Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:18 17.05.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Касират изборите в Стара Загора  
АвторMarlboro (Нерегистриран)
Публикувано24.11.07 01:02



Сериозни нарушения констатираха вещите лица и страните по делото на второто ръчно преброяване на бюлетините за избор на кмет на Стара Загора. Само в 15 до момента проверени секционни комисии досегашният градоначалник д-р Евгений Желев свежда разликата приблизително до 110 гласа.

В СИК с №7, 12 и 13 са разменени резултатите в протоколите в полза на кандидата на ГЕРБ проф. Светлин Танчев, който спечели на балотаж с 490 гласа. В действителност от трите секции д-р Желев води пред опонента си с общо 178 гласа. В две секции има 38 бюлетини, които са обявени за валидни на втори тур в полза на кандидата на Бойко Борисов, а и двете квадратчета са маркирани, което ги прави невалидни. Общо трябва да бъдат проверени 202 секции.
На 26 ноември в 10 часа в Административен съд – Стара Загора показания ще дадат всички членове и застъпници в трите секционни комисии, в които са установени големите разлики във вота.
Междувременно при второто преброяване на бюлетините за Общински съвет на Стара Загора стана ясно, че има чували, в които липсват десетки пликове, а в една от секциите ги няма действителните бюлетини.


Всичките ми познати бяха за Евгений Желев и при такава убидетелна преднина на първия тур работата замириса.
Знаех си, че мутрите от ГЕРБ са направили фалшификация на изборите.
Да си взимат Танчев и партакешите, ама дано и някои да влезе в затвора.



Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: Marlboro]  
АвторPall Mall (Нерегистриран)
Публикувано24.11.07 05:48



Крайно време беше! Желев - кмет!





Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: Pall Mall]  
Авторkardo (Нерегистриран)
Публикувано24.11.07 13:31



И аз съм за Желев. За 8 години града ни стана един от най-хубавите в страната. Не искаме Танчев!



Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: kardo]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано24.11.07 14:44



Абе аз не искам и двамата ,ама кой ме пита

За какво са изборите , ако не се съобразяваме с резултатите По големият проблем според мен е , че начело на ОС е човек преминал от платен комсомолски секретар през БКП , СДС ,НДСВ и сега в ГЕРБ



Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: милaниcт]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано24.11.07 15:16



Че те повечето там са преминали през няколко партии. Няма келепир само в една да стоиш, да знаеш

А ако няма келепир, за какъв ще стоиш в политиката?



Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: seymour_stz]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано24.11.07 15:32



Да смениш една партия с друга да речем че се ядва ,ама да ги обикаляш като цветарка





Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: kardo]  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано24.11.07 15:52



За Желев ще си ами, как няма да си за Желев. Като ви кихне по някой лев и се насирате да пишете по форумите простотии.
Кое те кара да мислиш, че в изобра между един доказан крадец и един , който може и да ен ечак такъв крадец, по-добрия вариант е доказания крадец?
Ако БСП си контролираха кмета, сега , на изборите хората щяха да го подкрепят. Както и тях. А той се удави в собствената си алчност, вие сте седнали тука да ревете за него...
За какво точно ревете? За УСШ? Ликвидирано от Желев? За сатрозагорското колоездене? Също от него, а като капак и отстъпи колодрума на някакви швестери... За това , че нищо в този град не можеше да се започне и направи, без неговия подпис? Че не даде хотела на стадион БЕРОЕ на собственика на клуба, а на някакъв от швестерите?
Ами ревете... Само че Желев трябва да си ходи. Защото хората тук имат право на един по-честен, по-свестен живот /не, че алтернативата е емблема за почтеност/. Просто хората тук не го искат. Това е. Изборите го показаха. А останалото са игри на корумпираната съдебна система...
Как така чувалите с бюлетини са съхранявани в Общината? И от къде на къде? И защо служители ан общината държат ключовете за стаята с бюлетините? Същите служители са пряко подчинени на Евгени Желев... Това съдът знае ли го? И как бюлетини, преброени и отчетени от неговите застъпници, сега се оказват "недействителни" или "манипулирани"?



Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: Haблюдaтeл]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано24.11.07 16:03



Братле, недей да се горещиш толкова. Новия няма да е по-различен от Желев, дори ще е по-зле, познавам го. Особено с този Общински съвет зад гърба си, нямаш идея какво влачене ще настане. Не че Желев не влачи - покажи ми един единствен кмет където и да е, дето си чака на заплатата? Покажи го, та с мед да го намажем този човек. Ама номера е да остава и за града. Просто избора между Желев и Танчев е все едно да избираш между една и друга злина. А познатата злина е за предпочитане, мен ако питаш, щом като няма трета алтернатива.
А защо книжата се съхранват в Общината, питай задниците в парламента, щото те пишат законите. Желев не си ги е скрил там самичък, щото така го кефи. И да, съдът много добре го знае. И кой ти дава правото да го наричаш корумпиран, без да знаеш дори елементарни законни положения? Да, почти съм сигурен, че ще касират изборите, но не защото това е "игра на корумпираната съдебна система", а защото първо - такъв направиха закона, че да има много грешки, и второ - поради некомпетентността на избирателните комисии.
Така че недей да дрънкаш глупости за съда, без да си наясно с нещата. И карай по-спокойно, не ти ли е все тая къде ще ти отиват паричките, след като няма да е в твоя джоб?





Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: милaниcт]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано24.11.07 16:04



Те повечето ги обикалят. Виж Щастливеца за справка, промяна няма.





Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: seymour_stz]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано24.11.07 16:14



Как ги изчисли повечето , колко процента ,това не е ли нихилизъм





Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: Haблюдaтeл]  
Автор Axueв ()
Публикувано24.11.07 18:12



Че не даде хотела на стадион БЕРОЕ на собственика на клуба, а на някакъв от швестерите?


На Банев да го даде??!!?Откъде накъде?Че от него по-голям швестер.....
И ако за тебе Петко Петков е швестер......ясно колко си запознат със старозагорския футбол.



Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: Axueв]  
АвторPeaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано25.11.07 09:33



Скъпи ми писачи с цигарени никове,
намирате ли за нормално следното :
1. Как така ще стане цели комисии, в които партията на Евгений Желев има предимство, ще брои бюлетините пред всички членове и застъпници и ще изкара обратен резултат ? Никога не може да стане ! Ако го твърдите, значи никога не сте били членове на такава комисия и хабер си нямате от преброяване! Освен това копие от крайния протокол в повечето случаи се дава на застъпници и членове на комисията, защото партиите им изискват с точност резултатите.
2. Чувалите с бюлетините се съхраняват в приземния етаж на Общината, а за помещението ключ имал Иван Недев /това го казаха по ТВ Стара Загора/. Случайно някой да не знае Иван Недев от коя партия е? И случайно да намирате за нормално чувалите да ги съхранява една от заинтересованите страни ?
3. Ако приемем, че протоколите са верни - всички членове на комисии от различни партии са ги подписвали и са гледали резултата, под който се подписват, нима е трудно да си представите как не е трудно да се подменят бюлетини, да липсват бюлетини, да стават недействителни бюлетини........
4.Хукнахте като адвокати да защитавате "независимия" Евгений Желев , ..... Независим от кого ? От партията, на чиято член на Висшия партиен съвет е ?!
Естествено е да виждаме как тук там града се разхубави по неговото управление и да не го отричаме. Но и той повтаряше многократно "Глас народен, глад Божи". така че, каквото са казали избирателите - това да е. Затова има избори.



Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: Marlboro]  
Автор3APAЛИЯ (Нерегистриран)
Публикувано25.11.07 09:39



“Истинският вот е отразен в протоколите, всичко останало е криминално деяние. По време на съхранението
някой е
манипулирал
чувалите
които не са били запечатани, а завързани с канап”, коментира за “Труд” Недялко Недялков, областен шеф на ГЕРБ и председател на новия общински съвет. Д-р Желев не бе открит за коментар.
Как така в Стара Загора протоколите са подписани от членовете на избирателните комисии без нито едно възражение, и то при положение, че ГЕРБ нямаше нито един представител в тях, а сега се оказва, че има недействителни бюлетини, язвително коментира и Бойко Борисов. “Аз ще ви отговоря - “правилното” им съхранение ги прави сега недействителни. Те се съхраняват ведна стая, която се пази от БСП, влиза един с химикал и анулира гласовете”, каза Борисов.



Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: 3APAЛИЯ]  
АвторNewport menthol (Нерегистриран)
Публикувано25.11.07 12:05



Няма друг като д-р Евг. Желев!





Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: Marlboro]  
Автор neverojatna (Sonnenschein)
Публикувано26.11.07 12:45



Май наистина ще е по-добре да ги касират, лошото е само, че цялата дандания ще е бъде платена от нащия джоб


"Независимият" кандидат Желев (който съвсем случайно е и член на Висшия съвет на БСП) влачи порядъчно и строи клиники, ама какъв ли ще е новият "честен" кандидат....

съвестта е като женската девственост - пречи

Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: neverojatna]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано26.11.07 14:59



Ще ги касират, по мое мнение на 100 % е сигурно предвид това, което се открива в чувалите с изборните книжа. А по чия вина е така, може дълго да се спори, а и едва ли е от значение, щото пак, както казваш, ние ще плащаме масрафа





Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: 3APAЛИЯ]  
АвторMarlboro (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 16:44



„Абсурдно е. Бюлетините се съхраняват в специално помещение, което е заключено с 3 ключа, които са в три различни човека. Изборните книжа се съхраняват и чрез СОД, до който никой от администрацията няма достъп. Така че да се говори, че някой може да влиза вътре, да взема чувалите и да върши манипулации е невъзможно”, категорична е Зоя Цвяткова, секретар на община Стара Загора.

