Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 30.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пак за режима на водатанови  
Автор pифo (непознат )
Публикувано01.07.06 23:31



Добре де, събота вечер е, а в 22.50 вече няма вода. Направо съм бесен. Някой може ли да ми обясни логиката на това нощно спиране на водата: Знам че от ВиК все реват за т.н. загуби по водопроводната мрежа. Но как така в най-натоварените часове 17-22ч. има вода въпреки загубите, а в 23ч. когато консумацията намалява и не би трябвало т.н. загуби да са проблем, то именно тогава водата спира.
Дали е вярно, че спирали водата за да правят икономии от консумация на ток.
Да но моята месечна сметка е 20 лв. Това е доста прилична сума дори за световните стандарти. Умножете такива суми по няколко десетки хиляди домакинства. И се получават огромни суми. А годишните приходи са милиони. Така ли не се събраха вече пари за прословутите генерални ремонти по мрежата.
Значи аз плащам като за луксозна услуга, а получавам откровена подигравка насреща от страна на ВиК.
Наистина ли няма засегнати умни старозагорци които да проверят за какво става въпрос и да направят нещо.
И всъщност не е ли това главния и то доста унизителен проблем на нашия град?



Тема Re: Пак за режима на водатанови [re: pифo]  
Автор______ (Нерегистриран)
Публикувано02.07.06 00:40



В Стара Загора от край време е имало режим, дали е вечер или денем са вече подробности.



Тема Re: Пак за режима на водата [re: pифo]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано02.07.06 01:27



Наистина ли няма засегнати умни старозагорци които да проверят за какво става въпрос и да направят нещо.

Всеки си го задава като въпрос и никой не прави нищо...




Тема Re: Пак за режима на водатанови [re: Bgpunk]  
Автор pифo (непознат )
Публикувано02.07.06 09:07



В последните години всички язовири преливат. Следователно вода има. Разбирам да е суша, ама не е..
Щом лошата мрежа не пречи на от 17-22ч. значи няма логика да пречи и в останалото време.
Да не говорим какви поражения по същата тази водопроводна мрежа прави ритмичното спиране и последващо пускане на водата.
Да не говорим за пясъците и мизериите, които разрушават домашните ни ВиК инсталации.
Едно време месечната такса беше стотинки, сега е с международна цена. Значи и пари има.
Какво тогава липсва че продължават да ни мъчат?
Дали има изобщо някъде в България и Европа подобна ситуация като в Стара Загора.



Тема Re: Пак за режима на водатанови [re: pифo]  
Автор Axиeв (Ahiev)
Публикувано02.07.06 10:51



Щом лошата мрежа не пречи на от 17-22ч. значи няма логика да пречи и в останалото време.
Има някаква логика и тя е,че след 22 няма голямо потребление и загубите от електроенергия са си само за ВиК.Тежък проблем и ще го има докато не се подмени изцяло водопроводната мрежа на града,а това са си доста пари.
Интересно ми е дали няма някакви алтернативни източниоци на питейна вода(все пак тази идва от кладенците край Тунджа,труби,помпи).



Тема Re: Пак за режима на водатанови [re: Axиeв]  
Автор zver4o ((недоук))
Публикувано02.07.06 11:06



Айде да си кажа за ВиК-то, източника ми е много сериозен. Ще го приватизират. Кандидати - д-р Е. Желев и Е. Масларова - основни де. Вече се говори много "не на ушенце", че атентата срещу кмета е по този повод.

Та като го приватизират (който и да е) поне може да оправят тази мизерия с водата.

На български разбира само "черпиш"


Тема Re: Пак за режима на водатанови [re: zver4o]  
Автор Axиeв (Ahiev)
Публикувано02.07.06 11:25



Та като го приватизират (който и да е) поне може да оправят тази мизерия с водата.



Въпросът е - на каква цена?



Тема Re: Пак за режима на водатанови [re: Axиeв]  
Автор pифo (непознат )
Публикувано02.07.06 11:28



"след 22 няма голямо потребление и загубите от електроенергия са си само за ВиК"
И тук няма логика, защото какво пречи да се намали водоподаването в не-пиковете часове, а оттам и разходите за енергия. Нещо не се връзва.

А тази рефрен за Супер скъпото подменяне на тръбите ми е втръснал , и доста "понамирисва". Колко скъпо, кой е определил цената на ремонта, какви са приходите на ВиК.....?
Нещо стана практика напоследък да се поддържа умишлено в стрес наСелението с цел постигане на икономически цели.
Кои са главните действащи лица? Не се ли повтарят нещо "актьорите"?
И защо все ние сърбаме попарата?



Тема Re: Пак за режима на водатанови [re: pифo]  
Автор Бизи (ентусиаст)
Публикувано03.07.06 14:35



преди известно време нищихме същата тема...
предлагаше се пощипнатите потребители от режим да съдят доставчика, както осъдиха енергоразпределение..
Някой сподели, че режима се налагал заради влошеното качество на преносната мрежа. В по-късните часове налягането се увеличава и трабите поддавали. Затова и спирали водата към участаците със слаби тръби.
Интересно е и друго - имам познати, които живеят в блока зад отрезвителното. Те ми разказаха, че тази практика била от много години..!?!?
Интересно..Би следвало подобен режим да е временна мярка, до отстраняване на проблема... Явно както всичко временно в родината и това е вечно временно





Тема Re: Пак за режима на водатанови [re: Бизи]  
Автор zver4o ((недоук))
Публикувано03.07.06 14:51



наистина е от мноооооого години, проблема не е от вчера

На български разбира само "черпиш"



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.