Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:33 24.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема обгазяване  
АвторXXXXL (Нерегистриран)
Публикувано03.01.06 13:15



и ако това не е обгазяване днес,здраве му кажи.



Тема Re: обгазяваненови [re: XXXXL]  
Автор BgpunkМодератор (стар пинокио)
Публикувано03.01.06 13:49



Не е ли само мъгла??




Тема Re: обгазяваненови [re: Bgpunk]  
Автор spec (ентусиаст)
Публикувано03.01.06 14:14



Кой знае. До определени нива на стойностите човек не усещал нищо...



Тема Re: обгазяваненови [re: XXXXL]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано04.01.06 09:51



М да, то мъглата и то е вид обгазяване, само дето не са виновни военните ами дядо Господ.



Тема Re: обгазяваненови [re: bratovcheda]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано05.01.06 09:38



Prosto ne razbiram kak moje da priemete da jiveete s tozi problem!!! SABUDETE SE!



Тема Re: обгазяваненови [re: bratovcheda]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано05.01.06 14:02



Гледай ти, още имало глупаци които смятат, че военните са им виновни за обгазяването.

Ами прост народ слаба държава, в случая град.



Тема Re: обгазяваненови [re: ***]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано05.01.06 14:04



Как да се събудят, като всеки го е страх.



Тема Re: обгазяваненови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор BgpunkМодератор (стар пинокио)
Публикувано05.01.06 14:18



И да се будим и да не се будим, нещата са такива, че промяна трудно може да стане. И вие господине, спите ли или сте буден? И ако сте буден, какво друго правите, освен да намеквате, че другите спят?




Тема Re: обгазяваненови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор spec (ентусиаст)
Публикувано05.01.06 14:30



Глупаци са тези, които вярват на всичко, което се подхвърля в общественото пространство. Защото обикновено тези, които подхвърлят, са и тези, които са най-наясно с нещата, да не кажем, че са и виновниците за това, което става.



Тема Ami naprimerнови [re: Bgpunk]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано05.01.06 15:35



sam izpratila pismo do Parlamenta po vaprosa vapreki, che priako situaziyata ne me kasae izobshto! Mnoooooooogo sam dale4 ot Stara Zagora, no tova e rodnia mmi grad i mislia, che ne zaslujava tova!
A ti kakvo si napravil?
Ot kakvo se strahuvat horata ne razbiram! Ako neshto v slu4aya tribva da gi pritesniava tova zdraveto im! Zdraveto na tehnite deza!!
Mal4anieto vi e ravno na BEZOTGOVORNOST kam vas samite, kam pokolenieto, za koeto vse oshte ste otgovorni!
DOKOGA??????????????????



Тема Re: Ami naprimerнови [re: ***]  
Автор BgpunkМодератор (стар пинокио)
Публикувано06.01.06 01:18



Да кажем, че и аз съм пратил писмо до Парламента. И какво, ти да имаш отговор? Защото аз нямам.
Хората не ги е страх. Хората са смачкани от всичко друго и нямат време да реагират. Обгазяване, сметка за тока, неплатен наем, не му достигат 2 лева за храна, всичко е фатално. И на кое да реагираш първо?
Ти къде живееш сега?




Тема Re: Ami naprimerнови [re: Bgpunk]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано06.01.06 09:48



Dobre, saglasna sam, che ejednevieto moje bi za niakoi e po-trudno, no KOGATO NESHTO KASAE PRIAKO SOVSTVENOTO TI ZDRAVE I TOVA NA BLIZKITE TI, mislia, che ne moje i ne triabva da se priema prosto kato fakt.
Razbere, ako vie priako zasegnatite, ne predpriemete merki situaziata da se promeni -niama koi drug da go napravi.
Da, poluchih otgovor, v koito se kazva, che shte se vzemat merki ....rutinnia otgovor. Az, razira se prosledih kakvo se pravi. Tova beshe predi 2-3 mesetza, obache. Obgaziavane ima dosta chesto, no kogato e v po-malki kolichestva, ne se useshta ot povecheto grajdani, koeto, obache ne oznachava, che e bezopasno!

Ne chakaite niakoi da doide otvan i da reshi problema! Shtom iskat da pecheliat-da go praviat, no ne za smetka na grajdanite!



Тема Re: Ami naprimerнови [re: ***]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано06.01.06 10:14



Слушай сега звездичке ,
Първо ако обичате се регестрирайте, после започнете да пишете на кирилица, а не на проклетата Ви шльокавица.
Не разбрах къде живеете в момента, но където и да е щом не е тук в Стара Загора, кое Ви дава право да коментирате неща от бившия си град след като нямате пряко наблюдение върху случващите се събития.
Обгазяванията със серен диоксид в Стара Загора идват от ТЕЦ1, ТЕЦ2 и ТЕЦ3 Марица Изток. Предприети са мерки и се изграждат нови сероочистващи филтри или и аз не знам точната терминология.
Кое Ви дава право да обвинявате 150 000 живеещи и работещи разумни хора в Стара Загора? Защо си мислите, че знаете и можете повече от тях? Защо си мислите, че не са предприети мерки? Та нали се раздуха проблема на парламентарно ниво още лятото на 2005 г. Нали лично Симеон Сакса излезе по Новините и лично каза че ще се вземат мерки за разрешаването на проблема в Стара Загора.
Не зная къде живеете, но ако видите в София примерно, а това е общовалидно за всеки голям индустриален град, за какъв смог и какви обгазявания става въпрос всеки божи ден, а да не говорим за Ню Йорк, Лондон или Мюнхен. И въпреки това никой софианец не се е върнал да живее на село поради тази причина.
Вие защо не се върнете в любимата си Стара Загора и не помогнете лично за отстраняването на екологичния проблем тук?
Много лесно се говори от Х хиляди километра.
Поздрави от мъглива Стара Загора.