Всичко е пределено ясно.
ББ и мутренската му партия са подкупили членовете и председателите на секционните комисии.
Да не говорим и за ходенето по къщите на хората и предлагането на пари към края на изборния ден, когато виждаха, че Танчев губи.
Но пак не са им стигнали гласовете и са направили манипулацията.


Д-р Евгений Желев - кмет



Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: seymour_stz]  
АвторБykвa (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 18:31



Е, как, Сиймор-Долна чертичка-СтЗ, да няма съществено значение чия е вината! Според мен, този въпрос е много, ама МНОГО важен. Каква гаранция имаш ти като избирател, че вотът ти е отчетен точно за този, за когото си го дал, а не за неговия противник?! Би било отвратително да е подменен, нали? Мен подобна вероятност ме оскърбява. Ако съдът не каже: "Фанете тогоз!" и не го накаже за манипулациите, това ще демотивира хората още повече и при следващи избори и 30-те мижави проценти на активност ще ни се струват върха на сладоледа.





Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: Marlboro]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано26.11.07 18:36



ББ и мутренската му партия са подкупили членовете и председателите на секционните комисии.
Да не говорим и за ходенето по къщите на хората и предлагането на пари към края на изборния ден, когато виждаха, че Танчев губи.
Но пак не са им стигнали гласовете и са направили манипулацията.




Айдее, някои пак са решили да се изявят като "гласът на справедливото обществено мнение", вместо съответната институция. Между другото ей такива "младозагорци" като теб според мен сложиха динена кора на "многоуважаваемия" ех-кмет с хунвейбинските си изказвания в блога му.
А, и за да не ме упрекнеш в пристрастия - на 2-я тур не гласувах. И Желев и Танчев не ми харесват.


... for a brief moment it seemed that rock 'n roll would inherit the earth.

Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: Бykвa]  
Автордд (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 19:16



Власт не се дава. Хората ти я вземат .



Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: дд]  
АвторБykвa (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 20:34



Ами, от мен власт не биха могли да вземат, ДД, защото съм една безгласна Буква. Но дебело подчертано си държа на вота! И без това не се тътрим особено охотно към урните, пък остава и да разберем, че ще остане безнаказана безскрупулната подмяна на бюлетини или умишленото им превръщане в недействителни! Моля, моля, не така!





Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: Бykвa]  
АвторДД (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 21:21



Кой имаше властта в СЗ и не му се разделя с нея?Желев ли се казваше ??????
Осем години не му ли стигат ? Явно не, но хората изглежда не мислят така и го помолиха учтиво да си ходи . Това е .Според мен ,ако има нови избори , Желев ще загуби с драстична разлика .Жалко ще е само за загубеното време и похарчените пари за нова кампания, пари които могат да се дадат за по високи заплати на учителите или на сестрите в яслите в СЗ .
ОСЕМ ГОДИНИ СТИГАТ !



Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: ДД]  
АвторБykвa (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 22:24



Че Желев демонстрираше нагло високомерие (дори спрямо свои съпартийци) и дразнещо ненакърнима сигурност в третия си мандат - тук си прав/а, ДД. Но той не би могъл да извърши лично манипулациите, това е сигурно! Желев би могъл да бъде поръчителя - ако е извършена интервенция в помещението, в което се съхраняват изборните книжа след предаването им в общинската администрация (както е по закон). Тогава там ще да е проникнал негов служител и той трябва да се издири и понесе отговорност. Само че съществува и друг вариант - ако резултатите са подменени още в самите секции, от членовете на тези няколко комисии. А ако ГЕРБ са ги купили?!

Не може да се елиминира тази възможност, защото възнаграждението за работа в секционните комисии е нищожно (20-30 лева), там се хващат неособено заможни хора, меко казано. Тоест, податливи на изкушения. Симпатии - симпатии, ама нали трябва и да ядат, и тока да си платят... Та така, може да са "пазарувани" не само мургави гласоподаватели, а и цели комисии.
Според мен, ако съдът не каже на висок глас кой е бъркал в чувалите с бюлетини, съмнението ще остане и Танчев ще е компрометиран. Дано се изясни недвусмислено!!! А ако има нови избори, ще има и нови участници в тях, така че е рано за прогнози за евентуален победител.
Разлях се доста обстоятелствено, ама имам свободно време в момента.



Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: neverojatna]  
Авторacт (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 07:46



радвам се че пак мога да пиша.

да попитам не е ли време да преброим и бюлетините от първия тур?



Тема Re: Касират изборите в Стара Загоранови [re: Marlboro]  
АвторПcиxoлor (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 08:47



Моля лицето Marlboro (Нерегистриран) да се яви на спешен преглед !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.