Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:08 27.04.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема нови улицинови  
Автор милaниcт (новак)
Публикувано05.11.06 19:29



разширяват кап.петко войвода и а.тошева с цел да се облекчи движението в центъра.според мен необходимостта от това е очевадна,но западно от центъра трябва да се изгради голям паркинг. по цар симеон хората пъплят като мравки заради паркираните коли и това не е само там



Тема Re: нови улицинови [re: милaниcт]  
Автор Axueв (Ahiev)
Публикувано06.11.06 17:27



Това го дъвчат общинарите вече повече от 20 години,даже и има карти на града,където тези улици съществуват.
На хартия....



Тема Re: нови улицинови [re: Axueв]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано06.11.06 18:55



Тъй като темата е за улици,искам да попитам как е възможно в град Стара Загора,който претендира да е един от най-развитите български градове с модерно градоустройство,да има само 2 истински булеварда?Говоря за Цар Симеон Велики и Патриарх Евтимий.Когато човек отвори картата на града,вижда поне 10-тина булеварда,а реално това са обикновени улици,в най-добрия случай с незначителни уширения на някои кръстовищата.Целта ми не е да обидя града ви,а да разбера как и защо се е стигнало до това положение.



Тема Re: нови улицинови [re: Mитaka®]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано06.11.06 20:07



Ще се опитам да ти отговоря на така поставения въпрос. Причините за това са исторически, политически, архитектурни, градоустройствени, психологически и т.н.



Тема Re: нови улицинови [re: Beco_]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано06.11.06 20:32



Благодаря за отговора.И аз предполагах,че това са причините,но не бях сигурен.

Сериозен пропуск на градоустройството.



Тема Re: нови улицинови [re: Mитaka®]  
Автор милaниcт (новак)
Публикувано07.11.06 13:56



какво им е на славянски,н.петков,иван вазов,хр.ботев,м.кусев и като прибавим догодина а.тошева и кап. петко войвода стават доста



Тема Re: нови улицинови [re: милaниcт]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано07.11.06 14:46



Улиците,които си изброил нямат нищо общо с булеварди - тесни са и нямат дори по 2 платна за движение във всяка посока.Когато идвах до Стара Загора,трафикът не беше нищо особено,но не мога да си представя какво е било докато е траел ремонта на околовръстното ви.
Засега в България се падат по 1 кола на 2.5 - 3-ма човека.Какво ще стане,когато покупателната способност на българина нарастне и до 4-5 години броят на автомобилите се увеличи още повече?Как ще се осъществява движението на 80-90 хил. автомобила по 2 булеварда?

Редактирано от Mитaka® на 07.11.06 14:48.



Тема Re: нови улицинови [re: Mитaka®]  
Автор милaниcт (новак)
Публикувано07.11.06 15:17



в централната част стара загора е тясна 1км между гарата и аязмото и затова славянски и августа траяна ще бъдат разширени,но това е все едно да казваш,че моста на дунав е градоустройствена грешка защото не е от магистрален тип



Тема Re: нови улицинови [re: Mитaka®]  
Автор zver4o ((недоук))
Публикувано07.11.06 16:12



Ние обичаме да ходим и да спортуваме - разбирай движим пешком, с велосипед и ролери

За преминаващите има околовръстно. Трафикът тук (с малки изключения) не е болка за умиране

На български разбира само "черпиш"

Тема Re: нови улицинови [re: zver4o]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано07.11.06 21:09



Хубаво правите,така трябва.

Аз също обичам да ходя пеш.Според мен,транспорт е нужен на хората,които живеят в Железник,Кольо Ганчев или Зора.Поне за тези,които работят в града.
Аз примерно,за 40-тина минути,разглеждайки и снимайки стигнах по Цар Симеон Велики от улица Стефан Караджа до средата на Железник.В началото си мислех,че съм стигнал до Трите Чучура,обаче когато извадих картата разбрах,че съм ги подминал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.