Тема Re: Ami naprimerнови [re: bratovcheda]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано06.01.06 10:48



1-vo: Sledia problema otblizo. Izvestno mi e koi e zamarsitelia i che e neobhodimo izgrajdane na filtri. Samo che izgrajdaneto im NE E ZAPO4NALO, a i edva li niakoga 6te se realizara taka kato bi triabvalo da stane. Pri4inata? Ako naistina si informiran, bi triabvalo da ya znaesh.
2-ro: Ne moje da se govori edno, a na praktika da izliza drugo. Obeshtaha, che dokato ne se nameri priemlivo reshenie na vaprosa, niama da povishavat rabotnia si kapazitet: Da, ama ne! Za6toto prioritetite im sa drugi!
E, sled 14-15 godini niama da imate tozi problem......
3-to: Problemat me interesuva, za6toto vse o6te v SZ ima hora, na koito darja.
4-to: 6tom ti e trudno da 4ete6, ne go pravi
Priyaten den i dano i ti da si doprinesal s ne6to Parlamentat da predprieme niakavi deistvie za reshavane na problema


P.S. Dale4 sam ot misalta da si mislia, che moga pove4e ot grajdanite na SZ (osobeno pri polojenie, 4e sam na hiliadi km). Vajnoto e, 4ovek da ima grajdanska pozizia! Takava ne se nabludava, oache, u mnozinstvoto......



Тема 10хнови [re: bratovcheda]  
Автор zver4o ((недоук))
Публикувано06.01.06 10:50





Аз си знам какво да правя
и си правя к'вот си знам


Тема по т.2 да питамнови [re: ***]  
Автор zver4o ((недоук))
Публикувано06.01.06 10:55



че не съм технически грамотна,
Кога ТЕЦовете работят с повишен капацитет - лятото, или зимъска?
И защо обгазяването беше предимно лятото?


И извън темата - преминавайки привечер пеша през града, да ви е замирисвало на места на кюмюрец?

Аз си знам какво да правя
и си правя к'вот си знам


Тема Re: по т.2 да питамнови [re: zver4o]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано06.01.06 11:20



Logi5no e da rabotiat na takav rejim prez zimata. Viarno e, 5e o6te prez uli ima6e obgaziavane. Ami moje pri4inite da sa drugi, naprimer sashtestvuvashtite filtri vaobshte da ne sa bili v izpravnost. Ne zanm, no mi se struva logi4no tezovete da sa osnosvnia zamarsitel. Pak i nali rezultatite ot prou4vaneto pokazali, 4e te sa izto4nika.

Za kumureza ne moga da kaja ni6to. Moje bi e taka, kakto kazva6. Az oba4e edno vreme jiveeh v tzentara na grada i tova, s koeto sme se otopliavali e bilo el.radiator ili klimatik........elektri4estvo



Тема за резултатитенови [re: ***]  
Автор zver4o ((недоук))
Публикувано06.01.06 12:33



През 1986 год си премълчаха за радиацията, после ни увериха, че тук не е имало. А някой има ли наблюдение върху деца, родени края на 86 и 87 год? В какво да вярваме сега? Каквото им изнася, или каква е истината?

А за отоплението - беше преди време само с електричество, дори има блокове тук, построени без комини. Но сега всеки бобър, покрай който минавам сутрин особено, дими от жар. Не само къщите, ами и в блоковете се топлят на дърва и въглища. Пример: Съсед от V етаж в блока цепи дърва в банята си;
А миризмата я има - особено при влажно или мъгливо време, често се разхождам м/у 18 и 20ч. мирише не само където са къщи, ами и покрай блоковете.
А в моя блок дори от розетката на телефона, която е сложена на коминната колона излиза дим.
И пресен случай сутринта - колегата закъсня да ме вземе, защото ходил за въглища и дърва зад Окръжна болница на борсата, а живее в блок в центъра на града на Патриарха и Столетов. Но си казва, че така му е най-евтино и топло.

Аз си знам какво да правя
и си правя к'вот си знам


Тема ДА НЕ се лъжемнови [re: ***]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано06.01.06 15:09



На мен ми се струва логично да спрат тецовете докато не сложат филтри на всички комини или където там ги завират.

Но предполагам, че тези от които зависи това им е през хуя дали тецовете пушат или не пушат и за тях си е чиста загуба на пари да слагат филтри. А и тези няма да са 100% ефективни а само част, не знам каква.

Затова хайде да не се самозаблуждаваме и да погледнем истината в очите.

Докато има работещи тецове Марица Изток чист въздух в Стара Загора няма да има в определени дни от годината, когато атмосферните условия предразполагат към концентриране на серен окис,двуокис,триокис и т.н. над Стара Загора.

Затова решението е да спрем тецовете. Въпросът е как? Забравете за методите на парламентарната демокрация. Това не работи в случая. Трябва да се мисли за агитация, барикади, бойкот, и тероризъм.

Бай ви Паня.



Тема Re: Ami naprimerнови [re: ***]  
Автор BgpunkМодератор (стар пинокио)
Публикувано08.01.06 22:42



Виж драга, напълно уважавам твоето мнение и решение да направиш нещо.
Но разбираш ли, лично аз съм изпаднал в една абсолютна апатия.
Ей така, намираш ме в 22.30, на килограм черен чай, за да мога въобще да си отворя очите, а съм на работа от 7.45 утре.
Каквото и да става, обгазяване, радиация, просто ще затворя очи и ще се радвам, че не се налага да си плащам сметката за тока този месец, тъй като ще умра в този момент.




