Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:15 14.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Какъв да бъде клуб Ст. Загора ?нови [re: Beco_]  
Автор Бизи (ентусиаст)
Публикувано20.06.06 08:50



един мой познат има теория за това, защото българите не могат да работят в колектив

Теорията е проста и отговора е в историята ни ...
Поради факта, че сме били поробени и сме се стремяли винаги да бъдем независими, никога не сме зачитали някаква наложена ерархия / в кралствата с история всеки си е знаел мястото - крал - васал - селянин/ .
На нас ни се е НАЛАГАЛО да търпим наложено от друг управление - от там се е развило до болестно състояние отричането и несъгласието. Така всеки от нас решава, че е по-добър от другия. "Защо аз да не мога да съм на него място?С какво той е по-добър от мен? Той ли, бе...тоя за нищо не става!".....

На мен тая теория ми звучи правдоподобно... Затова и до казана на българите в ада не се налага да стои пазач



Тема Re: Какъв да бъде клуб Ст. Загора ?нови [re: Бизи]  
АвторDid (Нерегистриран)
Публикувано30.06.06 22:24



podkrepqm teoriqta za robstvoto,rqdko vlizam tuk,no mnogo se kefq,4e ima hora,koito iskat da pi6at za Stara Zagora, tova pokazva,4e Sofia ne pravi Bulgariq!



Тема Re: Какъв да бъде клуб Ст. Загора ?нови [re: Бизи]  
Автор milend (непознат)
Публикувано14.07.06 10:32



Да, мога да се съглася и с тази теория. Има резон.
Ще си позволя да споделя и моята, която е в малко по-различна посока.

Води се, че България е християнска държава. Мисля си обаче доколко това е наистина така? Последните 60 години от историята ни бяха пагубни за вярата! Цяло едно поколение беше възпитано в тотален атеизъм! Голямата част от техните деца също не познават вярата! Със сигурност в цифри това значи над 50% обезверен народ! Хора, които ежедневно пренебрегват морални устои и вършат огромно количество компромиси в името на заветната цел - материалното благополучие. Лъжички на дребно, тарикатски номера, завист и още и още......

Е, как да сме отбор? Как да играем заедно? Как да си имаме доверие?

Признайте колко от вас, хората, които пишат в този клуб са ходили на църква в последните 2 седмици? А колко от вас са ходили по убеждение, а не защото е някаква "мода" в последните години или защото нещо лошо се е случило и сте решили да запалите свещ?

Народа е ограбен, ограбена му е вярата - в доброто, в съзидателното, в истината!
___________________________
Извинявам се, ако с това си мнение съм обидил някого! Не съм Бог, за да съдя, но съм убеден в думите, които изричам! Ако искате може да продължим разговора в отделна тема.



Тема Re: Какъв да бъде клуб Ст. Загора ?нови [re: milend]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано14.07.06 17:23



Всъщност, религията и обединява и разделя. Лично мое мнение.
Нещата са много по-дребни и същевременно по-вътре в нас, отколкото е вярата в някой бог. Става дума за егоизма ни, който понякога взима превес. Или за безхаберието ни, което е отговор на грижите, с които ни товари живота. За това отговор в църквата май няма. Или аз не съм го търсил.




Тема Re: Какъв да бъде клуб Ст. Загора ?нови [re: milend]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано14.07.06 21:51



Милене, това май е един от малкото случаи, когато определено се разминаваме в мненията си. Има доста примери в които са се извършили доста свинщини в името на Бог - кръстоносните походи, Инквизицията, покръстването на Южна Америка, ислямския фундаментализъм и т.н. За наша радост в православието липсват такива черни страници, просто защото е по толерантна религия, но за мен това не променя нещата, защото това би означавало, че има "по вярна"/"по невярна" религия, което отново ни връща назад във времето на религиозните войни.

Смятам, че вярата няма нищо общо с църквата като здание или по точно храм. Да, да ортодоксален християнин определено не би се съгласил с това, но за мен вярата не в храма и свещенниците. Свещенниците? Хммм ... ти смяташ ли, че тези божи създания са идеал за подражание ?

И накрая си позволявам един цитат от моят духовен учител Франк Лойд Райд ... опаааа ... това го казваше Тошко Колев ... а аз исках да кажа Франк Запа:

Children are naive -- they trust everyone. School is bad enough, but, if you put a child anywhere in the vicinity of a church, you're asking for trouble.

Кой е Франк Запа ли ? Ами един nice man, който свиреше на китара и се опитваше да пее и межу това ръсеше ей такива лафове:

Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is THE BEST...

Малко се отплеснах, ама ...

Редактирано от Beco_ на 14.07.06 21:54.



Тема Re: Какъв да бъде клуб Ст. Загора ?нови [re: Bgpunk]  
Автор milend (непознат)
Публикувано17.07.06 14:02



Аз не харесвам думата религия. Вярата е това, което има смисъл. А проблема с егоизма ни идва от непознаването на Бог. А Бог е един, няма много богове! Иначе отговора определено не е в църквата, а в отношението ти към него - Бога!
Така е сподред мен...



Тема Re: Какъв да бъде клуб Ст. Загора ?нови [re: Beco_]  
Автор milend (непознат)
Публикувано17.07.06 14:22



Аз пък ще се съглася с теб на 100% ! Защо ли ? Ами защото явно съм се изказал много общо, изхождайки от факта, че 90% от християните в България(а може би и в този клуб) са православни. Имах в предвид начина, по който те, православните приемат вярата и Бога! Аз лично не го успорвам, но и не го приемем за себе си!

Абсолютно прав си за всички извращения, които са се извършвали в "името на Бог" Но където има намесен човешки фактор, може да се очаква всичко.

Абсолютно си прав и за връзката между вярата и църквата!
Църквата е там, където двама души са свързани в името на Бога! Храма сам по себе си не значи нищо!

Абсолютно си прав и за свщениците(или поне част от тях)! Тези хора незнаят с какво се заиграват! Те и тяхната православна църква са ОРГОМНИ длъжници на обществото!

Това е накратко....а може и по-дълго:)



Тема Re: Какъв да бъде клуб Ст. Загора ?нови [re: milend]  
Автор Бизи (ентусиаст)
Публикувано18.07.06 13:32



няма Него..
има Вяра
всеки избира, как да назове тази Вяра
Вярата ни помага, учи и извисява
и Тя ни помага да бъдем себе си,
което води до еголюбие
в което няма нищо лошо (когато не е егоизъм)
именно вярата е нещото, което събира хората - религията ги заделя
...................
В храм влизам, когато вярата ми е разколебана.
В храма само през делници е пълно с искреност.



Тема Listen!!!!нови [re: Beco_]  
Авторhahahaha (Нерегистриран)
Публикувано13.08.06 16:23



tepurva pocvame! Noshta e pred nas. Ti shte zanankash po niakoe vreme. Za sega stiga. Do utre, zadnik!



Тема Re: Listen!!!!нови [re: hahahaha]  
Автор Axиeв (Ahiev)
Публикувано13.08.06 16:34



Да,за простака няма почивен ден.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.