Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 28.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Чиклитнови [re: Дидka]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано09.09.07 15:29



До като изтеглят числата от тотото





Тема Re: Чиклитнови [re: seymour_stz]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано09.09.07 15:55



Щом не си усетила богатството на езика на Чандлър , по добре не се изказвай по литературни въпроси въобще



Редактирано от милaниcт на 09.09.07 15:56.



Тема Re: Чиклитнови [re: seymour_stz]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано09.09.07 16:08



Хм, явно сте много докачливи. Извинете ме, че си помислих форума за място на спорове, в които да се ражда някаква истина. Очевидно всеки си има такава истина, просто се опитвах да споделя своята с вас.
Да, Чандлър има страхотен език. Да, Чандлър е алфата и омегата на литературата въобще като вид изкуство. С него започва и завършва цялостното пресъздаване на света със словото. Да живей, да живей, да живей.

Човек и добре да живее, се жени...



Тема Re: Чиклитнови [re: Дидka]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано09.09.07 16:14



Дидка, не виждам защо си толкова разгорещена. Никъде не съм те наричал повърхностна. Просто се опитвах да обясня, че има литература, и "литература" И чиклита не е към първата.
А Селинджър, извинявай, не е за всеки. Както и Чандлър, между впрочем. Както и "Одисей" на Джойс - и аз не съм я прочел цялата. Но ако Чандлър за мен беше върхът на литуратурния гений, нямаше да се осмелявам да говоря изобщо за литература.

Човек и добре да живее, се жени...



Тема Re: Чиклитнови [re: милaниcт]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано09.09.07 16:16



Както казах малко по-горе, ако за мен Чандлър беше върхът на литературния гений, изобщо нямаше да се осмелявам да говоря за литература.

Човек и добре да живее, се жени...



Тема Re: Чиклитнови [re: Axueв]  
Автор neverojatna (анаконда)
Публикувано09.09.07 16:59



Еeeeeeeeeeeeex, Aхиев, Ахиев, как ти даде сърце да обвиниш детето в повърхностност???? Едно четящо дете намерихме (макар и чиклит) сред цялата нечетяща сюрия и ние го оплюхме


Въпреки че така и не разбрах защо тази тема е постната в клуба на града, а не например в литературния клуб... Там може би щяха да дадат повече информация, или да се посмеят повече...

съвестта е като женската девственост - пречи

Редактирано от neverojatna на 09.09.07 17:59.



Тема Re: Чиклитнови [re: seymour_stz]  
Автор Axueв (Ahiev)
Публикувано09.09.07 17:36



Искрено се надявам да си ме разбрал неправилно....

Чандлър,въпреки цялата му "пазарност" не е толкова повъхностен автор - лично мнение.

Това съм казал само за Чандлър,с него не се изчерпва погледа ми над художествената литература,опазил ме Господ!



Тема Re: Чиклитнови [re: Axueв]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано09.09.07 20:25



Надявам се да не съм те обидил, личи си, че не започва и свършва с Чандлър погледа ти върху литературата. Просто реших асоциативно да продължа от Чандлър към Стайнбек, и то не към на пръв поглед много сериозните му книги. Просто ми прозвуча странно човек с твоята ерудиция да не познава Стайнбек...
А Сан Антонио всъщност би заинтригувал повече Миланиста, за когото очевидно наличието на свеж разказвачески език изчерпва същността на литературата :-) В този ред на мисли, Сан Антонио също не е повърхностен, а и има макар и доста странен, но изключително образен и цветист език :-)

Човек и добре да живее, се жени...



Тема Re: Чиклитнови [re: Дидka]  
Автор Beco__ (Boogie chillun)
Публикувано09.09.07 20:28



Степният вълк е велика книга. И е книга за изхода. Няма да ме разбереш още. И я виж колко оптимистично завършва - "Някога ще се науча да играя по-добре с фигурите. Някога аз ще се науча да се смея. Пабло ме очаква. Моцарт ме очаква."


Уортън е писател само с една книга "Пилето". Другого е както се казва за творческата биография.
Хамриканците имат само двама велики автори според мен Мелвил и "Моби Дик" и Уилям Фокнър и Уилям Стайрън - почти.

Помислил съм и за леля Минка. Вместо да гледа телеевантелистите с блеснал поглед от Скат да прочете Ричард Райт. Например Big Boy Leaves Home. Много сходна ситуация - негърчета, които се къпят в басейн на бели.



Тема Re: Чиклитнови [re: seymour_stz]  
Автор Axueв (Ahiev)
Публикувано09.09.07 20:29



Не съм казал,че не познавам Стайнбек,казах,че не се понасяме взаимно,въпрос на предпочитания все пак.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.