Тема Re: Ami naprimerнови [re: Bgpunk]  
АвторBeco (Нерегистриран)
Публикувано09.01.06 07:33



>> Каквото и да става, обгазяване, радиация, просто ще затворя очи и ще се
>> радвам, че не се налага да си плащам сметката за тока този месец, тъй като >> ще умра в този момент.

Да, да и ние останалите да плащаме вместо теб, защото за тях важното е да има кой да плаща сметките. Я се стегни и да не съм чул повече такива приказки !



Тема STANDARTнови [re: XXXXL]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано09.01.06 10:37



Eto vi oshte malko ot v. Standart dnes.
Четвърти сме по износ на ток
Икономиката гълта повече електричество, домакинствата пестят

Страната ни се нареди на четвърто място в Европа по износ на ток. Пред нас по изтъргувана в чужбина еленергия през 2005 г. са само Франция, Чехия и Полша, съобщиха от Националната електрическа компания. Тя е продала зад граница рекордните 7600 млн. квтч, което е с 30% повече от 2004 г. Още 26 780 млн. квтч са произведени за вътрешния пазар. Увеличените възможности за износ и осигуряването на вътрешното електропотребление са резултат от добрата работа на всички електроенергийни мощности в страната и от умелото използване на големите водни ресурси през годината, отбелязват от НЕК. През 2005 г. е отчетено и рекордно през последните 14 години производство на електроенергия - 44 млрд. квтч. Ръстът на производството на ток от собствените водноелектрически централи е 33% спрямо 2004 г. През изминалата година потреблението на електроенергия в страната се е увеличило с 2,7%. Заради растежа в икономиката предприятията от обществения сектор са глътнали с 5,8% повече ток. В същото време при домакинствата се забелязва намаление с 3%. 80 млн. лева са вложени в модернизация и реконструкция на мрежата. За рехабилитация на ВЕЦ и изграждане на нови хидроенергийни обекти са инвестирани 102 млн. лв.

Edva li samo VEZ-ovete sa se trudili! Super e, che iznasiame, no zashto da stava za smetka na zdraveto na 200 000 dushi??!!



Тема Re: STANDART.нови [re: ***]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано09.01.06 11:58



Когато става дума за МНОООГО пари здравето на някакви си 200000 въшливци не е от значение.



Тема Re: STANDART.нови [re: Пaньo Дoнeв]  
Авторxm (Нерегистриран)
Публикувано09.01.06 12:29



Я, стига с тоя песимизъм!
Стара Загора 5-ят по големина град и всеки управляващ се интересува от нас.
Така, че проблемът ще бъде решен. Скоро.



Тема Re: STANDART.нови [re: xm]  
АвторVeso (Нерегистриран)
Публикувано09.01.06 13:37



В отговор на:

Я, стига с тоя песимизъм!
Стара Загора 5-ят по големина град и всеки управляващ се интересува от нас.
Така, че проблемът ще бъде решен. Скоро.



Дали ? Харесва ми твоят заразяващ оптимизъм. За жалост горчивата българска действителност сочи точно обратното.



Тема Re: STANDART.нови [re: xm]  
Автор spec (ентусиаст)
Публикувано09.01.06 13:38



Блажени са верующите...
Като се интересуват много управляващите, нали щяха да правят Стара Загора център на икономически регион? Защо не отделиха града от Пловдив? Ами изборите минаха, а дума дупка не прави, нали?
Междувременно се чу, че щели да удвояват данък сгради тук. Прави са хората, тия серни, хлороводородни и т.н. съединения, които дишаме, все някой трябва да ги плаща. Кой друг, ако не тези които консумират...



Тема какъв ти стандарт какви 5 леванови [re: xm]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано09.01.06 13:43



Ето това е овчето пораженческо мислене. Проблемът "ще бъде решен" от някой друг, аз защо да си рискувам спокойствието!

Кой бе джанъм ще дойде да ти реши проблемите? Оня дето духа ли?

Ти май падаш от небето. Всеки управляващ не се интересува от Стара Загора. Кучета я яли Стара ти Загора ако питаш тези дето управляват в София.

Искаш ли да те светна какво ще стане като дойдат следващите избори за президент и по следващите за парламент и по следващите за президент и по-следващите за парламент? Сега Ще ти кажа. Ще дойдат в Стара Загора едни чичковци които ще ти обещаят, че ако ги избереш ще решат проблема с Марица Изток ВЕДНАГА, ама ако ги избереш. Всички във всички избори които има да идват тепърва ще ти обещават това. И никой никога няма да си изпълни обещанието защото никой не убива кокошката която снася златни яйца.



Тема Re: STANDART.нови [re: xm]  
Автор John_Crichton (commander)
Публикувано09.01.06 17:00



Никой не бива да се заблуждава, че проблема може да се реши бързо и лесно.Щеше ли да бъде СЗ пети по големина град, ако ги нямаше ТЕЦовете и рудника? Освен това комплекса не може да бъде закрит просто ей така. Ами хората които работят там? Голяма част от тях са старозагорци. Въобще въпроса не простичък. А тези които тепърва ще обещават лесно решение, за да се докопат до властта са нагляри и ни смятат за наивни.



