Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:13 29.05.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема агенции за работа ?нови  
Автор tisa_7O (минаващ)
Публикувано20.10.09 17:03



здравейте. В тази безработица според вас кои агенции са сериозни в бранша? не искам да им правим реклами. Искам да зная дали хората наистина се реализират от тяхната услуга и за колко време. Длъжни ли са агенциите да информират кандидатите кои фирми са некоректни? На мен лично преди много време ми се обадиха след една година ..... а аз си бях намерила работа. Моля споделете Вашият опит.





Тема Re: агенции за работа ?нови [re: tisa_7O]  
Автор neverojatna (вещица)
Публикувано21.10.09 09:51



Щом не искаш конкретни имена какво питаш всъщност? Лично аз съм ползвала услугите им преди години и съм възмутена от алчност и некоректност. Така че реших да си търся работа сама. Друг е въпросът, че искаха да знаят къде съм започнала работа и за колко пари и защо не съм ги уведомила. А когато аз исках информация за кого кандидатствам и т.н., било поверително... Ами ако се окаже, че кандидатствам при настоящия си работодател???

Една уфтсъ (фирма Мираж консулт) даже се опита да ми крещи и ми каза, че съм длъжна веднага да отида в офиса им за справка, по телефона не можело, иначе щяло да ми се стъжни. Познай дали отидох....
А ако те интересува кои фирми са некоректни, има клуб "Черен списък на фирмите".



Тема Re: агенции за работа ? [re: neverojatna]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано21.10.09 10:35



Прибраха ли ти за "услугата" 15 лефа от Мираж-а? Ако имаш път към тях можеш да поискаш от тях и моите пари.

Ама много подходящо име на агенция за работа имат тия веее.
Преди 5-6 години се обадих на една фирма за търсене на работа по един фрииланс проект. Фирмата беше на ул. Венелин, не и помня вече името. Отивам и почваме да си хортуваме с един зализан - той не можел да каже нищо повече по проекта, ама търсел подходящия човек от името на фирмата, въпреки, че не разбирал много от ИТ технологии и компутри. И тоя чувек ша ма оценя?!? Къкто и да е, минах през цедката, даде ми телифона на фирмата, обадих са ас, видях са с чувека дето търсеше програматор, говорих си с него ~40 мин. и му отказах възможно най-учтиво, щото най-мразя да бачкам с хора дето искат нещо, ма и те не знаят кво искат. Та тъй с агенсиите за работа в СтЗ ...


... for a brief moment it seemed that rock 'n roll would inherit the earth.

Тема Re: агенции за работа ?нови [re: Beco_]  
Автор neverojatna (вещица)
Публикувано21.10.09 11:11



Прибрафа, мамка им


Тоа зализания се казва Тихомир нам кой си, арогантна свиня (Пъ. Съ. дипломиран психолог, шъ знайш), на която много неща не са й ясни. Изживява се като корифей на бойните изкуства, ама и там има много ляп да изяде, докато разбере за какво иде реч. Фирмата беше нещо HR бизнес сол'шънс или нещо подобно, сега са над електродома. Като цяло са гола вОда. Преди 4-5 години чрез тях започнах работа в Агротрейд Инженеринг, собствениците са откровено психично болни, издържах 2 месеца и когато дойде време да си вземе останалата часто от хонорара (първия месец му дадох половината), отидох при тях. В момента беше насъбрал 10-ина чиляка да ги анализира. Казах му пред всички, че трябва да си проверява клиентите и да не праща служители при такива психари. На чиляците има стана интересно и аз им разправих подробно за какво иде реч, споменах им и името на фирмата и на шефката. Опита се да ме изгони от офиса, но не можа. Казах му, че и ще препоръчам на всичките си приятели да не кандидатстват във фирмата му. Съответно не му дадох другата половина от хонорара и поради това вече не се поздравяваме.



Тема Re: агенции за работа ?нови [re: neverojatna]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано21.10.09 18:04



Хе хе, кеф! Тъй де, няма само аз да се чувствувам последен глупак, прецакан от агенция Мираж и платил си за това. :)
Май наистина фирмата на оня нещастник беше Ейч-Ар-нещо-си.
Колежке по съдба, мога само да ви съчувствувам за горчивия опит, както и на своя собствен в това отношение. :)
Дано никой не стигне това дередже да разчита на тези некадърни мошенници!


... for a brief moment it seemed that rock 'n roll would inherit the earth.

Редактирано от Beco_ на 21.10.09 18:05.



Тема Re: агенции за работа ?нови [re: neverojatna]  
Автор la4ezarna_svetlina (усмихната)
Публикувано21.10.09 19:46



Изглежда хората, които работят в Мираж консулт навсякъде си приличат. Става въпрос за Мираж консулт в Хасково. През 2006 г. се регистрирах в агенцията, но.... оттогава до сега не са ме потърсили за работа. А иначе, парите ги взеха, обещанията бяха големи, а на дела...... Кой знае в кое чекмедже документите ми събират прах.



Тема Re: агенции за работа ?нови [re: Beco_]  
Автор neverojatna (вещица)
Публикувано21.10.09 21:08



е, ти поне работиш в банка, твойта лесна, все някоя касиерка ще прелъстиш





Тема Re: агенции за работа ?нови [re: la4ezarna_svetlina]  
Автор tisa_7O (минаващ)
Публикувано21.10.09 21:58



за съжаление наистина в мираж преди време искаха парички от двете страни и така ужилените оставаха неблагоприятно изненадани:) сега доколкото има сведения не взимат от безработните. а що се отнася до Тихомир се сещам , че преди няколко години бяхме наредени на една маса няколко жени на възраст и ни питаше на какви животни се определяме :) пълен фарс;) на всичко отгоре почти всички отговориха... мъка.. къде ги копират тези тестове за наемане на работа... а за работодателите .. някои са под всякаква критика.. както казва народа "пази боже сляпо да прогледне"..





Тема Re: агенции за работа ?нови [re: neverojatna]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано22.10.09 05:43



HR Consult съм ги заподозирал в пускане на фалшиви обяви за да трупат приходи от такси. А не са ли незаконни тези такси?
Тихомир е прочут с тези групови интервюта, от които файда няма никаква.
Но и работа няма никаква.




Тема Re: агенции за работа ?нови [re: Bgpunk]  
Автор neverojatna (вещица)
Публикувано22.10.09 09:39



Да, незаконни са. Той в един момент си помисли, че е най-великият психилог и голяма работа и я удари на печалбарство. Когато аз му бях клиентка (към края на 2003 г.) от кандидатите не вземаше такси предварително, а половината от първата заплата. Предполагам, че работодателите са плащали повече.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.