Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:01 24.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Честит първи учебен ден, модераторе!  
Автор neverojatna (будна)
Публикувано15.09.06 11:50



Сутринта си мислих за моя първи учебен ден преди много години, та се запитах вие какви спомени пазите от него и от първата си учителка.


като няма хляб яжте пасти!

Тема Re: Честит първи учебен ден, модераторе!нови [re: neverojatna]  
Автор Дидka (лелчето:))
Публикувано15.09.06 12:04



малей тоя ден го помня като вчера.

беше толкова хубаво и впечатлително
спомням си как цяла вечер не можах да спя и едва дочаках да съмне.мамчето ми беше приготвила една мн красива копринена рокля на лалета, която мн обичах,защото беше тип ламбадка (детска работа,какво да ви говоря

).в двора на училището ни посрещна госпожата:) и след като изслушахме словото на директоракта и цялата програма приготвена от учениците от горните класове,влязохме в класната стая, където пак имаше приветствие този път от учителката и получихме учебниците си.а пък после мама ме заведе на сладкарницааа(ей това най ми хареса:) )

а учителката...ами с нея си говоря поне 2 пъти седмично,защото ми стана мн добра приятелка, пък и синът й ми е съученик!!!



Тема Re: Честит първи учебен ден, модераторе!нови [re: Дидka]  
Автор neverojatna (будна)
Публикувано15.09.06 12:16



Моята първа учителка беше съвсем млада и ние й бяхме първите питомци. Беше по-уплашена и от нас. От разни първи звънци и речи на директорки и другарки (щото по онова време бяха такива) нищо не помня. Букварите бяха в едни торбички под чина, и майка да ми даде една Фафла Морена и ми заръча да си я изям. На мен не ми се ядеше, ама ме беше страх да не ми се карат, че не съм си изяла закуската и се насилих, та сигурно от тогава не обичам Фафли. Та така, общо взето много малко спомени имам от там. Искаха ни с униформи, та нямахме хубави дрешки като вас, младите.




като няма хляб яжте пасти!

Тема Re: Честит първи учебен ден, модераторе!нови [re: neverojatna]  
Автор zver4o ((недоук))
Публикувано15.09.06 13:35



О май гот (или божеее, по нашему ) губят ми се спомените заради прекомерните емоции, страх, очакване и ужас от този ден.
*емоциите - ясно, че се вълнувахме много - за първи път на училище с големите; не ща вече плитка искам опашка, пък мама не дава; скрива ми се новата рокля под мантичката - абе - ядове по-скоро
*страх - дали другарката* ще ни бие като объркаме, че беше една такава мноооого голяма - и на години, и на външен вид
*очакване - е, няма как да не очаквам нещо вълнуващо - по-голямата ми братовчедка след училище се събираше с приятелки и си клюкареха, пък ний от детската градина


*ужас - от цялата шумотевица, викове, музика и облечени в еднакви дрехи деца - мантичка/престилка за момичета и бяла риза с панталон за момчетата.

Добре че всичкото това трая 2-3 дни, другарката беше като майка с нас и като ни е смениха във втори клас ревахме цяла седмица.
С мантичките свикнахме - де да ходим,
емоциите и вълнуващите очаквания минаха на втория месец, когато скочих през прозореца на стаята (абе на първия етаж бяхме) и големите ме издадоха на директорката - от тогава реших че са същите порти като нас, пък това да си клюкариш хич не е хубаво.

Та така с моя първи учебен ден.

На български разбира само "черпиш"

Тема Re: Честит първи учебен ден, модераторе!нови [re: neverojatna]  
Автор Axueв (Ahiev)
Публикувано15.09.06 14:43



Спомням си само това:





....вие имахте ли такива,обвити в цветя и чимшир?
Друго - нищо,все пак много отдавна беше...........



Тема Re: Честит първи учебен ден, модераторе!нови [re: Axueв]  
Автор neverojatna (будна)
Публикувано15.09.06 14:46



ееееееееее, че всяко школо си имаше звънец, и като спре токът с него ни хаберосваха, че часът е свършил или започва




като няма хляб яжте пасти!

Тема Re: Честит първи учебен ден, модераторе!нови [re: neverojatna]  
Автор Axueв (Ahiev)
Публикувано15.09.06 14:59



По наше време с ток и без ток с него си карахме.....



Тема Re: Честит първи учебен ден, модераторе!нови [re: neverojatna]  
Автор Axueв (Ahiev)
Публикувано15.09.06 15:07



Сутринта си мислих за моя първи учебен ден преди много години..



В пъри клас пишехме с молив,май цялата година.Втори и трети - с писалка...пълнила ли си някога писалка от мастилница,много е весело.Също и да ползваш попивателна,аз тогава пишех с лявата ръка,от ляво надясно...познай какво се получаваше
Чак в четвърти ни разрешиха да пишем с химикал,току що бяха навлезли в употреба...



Тема Re: Честит първи учебен ден, модераторе!нови [re: neverojatna]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано15.09.06 15:23



Помня, беше още студено. Влезе другарката и със скръбно лице каза.
"Деца, днес умря Леонид Брежнев..."
Изреди титлите и застина в мълчание.
Какво от това, три дни, беше 1982 / тенкс, ахиев, ти май ми коригира датата в ума/, седях у нас, ядох баница, гледахме погребението на телевизора, там валя дъжд, пак ядохме баница, не беше чак толкова лошо. И аз май бях 2-3 клас, нещо такова. Училището е скука, хах...






Тема Re: Честит първи учебен ден, модераторе!нови [re: Axueв]  
Автор neverojatna (будна)
Публикувано15.09.06 16:01



даааааа, имам си писалка с мастило и много й се кефя




като няма хляб яжте пасти!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.