Тема Re: STANDART.нови [re: John_Crichton]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано09.01.06 18:09



Tzenata na neobhodimite filtri sastavliava 10 % ot godishnata pechalba na TEZovete (beshe izneseno v presata). Za men ne zvuchi mnogo! Za sobstvenitzite im, obache, sas sigurnost zvuchi kolosalno! Pri polojenie, che e planirano da badat zakriti sled 15 godini.
SZ poluchi 200 000 lv obeshtetenie ot TEZovete - po lev i neshto na grajdanin! A kolko shte otidat za edin s vlosheno zdrave zaradi tzentralite!? Bolnichni, lekarstva i t.n. V kraina smetka kato se zamisli chovek strada zialoto obshtestvo, niakoi priako, drugi - kosveno, vsichi obache, sa potarpevshi. Pechelivshite sa mnoooogo malko! E, struva li si??
Tuk ne stava vapros da se zakrivat TEZove, a da ne se raboti do dupka dokato ne se nameri priemlivo reshenie!
Ami sled kato v BG otgovornite za tova ne jelayat da reshat problema, ima instituzii, na evropeisko nivo, koito se zanimavat s tova. Vapreki, che sam bila vinagi protiv da se vadiat kirlivite BG rizi na pokaz pred sveta, poniakoga se okazva neobhodimo, shtom neshtata kasayat choveshkoto zdrave!



Тема Re: STANDART.нови [re: ***]  
Автор Axиeв (уморен)
Публикувано09.01.06 18:15



Всичкото - много хубаво,съгласен съм с тезата,.....обаче се измъчих докато я прочета.........



Тема Re: STANDART.нови [re: Axиeв]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано09.01.06 18:19



6те пробвам с кредора, но някои букви просто ги няма на моя лаптоп......



Тема Re: STANDART.нови [re: Axиeв]  
Автор John_Crichton (commander)
Публикувано10.01.06 08:17



Някои на това му викат шльокавица.



Тема Организация за Спасение на Стара Загоранови [re: ***]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 09:07



ОССЗ

Хайде стига сме си фантазирали, че на някой в Европа му пука за Стара Загора. Има институции на европейско ниво но те се барат за кура. Да не мислите, че някой ще си остави къщата в Брюксел и ще дойде в Стара Загора да ви решава проблемите?

Я пораснете!

Единствения начин за решаването на проблема е чрез насилие, когато други нячини няма.

Предлагам да се организираме и сериозно да подходим вече. Набелязал съм няколко точки.

1. Целта на организацията е да спре всички Тецове до поставянето на филтри навсякъде.

2. Организацията трябва да е масова и децентрализирана, за да не може да ни спрат.

3. Организацията ще си служи с насилствени средства но без насилие над конкретни хора. Целта е да се ударят по джоба собствениците на Тецовете и да разберат, че по евтино ще им е да сложат най-накрая филтрите отколкото да се занимават с нас. Това включват, но не се ограничават до:
-блокади на пътища от Стара Загора към Марица Изток
-повреждане на автобусите на Марица Изток
-блокади на главни пътища край Стара Загора
-повреждане на електропроводи (рязане на жици по стълбовете но без да се крадат)
(очаквам още идеи)((нямам нищо против паралелно да провеждаме и ненасилствени акции, стига да не ни пречат))

4. Организацията е тайна. Това се налага заради предната точка.



Тема Re: Организация за Спасение на Стара Загоранови [re: Пaньo Дoнeв]  
Авторжeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 11:51



аз съм за.всичко бих направила за своето дете,иска се малко смелост,за да живеем по-добре!подкрепиам идеята като последна мярка



Тема Re: Организация за Спасение на Стара Загоранови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор Axиeв (уморен)
Публикувано10.01.06 13:28



Цинично,смешно и наивно...та чак страшно да ти стане.



Тема Re: Организация за Спасение на Стара Загоранови [re: Axиeв]  
АвторBeco (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 13:34



Спокойно. Съответните служби го прибраха 5 мин. след като натисна бутона за изпращане.



Тема Re: Организация за Спасение на Стара Загоранови [re: Axиeв]  
Авторjena (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 13:44



ami ako o6te ne ti e stanalo stra6no-vreme be6e



Тема Re: Организация за Спасение от Паньо Доневнови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор John_Crichton (commander)
Публикувано10.01.06 14:23



Паньо, с проф.Юлиан Вучков да не сте роднини?

Редактирано от John_Crichton на 10.01.06 15:41.



Тема Re: Организация за Спасение на Стара Загоранови [re: John_Crichton]  
Авторpъътц (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 14:51



Джжики-так



Тема Re: Организация за Спасение на Стара Загоранови [re: John_Crichton]  
Автор zver4o ((недоук))
Публикувано10.01.06 14:53





Аз си знам какво да правя
и си правя к'вот си знам


Тема Re: Организация за Спасение на Стара Загоранови [re: Axиeв]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 15:46



Ама че странно! Щом е цинично, смешно и наивно какво му е страшното? Когато нещо е такова то е смешно. А ти го наричаш страшно. Защо така джанъм?

Означава ли това, че подкрепяш идеята? Недей да отговаряш с да! Както казах това е тайна организация и бъдещите членове не трябва да се разкриваме. По-добре продължавай в същия дух, кажи че е голяма глупост и никога не би направил такова нещо, а после ние с тебе тайно ще се разберем как да действаме по програмата.

Поздрави!
Паньо,
За един град без отровни газове.

ОССЗ
Организация за Спасение на Стара Загора



Тема Re: Организация за Спасение от Паньо Доневнови [re: John_Crichton]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 15:52



Като каза за Вучков и се замислих дали може да привлечем бунаците от ТВ СКАТ да вдигат шум. Те са обръгнати и имат голям опит във пропагандиране на престъпни и противоконституционни дейности и може лесно да се включат ако поискат.
Обаче като помисля още малко не става. Те са също така политически курви. Като има дадат да помиришат парите и ще се обърнат против нас. Не стават.

Ние сме неполитическа организация с идална цел - очистването на въздуха на Стара Загора.

Кретеон ти включваш ли се? Ако си за, недей да казваш. И не се страхувай, няма ценз, взимаме всякакви.



