Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:50 28.09.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема студентски общежития  
Автор *cлънчицe (rave)
Публикувано25.01.06 15:54



Приивет.
Такаа... ориентирала съм се към вашия Тракийски Университет.
Сега завършвам и ще кандидатствам, и отсега си мисля разни неща...

Искам да питам конкретно за студентските общежития.
А по- нататък, ако има някой словоохотлив, ще се възползвам и ще задам и други въпроси.
Като гледам общежитията в София, а и принципно общежитията какви са, предполагам, че не са добра идея- демек зле са... или греша ?
Не съм добре настроена засега и определено съм по- склонна да се ориентирам към квартира, но все пак ми се ще да знам в какви цени вървят...в кво състояние са ? Парно, ала- бала...абе всичко квото се сетите ще ми е полезно.
Сигурно доста от вас могат да ми дадат инфо.
Мерси предварително.


-------
Заето давам...


Тема Re: студентски общежитиянови [re: *cлънчицe]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 07:51



Честно казано нямам идея за цените и уловията в общежитията, но ако наемеш стая или малка гарсониера мисля, че ще бъде по-добре. Ако нямаш претенции да е непременно в центъра може да се вмъкнеш между 80-150 лева на месец. Ако си вземеш съквартирант(ка) бюджета пада двойно.

Октъде си и защо реши да учиш в Стара Загора?



Тема Re: студентски общежитиянови [re: milen]  
Автор *cлънчицe (rave)
Публикувано26.01.06 11:27



Ми не държа толкова да е в центъра...
По- скоро ми се ще да е близо до университета...той в центъра ли е ?

От София съм. Насочила съм се конкретно към ветеринарната медицина...сега завършвам профил с биология, от много време разучавам въпроса и досега всеобщо мнение е, че в Стара Загора е на доста по- добро ниво, отколкото Лесото в София... та затова така реших.


-------
Заето давам...


Тема Re: студентски общежитиянови [re: *cлънчицe]  
Автор Blue Eyes (different)
Публикувано26.01.06 16:14



Успех в това начинание.
Университетът не е в центъра а е на изхода на града за София. Съвсем сериозно, ако искаш да си близо - наеми си квартира в Богомилово. Това селце се намира по-близо до университета, отколкото центъра на Стара Загора. А и е по-приятно, в сравнение с близките до уни-то крайни квартали.



Тема Re: студентски общежитиянови [re: *cлънчицe]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано26.01.06 17:19



Стой си в Софето. Тука е ужасно скучно за студенти. В университета учат предимно селянчета, а самият той е още в комунизма и преподавателите са с такъв манталитет абе ужас. В никакъв случай не се забивай в селото. По-добре в центъра и си пътувай до университета. Квартирите са евтини.
Успех на кандидатстудентските изпити.



Тема Re: студентски общежитиянови [re: *cлънчицe]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано27.01.06 08:07



Добре си се ориентирала в избора:) За университета чувам добри думи и от други места. Идеята да си наемеш нещо в Богомилово не е никак лоша. Ще ти излезе доста по-евтино. Другия вариант е квартал Железник - той също е много близо.
Това, че "щяло да ти бъде скучно" зависи в каква среда ще попаднеш и какви нови приятели ще си намериш.
Аз живея 50/50 в София и Стара Загора и намирам града за много добър в сравнение средната извадка за провинцията. Стара Загора ще ти хареаса. Успех ти желая



Тема Re: студентски общежитиянови [re: Blue Eyes]  
Автор spec (ентусиаст)
Публикувано27.01.06 13:03



Чак пък Богомилово... Все пак трябва да има и някакъв социален живот, среда , колеги... За едни лекции от състуденти да отидеш и трябва да хващаш автобуса до града . Или на заведение примерно. Богомилово е добър вариант ако дамата е със собствен транспорт /кола/ и не зависи от автобуси. Както и ако симпатизира на този тип начин на живот - малко крайградско селце. Въпреки, че пък Богомилово не е малко и е оживено заради постоянния поток автомобили за СФ дори.



Тема Re: студентски общежитиянови [re: *cлънчицe]  
Автор BgpunkМодератор (стар пинокио)
Публикувано27.01.06 15:38



Здравей. Аз съм модератор на това клубче и искам да ти се извиня за предните 2 реплики, които току що изтрих. Понякога имаме проблеми от такова досадно естество с разни странни животни, които интернет е създало с годините на развитието си у нас.
Съжалявам за неприятния инцидент.




Тема Приветнови [re: *cлънчицe]  
Автор droпix ()
Публикувано28.01.06 12:11



Добър избор си направила, като си решила да учиш в Стара Загора.
В сравнение със София градът е много по-поддържан, по-чист и приветлив, а и е от най-големите градове в страната. Като студентка можеш да си намериш работа без проблем, ако имаш такова намерение.

От няколко години има ветиринарна медицина в Лесотехническия, но нивото и базата са доста слаби. А и дипломата ти няма да има такава акредитация, каквато би имала от Тракийския. Ветеринарния факултет е с над 80 годишна история и дипломата ти за тази специалност ще бъде призната навсякъде по света.

Колкото за квартирата е пълен абсурд да ходиш да се буташ в Богомилово, което на повече от 10 км от центъра на Стара Загора.
Вземи си една квартира в Три чучура или центъра и така ще можеш да ходиш до центъра всеки ден, а ако закъснееш за 30 мин. пеша можеш да се прибереш.

Студентското общетижие струва 30 лева и доколкото съм чувал условията са добри. Има блокове в студентски град, но също така има общетития в Три Чучура, както и зад медицинския факултет и университетската болница.
Ако си в общетижитие в студентския град, ветеринарния факултет ти е на 5 минути, но си далеч от центъра. Ако си в общетижитие а Три чучура центъра ти е по-близо, но пък трябва да пътуваш всеки ден до Ветеринарния факултет.
Ако си падаш повече по купоните и ще залагаш по-малко на учението ти препоръчвам да си на общетижие в Три Чучура, за да можеш да се прибиреш лесно от дискотитеките в центъра. Ако искаш да учиш много сериозно и сутрин да не закъсняваш за лекции, по-добре си вземи общетижитие в студентския град. Ти си решаваш

Тракийския има готин 50-метров басеин с топла вода, където можеш да спортуваш, ако поискаш. Има спорт и на стадион Берое, който е с олимпийска писта.

Редактирано от droпix на 28.01.06 12:23.



Тема Re: студентски общежитиянови [re: Bgpunk]  
Автор *cлънчицe (rave)
Публикувано30.01.06 11:22



10х.
Не се притеснявай- човешката простотия е често срещано явление, нищо ново.


-------
Заето давам...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.