Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:01 23.05.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Чиклитнови [re: Дидka]  
Автор Beco_ (bluser)
Публикувано28.08.07 10:15



Последната книга, която прочетох през отпуската е "Естествен роман" на Георги Господинов. 150 страници които се четат на един дъх, с дълги почивки за размисъл. Много добра книга. Бре мааа му стара, горд съм че има такава книга писана от българин, така както завидях на румънците преди две години, че имат Мирча Картареску когато четох "Ослепително. Лявото крило".



Тема Re: Чиклитнови [re: Axueв]  
Автор Дидka (влюбена)
Публикувано28.08.07 12:28



там съм! направо почнах да чета! т'ва пък няк'ъв сноб да ти обеснявя как да вярваш в Бог е отвратително!

First rule:I RULE!!!



Тема Re: Чиклитнови [re: seymour_stz]  
Автор Дидka (влюбена)
Публикувано28.08.07 12:46



до колкото аз знам чиклит е съкращение от англ. дума chick, която означава мацка и лит от литература (то и на английски си е литература, ма малко по-изкелефинчено се произнася

). с въпроса как да наименоваш модерната литература в другите си жанрове, мисля, че трябва да се обърнеш към гилдията на литературните критици. те определят нещо като модерно, класическо и тъй нататък, а пък ние се водим по акъла им, който понякога е по-малък и от този на пиле.

що се отнася до модерната мъжка литература, все си мисля, че тя цялата литература от хилядолетия насам продължава да си е литература за мъжете. да не забравяме, че от зората на човечеството и писмеността, културни занимания като политика, философия и дори олимпийски игри са били забранени за жените. така че не се възмущавай, че най-накрая някой се е сетил и за нас и е преименовал лигавите любовни романчета на чиклит или модерна дамска проза. все пак то и "Гордост и предрасъдъци" влиза в тая категория. определението "модерна" в словосъчетанието е по-скоро определение за жените, които четат тези книги, а не за самите книги - модерни жени, това са жени, които четат книги(от всякакъв жанр) и работят, а не само си седят в къщи гледат децата, чистят, готвят и се подчиняват на мъжа си(забравих да кажа и ходят на църква в неделя) или както е българския вариант не търчат кат' луди цял ден по полето да копат,плевят поливат и като се приберат да трябва да свършат и домакинската работа.

надявам се обяснението ми за модерна дамска литература да ти е допаднало и да не си толкова възмутен

First rule:I RULE!!!

Тема Re: Чиклитнови [re: Beco_]  
Автор Дидka (влюбена)
Публикувано28.08.07 12:48



а задай фабулата, да ме привлечеш да прочета тая книга.



First rule:I RULE!!!

Тема Re: Чиклитнови [re: valentino_]  
Автор Дидka (влюбена)
Публикувано28.08.07 12:49



ха още един Флюбен като мен



мерси за съвета ама аз питам за сайт където мога да ги ета тия книги или да си ги сваля на пц-то, щото нямам финансовата възможност да си ги купя, а ако си ги взема от библиотеката имам само месец да ги прочета, а аз мразя да спазвам срокове

First rule:I RULE!!!

Тема Re: Чиклитнови [re: Дидka]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано28.08.07 13:23



Предлагам да въведем и понятието : коклит...
ОТ cock и literature. Предимно мъжката литература.






Тема Re: Чиклитнови [re: Дидka]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано28.08.07 14:26



Чети Чандлър ,Чейз ,Уолъс ,криминалета качествени и заинтригуващи.Както ти искаш без много спомени след време





Тема Re: Чиклитнови [re: Дидka]  
Автор Beco_ (bluser)
Публикувано28.08.07 14:38



Тц, не става. Добрите книги не могат да се разкажат в 2-3 изречения.



Тема Re: Чиклитнови [re: Bgpunk]  
Автор Дидka (влюбена)
Публикувано28.08.07 16:42



както казах, обънете се с въпроси и мнения към гилдията на литературните критици



First rule:I RULE!!!

Тема Re: Чиклитнови [re: Beco_]  
Автор Дидka (влюбена)
Публикувано28.08.07 16:43



тц-тц-тц ся ще си тъна в неведение



First rule:I RULE!!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.