Тема Re: Организация за Спасение на Стара Загоранови [re: zver4o]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 16:07



Усмихваш се? Странно, серния двуокис няма опияняващо действие, а по скоро удря в белите дробове и предразполага организма към пневмонии. Кашлицата е по-подходяща в случая например *cough* *cough*.

Всъщност за въздействието на върху здравето има забележително никаква информация публикувана. Още едно странно? Аз май ще започна да намирам конспирация навсякъде .

Защо никой не пише как действа на здравето в Стара Загора следният въздушен състав:
# серен диоксид
# SO2, NO2, CO, въглеводороди и сажди
# серен двуокис
# Азотният двуокис и азотните окиси (или нитрозните газове)- смес от NO2, N2O4, NO
# прах и отпадъчни газове
# сероводород



Тема Re: Организация за Спасение на Стара Загоранови [re: Beco]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 16:11



За малко. Тука стана грешка и прибраха една 75 годишна баба от чийто компютър пуснах първото съобщение.

Освен това тя кашляше и съответните служби сметнаха това за демонстрация за която няма позволение от кметството.



Тема Re: Организация за Спасение на Стара Загоранови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор zver4o ((недоук))
Публикувано10.01.06 18:35



израснах в район, където добиваха уран
*cough* *cough*.

Аз си знам какво да правя
и си правя к'вот си знам


Тема Re: Организация за Спасение на Стара Загоранови [re: Пaньo Дoнeв]  
АвторBeco (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 21:43



Поздравления Панчо ! Невероятен напредък в екологичната ти култура за има няма 1 месец.


С тези темпове нищо чудно към края на януари да станеш вегетарианец и да промениш отношението си към коледните дръвчета. Пък за февруарските ти перспективи направо не ми се мисли. Дерзай !



Тема Re: Организация за Спасение от Паньо Доневнови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор spec (ентусиаст)
Публикувано11.01.06 12:15



Бунаците от СКАТ? Пропаганда на престъпни и противоконституционни дейности? И политически курви?
Кой ти дава право да даваш подобни квалификации? Искаш да поговорим за политика? Да дам аз пък квалификации на останалите политици и партии? Тук ли му е мястото?
По въпроса за идеята ти - може би трябва да ме убедиш, че все пак завърсителите са ТЕЦ-овете. Възможно е разбира се. Само че не ми се вярва. Знаеш ли защо? Тази версия се излъчва от политиците, управляващи по времето , когато започнаха тези проблеми - 2004 година. Не вярвам на политиците - заради всичко, което направиха за десетилетие и половина. Не вярвам много и на медиите - да ти кажа ли защо? Имам идея какво представляват някои от работещите там. И друго - забеляза ли как смекчиха тона например "Старозагорски новини"? Какви бяха публикациите им до преди време? Сега БСП взеха властта и понамалиха темпото... Така, че това, което се пласира в публичното пространство, по ред причини пиремам с резерви.
Да, ТЕЦ-овете замърсяват. Факт е. Но това замърсяване не започва от 2004 година.



Тема Re: Организация за Спасение от Паньо Доневнови [re: spec]  
АвторBeco (Нерегистриран)
Публикувано11.01.06 13:43



Спец, ако преди и малко след изборите можеше да имаш някакви илюзии относно онези отрепки от Атака, сега това си е чиста слепота. За добро или зло всички най лоши подозрения са вече реалност.


Кой беше казал, че няма по сляп от този, който не иска да види истината ?



Тема ОССЗнови [re: spec]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано11.01.06 13:52



Спец не измествай темата. От такива спорове хайда няма. Трябва да спрем със споровете и да действаме, защото няма време. Не виждаш ли че хората мрът по улиците (в преносен смисъл). Всъщност мрът си по къщите и по болниците.

Тецовете са единствените за които е доказано, че замърсяват с точно същия газ който се среща в Стара Загора и продължават да работят. Затова те са. Може да има и други може и да няма, но това няма значение. Трябва да се действа.

ВРАГЪТ са тецовете.

Те са явният причинител и по друга причина и тя е, че нищо никой не може да им направи.
Не можем да ги накараме да спрат да ни тровят.
Не можем да ги накараме да си сложат филтри.

Затова единственото спасение е война. По всички фронтове и със всички средства. Ще има жертви, ще има пострадали включително и невинни както във всяка война.

Алтернативата е овчето блеене на площада в центъра на Стара Загора или всеки у дома.

По едно време зададох въпроса как действа серният двуокис на човек и частияно отговорих. Сега обаче мога да добавя, че действа и на психиката. Превръща хората в овце.



Тема Re: ОССЗнови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор spec (ентусиаст)
Публикувано11.01.06 14:23



ОК. Далеч съм от мисълта, че ТЕЦ-овете не замърсяват. Нормално е. Но нищо не се е случило пред 2004 година с тези ТЕЦ-ове, за да почнат изведнъж да замърсяват. И то по този жесток начин - с мъглата, с дразненето в гърлото, смърденето в очите понякога.
Разбираш ли, че шефката на съответната инспекция я назначават политиците? И тя няма какво да каже освен това, което за тях е най-добре. Затова не вярвам на обявените резултати.
Знам, че по темата има много и различни мнения. Писали сме, спорили сме...



Тема Re: Организация за Спасение от Паньо Доневнови [re: Beco]  
Автор spec (ентусиаст)
Публикувано11.01.06 14:28



На фона на всички в Парламента, АТАКА са най-добрите. И - между другото - единствените, които не са излъгали избирателите си до момента. Въпреки инцидентните изцепки, които са невинни на фона на всичко останало.
Но - нямам намерение тук да водя подобни спорове. Достатъчно разводнихме темата...
Всъщност - ти самия - искаш ли да видиш истината?



