Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:50 29.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема междучасие  
Автор лeлчeтo (добричка)
Публикувано20.06.06 10:41



Тъй като имаше недоволни, че им се разводнява темата с не по нея реплики,в знак на компромис,за да не почнете пак да се карате и заяждате като малки деца (да не кажа нещо по лошо) кои кого спами и знам ли к'во още, ей тука, който к'вото иска да пише.

Мен лично таз' идея памела андерсън да вари лютеница пред блока мн си ми хареса.На който и да съм казала, направо умря да се смее

Малииии сега що няма от де да измъкнем една такава снимка на паметУ как се е кюфнала пред една тенджера!!!

пп и с тая тема и без нея имам чувството,че пак ще се скарате ма к'во да ви прави човек?!



ако нищо друго не помага,опитай с чук!!!

Тема Re: междучасие [re: лeлчeтo]  
Автор mettled (avramov)
Публикувано13.06.06 18:50



Памела и Дженифър на казаня...




неможах да намеря снимка, ма която се вари лютеница



Тема Re: междучасие [re: лeлчeтo]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано13.06.06 20:52



В отговор на:

...ей тука, който к'вото иска да пише.



Ей са ти разказах игричката! Како, ти нали си немскофонка? Кажи сега бързо кой немски афтур ти напрафи най голямо фпечатление от тези, дето е трябфало да четеш задължително и защо? И да се ограничиш до 2 машинописни странички в рефератчето си. Щото имам дълбоки съмнения, че расте едно младо, зелено, преживно-тревопасно поколение, дето не знае кой е тоа Херман Хесе. Мола те опровергай ме !



Тема Re: междучасие [re: Beco_]  
Автор neverojatna (будна)
Публикувано13.06.06 21:05



да не вземе да те пита в кой отбор играе тоя



нищо лично, лелче



Тема Re: междучасие [re: neverojatna]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано13.06.06 21:10



Шшшт. Без подсказвания мола ! Щото ша вада червените картони.





Тема Re: междучасие [re: Beco_]  
Автор neverojatna (будна)
Публикувано14.06.06 08:55



добре де, на никой няма да казвам кой е написал "Степният вълк"





Тема Re: междучасие [re: mettled]  
Автор лeлчeтo (добричка)
Публикувано14.06.06 15:38



е ще преживеем, че няма с лютеница



ако нищо друго не помага,опитай с чук!!!

Тема Re: междучасие [re: neverojatna]  
Автор лeлчeтo (добричка)
Публикувано14.06.06 16:09



така всичко едно по едно.
Първо "Степният вълк" наистина е на Херман Хесе и наистина не преполагах, че вадя вид на 20-годишна полуидиотка,която не знае нещо толкова известно.
Второ госпожата по литература не сметна за необходимо да изучаваме немска литература като изключим Гьоте,но той не представлява интерес,тъй като куцо и сакато го е чел и се опитва да дава мнение.
Трето ей така по невероятната причина, че проявявам личен интерес да чета книги мога да споделя с вас,че от всичките книги на немски автори адски ми допаднаха три.
Едната малко тривиално,но беше "Дневникът на Анне Франк".Допаднаха и ми и начина на писане на автора и самото съдържание(все пак книги,книги за холокоста и Втората световна война колкото щеш,но малко от тях представят тези два исторически факта в тази светлина).Другата книга е "Хомо Фабер". Тази съм я чела първо на немски и после на български и мога само да кажа,че съм потресена от некадърността на превода.Третата книга се казва "Сърце в стрес" и въпреки името навеждащо на мисълта,че това е булевардно романче, всъщност книгата е научно изследване на сърдечния инфаркт-причини последици и т.н.,маскирано като роман.За жалост книгата на български не е издавана и се чете само на немски.Но, ако намерите кой да ви я преведе мисля, че има на какво да ви научи.
И отново тука едно клише наречено Франц Кафка само че с тази разлика,че съм чела твърде малко негови неща, за да имам цялостно мнение,така че не смятам да го давам.
Четвърто немската литература не ми е по сърце-предпочитам българската, някои американски и руски автори също. НО не смятам тук да правя анализ на някоя книга тъй като 2 "странички"няма да ми стигнат.

А пък що се отнася за футбол-от прекалено много време гледам футбол,за да сбъркам някой писател с играч.Даже и да бях толкова тъпа,колкото не съм,пак нямаше да сбъркам.

Да ви интересува още нещо?!

ако нищо друго не помага,опитай с чук!!!


Тема Re: междучасие [re: лeлчeтo]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано14.06.06 18:40



Стига бе лелче, просто ми беше интересно да разбера какво чете и чете ли изобщо твоето поколение. Нищо повече. Въпросът ми беше лееко агресивен дотолкова, че да отговориш.
Хомо Фабер на Макс Фриш е добра книга и съм с добри впечатления от нея. Имам доста любими немски автори и се радвам, че сме чели едни и същи книги.





Тема Re: междучасие [re: Beco_]  
Автор лeлчeтo (добричка)
Публикувано14.06.06 20:25



еееееееееее ма ти на къде ме заби?!
Що направо не ме пита кои книги обичам.Едни от най-любимите ми са Тютюн и Железният светилник( а да не забравя Преспанските камбани).Сега събирам смелост да прочета Война и мир,но обемът й ме смущава.
А пък иначе що фантастика съм прочела покрай баща м не е истина!!!Въпреки че тя не ми е от любимите жанрове.колкото и изтъркано да звучи предпочитам криминални исторически и някви доста социални книги.
И да ти кажа-МОЛЯ ТЕ не съди по мен за другите от моето поколение,поне що се отнася до вкус за книги и количество прочетени такива,защото имам съученици,които се хвалят,че единствената книга,която са прочели е "Под игото".Какво повече да говорим!?
Милите те дори не знаят ,че това не е единствения роман на Вазов!!!

ако нищо друго не помага,опитай с чук!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.