Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:42 09.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Хипермаркет БАУМАКС - Стара Загоранови  
Автор Meчът нa Bepeя™ (Spammer)
Публикувано12.02.07 17:55



Австрийската търговска верига Баумакс ще е следващият голям чуждестранен инвеститор в Стара Загора. Компанията ще построи в Стара Загора хипермаркет от типа DIY - Do It Yourself или „Направи си сам" на български.

Той ще е на територията на консервната фабрика Загора фрукт в индустриалния квартал от източната страна на бул. Св. Патриарх Евтимий.



На територията на бившата консервна фабрика ще се развие още по-нов старозагорски търговски комплекс.

Върху 50-те дка земя ще се настани и голяма чужда верига за хранителни стоки най-вероятно Пени Маркет или Лидъл.

Няколко компании вече са заявили амбиции да строят в града.

Интерес към атрактивния терен проявявала и водеща западна автомобилна фирма, която искала да изгради най-голямото си представителство в България точно в Стара Загора.


Business Park Stara Zagora

Тема Re: Хипермаркет БАУМАКС - Стара Загоранови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (Spammer)
Публикувано12.02.07 18:00



Като се добави, че тази година в Стара Загора ще се изградят и хипераркетите от веригите ПРАКТИКЕР, ПИКАДИЛИ, КАУФЛАНД, ОБИ и КАРФУР и като се имат предвдид наличните: БИЛЛА, МЕТРО, ТЕХНОПОЛИС, ТЕХНОМАРКЕТ, БАГИРА, ПРАКТИС, МОСЮ БРИКОЛАЖ, КИРОВ, то се очертава смъртоносна конкуренция.





Редактирано от Meчът нa Bepeя™ на 12.02.07 18:22.



Тема Re: Хипермаркет БАУМАКС - Стара Загоранови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор droпix® ()
Публикувано12.02.07 18:23



Смятам, че толкова много магазини на Стара Загора не са нужни.
Песимист съм за бъдещето на толкова много вериги. Още малко да ги понатъпчат и някои ще излезнат от пазара.



Тема Re: Хипермаркет БАУМАКС - Стара Загоранови [re: droпix®]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (Spammer)
Публикувано12.02.07 18:31



Ами мисля, че е нормално на всеки 8-10 хил. д. да се пада по един хипермаркет, но само при нормални или по-точно средноевропейски доходи към които се цели Бг, като член на ЕС.

Скоро четох, че търговският ареал на Стара Загора е 650 000 души, т.е. при едни средноевропейски покупателни способности един ден в СЗ би могло да има около 60 хипермаркета и то ако населението не е нараснало преакалено много повече спрямо сегашният момент.



Business Park Stara Zagora

Редактирано от Meчът нa Bepeя™ на 12.02.07 18:38.



Тема Re: Хипермаркет БАУМАКС - Стара Загоранови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор droпix® ()
Публикувано12.02.07 18:37



Така е, но не става ли малко прекалено?
Стара Загора е на второ място по брой на техническите хипермаркети след София - тук вече са 5 - Багира, Практис, Киров, Мосю Бриколаж, Анимекс, към тях може да си причисли и триетажния Комфорт на ул. Христо Ботев. Съвсем скоро Практикер отваря врати и т.н.
Вярно, че има бум в строителството и града е на трето място в страната след София и Варна, но чак пък толкова ми се струва прекалено.



Тема Re: Хипермаркет БАУМАКС - Стара Загоранови [re: droпix®]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (Spammer)
Публикувано12.02.07 18:44



Тази година ще се изградят 3 нови DIY хипермаркета. Това са ПРАКТИКЕР, БАУМАКС и ОБИ, като последните са най-добрите споеред мен. Пазарувал съм в тях в ОК и САЩ.



При наличието на 5 други до момента наистина ще бъде трудно. Носи се слух и за румънски ДОМО и ИКЕА в СЗ до края на 2007 г. Направо става цирк.

Строителните материали не стареят бързо и не искат кой знае какъв персонал за продавач - консултанти така, че не ми се вярва да фалират.

Ще видим как ще е...

Business Park Stara Zagora

Тема Re: Хипермаркет БАУМАКС - Стара Загоранови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор droпix® ()
Публикувано12.02.07 18:48



Наистина потенциал от купувачи в Стара Загора е 650 000 жители.


Икея доколкото знам е шведска?
Аз четох, че тая година ще има обект в Стара Загора (за момента има само в София), но тя все пак е мебелна компания и би могла да е конкуренция на Нова Деница, Мелви, Иввекс и другите големи мебелни вериги в града.

Какво точно значи DIY?



Тема Re: Хипермаркет БАУМАКС - Стара Загоранови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор милaниcт (ентусиаст)
Публикувано12.02.07 18:52



Като имате предвид,че Била се кооперира с друга фирма може и при другите да стане така.Според мен в най лошия случай,ако някоя фирма фалира ще станат хубави спортни зали.



Тема Re: Хипермаркет БАУМАКС - Стара Загоранови [re: droпix®]  
Автор милaниcт (ентусиаст)
Публикувано12.02.07 18:55



В" Средна гора " правят столове на Икеа



Тема Re: Хипермаркет БАУМАКС - Стара Загоранови [re: милaниcт]  
Автор droпix® ()
Публикувано12.02.07 18:56



Билата е малко странна птица.
Хем се разшири, хем прие под наем Денси в едното кюше.
Реалната търговска площ на залата с хранителния магазин Билла е намаляла с не повече от 200 кв. м.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.