Тема о6те по тематанови [re: XXXXL]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 10:09



в. Стандарт/12.12.06

Стронций в зарзават паникьоса Стара Загора
Ще изхвърлим каците със зеле, заканват се хората

В Стара Загора вече отказват салатите, а много хора се канят да изхвърлят зелето от каците.
Сигурно сме град на каръците. Не стига, дето ни обгазяваха, а сега и радиация откриха. Това е новата драма, която се обсъжда по кафенетата в града. При това паниката не е заради слухове или догадки, а след проучване на германски експерти. Според тях при проби от почва, зеленчуци и растения в редица старозагорски села е открито обезпокоително съдържание на радиоактивния стронций. Изследването е на Института за опазване на околната среда "Синлаб" в Щутгарт. Притеснителните данни бяха огласени в началото на седмицата в сайта на община Стара Загора, която е поръчала изследването. Причината е желанието на кметството да се установи има ли някакви последствия върху флората и фауната в региона от системните обгазявания през миналата година.
Комисии от германски и наши еколози са взели 1900 проби от води, почва, зеленчуци, плодове, хранителни и животински продукти.
В по-голямата си част водните и почвените проби отговарят на нормите на българското законодателство, заяви вчера пред "Стандарт" шефката на РИОСВ Стара Загора Пенка Начева. Специалистите обаче не са се запознали с всички данни и инспекцията щяла да има по-пълно становище в началото на идната седмица.
Опасни ли са 170 мг/кг от радиоактивния стронций, открити в почва в землището на старозагорските села Козаревец и Ловец? Близко до тези стойности са и почвени проби в други селища - Бенковски (150 мг/кг), Остра могила (83 мг/кг), Змейово. На този въпрос инж. Пенка Начева не можа да отговори. Тя припомни, че у нас няма норми за съдържанието на стронций в почвата и водите, тъй като те били естествен радионуклеид.
В доклада си обаче германските експерти са посочили препоръчителни стойности, макар и само за биологичните проби - кръв, мляко и косми. По аналогия те би трябвало да важат и за плодовете и зеленчуците, и за почвата, върху която се отглеждат. Според еколозите от Щутгарт съдържанието на стронция трябва да бъде в рамките на 0,29 - 5,4 мг/кг, за да сме сигурни, че е безопасен за здравето на хората.
Тези норми са надхвърлени неколкократно и при проби на борови иглички в с. Остра могила - 19 мг/кг. В същото село над препоръчителните стойности е бил стронцият в козе мляко и косми от коза - 8,9 мг/кг. В други селища в животинските проби са засечени над нормата тежки метали - желязо, мед, цинк, олово, никел. Близко до германския праг за безопасност (5,4 мг/кг) е съдържанието на радиоактивния елемент в зеле и домати в селата Козаревец, Казанка, Борилово, Бенковски.
От общината добавиха, че експертният доклад на германските еколози ще бъде предоставен и на междуведомствената комисия, която бе създадена с решение на правителството. До края на февруари тя трябва да предложи трайни решения за ликвидиране на проблема с обгазяванията в Старозагорско.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Кметове: Доматите съхнат втора година
Не съм видял още данните от изследванията на германския институт, но съм изненадан, че точно стронций са открили при нас. Това каза вчера кметът на Остра могила Николай Пенев. Той лично е присъствал, когато експертите са взели клонки от близката до кметството елхичка. Изненадващо в нейните иглички са били открити 19 мг/кг стронций. В млякото и космите от козата на баба Бонка Златева пък били изолирани 8,9 мг/кг от опасния елемент. Не знам на какво се дължи, но вече втора година не можем да хапнем един домат, съхнат и се скапват на корена, оплаква орисията на хората от Остра могила кметът. Селото е на 2-3 км по права линия до общоармейския изпитателен полигон край Змейово и повечето селяни свързват всичките си беди с неговата дейност. Козаревец е доста далеко от военния обект, намира се на юг от областния град. Но се оказало, че и тук почвата и зеленчуците съдържат стронций, както и тежки метали над нормата. Край селото не минава оживен път, не съм чувал да има и стари уранови мини, чуди се кметът Неделчо Германов. Миналата година той е бил очевидец на изсипалия се киселинен дъжд, който съсипал плодовете и зеленчуците в селото. Листата пожълтяха и окапаха, преди доматите, пиперът, фиданките да вържат плод, припомня си селският първенец.
И двамата кметове, както и колегите им от останалите селища, обект на изследването, очакват с нетърпение и малко страх заключенията на експертите.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Поразява костите и води до аборти
Стронций e радиоактивен изотоп, който е особено опасен, защото има 28-годишен период на полуразпад. При вътрешно облъчване със стронций страдат най-чувствителните тъкани - костният мозък и половите клетки. Може да се стигне до ракови образувания, спонтанен аборт и раждане на увредени деца.
Стронцият се задържа в храни, богати на калций - мляко и млечни продукти, зеленчуци, зърнени храни. Специалисти препоръчват да се избягва употребата на зеле, магданоз и други зеленчуци, чиито листа поради формата си задържат повече радиоактивни вещества. Преработването в консерви и туршии също намалява замърсяването.
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Пращаме пробите за експертиза
д-р Елена Канева, шеф на РИОКОЗ - Стара Загора

Препоръчителните норми на германския институт в Щутгарт са за животинските проби - кръв, мляко, косми. Те не бива да се пренасят по аналогия за хората. Най-добре е германските учени сами да направят по-подробен анализ на данните от изследването. Поискахме за сравнение данните от предишните две изследвания на същия германски институт - през 2002 и 2004 г. Заедно с последния мониторинг през миналата година те ще бъдат изпратени за експертен анализ в Националния център по опазване и контрол на общественото здраве.



Тема Re: о6те по тематанови [re: ***]  
Автор spec (ентусиаст)
Публикувано12.01.06 11:22



Ех, тия лоши ТЕЦ-ове... Сега пък и стронции почнали да бълват... Направо да ги закрием всичките.



