|
Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема
|
Неприятна изненада с еднопосочни улици.
|
|
Автор | Cтз.Шoфьop (Нерегистриран) |
Публикувано | 01.06.06 17:08 |
|
Общината се кани да извърши велика глупост с най-големите старозагорски улици.(Според общинския съвет улиците ген.Столетов,ген.Гурко и Христо Ботев трябва да станат еднопосочни за симулацията на дейност от страна общинския съвет щели да се изразходват 1500 000 лв. от бюджета и да се пренареди цялата схема на градския транспорт.Не са взети под внимание препоръките на магистъра по управление на транспорта и дългогодишен автомобилен инструктор М.Трайков )-предаде ТВ-Стара Загора.Според мен като водач на МПС и жител на Стара Загора този никому ненужен експеримент с нервите на хората ще доведе до окончателно затваряне на и без това трудно достъпния за автомобили център на града и поскъпване на таксиметровите услуги.
Г-н Кмет и господа общински съветници:
1.Каква алтернатива ще предложите на въпросните улици?Не са ли възможните алтернативни двупосочно маршрути отдалечени,малки,надупчени и задръстени от паркирали автомобили УЛИЧКИ?Може би според вас сутрин ще отиваме на работа по Хр.Ботев а вечер ще се връщаме по Столетов –например?- и така ще си обикаляме града защото си нямаме друга работа?
2.Наясно ли сте с цената на литър бензин,дизел или LPG?-защото всеки ще трябва яко да се бръкне от тази ваша реформа.
3.Какво налага тази „промяна” в движението?
4.Как точно ще осъществите тази „велика реформа”-репресия срещу водачите на МПС в Стара Загора?
5.Колите с общински стикери ще се движат ли двупосочно по изброените улици по съшия начин по който спират в „Зелена Зона” на принципа от равни има и по-равни?И за съветниците ще важи ли реда който искат да ни наложат(на нас стадото)?
6.Какво е нужно да направят водачите на МПС в Стара Загора за да откажат общината от намеренията и ?
7.Няма ли Стара Загора достатъчно други реални ,истински проблеми че да си създава измислени?
Надявам се таксиметровите да дадат тон и да предприемат някакви протестни действия срещу този „ред”.АЗ ЛИЧНО СЪМ ТВЪРДО ПРОТИВ И ЩЕ СЕ ВКЛЮЧА в евентуален ПРОТЕСТ.
| |
Тема
|
Re: Неприятна изненада с еднопосочни улици.
[re: Cтз.Шoфьop]
|
|
Автор |
avramov (mettled) |
Публикувано | 23.05.06 00:15 |
|
точно пък таксиметровите шофьори ще си затраят приятел, защото повечето са на метан и не ги бърка колко обикалят, а апарата си върти. Във Варна зимата направиха такава пътна реформа и според мен е по-удобно, свиква се. А на теб едва ли ще ти е проблем и няма да ти се отрази на бюджета да минеш не по Христо Ботев, а по Славянска.
| |
Тема
|
Re: Неприятна изненада с еднопосочни улици.
[re: Cтз.Шoфьop]
|
|
Автор |
Бизи (ентусиаст) |
Публикувано | 23.05.06 08:41 |
|
Не зная промените в движението дали ще дадът някакъв резултат, но смятам, че проблема не е " измислен".
Все от някъде трябва да се започне, а и малко "пешеходене" на никого не е навредило
Всъщност ... всичко е въпрос на желание, за да се свикне с новите порядки 
| |
Тема
|
Re: Неприятна изненада с еднопосочни улици.
[re: Cтз.Шoфьop]
|
|
Автор |
Cтaниcлaв! (SAGITTARIUS) |
Публикувано | 23.05.06 08:48 |
|
В нормалните държави, приятел, еднопосочната улица е нещо нормално.
Но понеже живеем в ненормална държава с ненормални хора, за които липсата на съвест е нещо съвсем нормално... Забележи само какъв омагьосан кръг се получи от две думи: нормално-ненормално
Та, мислъта ми е, че такава реформа е необходима. Улиците ни не са проектирани за големи натоварвания и голям брой автомобили. Като спре една редица автомобили от едната страна и още една редица от другата и остава платно и половина - за кого по-напред?
Когато една улица стане еднопосочна поне едното платно се използва за паркиране - автоматически се решава един проблем - къде да спра?
Широката артерия гарантира и по-нисък разход на гориво, така че няма да си много вътре, гаранция ти давам. Пък и все пак си в С.З., а не в Истанбул - докато запалиш колата и вече си стигнал където искаш.
Не разбирам обаче друго. Хората добро ти правят, ти на простести се точиш. Е що не направиш протест срещу ЕС, или срещу високата цена на тока и парното или срещу царските имоти?? Еййй, дребни душици сме
| |
|
Че сме дребни душици - вярно е, но я си помисли от къде ще хващат автобуса за Железник например, някъде от Славянска ли? Или автобусите пак ще си се движат по Гурко? За автомобилите и сега си е голяма простотия с тия еднопосочните улици. Като съм спрял пред Универсалния и трябва да се прибера по Руски до АГ-то например сега трябва да извъртя надолу по Христо Ботев после обратно нагоре по Цар Иван Шишман до Столетов и от там нагоре до Руски ?!!! И сега с по-новия план трябва да сляза сигурно до Автогарата за по-пряко, така ли?
