Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:05 25.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема дали сте чули че...нови  
Авторлeлчeтo (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 13:41



чудя се дали има някой в този град,който не е свързан с ГПЧЕ "Ромен Ролан" и който да е чул за поредния успех на учениците от това училище.за пореден път обществото на Стара Загора НЕ чу, че учениците от един 12-ти клас с немски език защитиха достойно името на града и на училището си като взеха немски дипломи и се наредиха на 2-ро място по успех от другите училища в България участващи по същата програма. е кажете ми какъв да е стимулът на тези след тях да постигат същите,ако не и по-големи успехи от тях като не получават и грам внимание от никой??!?!?



Тема Re: дали сте чули че...нови [re: лeлчeтo]  
Автор Axиeв (уморен)
Публикувано15.04.06 13:59



Откровено,нищо не разбрахЯ пак!
Тъй де, фактите ясни,прекрасно,хвала....но към края?!



Тема Re: дали сте чули че...нови [re: лeлчeтo]  
Автори (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 10:02



ами смисълът е, че инвестират в себе си, какво има да се тръби, всички, които сме завършили преди тях сме се реализирали успешно, т.е това не е някакво голямо събитие и нещо неочаквано....а и в крайна сметка, все пак те го правят първо за себе си, а обществото може само да има вторична полза, няма лошо да се пошуми и да се направи реклама, ама в случая следва да изходиш от това, кой ще има полза от тази реклама - обществото (ако това ще мотивира другите) и след това да помислиш - кой защитава интересите на обществото - никой - общата работа - кучетата я яли



Тема Re: дали сте чули че...нови [re: лeлчeтo]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано16.04.06 15:36



Аз това го знам, но знаете ли, никакво чувство на гордост не ме изпълва.
Тъжната реалност на нашата действителност, бягството на младите хора, безизходицата, крахът на образователната ни система...
Колко от тези млади хора ще останат тук?
Вероятно никой. И с това можем да сме горди.




Тема Re: дали сте чули че...нови [re: Bgpunk]  
Авторlel4eto (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 19:12



ами да ви кажа аз съм една от тези дето ги взеха проклетите дипломи и едно браво не чухме.мн негативно отношение има към нас и дори нямах възможността да разбера защо.само за информация искам да кажа че аз лично и около още 10 човека специално от моя клас имаме твърдото намерение да си останем тук по простата причина,че по добро образование от нашето няма....ама не за дълго.обаче това си е друга тема на разговор.ясно е,че наистина никой в тая държава не гледа другите,а само себе си и няма да има по красиво бъдеще за нас докато това не се промени.



Тема Re: дали сте чули че...нови [re: lel4eto]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано16.04.06 19:17



Ще можеш ли да се представиш и да ни разкажеш нещо повече за тези дипломи?
И от кого искаше да чуеш браво ?
Кажи ни и ще се постараем да ти помогнем!!!




Тема Re: дали сте чули че...нови [re: lel4eto]  
Автор;-) (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 22:19



защо са ти аплодисменти - не ми е ясно, ти го правиш за себе си и ти следв ад аси удовлетворена и това да те мотивира - да продължаваш напред

аз, както и много мои съученици сме успешно реализирани в обществото и не мисля, че някой трябва да ни благодари или да ни ръкопляска, това е естествения ход - кой колкото може, така, че налягай си парцалите и ако влизаш в живота - реалния - с очакване за аплодисменти.....това ще ти е първия шамар, аплодисметите останаха някъде на рециталите от време оно.....от тук нататък.....мнооооогооо трябва да се стегнеш и да си вярваш



Тема Re: дали сте чули че... [re: лeлчeтo]  
Автор Пaньo Дoнeв (другарче)
Публикувано17.04.06 11:00



...защитиха достойно името на града и на училището си...

Що за бозаджийски израз!? Отврат. Нима името на града и училището е нападнато? От какво от вредители ли, колорадски бръмбари може би?

...какъв да е стимулът на тези...

Амиииии, какъвто е стимулът на всички останали ученици по света.

По мои наблюдения, някои хора работещи в сферата на образовянието са много глупави.



Тема Re: дали сте чули че...нови [re: Bgpunk]  
Авторlel4eto (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 00:31



с удоволствие бих разказала за тези дипломи,защото да ви кажа доста работа свършихме за 2 години и половина и никой не ни пощади.
на кратко дипломите дават правото на притежателя си да кандидатства в Германия наравно със завършващите там ученици,без да е необходимо да се полагат изпити от сорта на DSH и т.н. тъй като дипломата е на по високо ниво.Тя се предлага от немското МнВР.Годишно се взима от около 12 000 души в света след полагането на писмен и устен изпит,които се състоят от няколко компонента.В България по програмата работят (или поне до колкото ми е известно) още в Бургас, Пловдив, Хасково, Кърджали, Монтана и София.
Още в края на 9-ти клас се полага изпит за приемане в специална паралелка с усилено изучаване на немски език.По програма разработена в Германия учениците се подготват заполагането на гореспоменатите изпити в 12-ти клас.
От догодина има лека промяна във формата на изпитване,но като цяло замисъла на полагането на изпита е същият.
Много е сложно да ви обесня каква е структурата на писмения изпит,но за устния трябваше да се подготви реферат на различни теми за всеки ученик.моят специално беше на тема пластична и естетична хирургия и се получи книжка от около 250 страници и пред специална комисия от 3-ма немци им говорих за всичко,което може да се сетите и е свързано с тази тема.
изпитите се полагаха през декември и то едновременно в целия свят.то и затова резултатите се забавят толкова,тъй като се проверяват в Кьолн и хората им идва малко зор да проверят 12 000 писмени работи:)
ами това е на кратко.честно казано не искам от никого да чуя браво или нещо от сорта.обаче поне малко внимание можеше да се обръща на такива неща.как искаме да не бягат младите хора от тук като на запад получават достойна оценка за труда си и виждат че са оценени.а ние тук кво правим?опитваме се да намерим подкрепа,а какво получаваме?!недоумение защо по дяволите трябва някой някого да подкрепи!!!
като написах това мнение тук не исках някой да ми каже браво,а просто повече хора да знаят за наличието на такава програма.защото тя е един невероятен шанс.само че може би не съм се изразила ясно,понеже никой не ме разбра.



Тема Re: дали сте чули че...нови [re: lel4eto]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано18.04.06 01:16



Вероятно с теб се познаваме, ако си 12 клас, немска паралелка, но това е друга тема.
Честито за дипломите, но уви, не очаквай признание от никого.
Тепърва ще трябва да се доказваш, за да можеш да усетиш истинската стойност на нещата.
Друго е само ала бала и лист хартия. Уви.
И все пак, честито.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.