Тема Re: о6те по тематанови [re: spec]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано12.01.06 12:15



"...Козаревец е доста далеко от военния обект, намира се на юг от областния град. Но се оказало, че и тук почвата и зеленчуците съдържат стронций, както и тежки метали над нормата...."

И от полигона не е ... И какво ще правим тогава?



Тема ОССЗнови [re: ***]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 14:55



Учудващо е желанието на хората да търсят под вола теле, когато истината аха да им извади очите. На два пъти в горепосоченият материал се появи името на Змеево уж между другото като индиректно беше обявен за разпространител на въпросният стронций. Странно обаче ТЕЦ-овете не се споменаха, въпреки че на мене ми се струва нормално след като горят въглища с пълна сила, да бълват в атмосферата кавото им падне. Да видим защо?

Първо тази статия ми се струва написана с цел гонене на измислена гореща новина а не е истинско предаване на фактите. Стандарт е известен с писането на глупости. Сигурен индикатор на това са споменатите въображаеми "германски експерти" без да им се спомене името.

Но да предположим, че има нещо вярно в тази статия.

Реших да проуча по Интернет как стои въпроса със стронция и ето какво намерих:

От този сайт: http://www.atsdr.cdc.gov/tfacts159.html
What is strontium?
Strontium is a naturally occurring element found in rocks, soil, dust, coal, and oil.

Превод:
Стронцият е натурално срещащ се елемент който се намира в скали, почва, прах, КАМЕННИ ВЪГЛИЩА и петрол.

Специално надебелих едно от местата където се среща.

Още от същият сайт друга страница тук: http://www.atsdr.cdc.gov/toxprofiles/phs159.html

Emissions from burning coal and oil increase stable strontium levels in air.

Превод:
Извхвърляне (отделяне) при горене на КАМЕННИ ВЪГЛИЩА и петрол увеличава нивото на стабилният стронций в АТМОСФЕРАТА.

На тази страница има доста повече написано за същото, който иска да чете.

Значи, горенето на каменни въглища увеличава новото на стронцият в атмосферата а ТЕЦ-евете горят каменни въглища. Е па май няма начин те да са виновни. Трябва Змеево да е, нали така? По каква логика ли? По тази, че на ТЕЦ-овете никой нищо не може да им направи. Утре завод за складиране на ядрено гориво ще направят като свършат въглищата и цяла Стара Загора ще отиде да им целува гъзовете и да ги моли за работа там.

Единственото спасение е бавната и мъчителна смърт.

Или ОССЗ.



Тема Re: ОССЗнови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор Axиeв (уморен)
Публикувано12.01.06 16:51



Панчо,от пост на пост ми ставаш все по- досаден с писанията си.От начало си помислих,че просто имаш странно чувство за хумор,но ..уви!!
Уважаемите пишещи в този клуб са достатъчно интелигентни и информирани,за да им се натрапва мнение и поведение по такъв безпардонен начин......
"СКАТ" били "бунаци","Стандарт" пишели само глупости,"измислените" германски експерти..........слушайте само бат си Панчо - в него е истината,пътят и светлината,както се казва в една книжка.
Дерзай...щом ти доставя някакво перверзно удоволствие да си правиш каламбури с тези,уви ,доста сериозни проблеми...



Тема Не ми харесва но трябванови [re: Axиeв]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 17:40



Ахиев, отклоняваш се от темата. Само накратко ще коментирам твоят текст и ще се върна на темата.

Продължавам да си имам все същото чувство за хумор "странно" или не. Хората от този клуб няма доказателство да са интелигентни или да са уважаеми. Ще цитирам един американски философ, който казва: "Човек не получава автоматично моето уважение, той трябва да лази в калта и да ме моли за това". СКАТ наистина са големи бунаци. Иди и провери на място като не вярваш. Стандарт първо наистина пишат глупости а после погледни му собственика кой е (адвокатът на дявола Батков) и пак им вярвай безрезервно. И когато тези изследвания ги прочета на собственият сайт на въпросните "германски експерти" тогава ще спра да ги мисля за измислени. Някой да ги е видял? Знам един стих с думата каламбур. И как да не си правя майтап, като виждам, че една компания спокойно трови цял един град и всеки го е страх да се обади дори. Ако знаеш само колко ми е смешно! Това дето го пиша тук нищо не е.

Не ми прави удоволствие, но се налага да повдигам въпроса защото никой друг нищо не прави. Поправи ме ако греша. Кой спира в момента обгазяването? Никой.

Всичко е по-добре от мълчанието на агнетата.

И докато ми се възмущаваш, ТЕЦ-евете тровят наред. Вземи метличката и си измети строинция от терасата, защото бил вреден на туршиите. Обаче глупости са това според мен, нищо не им вреди на туршиите стронция.



Тема Re: Не ми харесва но трябванови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор spec (ентусиаст)
Публикувано13.01.06 06:52



