути време за убиване до една среща наблизо, и сядам да пия една патриотична "Загорка". Нямат, та се налага да заместя с "Шуменско". Намествам се на една кръгла маса за десетина, сам-самичък почти в цялата градина, щото е 15 часа подир пладне и 35 градуса на сянка. Пийвам си, чета си новото книжле на Стайнбек ("Безпътния автобус", гениална като всички останали), и понеже бързо ще тръгвам, викам мацката да платя 2-та лева за пенливото. Идва мадамата, стъпва тежко, давам й 10 кинта, тя вика: "Ей сега ще донеса рестото" и изчезва. Забивам пак глава в книгата, от време на време мятам по някой поглед из полупразната градина, понаглеждам часовника, и като наближи времето, викам мацката да си ми донесе паричките.
Пристига важно, стъпя тежко и вика:
- Ма аз ги върнах беее...
Брях, че срам. Викам си, може - потънал в омайния свят на Стайнбек, машинално да съм ги прибрал из джобовете, и бързо се пребърквам. Да, ама няма. Имам само няколко по 20 лв цели, и някакви бели стотинки, и ни помен от 8-те лева. Поглеждам я невинно и викам:
- Абе някаква грешка може да има, нямам ресто у мен - какви пари бяха?
- Ми пет лева, два лева и един лев - цупи устни девойчето - Аз, вика, ей тук ги оставих на масата - и сочи отсрещния край. Може, вика, вятъра да ги е духнал, или пък знае ли се, ходят тука разни и отвреме навреме крадат.
Бре, рекох си, бая силен ще да е бил вятъра да издуха левчето, пък никой не ми се е мяркал около масата да ги окраде, нещо не ми се връзва тая версия, викам й, а тя пак:
- Ми пък върнах ви ги.
- На кого ги върна, пак питам, тя пак си знае:
- Ей тука на масата, вика, ги оставих.
И така няколко пъти и на мен ми доскуча, щото взехме да се повтаряме.
- Викни, рекох, управителя, па да видим.
Фръцна се момето, па на нейно място дотърча едно друго, засукано моме. Обясних и вкратце ситуацията, показах й парите си даже, че нямам ни 5 лв, ни два, камо ли един железен лев и няма и къде да ги скрия, щото не съм мърдал от масата.
- Ми тя колежката ви ги е върнала - вика момето и бели очи - Аз й вярвам.
- Бе то и аз й вярвам, викам, ама парите ги няма.
- Ми на масата ги е оставила - пак навива момето.
- Бе може и на спирката да ги е оставила, мен кво ме е грее - важно е, че ги няма у мен! - почвам да се нервя аз.
- Ми какво да правим? - невинно вика девойчето, няма колежката два пъти да ви ги връща!
И така, след петнадесет минутен водевилен диалог с безкрайно скучно повтарящи се реплики как парите ми са върнати, оставени на масата и нам кво си, си хванах чукалата без рестото, щото и бездруго закъснях за срещата.
Та от посещението ми там освен дето бирата ми струваше 10 лв, ми остана и един важен извод: Верно каза девойчето, крадци шетат там в градинката. Даже и работят в пицарията...

Спрете земята - искам да сляза!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от seymour_stz на 24.08.10 17:07.</EM></FONT></P>

Редактирано от Bgpunk на 31.08.10 20:20.



Тема Re: Я да ви наклепам сега пицария "Ванеса"нови [re: seymour_stz]  
Автор Axueв (Hooloovoo)
Публикувано24.08.10 19:00



Не е за смях,ама......и аз така отвикнах да казвам "Благодаря!" след като са ми върнали рестото,защото на едно такова подобно "заведение" едно моме си го чопна(рестото де ) буквално от ръцете ми?!?



Тема Re: Я да ви наклепам сега пицария "Ванеса"нови [re: seymour_stz]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано24.08.10 20:36



Казва се Лос Мортинос и мен там не са ме крали, но 80% от екипа на заведението са мои ученици...


За другите не отговарям :)
Напоследък много нездраво явно изглеждат хората с книга в ръка. За съжаление, всеки иска да ни прецака.




Тема Re: Я да ви наклепам сега пицария "Ванеса"нови [re: Bgpunk]  
Автор Axueв (Hooloovoo)
Публикувано24.08.10 20:45



Всичко е заради Стайнбек..............



Тема Re: Я да ви наклепам сега пицария "Ванеса"нови [re: Axueв]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано24.08.10 20:53



Добре, че не беше Кафка...




Тема Re: Я да ви наклепам сега пицария "Ванеса"нови [re: Bgpunk]  
Автор krakle (шемет)
Публикувано24.08.10 23:28



просто си отмъщават

...учениците, де...



Тема Re: Я да ви наклепам сега пицария "Ванеса"нови [re: seymour_stz]  
Автор милaниcт (АКУРАТЕН )
Публикувано25.08.10 01:17



Сбъркал си книгата !Трябвало да му четеш Гневът на мравките и тогава виждайки заглавието да не си губиш времето !


Преди някорко години там работеше и една "моя"
Не крадеше ,ама все викаше :
това защо не ми го подариш?
Още не съм сигурен това или онова повече съм подарявал

Редактирано от милaниcт на 25.08.10 01:19.



Тема Re: Я да ви наклепам сега пицария "Ванеса"нови [re: Bgpunk]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано25.08.10 09:02



Ами ако беше Кафка, някак си по щях да го понеса, поне малко щеше да е в тон... случката, де



Спрете земята - искам да сляза!

Тема Re: Я да ви наклепам сега пицария "Ванеса"нови [re: Axueв]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано25.08.10 09:04



Само това ще е! И аз затова, още щом я прочетох книгата, я пратих в изгнание на библиотеката



И вече твърдо съм си обещал - никакви книги вече на по бира!
Само вестник "Шок", или в краен случай "Уикенд"

Спрете земята - искам да сляза!

Редактирано от seymour_stz на 25.08.10 09:05.



Тема Re: Я да ви наклепам сега пицария "Ванеса"нови [re: seymour_stz]  
Автор Kecapя (jus privatum)
Публикувано25.08.10 11:36



Спонсорира девойките,а?Имах и аз един такъв случай.....нали си спомняте как се оправят руски теливизори и се затваря вратата на руска кола.....та така се връщат в реалноста и такива сополанки и сополанковци!И още нещо да добавя де ти е акъла да ходиш в този край на града ,където обстановката е силно криминогенна и шетат отрепки от различен калибър!И най-накрая ми то децата като са видели,че четеш книга и си рекли щом има пари за "глупости" демек книги ,що да няма да ни дари един бакшиш 8 лева

А явно и ти не си за 8 лева,ако нямаше какво да ядеш и цепеше стотинката щеше да се биеш за тези париА касов бон момето даде ли ти?Или ти такива хартишки не търсиш,а?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.