Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:35 02.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Стара Загора Рок Фест 2010нови  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано07.05.10 20:58



Стара Загора Рок Фест ме посрещна с Black Night на Deep Purple. Не знам защо, но се сетих за оня прословут и митичен рок фестивал през 1987, на който за първи път пак на тази сцена свириха рок групи. Разликите...


Бирхалето бе обградено с тежки пердета, за да не се зяпа без билет.Входчето бе левче, а наоколо бе пълно с ченгета. На този от 2010 имаше две ченгета, в единия от които разпознах бивш посетител на оня, първия, от 1987. Фестивалът от 2010 си течеше мирно и кротко, затова по едно време и тези полицаи си тръгнаха.

И така, атмосферата...и на двата фестивала бе една. Нахъсана. Пълна липса на плакати, но днес видях много стари рокери, такива, от моето време. И то пак в публиката, а не по масите. И преди имаше по масите, но какво да се прави.

Музиката от този фестивал не ми хареса. Преди с кавър се завършваше, защото от Комсомола дебнеха и за един кавър на Deep Purple /почти признати за наша група, вече издадени от Балкантон, борци за мир и тн/ често се прекъсваше всичко.
А сега почти нямаше авторски песни. Кавърите бяха като плейлист на Уинамп – Metallica, Pantera, Iron Maiden, Steppenwolf, Uriah Heep…
Това,което бе преди, бе и сега – едни и същи песни, едни и същи групи. Само дето нямаше кой да дебне и да налага - Това може, това не...



Изгледах 3-4 групи и ми доскуча. Не обичам кавъри. А после заваля дъжд...

Преди 23 години чичото с къдравата коса бе вокалист на хеви метъл банда и имитираше Бон Скот..
Рокът е за цял живот, нали?




Тема Re: Стара Загора Рок Фест 2010нови [re: Bgpunk]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано07.05.10 21:02



Пънк, ше ходиш ли на АС/ДС на 14-ти в Софето? Ас съм решил да водя и сина. Ше пиеме бира цял слетобяд с него, ако се наложи и ше повърнем в някоя градинка, ама за концерта ше сме трезви като репички. Да живее най-великата работническо-селска банда на всички времена!!! Йееее.


... for a brief moment it seemed that rock 'n roll would inherit the earth.


Тема Re: Стара Загора Рок Фест 2010нови [re: Bgpunk]  
Автор MotherBundy (непознат )
Публикувано07.05.10 21:11



ne vidiah ofelia na festa.sigurno e lipsvala edna vie6ta aria i za tva ti e dosku4alo



Тема Re: Стара Загора Рок Фест 2010нови [re: Beco_]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано07.05.10 21:11



Защо имам някакво усещане, че синът ти е 4-5 клас и това пиене на бира може и да се санкционира от органите на реда?


Иначе, да, ще ходя...
Не съм им фен, но ми се ходи някъде. Даже и мечка да си реже ноктите, стига да е интересно, там съм.
А най-великата работническо селска банда на всички времена бяха с вокалист Ленин, заменени от Сталин за албумите след това...




Тема Re: Стара Загора Рок Фест 2010нови [re: MotherBundy]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано07.05.10 21:12



Офелия е дебнела на метла над концерта, да може да се приземи навреме и да поеме ариите на Лемито...






Тема Re: Стара Загора Рок Фест 2010нови [re: Bgpunk]  
Автор Axueв (Hooloovoo)
Публикувано07.05.10 21:31



Я пак ми разкажи за този фест от 1987,защо ли ми се струва,че имам някакво специално отношение към него.....не беше ли на Летния театър?

Новоизгряващи и в по-голям процент никога неизгрели рокгрупи.....но много ентусиазъм.....



Тема Re: Стара Загора Рок Фест 2010нови [re: Axueв]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано07.05.10 21:37



Спомням си, че имаше и такъв, но той бе 1989, ако се не лъжа...
Беше два дни, имаше комисия от поети и културтрегери, които допускаха групите до сцената. Имаше и десетки ченгета с кучета.
Да припомня имена...Антихрист, Зевс, Високо Напрежение, Торментор, Драусен, Интегратор...
Повече и аз не помня.




Тема Re: Стара Загора Рок Фест 2010нови [re: Bgpunk]  
Автор Axueв (Hooloovoo)
Публикувано07.05.10 21:45



Да,Зевс...много приятни момчета,но мисля,че за годината се лъжеш.....може би 88-ма?



Тема Re: Стара Загора Рок Фест 2010нови [re: Bgpunk]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано07.05.10 21:48



Аааа малко по-голям е, ама е и акселерат. :) Носи черни тениски и слуша метъл. Наскоро слушах всички албуми на АС/ДС, отне ми няколко дни, но наистина са връхтъ в работническо-селското творчество. И аз не съм им фен, в началото на 80-те даже ги мразех, щото ми идваха прекалено гръмогласни а и не разбирах кво пеят. Сега смятам, че свирят опростен и гръмогласен блуз, но понякога имат добри текстове и това компенсира другите им недостатъци и най-вече повторението на което са се отдали от десетилетие.
Ади от мен не един а цели два поздрава на любителите на рока и оперното изкуство във форума -
John Mayall - Mail order mystics -


7day bindge - 7 day bindge -


... for a brief moment it seemed that rock 'n roll would inherit the earth.

Тема Re: Стара Загора Рок Фест 2010нови [re: Axueв]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано07.05.10 21:51



Ходил съм поне на 5 концерта на ЗЕВС. Може и 88 да беше, защото....да, вероятно лятото, 1988. А после зимата на 1988, 8 декември, в киното до гарата, Вапцаров, поледица, ченгета и куп свалени групи от сцената за "проявена агресия"





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.