Панчо, Панчо...
Много ентусиазъм, много емоция... Напомняш ми на някого, но засега няма да казвам на кого. Най-вече с желанието да си прав на всяка цена.
Панчо, никой освен теб не е сочил ТЕЦ-овете като основен замърсител, с изключение на тези, които бяха заинтересувани от обгазяванията. Тези, при чийто мандат започнаха те. Политици от една политическа сила. Сега вече и от друга.
Не ми отговори как за тези 40 години, в които ТЕЦ-овете бълваха , включително и при доста по-големи натоварвания от сегашните, нямаше обгазявания. Може би не си спомняш, но аз, а и доста от хората в този клуб, предполагам, помним 80-те години. Тогава, когато цяла България беше като дискотека. А ТЕЦ-овете, АЕЦи т.н. работеха непрекъснато. Имаше режим на тока, тъй като договорите за износ бяха подписани и трябваше да се изнася. Та тогава работеше и "Агробиохим", и то - вЕрвай ми - работеше много сериозно, изнасяше се здраво. И въпреки това Стара Загора не бе обгазявана и не бе замърсена. Така беше и до 2004 година.
Изведнъж почват историите с ракетите, в публичното пространство започва да се спряга, че има подписани договори за униищожаване на остаряло НАТО-вско въоръжение на полигона в Змеево. Започват яростните обгазявания. Естествено, военните непрекъснато отричат, а полигона работи също непрекъснато. След всичко това се опитваш да ме увериш , че ТЕЦ-овете са основния замърсител. Възможно е, но - честно - никак не ми се вярва. Поради всичко, написано до момента.
Все пак - не мога да бъда категоричен, ТЕЦ-овете имат със сигурност вина. Но е добре някой да обясни защо например в района на Змеево най-вече се скапва земеделската продукция и т.н.
Старите хора знаят - в Стара Загора винаги вятъра идва от север. Така поне съм чувал.



Тема Re: Не ми харесва но трябванови [re: spec]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано13.01.06 09:47



OK, moje i taka da e. Ne razbiram, obache толкова ли е трудно да се устаножи замьрсителя?? Става вьпрос за някакви си 100 км в диаметьр! Ясно е, 4е об6тина Стара Загора няма интерес да се установи замьрсителя! Не можв ли един 150 хиляден град да се справи с няколко стотин в об6тината??? То всь6тност май само с един трябва да се спражите, за да се ре6и проблема!



Тема Re: Не ми харесва но трябванови [re: ***]  
Автор Axиeв (уморен)
Публикувано13.01.06 10:04



Да им хвърлим един бой,да ги пратим запас или.........как го виждаш това справяне?



Тема Re: Не ми харесва но трябванови [re: Axиeв]  
Автор spec (ентусиаст)
Публикувано13.01.06 10:17



За момента общината май е върнала резултатите за анализ на замърсителя - правителство, комисия и т.н. Общо взето, симулира дейност, но откакто новата "коалиция" пое властта, някак загуби активност.



Тема Re: Не ми харесва но трябванови [re: Axиeв]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано13.01.06 17:45



poslednoto 'ili'... не са ве4ни и могат да бъдат сменени, поне главата! Нали знае6, 4е рибата се вмирисва от главата!



Тема Re: обгазяваненови [re: XXXXL]  
Авторacиaнa (Нерегистриран)
Публикувано14.01.06 19:22



смятате ли,че обгазяването оказва влияние на отглежданите по околните лозя и вилни имоти плодове и зеленчуци? и че някои продукти придобиват странен вкус??
п.п. Не живея в града.



Тема Re: обгазяваненови [re: acиaнa]  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 10:55



По-скоро радиацията и тежките метали оказват влияние върху насажденията.А повярвай ми в регион Стара Загора е пълно с такива "богатства".
Абе изобщо екологичната обстановка е отчайваща,а всички стоим като овце и чакаме на някаква неземна сила да ни спре обгазяванията и замърсяванията.Истината е,че повечето замърсявания идват от ТЕЦ-овете.На въпроса защо преди е нямало,бате ви Паньо много правилно ви е отговорил.1-во защото климатът се променя(и пътят на въздушните маси),2-ро защото преди работеше АТЗ-то и от неговия аромат не можеше да различиш нищо друго,3-то защото през комунизма със сигурност е имало замърсявания,обаче по това време такива неща са били секретни.
Ама ние заралии сме си особена порода - еснафи до дупка - били сме голям "икономически тигър" и велик град според темите които четох по-рано,а в същото време ходим жадни и обгазени и на никой не му пука.И без това в последните години качествените хора се изнасят по другите градове,това обгазяване допълнително ще влоши демографската обстановка,ако не се вземат мерки.



Тема Re: обгазяваненови [re: Пeтъp]  
Авторacиaнa (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 08:54



Защо само в Ст.Загора? Оставам с впечатление,че този облак стига града и мистериозно изчезва... Щом може да се усети на 30 км от ТЕЦ-овете,би трябвало поне няколко пъти движението на въздушните маси да е в обратна посока, и облакът да се придвижи и към друг град.Знаеш ли на колко км от Ст.Загора е полигонът в Змеево?



Тема Искам ... какво?нови [re: acиaнa]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 09:51



Престани да задаваш отговори и да шикалкавиш. Хайде кажи го в прав текст!

Змеево ли искаш да е замърсителя? Хайде изплюй го!

Кажи:
"Искам Змееево да е замърсителят!"

Хайде повечко смелост знам, че можеш. Не позволявай разума да те спре! И недей да мислиш, а просто го направи.

И в никакъв случай недей да четеш това:





Тема Re: обгазяваненови [re: XXXXL]  
Автор/ (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 16:34



/



Тема Re: обгазяваненови [re: XXXXL]  
Автор/ (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 12:43



/



Тема Re: обгазяваненови [re: /]  
Автор!!!!!!!!!! (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 18:49



Кво е тва бе /. А разбрах, ти сигурно не можеш да четеш и да пишеш и по-този начин изразяваш мнението си, само че ние дето можем да четем и да пишем не ти разбираме, схващаш ли. Ама за какво ти го пиша всичкото това нещо, като ти не можеш да го прочетеш и да ме разбереш. Ама мисля, че трябваше да напиша нещо от рода !+? /: _№ %=, за да ме разбереш, ама не го знам тоя твоя език и затова извинявай няма как да си комуникирам с теб и другите нормално пишещи в Интернет също не могат да те разберат, така че чупката простак.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.