Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:00 17.05.24 
Градове
   >> Стара Загора
*Кратък преглед

Тема Глобално затопляненови  
Автор Ocarina_ (free)
Публикувано20.06.07 13:43



Климатът в България става субтропичен

Метеоролози прогнозират, че заради глобалното затопляне субтропичният климат, характерен за Гърция, ще обхване след години и България. Твърдението на специалистите се базира на базата на промените на средните годишни температури. Вследствие на глобалното затопляне, средната температура на земята се е повишила в последно време с 0.6-0.8 градуса, каза ръководителят на метеорологичната станция в Добрич Тодор Костадинов. Анализите показват, че за периода 1990-2100 година температурата на повърхността на земята ще се повиши в границите между 1.4-5.8 градуса. Очаква се средногодишните температури на въздуха за периода 2050-2080г. да скочат от 2 до 5 градуса. Всичко това ще се отрази и на производството на храни в световен мащаб. В България най-засегната ще бъде пшеницата.



Тема Re: Глобално затопляненови [re: Ocarina_]  
Автор Ocarina_ (free)
Публикувано20.06.07 13:44



Тази година зима нямаше, сега започват 40 градусови жеги още през юни.
Май се доближаваме по-бързо до новия си климат.



Тема Re: Глобално затопляненови [re: Ocarina_]  
Автор Axueв (Ahiev)
Публикувано20.06.07 13:57



И?



Тема Re: Глобално затопляненови [re: Axueв]  
Автор Avgusta_Traiana_Sword (Умен и Красив)
Публикувано20.06.07 14:16



Е ти пък 40 ставало тази седмица, ами ако пак запери дъжд 1 седмица нон-стоп?

Предишните три седмици имаше дъжд, сега слънце, декември може и сняг да завали, какво да сеправи.

Иначе глобалното затопляне, си е сериозен проблем, нали даже бяха казали, че в България ще стане пустиня, но ще е след мнооого години.

Много моля, моят клонинг: така нареченият "Мечът на Верея", да спре да пише!!!


Тема Re: Глобално затопляненови [re: Axueв]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано20.06.07 14:16



Нека да е лято ,топло и горещо





Тема Re: Глобално затопляне [re: Ocarina_]  
Автор neverojatna (анаконда)
Публикувано20.06.07 14:34



ами той този климат вече ни е обхванал ако забелязваш



пък и както попита Ахиев е и?

съвестта е като женската девственост - пречи

Тема Re: Глобално затопляненови [re: Ocarina_]  
Автор milend ()
Публикувано22.06.07 10:12



Каквото сам си направиш, никой не може да ти направи!!!

Слизайте от колите, ходете повече пеш, карайте велосипеди, изключвайте си компютрите, когато не работите с тях, сложете енергоспестяващи лампи, соларни панели, затваряйте крана на водата, когато си миете зъбите и т.н

С други думи съобразявайте се малко повече с нещата, от които зависи пряко живота ни!
Да, на много хора ще се наруши комфорта и на много хора ще казват "Виж го тоя лудия с колелото с дъжда" ......обаче щом изкуството иска жертви какво да говорим за нещата от живота?



Тема Re: Глобално затопляненови [re: milend]  
Автор Avgusta_Traiana_Sword (Умен и Красив)
Публикувано22.06.07 13:04



Да добре, а ти правиш ли го, това което си изброил?

Едва ли всички хора ще тръгнат да го правят, част от тях да, но да не би обикновенният човек да е единствен замърсител.

Колко произвоства например са вредни за околната среда

Това е нещо над което всеки трябва да се замисли, но как сега да кажеш на всичките тези хора, които в момента масово си купуват трошки от чужбина, че колите им са замърсители и е по-добре да използват колело?

Много моля, моят клонинг: така нареченият "Мечът на Верея", да спре да пише!!!


Тема Re: Глобално затопляненови [re: Avgusta_Traiana_Swor]  
Автор milend ()
Публикувано25.06.07 09:58



Да, повечето от нещата ги правя и то ежедневно.
Ходя с колело на работа (20 км. на ден) и използвам колата само когато няма друг вариант. Сложил съм си соларни лампи в градината, винаги изключвам електроуредите, не защото ще платя 10 лева повече, а защото така е и по-редно и по-безопастно. Сега съм замислим нормалните крушки да ги сменя с егергоспестяващи. И това не е щото искам да се правя на интересен. Просто знам, че нещата зависят от всеки един от НАС! Смяртам, че давам това, което зависи от мен.
Аз пък мисля, че точно обикновения човек (за какъвто се смятам и аз) е най-сериозния вредител на системата. Защто много пъти по един обикновен човек прави огромно количество от обикновени непукисти, които си мислят, че от тях нищо не зависи!



Тема Re: Глобално затопляненови [re: milend]  
Автор Meчът нa Bepeя ™ (Пъпчив и Грозен)
Публикувано25.06.07 12:01



Тези соларни лампи от къде си ги взел?

Колкото до крушките =, малко ще ти трябва време да свикнеш с "новата" светлина, малко ще ти е дразнеща




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.