Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:35 13.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Какво стана на 10-07-2005?нови  
Автор Пaньo Дoнeв (другарче)
Публикувано31.03.06 09:25



Това е една сателитна снимка от MODIS.



Най-добре се гледа със затворени очи.



Тема Re: Какво стана на 10-07-2005?нови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор Пaньo Дoнeв (другарче)
Публикувано05.04.06 10:43



Във връзка с това изказване на госпожицата:

има две сероочистителни инсталации на ТЕЦ-3, кой да ги види?

цитирано от тази тема:



Някой може ли да ми посочи къде на снимката се намира Тец-3, аз наистина не знам?:





Тема Re: Какво стана на 10-07-2005?нови [re: Пaньo Дoнeв]  
АвторMaчo нa Aвrycтa Tpoянa (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 17:02



Какво да стане. Обгъзиха ни. То и без това ние заралии за друго не ставаме.
Виж, истината е да отидем в София да работим. Тук нема никва надежда.



Тема Re: Какво стана на 10-07-2005?нови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор Axиeв (уморен)
Публикувано05.04.06 20:22



Ако наистина не знаеш,аз се чудя какво искаш да кажеш с тази тема?
Още повече,че по моя скромна преценка снимката по-скоро опровергава поддържаната от теб теза.
Правя уговорката,че не съм поддръжник на никой от обособилите се "лагери".
Просто ми е интересна като фотография.
Според мен ТЕЦ3 е малкото облаче между двете стрелки в посока юг - югозапад от ТЕЦ2.
Вижда се,че димът от ТЕЦ2 се движи в посока изток-североизток....сиреч Нова Загора,Сливен.
Интересни са трите облачета северозападно от Стара Загора в района на Ракитница,Кирилово и северно от тях.....при условие,че цялото поле между града и Марица-изток е чисто?!


Редактирано от Axиeв на 05.04.06 20:26.



Тема Re: Какво стана на 10-07-2005?нови [re: Axиeв]  
Автор Пaньo Дoнeв (другарче)
Публикувано06.04.06 11:17



Здрасти Ахиев,

Да на пръв поглед тази снимка:



Сякаш опровергава моите твърденията, че Тец-овете обгазяват Стара Загора, защото големият облак е видимо далеч на изток. Но само на пръв поглед, Стойте с мен и ще обясня.

Тук си позволих да направя нова картинка като нахвърлих с Photo Paint няколко линии върху снимката:



Белия вектор който добавих показва посоката на вятъра в момента на правенето на снимката. Забележете посоката вече е северо-запад.

Синята заоблена линия показва планински вериги. Не много високи, до около 600 метра надморска височина според географската карта която гледам аз.

С виолетовата линя съм заобградил облак, който мисля, че можем да се съгласим в голямата си част е излязъл от комина на поне Тец 2 (все още не съм сигурен къде е Тец 3?!)

Можем ли да предполагаме каква е височината на облака? Комините са високи 300 метра. Предполагам, че и височината на облака е около 300 метра от земята. Тец 2 се намира на може би 150 метра надморска височина - малко над 100 метра, във всеки случай по малко от 200 метра.

И сега да се върнем на снимката.

Вятърът вече духа на северо-запад и може би продължава да се завърта на запад, на север има планини по-високи от височината на облака дим и на изток от Стара Загора има облак от дим с дължина 80 км и ширина 20 км.

Гледайки само тази снимка аз предполагам, че целият облак ще мине през Стара Загора.

Не се ли случи точно това миналото лято?

Някой иска ли да ми покаже къде греша в разсъжденията ми?

Поздрави,
Паньо Донев

Редактирано от Пaньo Дoнeв на 06.04.06 11:22.



Тема Re: Какво стана на 10-07-2005?нови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор Бизи (ентусиаст)
Публикувано06.04.06 12:23



виждам, че темата с обгазяването, което задължително е причинено САМО от енергопроизводителите в района е констатнтна за теб.....
Колкото до това дали е правилна посоката на твоите мисли... ветровете, които коментираш май зраво те веят..провери в конната база, може и бял кон да намериш :)
А, ти си мисли... то и Холмс го е казал.. когато изключиш всички възможности не ти остава нищо друго, освен да приемеш невъзможното :) /перефразирано,де/
сиреч .. НЛО атака трябва де

п.п...закачах се само..



Тема Re: Какво стана на 10-07-2005?нови [re: Бизи]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 13:27



Здрасти Бизи!

Радвам се че се обади, защото си мислех за теб покрай това, че не знам къде е Тец-3. А знам, че ти знаеш, затова би ли ми казала моля, къде точно на снимката е Тец 3?

Поздрави,
Твой Паня



Тема Re: Какво стана на 10-07-2005?нови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор Бизи (ентусиаст)
Публикувано06.04.06 15:20



е, когато някой те дърпа за опашката няма как да не му изръмжиш поне

Ахиев точно ти е обяснил...едно мало бяло петънце, малко по на юг от ТЕЦ2..
Всъщност ти защо толкова държиш непременно обгазяванията да са от ТЕЦ-овете?! Имаш някаква лична вентета...или просто това ти изглежда най-вероятния източник?! Аз знам, че нито тецовете, нито Змеево са причината... ти още ли не знаеш?!
привестствия Валя



Тема Re: Какво стана на 10-07-2005?нови [re: Бизи]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 15:42



Я виж тук съм обградил в розово въпросното малко петънце в долната част на снимката:



Това ли е Тец-3? А по-точни координати не можеш ли да ми дадеш, като примерно 5 километра на юг от село Бонгово или нещо такова? Искам сам да си го намеря на картата.

Ама това малко петънце е пушек широк 10 колиметра и дълъг 5 километра. Сигурна ли си, че не искаш да си смениш определението от "малко" на нещо по-реално?

Аз знам, че нито тецовете, нито Змеево са причината... ти още ли не знаеш?!

Не, не знам. Кажи ми? И също така покажи ми го на снимката къде е?

Всъщност ти защо толкова държиш непременно обгазяванията да са от ТЕЦ-овете?!

Аз не държа. Само ми обясни конуса който със завъртане излиза от Тец 2 и продължава 80 км на североизток и който се е запътил към Стара Загора, кой го е причинил и ще съм много доволен.

Най-сърдечни поздрави,
Паня



Тема Re: Какво стана на 10-07-2005?нови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор Бизи (ентусиаст)
Публикувано06.04.06 15:50



е, доста далеч съм от задаване на каквито и да било координати било то по абциса и ордината, ками ли на карта...но ТЕЦ3 се намира на 2км от Медникарово и на 3км от Обручище, на 5-6 км от ТЕЦ1/ Брикел/ ..
Малкото петънце е съотношение дим/пара - 40/60..

не се коси толкова... пак ти казвам, че проблама е някъде там .. и ще си остане след затварянето на Змеево и Тецовете
Още по-сърдечни поздрави ... ега ти здравеопазването... Валя




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.