Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:49 26.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Интереснонови  
Автор bgiceland (непознат)
Публикувано18.03.07 00:34



Продължава пребиваването ми в Кралството.Днес посетих един много интересен музей,който представлява древна крепост.Хората са сложили доста специални ефекти вътре и са го направили от една страна културна забелижителност от времето на кралица Мери Католичката / "Кървавата Мери"/,а от друга начин за набиране на средства за градчето. Чудя се защо не се направи нещо подобно в Стара Загора. Сега се сещам,че например "Римската баня",може да се получи много успешно. Идват местни избори на есен и трябва кандидат-кметовете да се замислят.
Само да споделя един момент от този музей тук. В подземието има нещо като килии,където са измъчвали еретиците. И там като влезнахме,изведнъж зад нас се затвори вратата и се включи робот,който с много дрезгав глас,започна да разказва историята за Кървавата Мери.Успоредно с това със светлинни ефекти,започнаха да се показват сенки на измъчваните еретици придружени с писъците им. Страшно се изкефих.
Мисля,че и ние можем да направим нещо подобно. Например в Казанлък в тракийските гробници също може.



Тема Re: Интереснонови [re: bgiceland]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано18.03.07 07:44



Винаги е изгодно да се прави нещо с историческото наследство, но е много трудно да се прецени къде започва кича и къде свършва оригиналното.
Понякога е необходимо да оставим миналото само на себе си, за да има какво да покажем на децата си.




Тема Re: Интересно [re: Bgpunk]  
Автор bgiceland (непознат)
Публикувано18.03.07 11:20



Абсолютно съм съгласен,но нашето културно наследство не се съхранява и ние го губим. Затова мисля,че е много по-добре да се направи бизнес от него,така поне ще остане и ще се съхрани за поколенията.
Никога няма да забравя преди 5-6 години имах на гости две японки и те нали много обичат да пътуват и ме питат къде могат да отидат в Стара Загора. И аз като се замислих,не можех да се сетя за нищо по впечатлително,което да им покажа.Обадих се на неолитните жилища,а от там отговориха,че не работят. Римската баня, не беше отворена и все още не е за редовни посетители.
Накрая ги заведох на Старозагорските бани,поне гора да видят малко.



Тема Re: Интереснонови [re: bgiceland]  
Автор Axueв (Ahiev)
Публикувано18.03.07 14:07



Споделям веланието ти за популяризиране на древното ни минало,но Пунка до голяма степен е прав с оглед на голямата дистанция във времето рискуваме да заприличаме на пишман панаирджии

.
Та чия е била примерно вилата в салона на Централна поща?А може би е била административна сграда?А мозайките зад Операта чий конкретно дом са красили?
Или да си го измислим,за да измъкнем някой лев?
От тая гледна точка Кралица Мимето ни е почти набор.
Дано нещата след 28 май,след откриването на новата сграда на Регионалния исторически музей се променят.
Искрено се надявам....



Тема Re: Интереснонови [re: bgiceland]  
Автор droпix® ()
Публикувано18.03.07 16:02



Като спомена Казанлък там са по-напред с презентацията на историческите обекти в района.
Общината има и конкретни проекти, най-значимият от които е изграждане на концентрична защитна стена около Севтополис и отводняването му.
В Стара Загора нещата вървят по-мудно.
Последната година се направиха някакви действия по въпроса - примерно облагородяване на пространството в близост до музей Неолитни жилища, но по самия музей не е работено. А би могъл да изглежда много атрактивно.
Като цяло усилията на общината ми се струват много недостатъчни.



Тема Re: Интереснонови [re: droпix®]  
Автор bgiceland (непознат)
Публикувано18.03.07 20:51



Да,напълно съм съгласен за Казанлък. Сега там е много добре,няма нищо общо с преди 5 години. Аз лично познавам Зам.кметицата там и впечатленията ми са отлични.Тя например ми разказа,че като открили златната маска в гробниците и нали я взеха в София. И кмета я пратил и тя стояла няколко дни в Министерство на културата,докато не издейства да се направи златно копие на маската и успяла.Много са амбициозни,за разлика от нашата община,които основно се интересуват от собствения си бизнес.



Тема Re: Интереснонови [re: bgiceland]  
Автор droпix® ()
Публикувано18.03.07 20:53



Копието на маската в момента е в музей Искра.
Все пак ни казаха, че е копието, де






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.