Бахти малоумниците са тия!!?
Докато си имаме кмет доктор (дано най-накрая да си построи тъпата болница та да миряса) ще бъде така.
| |
Тема
|
Re: Неприятна изненада с еднопосочни улици.
[re: bratovcheda]
|
|
Автор | zv. (Нерегистриран) |
Публикувано | 23.05.06 09:50 |
|
построи я. готова е вече.
| |
Тема
|
Re: В крайна сметка!!!
[re: Cтз.Шoфьop]
|
|
Автор | Cтз.Шoфьop (Нерегистриран) |
Публикувано | 23.05.06 11:27 |
|
Разбрах още няколко любопитни подробности.Към списъка на еднопосочните улици ще се прибави и успоредната на ген.Столетов ул.В.Левски.Освен това по Гурко и Столетов щели да се движат двупосочно колите на градския транспорт.Гарантирам, че щом за тях ще може значи ще може и за колите с общински стикери и тези с специален режим + лъскавите коли на старозагорските парвенюта за които така или иначе закони няма и могат да правят каквото си поискат.Е толкова за скоростните еднопосочни отсечки.На този който бе казал ще и че ми правят голяма услуга ще го помоля да си представи Столетов колко ще е скоростен с двупосочното движение за някои-а как нормалните хора пак ще си караме в индианска нишка колона по един(само че само в едната посока после от някъде другаде) тъй като в другото платно ще има насрещно движение от автобуси и тролей представете си как ще го ползваме.Голяма услуга ще е ама мечешка!!!
На този който каза за бул.Славянски и за онзи който похвали пеши ходенето(все пак сме 2006г. и града не е никак малък че да си трошим краката всеки път).Тогава просто Славянски ще се взриви от трафика супер центъра ще стане зона която ще се заобикаля от там и съвсем невъзможно за пресичане ще стане тъй като целия трафик на стз.и транзитно преминаващите ще взриви булеварда.Спомням си през март тази година бяха въвели някакво извънредно движение и обиколни маршрути по-съшия начин (сигурно е било репетиция).Тогава отсечката от светофара на ОМВ до моста на Патриарха ми отне половин час-точно в супер задръстване, а бързах!!!
На този който правеше някакъв тъп паралел м/у СТ.ЗАГОРА и Цариград –ще кажа че бързото предвижване в Стз. се дължи на правите улици-не че града е малък(например В.Търново,Ямбол и Сливен са градове от два до три пъти по-малки а се пътува от 2 до 3 пъти по-бавно заради сукаци,особено в Търново).
Искам да попитам къде го подаряват метана и къде поправят безплатно поразиите ,които нанася на двигателя.и бакшишите ще скочат щото ще им се увеличи работата от към въртене на геврек и ще намалее от към клиенти на пари + това от общината са им подготвили и друга балтия специално за тях!!!
Равносметка:
Еднопосочни:ул.В.Левски,ул.ген.Столетов,бул.Хр.Ботев,ул.Руски и ул.цар.Иван Шишман и около военно окръжие и пожарната ул.Княз Борис също еднопосочна .
Ген.Гурко еднопосочна и затворена за частни леки автомобили в отсечката от Хаджи Димитър Асенов до Патриарха.като сложим и лабиринта от зелена зона какво се получава от центъра на стз.-едно нищо с всевъзможни капани за шофьори.Представете си маршрутите които ще си правите.Примера на човека-живея до АГ-то отивам до универсалния да (да взема нещо) как се прибирам от Славянски ли?-много ми хареса!!!
Е благодаря за услугата обаче по-добре да не ми я правят!!!
Нека господин кмета направи всички улици еднопосочни и то към изходите на града и да си тръгнем а който пък остане в стз. да се върне в средновековието без коли!!!
Града на правите улици може да стане и на еднопосочните улици !!!
| |
Тема
|
Re: В крайна сметка!!!
[re: Cтз.Шoфьop]
|
|
Автор | Aнтoнимeн (Нерегистриран) |
Публикувано | 23.05.06 12:08 |
|
сукаци в Сливен и Ямбол  
| |
Тема
|
Пишете бързо, защото след малко заключвам темата.
[re: Cтз.Шoфьop]
|
|
Автор |
Пaньo Дoнeв (Модератор) |
Публикувано | 23.05.06 15:58 |
|
2. Мнения, свързани със Стара Загора, но целящи предизвикване на конфронтация между други клубове или потребители, се трият или затварят, по усмотрение на модератора.
AON - Underground!
Паньо Донев
| |
Тема
|
Re: Пишете бързо, защото след малко заключвам тема
[re: Пaньo Дoнeв]
|
|
Автор |
mettled (avramov) |
Публикувано | 23.05.06 16:13 |
|
конфронтация?!?!? според мен споделяме мнения, които е нормално да се различават...
| |
|
Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
|
|
|